Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktośmoże date premiery tej karty na polskim rynki i w jakiej cenie może oscylować. Zważywszy, że Gigabyte PCIE kosztuje już 490 zł, to może będzie to hit cenowy i wydajnościowy. We ktoś może ile się kręci rdzeń na PCIE jakie to są pamięci? 4ns?

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14647.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie gf 6200 a potem @6600  :wink:

1209938[/snapback]

tylko mozliwe ze na agp 6600 będzie dysponować lepszymi pamiątkami :P

moze sie zdarzą jakieś 3ns chociaż ......

i z tego co wiem to premiera 6200 i 6600 na agp to 10 styczeń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

:blink:  :blink:  :blink:

pytanie za -50zl, ile potoczkow ma 6600 ?

1209985[/snapback]

4x2 a 6200 ma 4x1 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

kurde nie do Ciebie pytanie  :mur:

Eee ? 50zł dla mnie ;P

 

{mały druk} admin proszony wywalenie - :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie do Ciebie pytanie  :mur:

Obie karty maja po 4  :-P

 

PS: wisisz mi 50 zeta, napisalem -50 (slownie: minus piedziesiat)  :lol:

1209997[/snapback]

Ja dalej nie rozumiem.

http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien...wydajnosci.html

 

Tam wyraźnie pisze, że 8x1, np GF 4200 ma 4x2 i nie liczone jest to jako 8 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze, ale z wydajnosci fillrate wynika jakby miala 4x2

1210401[/snapback]

ja obstawiam ze karta moze pracowac w zaleznosci od potrzeby jako 4x2 albo 8x1 bo zaszybka cos na 4x2 mimo taktowania rdzenia... a co do przeróbki 6200 na 6600 to odblokowuje sie jeden unit z potokami wiec chyba raczje nie powinno byc 4x2 bo wydaje mi sie niemozliwe odblokowac tmu. a pozatym posiadacze 6600gt moga sobie zablokowac jeden z unitów niezaleznie który riva tuner i karta to wtedy 6200.. wiec raczje ma pewłne 8x1 ale tylko w niektórych mometach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 mają 4 potoki renderujące a nie osiem.I przypadają na nie dwie jednostki tex.Wiec dlatego ma 4x2.Teoretycznie ati 9800 mają 8x1 wiec powinny być wydajniejsze i w niektórych momentach są.Tyle,że 6600 mają nowszy silnik graficzny,obsługuja wersje 3.0.Przesiadka z 9800 na 6600 byłaby w tej chwili głupotą (bo nie ma jeszcze tak dużo produktów oprócz w zasadzie dooma 3 i hl2,które obsługują vertex czy shader 3.0 )Ale jak kupować "od zera" to tylko coś z serii 6600 jeżeli chce się oszczędzić oczywiście

A na marginesie MSI już oferuje zwykłego 6600 nie GT.W polsce lada moment mają się pojawić i jeżeli będą oscylować w granicy 500-600zł to będzie całkowity hit dla niezasobnych w kase graczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 mają 4 potoki renderujące a nie osiem.I przypadają na nie dwie jednostki tex.Wiec dlatego ma 4x2.Teoretycznie ati 9800 mają 8x1 wiec powinny być wydajniejsze i w niektórych momentach są.Tyle,że 6600 mają nowszy silnik graficzny,obsługuja wersje 3.0.Przesiadka z 9800 na 6600 byłaby w tej chwili głupotą (bo nie ma jeszcze tak dużo produktów oprócz w zasadzie dooma 3 i hl2,które obsługują vertex czy shader 3.0 )Ale jak kupować "od zera" to tylko coś z serii 6600 jeżeli chce się oszczędzić oczywiście

A na marginesie MSI już oferuje zwykłego 6600 nie GT.W polsce lada moment mają się pojawić i jeżeli będą oscylować w granicy 500-600zł to będzie całkowity hit dla niezasobnych w kase graczy  :wink:

1211699[/snapback]

wyjasnij wiec to co napisałem powyrzej. jak uzasadnisz ta sztuczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ma 8x2 (rozwazalismy to juz w topicu "GF6600GT juz na AGP") :)

 

Nie jest to popularna architektura (jakas karta ma wogole cos takiego?), ale zachowanie 6600GT za tym przemawia - wydajnosc 8-potokowca i fill rate jak 4x2. Wniosek nasuwa sie sam.

 

Ew. tak jak pisze amras karta ma mozliwosc pracy jako 8x1 lub 4x2 w zaleznosci od potrzeb. Za takim rozwiazaniem przemawia w pelni programowalne GPU..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ma 8x2 (rozwazalismy to juz w topicu "GF6600GT juz na AGP") :)

 

Nie jest to popularna architektura (jakas karta ma wogole cos takiego?), ale zachowanie 6600GT za tym przemawia - wydajnosc 8-potokowca i fill rate jak 4x2. Wniosek nasuwa sie sam.

 

Ew. tak jak pisze amras karta ma mozliwosc pracy jako 8x1 lub 4x2 w zaleznosci od potrzeb. Za takim rozwiazaniem przemawia w pelni programowalne GPU..

1211875[/snapback]

chyba 4x2 :P bo jak by miało 8x2 to by był to potworek:D pewnie na poziomie 6800gt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg -> skad masz takie rewelacje ze premiera bedzie 10 ? bylem w weekend na szkoleniu z dystrybutorem gainwarda na polske i specjalnie sie spytalem (bo sam karte chce kupic) kiedy wyjdzie 6600 na AGP i mi odpowiedział, że jest duże prawdopodobieństwo, że nigdy ;p co innego 6200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg -> skad masz takie rewelacje ze premiera bedzie 10 ? bylem w weekend na szkoleniu z dystrybutorem gainwarda na polske i specjalnie sie spytalem (bo sam karte chce kupic) kiedy wyjdzie 6600 na AGP i mi odpowiedział, że jest duże prawdopodobieństwo, że nigdy ;p co innego 6200...

1212480[/snapback]

 

na jakimś portalu o piecach czytałem.....

a 6600 też ma być wg nv na agp.

skoro 6200 będzie.....

 

UPDATE

30 sekund na googlu ;]

 

a o gainwardzie to moge powiedzieć tyle, ze jedyne co potrafi to przeceniać swoje produkty :> więc co tu mówić o wiarygodnych informacjach od nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie specyfikacje podaja jak byk 8 x 1 pipelines, chocby:

 

1212281[/snapback]

z tego co przeglądnąłem na cytowanych serwisach nie pisze nic na temat, żeby panowie to udowadniali - niech ktoś to udowodni, że ma 8x1 a nie podaje jakieś źródła w którym pozatym, że napisali, że jest 8x1 nie powiedzieli nic więcej. Udowadniałem, że GF 6600 (GT) - NV43 ma 4x2.

 

Co do wydajności 8x1 w stosnku do 4x2 - costi - różnica wydajności między 4x2 a 8x1 jest naprawdę bardzo mała - oczywiście na niekorzysc 4x2.

 

Aha jeszcze jedno - nie jest możliwa praca w stylu - raz 8x1 raz 4x2. racuje w jednej konfiguracji i koniec.

 

I jeszce jedno - Pixel Shader 3.0 nie daje nic i jeszce raz to mówię nie daje nic! GF 6600 (nie GT) nie będzie szybszy od Radeona 9800 - no moze poza doomem. I bynajmniej nie jest to kwestia pseudo użycia PS3.0 w tej grze.

 

Ktoś linkował już moje artykuły na egieldzie - polecam lekturę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś linkował już moje artykuły na egieldzie - polecam lekturę :)

1212774[/snapback]

O, to Ty to napisałeś?? Super artykuł.

Mam pare pytań:

Którego ta karta była producenta?

Czy to była przypadkowo wybrana, czy dostałeś konkretnie ten egzemplarz?

I jakie to były pamięci na tej karcie?

 

I zastanawia mnie jedno. Dlaczego w komputroniku 6200 jest droższe od 6600 od Gigabyte'a?

http://sklep.benchmark.pl/pelny_14647.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15281.html

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to Ty to napisałeś?? Super artykuł.

Dzięki :)

 

Mam pare pytań:

Którego ta karta była producenta?

Czy to była przypadkowo wybrana, czy dostałeś konkretnie ten egzemplarz?

I jakie to były pamięci na tej karcie?

 

I zastanawia mnie jedno. Dlaczego w komputroniku 6200 jest droższe od 6600 od Gigabyte'a?

1212891[/snapback]

To był Sparkle na pamięciach Hynix 4 ns. Jutro mam dorwać jeszcze Asusa i może uda się mi wyrwać Gigabyte'a - zobaczymy.

 

Co do cen na koputroniku - szczerze nie wiem - jeden link z 6200 się mi nie otwiera. http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2965 z tejs trony wynika, że faktycznie GF 6600 Giogabyte mają jakiegoś taniego - kto wie, może mają dużo leżaków i chcą się ich pozbyć - to tylko moje przypuszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Sparkle wprowadza do sprzedaży nowe karty graficzne. Tym razem są to karty oparte o chipset Nvidia Geforce 6600. Karty przeznaczone są dla platformy AGPx8. W ofercie firmy Sparkle można znaleźć modele tej serii począwszy od wersji 6600 ze 128 MB pamięci DDR a na 6600 256 DDR3 z VIVO skończywszy. Karta posiada częstotliwości pamięci 500 i 550 MHz oraz 300 MHz rdzeń. Gwarancja wynosi 2 lata. Karta posiada wyjście z dodatkowym zasilaniem przez gniazdo typu molex.

wiec jednak na 100% bedzie 6600 na AGP .... nawet zdiecie jest :)

http://twojepc.pl/news9181.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem " a nie mówiłem " że będzie :]

 

teraz tylko trzeba czekac na konktetne daty , których jak zwykle nie ma;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...