Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz na innym zasilaczu :wink: Bo ten twój to Shit :rolleyes:

co wy macie z tymi zasilaczami przez rok do nizej podanego konfigu używałem codegena 300W i nie było żadnych skoków napięć idt. działa on do dzisiaj wymieniłem tylko dlatego że niedługo zmieniam karte graficzną. Dodam jeszcze że 5900 jest minimalnie bardziej prądożerny od 6600GT (jakieś 5-6W)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo Mam problem, kupilem sobie gt 6600 128ram msi, wczesniej mialem Ti 4200 Msi 128 ram i wszystko bylo git.

Jak teraz odpale gre, ( testowalem na toca 2, GTR, gta SA, - wszedzie to samo ) w wyzszej rozdzielczosci niz 800x600x16 to po sekundzie grania ekran sie wylacza i musze robic restat. Nie mam pojecia co to moze byc, karte kupilem nowa w komputroniku. HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw świezy system i sprawdz jak ci sie spisuje ......................apropo podaj konfig kompa moze proc i ram nie wyrabia .pozdro ops konfig jest jeszcze bym sie pobawił ze starami lub zastanowil bym sie nad dodatkowym ramem :D

Edytowane przez Kaffar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw świezy system i sprawdz jak ci sie spisuje ......................apropo podaj konfig kompa moze proc i ram nie wyrabia .pozdro ops konfig jest jeszcze bym sie pobawił ze starami lub zastanowil bym sie nad dodatkowym ramem :D

 

To jest dziwnasprawa, na przykład gra GTR chodzi w najwyzszej rozdzielczosci ze wszystkimi bajerami,

natomiast GTA SA chodzi tylko w 800x600x32 ze wszystkim na maxa, ale jak wlacze 1024x768x32 to po 10 sekundach sie wiesza, a na przyklad toca 3 demo chodzi tylko w 640x480 przez jakies 5 minut potem siada jak ustawie cos wyzej to jeszcze w menu glownym monitor sie wylacza.

Jak mialem poprzednia karte to chodzillo wszystko w kazdej rozdzielczosci bez problemu tylko wiadomo ze ilosc klatek byla tragiczna. Nie mam pojecia co z tym zrobic, czy mozliwe zeby nowa karta byla walnieta?

moje stery to nvidia 81.98 probowalem na innych starszych i dzialo sie to samo.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwnasprawa, na przykład gra GTR chodzi w najwyzszej rozdzielczosci ze wszystkimi bajerami,

natomiast GTA SA chodzi tylko w 800x600x32 ze wszystkim na maxa, ale jak wlacze 1024x768x32 to po 10 sekundach sie wiesza, a na przyklad toca 3 demo chodzi tylko w 640x480 przez jakies 5 minut potem siada jak ustawie cos wyzej to jeszcze w menu glownym monitor sie wylacza.

Jak mialem poprzednia karte to chodzillo wszystko w kazdej rozdzielczosci bez problemu tylko wiadomo ze ilosc klatek byla tragiczna. Nie mam pojecia co z tym zrobic, czy mozliwe zeby nowa karta byla walnieta?

moje stery to nvidia 81.98 probowalem na innych starszych i dzialo sie to samo.... :(

Postawilem nowy system i dzieje sie to samo. Nie wiem o co loto. moze ktos ma jakies pomysly!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na niewłasciwe(za stare?) lub też brak sterowników do płyty głównej-jesteś pewien ,że je zainstalowałeś?

Być może w BIOS-ie masz ustawione AGP aperture size na mniej niż 16MB-sprawdź to.

 

Sprawdź temperatury -6600GT mogą pracowac do 90 C.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam {GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 PCX TV-DVI (PCI-E)} karte na razie nie chce wymieniac chlodzenia chodzi jak suszarka, jak dla mnie audiofila!zainstalowalem expert tool mam wersje 3,35 i niestety nie moge plynnie reguowac ustawwien wentylatora czy moze ktos mial to samo?wentyl chodzi caly czas na 100% bez roznicy jakim programem probuje je skrecic!czy jest to wymieniony ExTool czy riva tuner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ani Expert Tool,ani Riva Tuner nie zmieniają płynnie obrotów wiatraka,tzn.wiatrak włącza się(na max.obr) i wyłącza znaczy to ,że układ PWM obsługuje tylko 2 stany(on/off) i nic z tym nie da się zrobić.Pozostaje wymiana chłodzenia,albo wlutowanie np.diody zenera(ale trzeba zrobić jakąś przejściówkę by nie przecinać kabli wiatraka-gwara!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już kilka razy, ale napiszę raz jeszcze.

Nie ma "najlepszych" sterowników.

Trzeba po prostu znaleść optymalną kombinację dla GFX i Mobo + "do czego"

Następnie poinstalować wszystko w odpowiedniej kolejności.

Wymaga to niestety dużo czasu - baaardzo dużo.

"Najlepsze" sterowniki dla Ciebie u innych mogą być, delikatnie mówiąc, słabsze.

Ja używam 82.66 i wszystko hula, ale nie znaczy to że, je komuś polecam.

Masz tu mały wybór i testuj:

1.XG

2."nieoficjalne" NV

3.Strona nVidii ( tam powinieneś trafić sam )

4.Do mobo poszukaj sam.

 

Do usłyszenia za kilka dni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie- nie warto zmieniać.Jakbyś miał 9800Pro 128MB to już tak,ale masz XT z 256 MB VRAM więc nie warto.

Jeśli już to na GF6800GS lub jego odpowiednik ATI.Ewentualnie X1600 -ale po uważnym prześledzeniu wyników i wydajności w grach,bowiem x1600 ma tylko 4 TMU co bardzo ogranicza tę kartę ,w nowszych grach może być już dużo lepiej(więcej operacji na pikselach ,mniej teksturowania).Nie jest więc to zła karta-tylko trzeba wiedzieć jaki model wybrać.

Własnie ATI obniżyła ceny x1600xx-wer.Pro kosztuje ~110$,za te pieniądze niczego lepszego się nie kupi.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na pamięciach na mojej karcie graficznej napisany taki kod:

samsung 528

k4j553230f-gc20

awf085pas

 

Jak myślicie można je sporo kręcić? Dobre są wogóle?

 

 

To wszystko zależy od karty i wielu czynników z tym związanych. Każda karta kręci sie inaczej, z tego co było juz pisane na tym forum mozna wywnioskowac ze hynixy krecą sie lepiej niż samsungi lecz to nie znaczy ze wszystkie samsungi sa słabsze. dopuki nie podkręcisz karty nie przekonasz sie do ilu sie kręci i jak sie zachowuje. Spróbój podkręcić karte i pochwal sie wynikami.

 

A i na przyszłość przeczytaj sobie cały Topic a napewno znajdziesz odpowiedź!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z vbios modem na karcie winfasta a6660td 256mb.Reszta sprzetu jak w sygnaturce.Probowalem kilku biosow i ani razu nie udalo mi sie jej sflashowac tak aby byl zamierzony efekt.Raz system ladowal sie do okna wyboru uzytkownika a innym razem artefakty byly juz przy poziomie startu pc.Co moze byc tego przyczyna bo ktos mi mowil ze slaba zasilka ale nie chicalbym wydawac kasy na marne jesli jej wymiana byla by zbedna.Dodam jeszcze ze bez zmiany biosa rdzen idzie na >430 ale pamieci nie chca przejsc testow w coolbitsie powyzej 560 ;(.Pamieci na karcie sa 4 ns

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zakup 6600gt na agpx8, tylko nie wiem jeszcze jakiej firmy, tzn. przymierzam się do msi, bo to sprawdzona marka na której jeszcze nigdy się nie zawiodłem. a może macie jakieś inne propozycje co do producenta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zakup 6600gt na agpx8, tylko nie wiem jeszcze jakiej firmy, tzn. przymierzam się do msi, bo to sprawdzona marka na której jeszcze nigdy się nie zawiodłem. a może macie jakieś inne propozycje co do producenta ??

Galaxy 6600GT ULTIMATE Zalman version - pamięci samsung 1.6ns, cooler - zalman VF700AL = baaardzooo dobre o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam

Wiem ze pełno tego jest ale musze ,wybaczcie. Jestem Laikiem w dziedzinie GeForcow wiec krotkie pytanie jaka jest najlepsza i średnia marka GFów no i oczywiscie ktorych sie wystrzegac chodzi mi o GFa 6600 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy i tak sobie czytam i czytam to forum i nie moge znalezc biosa do asusa 6600 256mb ktory podnosilby napiecie do 1.4v. Czy ktos moze podac namiary? Jesli tak to moglby sie rowniez podzielic "wrazeniami" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam

Wiem ze pełno tego jest ale musze ,wybaczcie. Jestem Laikiem w dziedzinie GeForcow wiec krotkie pytanie jaka jest najlepsza i średnia marka GFów no i oczywiscie ktorych sie wystrzegac chodzi mi o GFa 6600 GT

Bardzo uważnie przeczytaj posta NAD Twoim,potem(albo najpierw) przeczytaj kilka stron wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żrodlo ->ale w PL to wiadomo ,że na obniżki możemy poczekać troche dłużej.

Ale coś żle przeczytałem-dopiero przygotowywane są obniżki.Bodajże jutro NV pokaże GF7600 więc oczywistą odpowiedzią ATI bedzie obniżka ich kart.Ale trzeba czekać-jesli chce się zaoszczedzić.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy 6600GT ULTIMATE Zalman version - pamięci samsung 1.6ns, cooler - zalman VF700AL = baaardzooo dobre o/c.

a jest taka robiona w wersji na agpx8 ? może macie jakieś linki ? no i ile to cudo kosztuje ?

/edit już znalazłem

Edytowane przez kevin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-pojawia sie tutaj nowy forumowicz w dziale. Po 1.5 roku z ati ide z rozsądku do nv. Kupiłem za 300 zyli gigusia 6600 agp z gwarą itp odbiór osobisty...Chyba doby zakup nie :wink:

 

Teraz wybaczcie ale zupełnie noobowe pytania.

Co na starcie musze zrobić- czym wyczyścić rejestr?

Jakie stery sa wydajne i bezproblemowe? Jkieś seryjnie czy mozę modowane jakieś?

POlećcie dobry sofcik-coś jak ati tray tools- podobno tak dobrych na nv nie ma ale coś do kręcenia, monitoringu

ew testowania na arty...

 

Acha jakieś biosy do gigusia z odblokowanym miernikiem temperatury i napięciem n a rdzeń 1.4 lub 1.45...

 

Sorry zę tak trolluje ale miałem długą przerwe z tym działem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kogo widza moje oczy w temacie :D

Zacznij od standardowego przejechania drivecleanerem ;]

Osobiscie jade na 81.98... Nie gonie za markami kosztem jakosci obrazu [; Sofcik...tutaj gorzej. RivaTuner 15.8 do grzebania ( fastwrites, overclocking, monitoring ect. ), RTStatisticServer do monitorowania fpsow, temperatur podczas markow/gier &... rthdribl1.2 do szybkich testow stabilnosci/zysku na oc. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki...

 

widze,że z softe to faktycznie troche lipa- u ati to byłem rozpieszczany ati tools albo ati tray tools i właściwie było wszystko łąćznie z zmianą timingów pamięci spod windy... no lae jakoś sobie poradze :wink:

 

 

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz a nie sakramentalne użyj szukajki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest bios na 1.4V z czujnikiem ...Chyba ze bedziesz bawic sie olowkie a potem potencjometrami :twisted2:

Do flashowania nvflash na dyskietce & nibitor do zgrywania/edycji w windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...