Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam to forum od jakiegoś czasu i jedno mnie zastanawia dlaczego wszyscy na siłę muszą robić dyskietki B) to przecież jak :mur: a nie prościej jest odpalić kompa tak żeby mieć linię poleceń i flashować z twardziela :P .

A tak wracając do biosów dla 6600 agp to przeleciałem ich chyba z 10 i 1,4V jaki by nie był to i tak wsio ryba dla mojego winfasta 6600 - 555/668 do 3dmarkowania a na codzień 470/620 i ni huhu więcej

właśnie chciałem to napisać-z fata tylko...........

ciekawe czy zpena da rade one chyba fata mają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

jaki byłby wasz wybór

asus 6600 silencer pci-e za ok 320zł

czy

gigabyte 6600 silent pci-e 350zł

który powinien miec lepsze oc bez żadnych flashów biosa

mysle ze gigus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam karte GF6600 Leadteka PCI-e i chcialbym zmienic bios aby bardziej ja podkrecic, i chcialbym sie spytac jaki bios i z kad go mam sciagnac bylby najlepszy do moejej karty? Prosze o odp. i z GORY THX ;] PoZdRo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kulku dni jestem szczesliwym posiadaczem gf 6600GT, podkreciłem karte na 560/1150mhz na stockowym coolerze, w stresie nie przekracza 70'C a w idle 47'C. Mam pytanie czy te temperatury nie sa za duze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mial ktos z was taka sytaucje ?

 

Po przesaiadce z R9500 na 6600GT mam nastepujacy problem:

po automatycznym wylaczeniu sie kompa ( procek osiagnal za wysoka temp :) i resecie biosu nic nie widze do momentu zaladowania sie windy :( wydaje mi sie ze przestawila sie jakas opcja odnosnie AGP na plycie glownej i lipa :/ jak podlacze koblem analogowym (normalnie mam cyfrowy) to widac tylko ze w jakiejs dziwnej rozdzialce malej bo jak jest ten pasek ladowania sie windy to go wogole nie widze bo logo windowsa mam na caly ekran.

 

Jakies rady ?

 

Ps. chyba najlepsza stronka z biosami do kart graficznych ( ale i tak nie maja tego co potrzeba :P )

http://www.mvktech.net/component/option,co...electcat/cat,2/

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam karte GF6600 Leadteka PCI-e i chcialbym zmienic bios aby bardziej ja podkrecic, i chcialbym sie spytac jaki bios i z kad go mam sciagnac bylby najlepszy do moejej karty? Prosze o odp. i z GORY THX ;] PoZdRo :D

Czyy nikt mi nie pomoze.

Sprawdzalem bios od sparkle ten z mvktech ale nie da sie go wgrac winfoxem.

PROSZE POMOZCIE :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak aktywowac ten monitor temperatury w RivaTunerze ??? Czy przez takie wysokie temperatury nie zuzywa sie szybciej karta ??? Jakiej temperatury powinienem nie przkraczac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak aktywowac ten monitor temperatury w RivaTunerze ??? Czy przez takie wysokie temperatury nie zuzywa sie szybciej karta ??? Jakiej temperatury powinienem nie przkraczac ???

80c-90c staraj sie nie przekraczać, powyzej raczej jest niezbyt korzystnie dla rdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadaczem Leadtek GF6600 128/128 PCI-Ex

Niestety cienko sie kreci bo napiecie rdzenia ma 1.3V

Moje pytanie >> Czy ma ktos BIOS do GF6600 PCI-Ex z napieciem 1.4V

Jesli tak prosilbym o odp.

Z gory thx;] PoZdRo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczesliwym posiadaczem Leadtek GF6600 128/128 PCI-Ex

Niestety cienko sie kreci bo napiecie rdzenia ma 1.3V

Moje pytanie >> Czy ma ktos BIOS do GF6600 PCI-Ex z napieciem 1.4V

Jesli tak prosilbym o odp.

Z gory thx;] PoZdRo :D

 

Poczytaj troszke bo widze ze czekasz na gotowe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam płytę gł. ECS kt600, Athlona 2400 i 6600GT i w test 3dMark01 mam 11.145 punktów.

W Quake 3 High - 212 klatek

W Doom 3 High - 48 klatek

Te wyniki są mocno zaniżone a inne gry nie chodzą ultrapłynnie.

Obecnie mam zamiar kupić semprona 3000 64bit i może on znacząco przyśpieszy moje gry.

 

Nie śmiejcie się , że testowałem 3dMarka2001 ale to właśnie on teraz pokazuje,

że szyna FSB 133MHz (efektywne 266MHz) w moim Athlonie 2400 jest beznadziejna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam płytę gł. ECS kt600, Athlona 2400 i 6600GT i w test 3dMark01 mam 11.145 punktów.

W Quake 3 High - 212 klatek

W Doom 3 High - 48 klatek

Te wyniki są mocno zaniżone a inne gry nie chodzą ultrapłynnie.

Obecnie mam zamiar kupić semprona 3000 64bit i może on znacząco przyśpieszy moje gry.

 

Nie śmiejcie się , że testowałem 3dMarka2001 ale to właśnie on teraz pokazuje,

że szyna FSB 133MHz (efektywne 266MHz) w moim Athlonie 2400 jest beznadziejna

wynik naprawde mały ja na athlonie xp 2000+, nForce2, 256mb 333mhz i radku 9500 miałem jakies 10k a nic nie było podkrecone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafik 6600 w 3dmarku01 sie nie sprawdza bo pokazuje falszywe wyniki.. jednym pokaze 20000 a innemu 10000 co wogule nie jest prawda sciagnijcie 03 i sprawdzcie wtedy i porownujcie z innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafik 6600 w 3dmarku01 sie nie sprawdza bo pokazuje falszywe wyniki.. jednym pokaze 20000 a innemu 10000 co wogule nie jest prawda sciagnijcie 03 i sprawdzcie wtedy i porownujcie z innymi

pokazuje dobrze, tyle ze w 3dmarku 2k1se wynik zalezy w duzej czesci od cpu/pamięci o czym było mówione miliard razy na tweaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem.. ja jak sprawdzalem w 01, to zakazdym razem mialem mniej pkt o jakies 200 i nawet wiecej.. pamiec proca mam 256kb i pokazywalo lekko ponad 10000 co mnie zdziwilo bo na starym leadtek gf4 mialem 8000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki 6600 z dzisiejszych zabaw w pracy ;]

gigabyte 6600 pasywna + athlon 3000+ = 14k

msi 6600gt + pentium d 805 + pamiec w single =16k

moj galaxy taktowany 550/1100 + pentium d805@3,6 = 23k

jw tylko z sempem @ 2,8 = 23,5k

 

jak widac proc determinuje wyniki w 2k1. na 68gs, 76gt i 78gt mialem wyniki w okolicach 24,5k +-200. reszta sprzetu identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem.. wczesniej wgrywalem sobie normalnie biosiki a teraz po wlaczeniu nvflash error o tresci

 

NVIDIA firmware update utility (Version 5.13)

co to? od czego to spowodowane i czy moge jakos to ominac by wgrac sobie biosik? robilem execute upade w VGA utility, moze od tego? eh

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi.

Jak ktoś chce wiedzieć czy po wymianie lub po podkręceniu procesor chodzi szybciej to nich testuje 3D Mark 2001 i Quake 3 ~timedemo1

 

A do testowania samej grafiki to wystarczy tylko 3D Mark 2003 i 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

I właśnie o to chodzi.

Jak ktoś chce wiedzieć czy po wymianie lub po podkręceniu procesor chodzi szybciej to nich testuje 3D Mark 2001 i Quake 3 ~timedemo1

 

A do testowania samej grafiki to wystarczy tylko 3D Mark 2003 i 2005.

Smarków do testów nie polecam - co widać z wielu tematów na tweak i nie tylko, są to testy bardzo uzależnione od sterowników. Przykład: moja stara karta, 5200 Ultimate pod 01 i 03 na sterach 45.** miała ok. 9500 i 2200 pkt. na najnowszych już 8400 i 1780 a gry chodziły O WIELE lepiej niż na starszych. Widać to także po kolejnej głupocie którą jest smark 06. Nie polecam sugerować się wynikami tego typu programów - test Q3 timedemo1 jest już dużo lepszym wskaźnikiem wydajności. Co do podkręcania polecam jednak sprawdzenie np. programem fraps 3d ile mamy klatek w jakiejś mocnej gierce a potem sprawdzić jeszcze raz ale już po podkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy dzisiaj ja mam problem :(

 

Więc przejde do setna sprawy mam grafę dzisiaj przyszła Asus 6600 128/128 i wszystko działa ok tylko że jak uruchamiam jakaś aplikację 3d to komp ma zwieche i tylko pomaga tward reset. Nie wiem co jest grane winde zainstalowałem na nowo i nie pomogło :( nie wiem co jest a i jeszcze mam pytanie do tej grafy był dołaczony program asus smart doctor co to za wytwór tam mam niby podaną temperatue pamieci ram na karcie i rdzenia to możliwe że jest czujnik do temperatury do memory ??

 

PS: jakie powino byc napiecie na AGP bo w tym programie mam 1.50 i jest to podświetlone na czerwono może to byc wina tego ?? że za mało V niech ktoś mi pomoże prosze bo mnie szlak już trafia.

 

komp jak w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam kartę GeForce 6600 Asus Silencer 256MB/128bit... defaultowo jest taktowana 300/500... zwiekszylem na 340/545 i działa stabilnie... na 350/550 juz pojawiają sie w tescie 3DMark03 jakies błędy tekstur... czy da rade wyciagnac z tej karty wiecej? Moze jakis BIOS nowy? co polecacie? dodam, że zamontowałem na karte duzy wentylator 80x80mm@~1500RPM... a czestotliwośc pracy PCI-E zwiekszona w BIOSie z o 5%...

Edytowane przez smogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ludzie mam problem, prosze o pomoc!

 

Odpalam sobie CSS'a, i nagle bum (przy wlaczaniu gry) - monitor padl. Smierdzi w pokoju na maxa, ale to nic. Podlaczylem stary monitor, i dziala komp, gralem chwile i chyba wszystko ok. Ale co to ma wspolnego zk arta graf.? Ano:

 

Czy to moglo mi ja uszkodzic?

 

Po zjaraniu sie monitora na grafie pojawil sie plyn przypominajacy stopiona czekolade, wytarlem go i juz. Co to moglo byc? Jak to wplynelo na moja karte?

 

HELP!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zjaraniu sie monitora na grafie pojawil sie plyn przypominajacy stopiona czekolade, wytarlem go i juz. Co to moglo byc? Jak to wplynelo na moja karte?

może sie zesrała ;) a tak powaznie to pierwszy raz o takim czymś słysze, możesz napisać coś więcej?? w którym miejscu na karcie sie to pojawiło itp.

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...