Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

6600GT raczej nie mają dużego rozrzutu jakościowego.Asus jest jak najbardziej ok,w GB często piszczą cewki,co jest dość irytujące jak ktoś ma wyciszonego kompa.Problemy się zdażają -jak zawsze i to niezależnie od producenta.

Godne polecenia są też Galaxy.

Warto kupić kartę z pmieciami Samsunga-lepiej się kręcą iż Infineony.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

dzisiaj zapodalem sobie GF 6600 GT GALAXY na zalmanie i wszystko by bylo ladnie pieknie gdyby nie to ze ekran mi sie pokazuje dopiero jak sie zaladuje winda (nie moge wejsc do biosu anie nie widze POSTu :/ ) dodam ze jak po przejsciowce podlanczam monitor kablem analogowym to jest OK. Wie ktos co zrobic z tym fantem ??

dodam ze na poczatku bylo ok ale gdy probowalem podkrecic proca to zrobil sie czarny ekran i po resecie cmosu ekran mi sie zpala dopiero w windzie na cyfrowym kablu ;/

 

Please Help :( bo walcze z tym juz od 15;30 i nic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno na biosie do asusa 1.4v dziala DVI (zreszta na wczesniejszej rewizji kart byl ten bios - ktos mi jeszcze pisal ze DVI dziala) jak macie mozliwosc to sprawdzcie - aha sa dwa biosy asusa - jeden z tabela napiec, a drugi bez tabeli

Witam.Ja mam wgranego biosa 1,4 z twojego poradnika i DVI działa .Od startu kompa nie ma zadnego problemu z dvi.Karte mam asusa 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę...Jezeli jest jakis posiadacz GF6600GT GALAXY ULTIMATE z pamięciami SAMSUNG 1.6ns na złacze PCI-E to prosiłbym o zgranie BIOSu i wysłanie mi na mail, osoba ta przyczyni się do powstania FAQ o Galaxy6600GE i GT... :> szczytny cel :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja mam GF6600GT GALAXY ULTIMATE na pcie ale nie jestem pewien czy pamieci to samsung - mozna to sprawdzic bez odklejania radiatorów z pamięci? tzn z poziomu windowsa?

Z poziomu windy raczej nie da rady, ale jak odkleisz jeden radiatorek, to bez problemów mozna go przykleic spowrotem, bo ta taśma ktora na nim jest, po odklejeniu nadal sie klei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kartą graficzną w właściwie z jej temperaturą posiadam gf 6600 na zlaczu PCIE firmy x-power,w windzie mam temperature 65 stopni w trakcie gry wzrasta do 80 stopni niekiedy nawet powyżej, mam sie czym martwić? czy moze te temperatury są wporządku? . zasilacz mam 300w jakiejs firmy feel, napięcia sprawdzałem programem speedfan i tez nie odbiegają od normy także zasilacz chyba sie sprawdza .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta gigabyte gf 6600GT: mam w biosie 500 MHz core na 3D i 300 MHz na 2D i problem pojawia sie przy kreceniu. krece programem vtuner2 (ten ze stronki gigabyte) i pytanie takie: czy jak krece pod 2D np do 550, to czy jak wlacze gre (3D) to mi z jakim zegarem pojdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadacze gf6600, pomożecie???????????????????

MAM GF6600LE LEADTEKA 256MB, HYNIX 4 ns,CHŁODZENIE ZALMAN MIEDZIANE I BIOS ORGINALNY 1,3V

CHYBA ZNISZYŁEM KARTĘ. ZAPODAŁEM MOJEJ KARCIE NOWE TIMINGI:

NV_PFB_TIMING0 : 060c1612

NV_PFB_TIMING1 : 05010406

NV_PFB_TIMING2 : 20240406

PO WGRANIU BIOSU Z NOWYMI TIMINGAMI KARTA NIE PODNIOSŁA SIĘ. WŁĄCZYŁEM KOMPUTER I WASZYSTKO JEST OK, ZA WYJĄTKIEM MONITORA - NIE WŁĄCZA SIĘ - CZYLI "SPALIŁEM PAMIĄTKI"??????

nAPISZCIE CZY DA SIĘ JESZCZE COŚ ZROBIĆ Z MOJĄ KARTĄ (NIE LICZĄĆOCZYWIŚCIE ZANIESIENIE DO SERWISU, BO NA GWARANCJĘ NIE MAM CO LICZYĆ - ZGUBIŁEM TAKI MALUTKI G****NIANY PARAGON, HIHIHIHI, NIESTETY. JaK SIE NIE DA NIC ZROBIĆ TO NAPISZCIE JAKĄ KARTĘ KUPIĆ 6600GT CZY MOŻE JAKIEGOŚ 6800 TYLKO, KTÓRY OPŁACA SIE NAJBARDZIEJ

 

Sproboj szczescia jeszcze raz z taka czcionka :mad: Wroc za 3 dni

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he-bardzo jestem ciekawy jak udalo Ci się to zrobić,tutaj wiele osob zmienia bios jak rękawiczki,ja swoją kartę flashowałem tylko w poprzednim tygodniu chyba z 5 razy.

Karty nie uszkodzileś prawie na 100%,jedynie co teraz musisz zrobić ,to pożyczyc od kogoś kartę graficzną PCI,zresetować BIOS(żeby ustawiła się kolejność wykrywania karty z AGP na PCI-choc prawdopodobnie masz ustawioną PCI jako pierwszą...).Po tym jak odpalisz kompa,będziesz mógł sflashować tego GF6600 nawet za pomocą winfoxa(sprawdzałem -winfox dziala normalnie).

Jeżeli nie masz karty PCI-idź do jakiegoś serwisu ,niech Ci zflasciach!ą kartę.

Możesz spróbować też BLIND-Flasha,i wgrać bios na ślepo z dyskietki.

Ale najpewniejsza jest karta PCI.

Zresztą-na gwarę kartę mogłbyś w ostateczności oddać(gdtby padła-w co wątpię)-możesz powiedzieć że wgrywałeś najnowszy BIOS Leadteka(akurat niedawno taki się pojawił).Paragon nie jest potrzebny,chyba ,że zgubileś paragon i gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewno wgraj oryginalny bios, ale ja nie z tym problemem tutaj zawitałem. Witam wogole wszystkich. Zostałem "szczęśliwym" posiadaczem gf 6600 od asusa, no i tak:

1 Poszulałem poczytałem (prawie cały ten wątek) i udało mi się podkręcić to cudo do 500 gpu i 650 pamięci (na jakimś biosie 1.4v), idzie wyżej, ale 3d mark03 zaczyna mieć zwisy. Przy tych taktowaniach mam około 6500 smarków czy to troszkę nie zamało?? Problemem (chyba)jest też to że mam strasznie niski wynik cpu (około 265 p4 2.4@3.2) czy to normalne??

2 Hmm teraz zastanawiam się nad schłodzeniem tego wszystkiego i tak:

- mam stary radiator Al od jakiegoś celka 433mxz ;) o wymiarach 50mm(szer)50(dl) 30mm(wys) czy warto to wogóle pchać na gpu?? I posiadam jeszcze następny miedziak o wym 50x50x8 mm I siezastanawiam czy warto ten Al dać na gpu, a miedziaka pociąc i dać na pamiątki?? Dochodzi do tego jescze wentyl zrobiony z kosza po głośniku średniotonowym, silnika od siakiegoś magnetofonu, popsutego wentyla (80) od zasilki, kawałka ręcznika, skarpetki :/ i paru gumek. Podłączony jest do oddzielnego zasilacza 9v :) Śmieszne, ale daje efekty: Temp i idle oko lo 54st w stresie max 76st wcześniej w idle tyle samo, ale w stresie nawet 90 z hakiem. Wszystko to jest postawione po grafą i wieje zarówno na gpu jak i na pamiątki (tylko te dolne) No i czy wkładac tam jeszcze ten radiator Al na gpu??? i ten Cu?? na pamięci?? Wątek przerobiłem i wiem że będą różne wnioski co do Cu i Al, ale pytam czy warto?? Z góry wielkie dzia za odpowiedź :) Aha a wszytko to bo skończyła mi się kaksa a mam zamiar zmienić zasiłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tak zastanwiam nad biosem sparkla- czy jest doskoanlszy od tego leadtekowego 1.4v co nie da sei ukryć jest nie do końca dopracowany...

 

Ma kroś mozę jakiś nowszy do sparkla niż marca?

Co z projektem Bezbronnego z edycj a tego nowego biosa leadteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Bubu:.

 

Radiator 50x50x30?Hmm-IMHO troche mały,po za tym ktoś się kiedyś skarżył,że ukruszył rdzeń zakladając podobny na GPU-także trzeba uważać,jakby ten radiator miał miedzianą podstawkę to już by było coś.

Ja już pisalm jak sobie poradziłem z temperaturą-w sklepie metalowym kupiłem blaszkę 0,5mm(troche za cienka-no ale juz...),przyciąłem ją na 32mmx32mm,przypucowałem papierem wodnym 2500 i podlożyłem miedzy GPU a radiator(oczywiście z pastą).

Efekt?O ok.9(!) st. niższe temp. w stresie.Żaluje tylko ,że użyłem takiej cienkiej blaszki-1mm - 2-3mm bylaby o niebo lepsza.

Co do wyniku CPU-jak na P4 bardzo kiepski,3Dmarki bardzo lubią proce intela,taki 3Ghz w 3dmarku 03 powiniem mieć (chyba)coś koło ~700Pkt-tzn.raczej minimum 700Pkt.

Być może procek jest przekręcony(błedy w Prime95?),albo działa zabezpieczenie termiczne ,które zwalnia szybkość procesora gdy się przegerzewa...

 

@99tomcat

Co do projektu BIOS-u.

Trochę sie pobawilem i do czego doszedłem:

BIOS 1.4V który tutaj rządzi,to najprawdopodobniej zmodyfikowany(dość nieudolnie)BIOSik od...GF6600GT.

Dlaczego tak sądze?Porównując je w hexedtyorze (BIOS 1.4V z tym od wer.GT)wyrażnie widać,że są one bardzo do siebie podobne,i znacznie róźnią się od oryginalnego biosu Leadteka A6600TD w którym dodano tabelę napięć.

W tym 1.4V zupelnie niepotrzebnie dodano dodatkowe VID-y i do tabeli,ponieważ 6600GT ma tylko 2 stany 2D(VID 0-1,3V) i 3D(VID 3-1.4V).Robiąc to samo w orginalnym biosie nie uzyskuje się niczego-nawet jeśli wpisy są rozpoznawane przez RT.

Innymi słowy wprowadzone tabele napięć są ignorowane,pomimo tego , że w nagłówku(header) znajduje się info o liczbie wpisów w tabeli napięć.

Druga sprawa-w nazwie BIOSu 14V jest NV43 p218,tak samo jak w GT.Zwyłe wersje mają NV43 p277(Asus/Leadtek/Sparkle/MSI).

Mozna to sobie samemu sprawdzić Nibitorem(już jest wer.2.8).

 

Wniosek-ktoś się nie bał i przerobil BIOS od GT(na 90%).

I teraz pozostaje pytanie-dotąd sądziłem ,że wgranie BIOSu od GT nie będzie dzialać-bo GT ma chociazby inne pamięci(pomijając już ,że szybsze).Ale ostatnio NV wprowadziła GF6600 z pamięciami DDR2...

 

Wynika z tego ,że kontroler pamięci NV43 może pracować z DDR1/2/3.Więc wgranie BIOSu od GT nie powinno byc aż tak ryzykowne-oczywiście po uprzednim obiżeniu zegarów,obowiązkowej zmianie wszystkich timingów i ....

Teraz trzeba znależć chętnego do przeflashowania tak spreparowanego BIOSU .

 

Myśle że na pierwszy ogień powinień iść...trzodziarz,pewnie karte PCI już ma,flashowanie idzie mu nadzwyczaj łatwo,ma jeszcze gware na karte-powinien spróbować. :lol:

 

A tak w ogole jak by tu ktoś zarzucil info Z KTÓREGO ZESTAWU TIMINGÓW KORZYSTA Leadtek 6600GT -AGP.To byłoby miło.

Czyli Nibitor->Tools->read Bios->select device->OK->Tools->Read bios->read into nibitor->timings->autoselect timings->your timingset is nr.X

hej

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z biosami sparkla-z tego co wiem też mają 1.4v w standardzie... Może ten biosik byłby dobrym materiałem do zabawy? Szkoda zę to też dość stary biosik.... Ideałem było by odkrycie mozliwosć zmiany czegoś w każdym biosie -wtedy mozna bt y korzystać z nowych biosów nie tracąć przy tym mozliwośći o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOSIk sparkla -działa ,ale także nie ma tabeli napięć i jej wprowadzenie nic nie daje-bo ten BIOS ma tą samą budowę jak reszta non od kart non GT.

Coraz bardziej przychylam się do zmodowania BIOSu od 6600GT,oczywiście trzeba dobrać BIOS odpowiedniege producenta do posuadanej karty.Alr w tej chwili jestem przekonany ,ze da sie zrobbić coś takiego i DVI itp.powinno działać-6600/GT Leadteka mają bardzo zbliżone PCB(ten sam układ regulacji napięcia GPU ).Zobaczy sie-a bios sparkla działa tylko nie wiem czy DVI na nim sie odpala,ale to juz było przerabiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BezbronnyPL-->wielkie dzia za odp. Błędów w prime nie ma przez godzinke dłużej nie czekałem, ale nawet na standardowym ustawieniu czyli 2.4 mam to samo :/ TEmp przy kręconym to około 38 w stresie około 55. Kupiłeś miedziaka i wepchnąłes go pod oryginalny radiator??

 

UUUUUUUUUU AL

---------------- pasta

========= Cu

---------------- pasta

___________

I IGpu

Czyl isiakoś tak to ma wyglądać jak mniemam? Ok to jak coś to chyba wypróbuje ten patent. Tylko najbardziej martwi mnie ten proc. No i zaczynam podejrzewać zasiłk, że niewyrabia, ale zobaczymy ja zmienie co będzie się dziać.

Edytowane przez .:Bubu:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem kartę graficzną Gigabyte GV-N66T128VP. Po zainstalowaniu sterowników zainstalowałem program V-Tuner II.

W tym programie pokazuje mi CORE CLOCK 300 a MEMORY CLOCK 900.

Po kliknięciu na SMART TUNE MODE następuje zmiana CORE CLOCK na 500, ale MEMORY CORE zostaje 900.

W specyfikacji wyczytałem że standardowa praca tego układu to 500 i 1120. Czy ta częstotliwość już jest aktywowana, czy trzeba ją również ustawić w programie V-Tuner II??

 

Obiło mi się o uszy że podobno w trybie 2D dziła 300/900 a w 3D 500/1120. Czt to prawda??

 

No i co jeżeli będe chciał podkręcić w V-Tuner, czy ustawienia w trybie 2D 500/900 wpłynie na 3D?

 

 

Karta to http://sklep.benchmark.pl/pelny_17341.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem.. moj PC widac w sygnaturce.. gdy gram sobie np. w nfs_mw gra chodzi plynniutko na max detale 1024x768 i mam zawsze co jakis czas takie przycinki dlugie na jakies 5-10s, obraz stoi w miejscu a dzwiek takrze i wychodzi ostry mix .. drazniace jest to.. a wydaje mi sie ze to od grafiki.. mam pasywne chlodzenie ale jeszcze dalem na nia 120x120 wentyl i wstawilem wydmuciach!acy z obudowy .. maxymalna temp to jakies 65C po jakims godzinnym graniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedawno kupilem sobie karte Leadtek GF 6600 128MB PCI-e. Jej max to 440mhz dla GPU a wiem ze ten rdzen bez problemow powinien chodzic z 550mhz. I tu mam prosbe. Czy moglibyscie mi powiedziec jak wgrac nowy BIOS do mojej karty abym mial 1.4V na rdzen i jaki bios bedzie najlepszy. Z gory THX :wink:

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO MODERATORA

 

kazdy szuka biosu do karty by ja jeszcze lepiej podkrecic.. ten temat zajmuje ponad 180stron.. ja przeczytalem jakies 25 i juz nie mam sily.. a szukam biosu pod gigabyte 6600 nx66128dp <- pci-e z dzialajacym napieciem 1.4 ktore umozliwi lepsze krecenie pamieci. Moja prosba do moderatorow to zrobic na 1 stronie dzial biosy i opisac kazdy bo takie ciagle pisanie "szukam biosiu do tego i tego" staje sie nudne i meczace :( Uwazam ze znajdzie sie jeszcze wielu chetnych ktorzy mnie popra? !

 

 

edit:

dodam iz edytowalem swoj bios..wlaczylem termometr ale zmiana timingow wedlug tabeli nic nie dala.. a napiecia nie moge zmienic..:(

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jooseeph

Zacznijmy od tego ze doslownie kilka sub-forum nizej jest piekny dzial zwany sterowniki i biosy. Wiec teoretycznie powinienem wypieprzyc wszystkie posty z pytaniem o modowany bios. Taka jest teoria. Praktyka wyglada tak samo od zawsze. Walkowanie x-razy tego samego w przylepionych ze wzgledu na lenistwo newbie. Maja to we krwi. razem z zakladaniem watkow ignorujac przylepione, ect.

Mozna by sie pokusic o umieszczenie swoich modowanych biosow w temacie Baza BIOSów kart graficznych. Tylko czy to cos zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jooseeph

Zacznijmy od tego ze doslownie kilka sub-forum nizej jest piekny dzial zwany sterowniki i biosy. Wiec teoretycznie powinienem wypieprzyc wszystkie posty z pytaniem o modowany bios. Taka jest teoria. Praktyka wyglada tak samo od zawsze. Walkowanie x-razy tego samego w przylepionych ze wzgledu na lenistwo newbie. Maja to we krwi. razem z zakladaniem watkow ignorujac przylepione, ect.

Mozna by sie pokusic o umieszczenie swoich modowanych biosow w temacie Baza BIOSów kart graficznych. Tylko czy to cos zmieni?

Niektórzy nie zadają sobie jednego cholernie waznego pytania :( z Twojego siga ;)

 

Zakładając konto na Tweaku musisz sobie zadać jedno, cholernie ważne pytanie: Czy umiem myśleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...