Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@grzesiu

30k? nee w 03 wyzej 6626 jeszcze nie skoczylem. Pamietaj jaki mam cfg ;] I forceware'y 81.98

 

@Briareos

U mnie ta karta jest glownym problemem. Gryzie sie z mobo. Szkoda ze dopiero po zakupie dowiedzialem sie co zakupilem. :? Wiecej po angielsku

No ja configu najmocniejszego nie mam też, jedynie 6600GT i sempron :P Ale nie o to chodzi. Jak juz zaczełem temat, to skończe, i pokaze pewną ciekawą anomalie. Nic nie robiłem, nic nie kombinowałem, po prostu zapuściłem marka, i wyskoczył taki wynik, myślałem ze to jakis błąd przypadkowy, właczyłem test jeszcze raz, i znów taki wysoki wynik :blink: w dodatku na początku testu 3 i 4 był freez obrazu, po chwili znikał i przechodziło do kolejnego testu. Kombinowałem ze sterami od grafy (77.xx /81.98/84.23?) od mobo, nic nie pomogło, dziś zrobiłem format, i wszystko wróciło do normalności. Dziwne, prawda :P? Co do Twojego problemu, dziwne ze Asus wydaje grafe niekompatybilną ze swoja mobo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzesiu

Bardziej chodzi o niekompatybilnosc nv43 z via 8237. [ciach!]a!

Wlasnie porownalem Twoja anomalie ze swoim gratem :arrow: na 1 tescie 33% wiecej ( niski dx? ;] ) a w 2 to tylko 7%

 

@Briareos

Jezeli masz mozliwosc to ustaw sie ze sprzedawca na ewentualny zwrot. Na poczatku karta psula mi nerwy ale do wszyskiego czlowiek moze sie przyzwyczaic. Przy okazji szukajac winnego kupilem zasilke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w programie Rivatuner - hardware monitoring i faktycznie w trybie 2D jest 300 a w 3D przełancza sie na 500. Ale niestety Taktowanie pamięci zostaje bez zmian i jest ustawione 900. Z drugiej strony może to i dobrze bo szkoda żyłować tak kartę. A jak trzeba to wiem gdzie sobie przełączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem na xs biosik od sparkle ale ultra :lol: takty ma ustawione 500/700 i tak sie zastanawiam czy wgrywac, czytałem tam że daje niezłego kopa, hmm jest ktoś chętny na przetestowanie? :D

 

"Try The SPARKLE 6600 ULTRA bios.... it gives Fantastic o/c capasity

def bios ( leadtek 6200 ) 480/695

SPARKLE 6600 Ultra bios 580/760

no vmod and stock cooling

BIOS

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Geforce 6600 na PCI-E może działać na AGP? Tam coś czytałem o jakiś mostkach ale niejestem pewny pytam bo kolega ma na PCI-E i może u mnie by też poszedł to bym od niego pożyczył do czasu aż bym kupił sobie swoją

Edytowane przez Mafiozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Geforce 6600 na PCI-E może działać na AGP? Tam coś czytałem o jakiś mostkach ale niejestem pewny pytam bo kolega ma na PCI-E i może u mnie by też poszedł to bym od niego pożyczył do czasu aż bym kupił sobie swoją

Niestety nie bo pci-e ma całkiem inne złącze, gdzieś na necie widziałem przejściówkę z pci-e na AGP ale moim zdaniem nie warto kombinować, a co do mostka to jest on montowany w wersji AGP żeby karta poprawnia działała z tym złączem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno stalem sie posiadaczem Galaxy 6600 GT AGP - wersja z 2xDVI domyslne taktowanie 525/1050 pamiatki 1.6ns - ten egzemplarz karty byl na stoisku Galaxy podczas zeszlorocznego CeBIT - stal sobie za szybka a ludzie patrzyli - ma taki wielki miedziani radiator ktory zakrywa GPU i pamieci i teraz moje pytanie - czy temp w stresie 60 stopni bez O/C a 69 stopni przy O/C (puszczam ja na 550/1150) jest w porzadku ? W idle karta ma 44-45 stopni. Caly czas jest do niej podpiety zalman fan mate 2 ktory jest skrecony na minimum nie wazne czy karta jest O/C czy nie

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś dziwny model:

GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128VP-E 128MB VIVO/DVI BOX (AGP)

 

a nie GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128VP

 

czy dodatkowe -E w oznaczeniu coś zmienia.

 

Tu szczegóły:

 

http://sklep.benchmark.pl/komparator_3129.html

 

 

Nie moge jej znaleźć na stronie gigabyte - a chciałem z tej strony ściągnąć Bios.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17341

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23782

 

Czym one się różnia jest 1000 i 1120 ale wersja którą posiadam jest droższa mimo że ma 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta karta jest glownym problemem. Gryzie sie z mobo. Szkoda ze dopiero po zakupie dowiedzialem sie co zakupilem. :? Wiecej po angielsku

Jakie są u ciebie objawy tego gryzienia się...??? Przeczytałem kilka postów z linku który dałeś no i wynika z tego że ja też powinienem mieć problemy z kompatybilnością :blink:

Mam GF6600 Asusa i mobo z mostkiem południowym VIA 8237...

Kartę mam OCniętą na 450/660. Takty mam ustawione na sztywno w biosie, napięcie podniesione, czujnik temp. odblokowany, chłodzienie standardowe, w stresie niecałe 70'C...

 

Problemów jako takich nie mam... Czasem zdarzy się jakiś zwis czy tam jakiś freez ale generalnie dzieje się to tylko w 3Dmarku2003 i bardzo rzadko w grach... Dlatego troche sie zdziwiłem gdy poczytałem o tej rzekomej niekompatybilności i twoich kłopotach... Jak to w końcu jest...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiechy. Freezy czasem raz na dzien czasem 1 na pol godziny. Na stocku nie ma reguly tak samo jak po oc. Zaraz chyba pogrzebie w biosie. Odrazu mowie ze to nie zalezy od temp. Tak samo zachowuje sie przy 53*C jak przy 70*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem na xs biosik od sparkle ale ultra :lol: takty ma ustawione 500/700 i tak sie zastanawiam czy wgrywac, czytałem tam że daje niezłego kopa, hmm jest ktoś chętny na przetestowanie? :D

 

"Try The SPARKLE 6600 ULTRA bios.... it gives Fantastic o/c capasity

def bios ( leadtek 6200 ) 480/695

SPARKLE 6600 Ultra bios 580/760

no vmod and stock cooling

BIOS

podaj linka do tematu na xs to przetestuje

dzisiaj dostałem swoją karte graficzną tej firmy

Dołączona grafika

no widać po radiatorkach na pamieci że posiadaczem był jakiś znawca i miał problemy ze wzrokiem bo założył radiatorki BGA :lol: heh

nie miałem rano monitora no i sie nudziłem

Dołączona grafika

radiatorki od P2 wysokość jedyne 5cm na grafe wieje 80x80

na standardowym wiatraku temp. 80*C teraz 50*C ilde przy taktach 450 i 750 mem

 

ciekawe który radiatorek bedzie wydajniejszy Dołączona grafika

:)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAMILcom

jes tylko jeden problem bo ten bios jest do wersji AGP a z tego co widzę to masz wersję PCI-Express, więc raczej nie radzę ci wgrywać tego biosa :D

TU jest link do tematu jak coś pzdr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli krece vtunerem, bo boje sie ze po wgraniu biosa podkreconego komp nie wystartuje, to jak mam krecic ten tryb 3D? bo w biosie jest 300 MHz na 2D. jak sprawdzic, jakie taktowanie ma karta podczas grania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam mały problem, moja karta to:

 

Gigabyte GF 6600 TF AGP 128MB

 

Chciałem ją podkręcić ale niestety wiecej niż 420mhz nie da się osiągnąć na oryginalnym biosie,

próbowałem biosów od innych kart, SPARKLE, ASUS, możliwości podkręcania są wtedy dużo większe

osiągam na nich prawie 7000 pkt w 3dMarku 2003, ale niestety nie działa mi na nich złącze DVI - brak obrazu,

a sterowniki nie identyfikują mojego monitora na złączu analogowym - pokazują monitor analogowy, a na oryginalnym

BIOSie jest podana nazwa monitora, automatycznie też ukryte zostają nieobsługiwane rozdzielczości.

 

Jako że problem z identyfikacją nie jest zbyt ważny, ale chciałbym żeby moje złącze DVI działało poprawnie.

więc, czy jest gdzieś zmodyfikowany bios w którym działa to złącze albo czy można jakoś zmodyfikować mój BIOS

aby zmienić napięcia na wyższe - co da mi lepsze możliwości podkręcania ???-> próbowałem modyfikować voltages w

nvidia bios modifier 3.2, ale niestety nie dało to żadnego efektu.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kurde ma ktos bios do asusa 6600 non gt (bios z 1.4V)?

E dysk nie dziala a ja szukam i szukam i znalezc nie moge;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rgomez

 

bylem tam.. jest do mojej karty ale bez modyfikacji.. i nie moge zmienic napiecia.. a wgral bym sobie z seri GT bo w nich mozna zmienic napiecie.. ale nie wiem jak mam dokladnie zmodyfikowac pod moja grafike by dzialal..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam to forum od jakiegoś czasu i jedno mnie zastanawia dlaczego wszyscy na siłę muszą robić dyskietki B) to przecież jak :mur: a nie prościej jest odpalić kompa tak żeby mieć linię poleceń i flashować z twardziela :P .

A tak wracając do biosów dla 6600 agp to przeleciałem ich chyba z 10 i 1,4V jaki by nie był to i tak wsio ryba dla mojego winfasta 6600 - 555/668 do 3dmarkowania a na codzień 470/620 i ni huhu więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Chciałem poprosić Bezbronnego o przerobienie biosu od GT do asusa, ale chyba już niepotrzebnie bo karta zaczęła sypaś artami 500/650 :/ Wgrałem oryginalny bios 300/550 i to samo :/Więc chyba leci na gware :) Ciekawe co powiedzą ;) Ostatni bios sparcla który się tu ukazał komp mi sięodpala noramlnie, ale po załadowaniu Windowsa obojętnie jaka pruba kliknięcia w cokolwiek konczy sięczarnym ekranem i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Gainward na PCI-E idzie jak wsciekly F.E.A.R. nacinalem z SoftShadows wlaczonym 4xFSAA 8xAniso w 1152x864x32bit wicej sie nie dalo i szlo jak pan bog przykazal porzadna karta przesiadlem sie z Galaxy fx5200 128MB/128bit i odjazd 3 razy wiekszy ;) Warto bylo dac za nia ta cene a opis mojego 6600 w stopce pozdro

W życiu nie uwierze że F.E.A.R chodzi Ci płynnie . Po prostu 4/8 haha nie możliwe.

Mój konfig:

opteron148@2.9GHz

2GB Ram

SLI 6600GT@560/1120

DFI SLI-D

Moje ustawienia F.E.A.R

2xfsaa 4xanizo 1152x854 oxzywiście wszystki ustawinia ON i max. wyniki testu:

min.42

Śred.80

Max. 248

A są plansze gdzie ilość klatek spada do 20 zwłaszcza 7 i 8 lever. A tobie chodzi płynnie??

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie???

Czy dwie karty w SLI wymagają jakiegoś wyjątkowego zasilacza??? czy wystarczy zwykły 400 lub 450 ???

A tak wogóle to opłaca sie inwestować w dwa GF6600GT (np Galaxy) w SLI ???

Naprawde można dzięki temu osiągnąć dwukrotne osiągi??? Czy lepiej kupić zwykłą płyte główną i np GF 6800Ultra na PCIE ???

Edytowane przez PiJey88 PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie???

Czy dwie karty w SLI wymagają jakiegoś wyjątkowego zasilacza??? czy wystarczy zwykły 400 lub 450 ???

A tak wogóle to opłaca sie inwestować w dwa GF6600GT (np Galaxy) w SLI ???

Naprawde można dzięki temu osiągnąć dwukrotne osiągi??? Czy lepiej kupić zwykłą płyte główną i np GF 6800Ultra na PCIE ???

moim zdaniem sie nie opłaca poniewaz tryb SLI chodzi tak jak powinien dopiero w seri 7 gdzie naprawde wzrost może wyniesc ponad 80% jednak sam tego nie potwierdze bo nie posiadam ani 6600 w SLI ani 7600, a co do zasilacza to zalezy co rozumiesz pod pojęciem "zwykły" bo jeśli TRACER albo jakiś FELL to raczej pewne jest, że nie uciągnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną karte i w 3Dmark03 9700pkt. w SLI ~16690pkt. czyli ponad 70%. W grach tak jak F.E.A.R jest kolosalna różnica w klatkach sprawdzałem frapsem i jest napewno ok. 80%. A cenowo?? 2 nowe idzie kupić już za 2x465zł czyli 930zł. JAk kto uważa ja mam chiftecka 420 i śmiga zresztą 6600gt bierze mało prądu. A w przyszłości czyli lipiec-sierpień zmienie je naSLI 6800GS i to dopiero będzie śmigało. 512MB ramu i 2x12 potoków za ok. 1200zł bo teraz kosztują dwie 1500zł.m Ale musowo Tagan 480. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam to forum od jakiegoś czasu i jedno mnie zastanawia dlaczego wszyscy na siłę muszą robić dyskietki B) to przecież jak :mur: a nie prościej jest odpalić kompa tak żeby mieć linię poleceń i flashować z twardziela :P

 

Aby flashować z twardego trzeba mieś partycję na FAT16 lub 32.

A wiersz poleceń (u Ciebie linia poleceń :-P ) z tego co się orientuję nie wystarczy. Trzeba komputer uruchomić w czystym DOSie (np. z płyty z Win98). Przez wiersz poleceń próbowałem podmieniać bios w MoBo i nic z tego, więc myślę że dla grafy tesh sie nie da (ale nie próbowałem :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...