Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

focus - co do dzialania w dwoch trybach to moze byc roznie. Zdaje sie na anandtechu w recce 6600GT AGP bylo napisane, ze ma ona jakas mieszana architekture (chodzilo tam chyba o dynamiczne wykorzystsanie vertexow, ale juz nie pamietam dokladnie).

Poza tym NV43 jest w pelni programowalny - NVidia juz sprzedaje dekoder DVD wykorzystujacy te mozliwosc. Wsadzili w te kodeki caly algorytm dekodowania DVD - w efekcie karta stala sie sprzetowym dekoderem DVD z bardzo dobrym skutkiem (Ati sie chowa). Podobno mozna by tez w ten sposob zrobic sprzetowy koder/dekoder divx z tej karty :)

 

A wydajnosc jaka jest kazdy widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od godziny jestem posiadaczem GF6600 Sparkle 128mb na AGPx8. Rdzeń karty taktowany jest 300 Mhz natomiast pamięć 275Mhz ( 550 Mzh efektywne). Zamontowane kości to hynix 3,6. W opakowaniu tylko stery z wersji PCI EXPRESS, kabel s-video oraz przejsciówka DVI. Brak radiatorów na pamięciach.

Oczywiście potrzebne dodatkowe zasilanie molex. Po załączeniu fajnie cicho, nie narzekam na wiatrak. System zaśmiecony wiec może bedzie lepiej po reainstalce.

Platforma testowa AMD athlon XP 2400+ (166x12,5) 2080 Mhz

2x256 MB ram Nanya 333 na dualu

Płyta EPOX 8rda, Zasilacz tracer 350W.

A więc 3d marki w 1024 i ustawienia podstawowe jak przy załączeniu. Stery 71.20

2001 - 11771

2003 - 4823

2005 - 2001

Poprzednio miałem GF4 4200 Ti ultra (275/550), sprzedałem za 400 zł,

kupiłem GF6600 za 550 zł odliczyłem VAT bo mam firme i karta w sumie kosztowała mnie 450 zł, więc chyba dobrze wyszedłem na tym.

Jak ktos ma taką karte to proszę pisac jak hula. U mnie spoko, żadnych zwiech, artów, nie kręciłem bo jakoś nie mam do tego głowy. Dziwi mnie tylko zapis w EVEREST poniewaz pisze ze ma 8 potoków i jedną jedn TMU czyli że niby jest 8x1.

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od godziny jestem posiadaczem GF6600 Sparkle 128mb na AGPx8. Rdzeń karty taktowany jest 300 Mhz natomiast pamięć 275Mhz ( 550 Mzh efektywne). Zamontowane kości to hynix 3,6. W opakowaniu tylko stery z wersji PCI EXPRESS, kabel s-video oraz przejsciówka DVI. Brak radiatorów na pamięciach.

Oczywiście potrzebne dodatkowe zasilanie molex. Po załączeniu fajnie cicho, nie narzekam na wiatrak. System zaśmiecony wiec może bedzie lepiej po reainstalce.

Platforma testowa AMD athlon XP 2400+ (166x12,5) 2080 Mhz

2x256 MB ram Nanya 333 na dualu

Płyta EPOX 8rda, Zasilacz tracer 350W.

A więc 3d marki w 1024 i ustawienia podstawowe jak przy załączeniu. Stery 71.20

2001 - 11771

2003 - 4823

2005 - 2001

Poprzednio miałem GF4 4200 Ti ultra (275/550), sprzedałem za 400 zł,

kupiłem GF6600 za 550 zł odliczyłem VAT bo mam firme i karta w sumie kosztowała mnie 450 zł, więc chyba dobrze wyszedłem na tym.

Jak ktos ma taką karte to proszę pisac jak hula. U mnie spoko, żadnych zwiech, artów, nie kręciłem bo jakoś nie mam do tego głowy. Dziwi mnie tylko zapis w EVEREST poniewaz pisze ze ma 8 potoków i jedną jedn TMU czyli że niby jest 8x1.

Nara.

1214762[/snapback]

keee

gdzie mozna dostac juz 6600 na agp?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zncie sposób by podnieść napiecie na kartach leadatka i iinnych

Słysząłem że wystarczy zmienic wpisy w biosie i mamy wyższe napięcie

1214782[/snapback]

tak z 1.3v na 1.4. edytuj orginalny bios za pomoca np NiBiTor i po sprawie. tylko odrazyu mówie ze na orginalnym chlodzeniu karta sie grzeje zamocno w obciazeniu i i tak wiecej niz 15mhz na rdzeniu wiecej nie wytargasz. trzeba chlodzenie zmienic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy77, widze że chłodzenie rdzenia wygląda lichutko, a karta wręcz prosi się o kręcenie bo ma spory potencjał. Sprawdż czy rdzeń idzie przynajmniej na 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

keee

gdzie mozna dostac juz 6600 na agp?;>

karte kupilem w katowicach w hurtowni PRONOX.

1214796[/snapback]

Niedługo zobaczysz mnie w katowicach :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ja tam czekam na Leadtek wyjdzie to zmienie jak narazie nie odczuwam takiej potrzeby. Ciekawe tylko czy będzie można @ ją troszki jestem ciekawy oprócz tego to nic nie powiem jak ktos znajdzie coś niech zarzuci na forum z chęcią zobaczymy co nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym kręceniem rdzenia na 500 to może bez przesady.

W ustawieniach sterowników wybrałem bezpieczne taktowanie:

rdzeń z 300 na 348, a pamięć z 550 na 648. Odpaliłem 3D 2003 poszło

ładnie bez żadnych artów i wynik z 4800 skoczył na 5550. I tyle wystarczy.

W sumie to jestem zadowolony z tego sparkla. Zmiana kosztowała mnie tylko 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym kręceniem rdzenia na 500 to może bez przesady.

W ustawieniach sterowników wybrałem bezpieczne taktowanie:

rdzeń z 300 na 348, a pamięć z 550 na 648.

 

W kręceniu na 500 nie ma przesady, tam jest dokładnie ten sam rdzeń co GT, więc powinien spokojnie się podkręcić do wartości 550. Potwierdzają to testy kart na PCIe gdzie rdzeń dawał się podkręcić to 570.

Więc jeśli możesz to zaszalej, rdzeń wytrzyma to spokojnie, martwi mnie tylko to chłodzenie, jak da rade to ją biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorszy77 daj znac jak dobrze kreci sie ta karta bez artow bo jestem nia zainteresowany jesli rdzen poszedlby na 570 a pamiec na 700 a moze i wyzej to wydajnosciowo nie brakuje duzo do 6600gt!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawie sie tą kartą, alr pisac adresy żebym miał kogo odwiedzić jak sie karta uszkodzi. Jak podniosłem rdzen do 500 a pamięc do 700 to juz przy robieniu testów nie przeszło. Podnosze taktowanie we własciwościach kart, a nie używam do tego celu jakiegos programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek przychodzom do mnie dwie sztuki Sparkle 6600 AGP wtedy się podzielę wrażeniami, wsadzę na to zalmana albo coś innego tak czy inaczej 500Mhz musi z tego być na rdzeniu :>

1215738[/snapback]

Pobaw się najpierw bez zmiany chłodzenia, z zalmanem napewno poleci ponad 500, cała sztuka w tym aby się kręciła na standardowym chłodzeniu, bo nie chcę ładować w nią dodatkowej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten moj poprzedni post byl do Najgorszy77!! Wiec Najgorszy sprwdz sam rdzen jak sie kreci! Jak nie przejdzie testow na 500MHz to dawaj sukcesywnie coraz mniej np o 10MHz i daj znac przy jakiej czestotliowsci przeszla test!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie ze juz te karty pojawiły sie w Polsce , moze to bedzie dobra alternatywa dla Radeonow 9800nonpro lub 9800se@8 potoków , kreccie je tam i testujcie , my z niecierpliowscia czekamy na wyniki :)

Ja siedze na Rivie Tnt 2 juz ok miesiaca, powoli zaczynam mieć dość ... nic tylko czekanie i czekanie ....bo ilu takich jest jak ja co na 6600GT ich nie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

w poniedziałek przychodzom do mnie dwie sztuki Sparkle 6600 AGP wtedy się podzielę wrażeniami, wsadzę na to zalmana albo coś innego tak czy inaczej 500Mhz musi z tego być na rdzeniu :>

1215738[/snapback]

A jakiś zalman w ogóle pasuje na 6600 ? :huh:

Lepiej NV silencera zaaplikować ale to kosztuje 100zł <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zalman do [gluteus maximus] jak za tą kase... a co do tego 6600 ja w marki nie gram i powedz szczerze jak gry chodzą typu medal of honor pa, hl2, nfsu2, doom3, farcry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

niestety nie pasiren na 6600gt agp

1216388[/snapback]

Z czasem zrobią na 6600GT. Już wolę dać 3x 80x80 do budy niż tego zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...