Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

jak za 450 to wypas , niedawno pamietam jak po tyle gf 4 chodzily:) ale pewnie 100zl sie jebneli , bo za ta cene to sam bym se ja kupil i zobaczyl czy to da sie tak wykrecic zeby bylo lepsze od mojego radka 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci zadzwonilem do istore.computer itp - nie ma na stanie (znow te zagrywki niczym rainbowpc). a apollo to pewnie albo sie walnelo o 100zl albo jeszcze bardziej sciemnia niz rainbow;). nie zauwazyliscie, zete sklepy, ktore daja te niskie ceny, to nie maja na stanie tych kart ? dziwne ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1267642[/snapback]

No to chyba 3d link to już jest pewniak za te 450zika.

BTW Ładne fotki (do zaznaczenia vmod'ów jak znalazł):

 

http://student.uci.agh.edu.pl/%7Ebasow/6600/P1010131.JPG

 

http://student.uci.agh.edu.pl/%7Ebasow/6600/P1010132.JPG

 

EDIT: co nieco na temat 3D link'a:

(co jest w pudełku)

karta Radeon 6600 AGP

-kabel S-video

-przejsciowka DVI-CRT

-plyta CD ze sterownikami

 

Parametry techniczne:

-pamiec 128MB (3.6ns hynix!!!)

-typ magistrali AGPx8

-taktowanie rdzenia 300 MHz

-taktowanie pamieci 550 MHz

 

Producentem karty wystepuje 3DLink, lecz sam wyglad karty jest identyczny z Sparkle GeForce 6600 AGP. Po odwiedzeniu stronki http://www.sparkle.com.tw/ prawie nie mam watpliwosci ze to sa identyczne karty. Mozecie to sami sprawdzic, wystarczy wejsc na srone http://www.sparkle.com.tw.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o allegro najlepszy jest ten text :) "Przedmiotem aukcji jest : GeForce 6600 AGP . Karte jest calkowicie nowa. Wyjęta z pudełka tylko w celu sprawdzenia. Posiada dwuletnia gwarancje na firmie Apollo(wiele palcowek po calej Polsce"

:)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSTEPNE INFO DOTYCZĄCE LEADTEK WINFAST 6600 AGP, które mamy (iCOMP) fizycznie na stanie, tzn. do tych wersji które można kupic u nas w cenie 569 zł:

 

- pudełko duże, robi wrażenie, praktycznie takie samo jak w przypadku 6800 TDH A400

- w środku prince of persia 2: warrior within (imho o wiele lepsza niż część pierwsza) oraz splinter cell: PT

- książeczki, kolorowe insturkcje, dodatkowy soft na plytce ze sterownikami

- VIVO (tak, to nie żart, nasze maja vivo)

- pamięci 3.6ns hynix , startowe taktowanie 550 Mhz

 

Walcze z O/C. Wszyscy którzy wzięli u nas sparklaki z serii, którą mieliśmy (czyli pewne super O/C, 550 Mhz DDR well 2 x 275Mhz na pamięciach) powinni być zadowoleni.

 

Obecnie zarówno w 6200 JAK I W 6600 są montowane ciut zmienione układy i/lub celowo niedowoltowane i/lub jak pisałem wcześniej - z poprostu odrzutów po 6600GT (słabsze jakościowo). Przez to zamiast >500Mhz O/C osiąga granice 420-480 Mhz. Jak na razie pierszego z brzegu WInfasta ustawiłem na 440/580 Mhz i zostawiam na noc.

Jutro zdejme cooler i porównam do układu sparkle oraz zobacze czy można z niego wycisnąć tyle co ze sparkle.

 

Niebawem będziemy mieli kolejną dostawę sparkle - jeżeli dostaniemy to co zamówiliśmy [czyli z serii limitowanej] to znów będzie pewne OC ponad 500Mhz.

 

Obawiam się, że ten kto nie wierzył w nas;) tzn. w naszą serie może zbyt późno kupić 6600, gdyż powoli zaczynają się już te "gorsze" układy.

 

Ok ide spać, 3 rano :x, greetz 4 all.

 

ps. na winfasta z jednej strony nie nałożymy radiatorków - pamięci pokrywa (choć nie styka) radiator od GPU - można to rowziązać - dajemy radiatorki z drugiej strony, a z tej mocujemy sztukując odpowiednie płytki, posmarowane z dwóch stron pastą; choć mało to estetyzcne;

 

Inna sprawa, że w przypadku tych kart radiatorki na pamięciach praktycznie nic nie dają, możliwości O/C i tak są praktyczine takie same z radiatorami czy bez - nie grzeją się, tylko są niedovoltowane lub poprostu nie wytrzymują technologicznie większych taktowań.

 

ps2. szykujemy kolejne nowinki - 9550 który gromi obecny revision gecube 9550XT. jutro moge wrzucic szczegóły, jeżeli kogoś to interesuje

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

Gdzie najtaniej widzieliscie tego linka3d? w apollo? 455zl ? chyba ja wezme bo cenka jest zachecajaca:) wyglada identyko jak sparkle;) szkoda ze to nie winfast czy cos bo ta nazwa jest dziwna przypomina mi smarki albo jakies inne gluty...

sparkleje maja vivo? czy tylko te /niektore/ winfasty?

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSTEPNE INFO DOTYCZĄCE LEADTEK WINFAST 6600 AGP, które mamy (iCOMP) fizycznie na stanie, tzn. do tych wersji które można kupic u nas w cenie 569 zł:

 

- pudełko duże, robi wrażenie, praktycznie takie samo jak w przypadku 6800 TDH A400

- w środku prince of persia 2: warrior within (imho o wiele lepsza niż część pierwsza) oraz splinter cell: PT

- książeczki, kolorowe insturkcje, dodatkowy soft na plytce ze sterownikami

- VIVO (tak, to nie żart, nasze maja vivo)

- pamięci 3.6ns hynix , startowe taktowanie 550 Mhz

 

Walcze z O/C. Wszyscy którzy wzięli u nas sparklaki z serii, którą mieliśmy (czyli pewne super O/C, 550 Mhz DDR well 2 x 275Mhz na pamięciach) powinni być zadowoleni.

 

Obecnie zarówno w 6200 JAK I W 6600 są montowane ciut zmienione układy i/lub celowo niedowoltowane i/lub jak pisałem wcześniej - z poprostu odrzutów po 6600GT (słabsze jakościowo). Przez to zamiast >500Mhz O/C osiąga granice 420-480 Mhz. Jak na razie pierszego z brzegu WInfasta ustawiłem na 440/580 Mhz i zostawiam na noc.

Jutro zdejme cooler i porównam do układu sparkle oraz zobacze czy można z niego wycisnąć tyle co ze sparkle.

 

Niebawem będziemy mieli kolejną dostawę sparkle - jeżeli dostaniemy to co zamówiliśmy [czyli z serii limitowanej] to znów będzie pewne OC ponad 500Mhz.

 

Obawiam się, że ten kto nie wierzył w nas;) tzn. w naszą serie może zbyt późno kupić 6600, gdyż powoli zaczynają się już te "gorsze" układy.

 

Ok ide spać, 3 rano :x, greetz 4 all.

 

ps. na winfasta z jednej strony nie nałożymy radiatorków - pamięci pokrywa (choć nie styka) radiator od GPU - można to rowziązać - dajemy radiatorki z drugiej strony, a z tej mocujemy sztukując odpowiednie płytki, posmarowane z dwóch stron pastą; choć mało to estetyzcne;

 

Inna sprawa, że w przypadku tych kart radiatorki na pamięciach praktycznie nic nie dają, możliwości O/C i tak są praktyczine takie same z radiatorami czy bez - nie grzeją się, tylko są niedovoltowane lub poprostu nie wytrzymują technologicznie większych taktowań.

 

ps2. szykujemy kolejne nowinki - 9550 który gromi obecny revision gecube 9550XT. jutro moge wrzucic szczegóły, jeżeli kogoś to interesuje

1267874[/snapback]

Solo ;) nie gadaj tyle - tylko zamówcie sobie tego 3Dlinka sparkle, jak będziecie to sprzedawać w cenie 450-460 zyla to w cholerę klientów wam przybędzie. Osobiście mam gdzieś fakt że Winfast dodaje gry i przez to karta jest droższa o 100 zł. Ja nie mam kasy na gry tylko odłożone 480 zł na kartę (w apollo 455 zł + radiatory na pamięci + przesyłka). Moze jednak skusiłbym się na zakup u was (jakby cena była podobna do tej z apollo) - z powodu... no właśnie, może tego że na forum jesteś obecny

 

-----

edit - zamówiłem właśnie tę kartę w apollo.pl - cena 455zł brutto + 19,70 przesyłka z pobraniem (kurier stolica)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja moze tez tutaj cos napisze ...

Na temat Winfasta - co prawda mialem tego nie pisac z osobistych wzgledow - jednak uczynie to ...

Trafily nam sie 3 Modele Winfasta - jeden CUDOWNIE podkrecil sie 550 GPU bez artow 355 (710)MEM - bez artow !!

Z kolei niestety 2 pozostale totalna lipa ;/

Krecily sie obie mniej wiecej do poziomu ...

GPU max 430-440 mem max 325

 

Nie wiem czym to moze byc Spowodowane --- jednak doszedlem do wniosku - ze jesli kupowac 6600 AGP to albo z mozliwoscia przetestowania - albo poczekac az bedzie dobra cena wersji GT ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj wieczorem dostałem do rąk własnych Leadteka 6600 agp :)

Zainstalowałem do niego drivery 67.66

Okazało się że jest taktowany na 300/550 a nie jak podają w necie 300/500.

Wynik w 3marku 2003 na defaultowych ustawieniach na Athonie 2500+ dało około 4700.

Potem zabrałem się za podkręcanie. Maksymalne na jakie pozwolił mi Riva Tuner to 432/717 (dziwnie mało rdzeń, zadziwiająco dużo pamięci). Rdzenia więcej nie mogłem podkręcić. Przy 440 na rdzeniu zaczęły pojawiać się artefakty. Czy sterowniki mogą tu coś zmienić??

Tak czy inaczej, przy 432/717 chodzi stabilnie osiągając w 3d marku 2003 około 6300. W 3d marku 2005 wyszło około 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, przy 432/717 chodzi stabilnie osiągając w 3d marku 2003 około 6300.

1267992[/snapback]

Rdzeń 100MHz mniej, pamięć 100MHz więcej niż sparkle kol. C@alina i wynik bardzo podobny :D

 

300/550 - 4917

350/550 - 5321

400/550 - 5593

450/550 - 5805

500/550 - 5964

530/550 - 6021

530/600 - 6371

 

TB 1,7+@2,4+ (200*10-1,75v), 8RDA+, Sparkle 6600AGP - testing, 512 elixir400Mhz, 40GB Barracuda +80GB WD,i takie tam... szef420W :)

Mike - na jakim konfigu testowałeś swoją kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config?

Hmmm...Barton 2500+, 512 ramu (2*256 na 333), płyta Abit NF7, zasilacz Codegen 350W.

BTW W jakim stopniu wynik w 3d marku uzależniony jest od procka? Bo nie podkręcałem go jeszcze i jestem ciekawy jakiego wzrostu wydajności mogę oczekiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config?

Hmmm...Barton 2500+, 512 ramu (2*256 na 333), płyta Abit NF7, zasilacz Codegen 350W.

1268068[/snapback]

Nie strach ci sprzętu użytkować na codegenie ?

 

(co prawda ja składam kompa chrześniakowi na MGB 350W - jednak nieporównywalnie mniej prądu żre, bo ma tylko 1 napęd, 1 HDD, R9550@350/460, Semp 2800 i 1 kość ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----

edit - zamówiłem właśnie tę kartę w apollo.pl - cena 455zł brutto + 19,70 przesyłka z pobraniem (kurier stolica)

1267916[/snapback]

Czekamy na wyniki OC. Chyba dopiero jutro ją dostaniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W wydaje się (przynajmniej mi) wystarczające.

Nvidia do serii 6600 zaleca zasilacz 300W (oczywiście na kartę nie kręconą).

Przy wymianie karty i tak zmieniłem zasilacz z 300W :)

Poprzednio miałem gf4 440 mx, który pobiera jakieś 20-25W i na zasilaczu 300W chodziło bez problemów. 6600 nie powinien pobierać więcej niż 55W, więc wzrost o te 50W powinien (?) wystaczyć. Inna sprawa ile w rzeczywistości ten zasilacz dostarcza.

Z wyliczeń teoretycznych nie powinienem przy obecnym configu potrzebować więcej niż 250W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wyniki OC. Chyba dopiero jutro ją dostaniesz?

1268104[/snapback]

na to wygląda :(

 

ale zanim zacznę "ostre OC" to muszę się zaopatrzyć w radiatorki na pamięci - bez tego OC mem tylko do 600 (więcej nie chcę)

 

350W wydaje się (przynajmniej mi) wystarczające.

Nvidia do serii 6600 zaleca zasilacz 300W (oczywiście na kartę nie kręconą).

Przy wymianie karty i tak zmieniłem zasilacz z 300W :)

Poprzednio miałem gf4 440 mx, który pobiera jakieś 20-25W i na zasilaczu 300W chodziło bez problemów. 6600 nie powinien pobierać więcej niż 55W, więc wzrost o te 50W powinien (?) wystaczyć. Inna sprawa ile w rzeczywistości ten zasilacz dostarcza.

Z wyliczeń teoretycznych nie powinienem przy obecnym configu potrzebować więcej niż 250W.

1268127[/snapback]

problem w tym, że taki Codegen/tracer 350W to ma tylko na naklejce - jeśli dostarczy ci te 250W w miarę stabilnie to możesz czuć się szczęściarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam już swojego Leadteka 6600. Kupiłem go w Siriusie... w cenie 566 zł :)

 

Szybka dostawa, 3 letnia gwarancja. Karta w solidnym i ładnym pudełku (co firma to firma), w środku 2 gry na DVD: Prince i Splinter Cell, sterowniki, instrukcje (po polsku też jest), kabel HDTV, przejściówka DVI, rozgałęźnik zasilania i sama karta.

 

Karta z pamięciami Hynixa 3.6 i z cicho pracującym wentyalorem (mam zasilacz Neoteca, który hałasuje na poziomie 21 dB i karty naprawdę niesłychać). Karta ma domyślne ustawienia 300/550 Mhz co mnie mile zaskoczyło... i VIVO na śledziu...:)

 

Na moim Athlonie XP 2200@2400, 512 Ramu, przy zasyfionym Windowsie XP i włączonym antywirusie i firewallu w 3D Marku miałem punktów:

300/550 - 4623 pkt

350/550 - 4990 pkt

350/600 - 5159 pkt

400/600 - 5468 pkt

 

Dalej nie kręciłem, taktowania 400/600 są dla mnie w zupełności wystarczające i nie chce narazie karty męczyć, może w przyszłości. Kartę kręciłem dołączonym przez Leadetka do sterowników programikiem Speed Runner z pakietu WinFox II. Dla mnie prosty i przyjemny w użytkowaniu.

 

Aha...temperatura rdzenia przy domyślnych ustawieniach to 33 stopnie C.

Edytowane przez Rellock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych kart z apollo, dzwoniłem do nich dziś bo chciałem kupić ją ale niestety już ich nie ma poszły jak świerze bułeczki ale i tak ją kupiłem za 480 :) jutro powinieniem mieć i zrobie jakieś testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze karta ma czujnik temperatury ??

W tym programie Leadteka WinFox II jest opcja Hardware Monitor i jest tam wyraźnie podana wartość GPU Core Temperature.

Czyli wynikałoby z tego, że tak. Ale nie jestem specjalistą, więc na 100 % niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie testy na zaśmieconym systemie w którym były takie karty (kolejno) - R9550 -> Savage 2000 -> Matrox Mystique PCI -> GF6600 Leadtek :D (wszystko bez driver cleanerów, tylko instalka nowych driverów :D )

 

3DMark 2003:

300/550 -> 4842

400/550 -> 5548

450/550 -> FREEZ SCREEN(!), test robi pauzę na ok. 15-20 sek i leci dalej (powtórzone 2 razy i to samo w tym samym miejscu... - test przerwałem)

400/600 -> 5826

400/650 -> 6070

440/650 -> 6309

440/700 -> 6514

 

dalej pamięci nie popdkręcałem, bo robią się "ciepłe"... nakleję później na nie z jednej strony radiatorki, a z drugiej zostawię "gołe" (wiatrak z GPU trochę na nie dmucha, więc nie jest źle :) )

 

GPU faktycznie coś słabo się kręci w porównaniu ze Sparklem. Zastanawiam się teraz czy to nie jest aby jakaś blokada w Driverach, żeby nie wykręcić GPU zbyt wysoko :) (testy robiłem na Driverach Leadteka z ich www. 67.03 - potem zobaczę jeszcze referencyjne ze strony nVidii - jeśli coś dadzą, to się odezwę :D )

 

Co do VIVO, to faktycznie na śledziu taki napis widnieje - mam nadzieję, że to nie tylko napis :D

 

Wentylator - jest dość cichy, ale jednak słyszalny (przy otwartej obudowie). Gdyby komuś jednak przeszkadzało, to łatwo można go odkręcić, bo jest tylko na 3 śrubkach i można wtedy podwiesić jakiś wentyl 80mm :)

 

P.S. Jak by kogoś interesowały duże zdjęcia karty Leadtek, to niech mi wyśle wiadomość na maila krzych650@tlen.pl to mogę przesłać (niestety nie mam gdzie zamieścić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...