Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

KURDE!!!!!!

zauwazyliscie ze pamieci lepiej sie kreca na AGP jak na PCI-e???!!!

W naszej karcie są pamięci 4ns, a w leadtekach dają 3,6ns, złącze nie ma znaczenia, a że na agp najpopularniejsze są leadteki, na peg natomiast gigabyte TF, stąd dałeś taki wniosek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno na biosie do asusa 1.4v dziala DVI (zreszta na wczesniejszej rewizji kart byl ten bios - ktos mi jeszcze pisal ze DVI dziala) jak macie mozliwosc to sprawdzcie - aha sa dwa biosy asusa - jeden z tabela napiec, a drugi bez tabeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte graficzna pod AGP Asusa 6600GT zmienilem na niej chlodzenie na pentagrama XC-70 Cu+ karta sie niezle kreci 610/1200 i to nie jest max, ale strasznie grzeje sie mostek HIS. Ma ktos moze jakies pomysl zeby go schlodzic? Ale nie chce montowac pod nim zadnych wentylatorów 80x80 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte graficzna pod AGP Asusa 6600GT zmienilem na niej chlodzenie na pentagrama XC-70 Cu+ karta sie niezle kreci 610/1200 i to nie jest max, ale strasznie grzeje sie mostek HIS. Ma ktos moze jakies pomysl zeby go schlodzic? Ale nie chce montowac pod nim zadnych wentylatorów 80x80 itp.

 

 

polej go wodą :P nie no zbyty a tak powaznie to moze jakieś WC chyba ze nie chcesz wydawać kasy to pozostają ci

jedynie radiatorki, najlepiej wytnij dzióre w boczku i wstaw jakiś wiatraczek.....

Edytowane przez Yamakasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem: po podłączeniu monitora na DVI (belinea 10 19 03) obraz jest aż do momentu okna logowania (win xp - home), później pojawia mi się "no signal" no i koniec...

Po wielu probach i mękach ustaliłem że problem ten na 100% jest z grafiką (nie monitor), przeinstalowałem system, zainstalowałem najnowsze sterowniki, no i niestety problem dalej nie zniknął.

Jeżeli ktokolwiek ma jakiś pomysł to proszę o radę bo mi już ręce opadają.

 

Pozdrtawiam

MatiP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polej go wodą :P nie no zbyty a tak powaznie to moze jakieś WC chyba ze nie chcesz wydawać kasy to pozostają ci

jedynie radiatorki, najlepiej wytnij dzióre w boczku i wstaw jakiś wiatraczek.....

Dziórke to ja znam jedna :D mozesz bardziej sprecyzowac gdzie mam ten wiatraczek dac i jak go umiescic skoro tam malo miejsca jest ze nawet taki 40x40 nie wejdzie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziórke to ja znam jedna :D mozesz bardziej sprecyzowac gdzie mam ten wiatraczek dac i jak go umiescic skoro tam malo miejsca jest ze nawet taki 40x40 nie wejdzie:(

nie chodzi o wentyl na karcie tylko o zamontowanie wentylatora na ściance obudowy na wysokości karty ale żeby zamontowac najpierw trzeba wyciać dziurke xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wentyl na karcie tylko o zamontowanie wentylatora na ściance obudowy na wysokości karty ale żeby zamontowac najpierw trzeba wyciać dziurke xD

No ja mowilem ze nie chce takich wentylatorow montowac, chce zeby to bylo na stale zrobione na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforca 66zerozeroGT "renomowanej" firmy Palit (zwanej też przez niektórych "noname") na AGP i monitor lg 720p flatron (or something). Mój problem dotyczy oka. Mojego oka, a dokładniej lewego oka. Otóż w oku tym po 15 minutach grania pęka żyłka i oko owe staje się czerwone i zaczyna swędzieć. Jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało jest to poważny problem. Prawe oko czyuje się jak najlepiej. Ale to nie koniec moich wynużeń bo pękanie żyłki występuje tylko w grach. Kiedy siedzę w Wordzie, oglądam gfilmy na kompie ten problem nie występuje. Jak uważacie: to karta czy monitor jest winna (a może mam lewe oko do d...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na bezbronnego -oby wywalczył te 1.4v na sensownym biosie... już zczytem marzeń jest biosik gb albo przynjmniuej upodobniony do orginalnego gb bo jk mi sie ładuje że mam ledteka to lekko dziwnie to wygląda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam SLI złożone z dwóch Leadteków 6600gt 500/1000 i chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś działający program do podnoszenia napięcia z poziomu windowsa coś jak core cel od MSI?? Potrzebuje podnieść napięcie na pamięci bo nie moge dać więcej niż 560/1120. Jedna karta ma jakieś gorsze pamięcie i walą artefaktami. Myśle że napięcie bo ją wyleczyło. Znacie coś takiego czym można spróbować??

 

Witam. Mam SLI złożone z dwóch Leadteków 6600gt 500/1000 i chciałem się dowiedzieć czy jest jakiś działający program do podnoszenia napięcia z poziomu windowsa coś jak core cel od MSI?? Potrzebuje podnieść napięcie na pamięci bo nie moge dać więcej niż 560/1120. Jedna karta ma jakieś gorsze pamięcie i walą artefaktami. Myśle że napięcie bo ją wyleczyło. Znacie coś takiego czym można spróbować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wgrywałem chyba z 10 biosów do mojego winfasta ale i tak w sumie nic to nie dało max dla rdzenia to 560, nawet na tym biosie z 1.5v :mur: nie wiem co moge jeszcze zrobic zeby podnieść rdzeń, a timngi które są niby dla 2.8ns nic mi w sumie nie dały, przyrost około 5-10mhz na pamięciach, no i jeszcze założyłem na hynixy revolteci cu, nie wiem czy zmiana chłodzenia coś da, wydaje mi się ze aby uzyskać te 600mhz na rdzeniu bede musiał jakiegoś vmoda ołówkiem walnąć...

z tego co widze na laminacie karty to jest to rev A1 więc rdzen chyba powinien lepiej pójść...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jast taki że już kiedyś wgrywałem modbiosa i karty przestały działać w SLI. I troche się boje teraz bo katre trzeba było wymienić.

To zrob se kopie obu biosow i po klopocie. W razie czego to potem tylko biosy podmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i wielkie sry jeśli poniższe zagadnienia już się powtarzają :rolleyes:

 

otóż chciałbym się dowiedzieć jaki wpływ na wydajność mają taktowanie RAMDAC i czas dostępu pamięci, dobrze by było gdyby były jakieś porównania :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMDAC jest odpowiedzialny za kodowanie sygnału cyfrowy >>> analogowy, a czas dostępu za taktowania pamięci im niższy czas dostępu tym większe taktowanie pamięci i tym większa wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu dostępu - warto dopłacić powiedzmy 100 złotych żeby mieć 1.6ns zamiast 2.0 ?

wszystko zalezy od tego czy będziesz się bawił w o/c jeśli nie to wystarczą 2.0ns, nawet jeśli je będziesz chciał podkrecić to spokojnie pojdą ponad 1000Mhz (niektórzy mają nawet 1160), natomiast jeśli będziesz chciał wycisnac z karty wiecej to kup 1.6ns wtedy powinny pojsć ok 1200 i więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego czy będziesz się bawił w o/c jeśli nie to wystarczą 2.0ns, nawet jeśli je będziesz chciał podkrecić to spokojnie pojdą ponad 1000Mhz (niektórzy mają nawet 1160), natomiast jeśli będziesz chciał wycisnac z karty wiecej to kup 1.6ns wtedy powinny pojsć ok 1200 i więcej...

ja na 2 ns samsungach (tyle ze karta na agp) mam w tym momencie 1150 i to jeszcze nie koniec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno krótkie pytanko :) O ile galaxy ultimate (525/1100 1.6ns) kręci mniej/więcej od kart na niekręconych przez producentów chipach?

 

Czy w ogóle jest sens patrzeć na to, jakie ma standartowe taktowania? Zakładam że to nie są jakieś 500/800 czy 500/900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie ma róźnicy czy producent ustawi ci powiedzmy te 525/1100 czy zrobisz to sam w domu prawda?:D Jedynym powodem dla którego galaxy tak robi jest marketning bo wiadomo, że w testach porównawczych zawsze galaxy będzie szybsze na standardzie (swoim) niż inne 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno krótkie pytanko :) O ile galaxy ultimate (525/1100 1.6ns) kręci mniej/więcej od kart na niekręconych przez producentów chipach?

 

Czy w ogóle jest sens patrzeć na to, jakie ma standartowe taktowania? Zakładam że to nie są jakieś 500/800 czy 500/900 ;)

 

pamięci spokojnie do 1200, a rdzeń jeśli to wersja z zalmannem to nawet do 600 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za błyskawiczne odpowiedzi :lol2: Czy oprócz galaxy powinien zwrócić uwagę na innych producentów?

galaxy raczej jest najlepszym wyborem chyba, że chciałbyć miec karte z VIVO wtedy pozostaje MSI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam galaxy 6600GT ultimate, do tego załozylem pentagrama XC-80AlCu - automatycznie przetaktowanie wykrywa max 570/1180 ale pamięci juz na standardowym 1100 potrafia czasem arty jakies pokazac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja idzie spokojnie na 595/1230 . Wyzej pamieci nie probowalem bo troche sie boje bez jakichs radiatorkow i dodatkowego nawiewu , a rdzen powyzej 600 zaczyna pokazywac malutkie arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...