Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

krzych650 ciekawe czy to VIVO na śledziu to prawda ??? W instrukcji jest narysowany kabelek VIVO i ma on 6 końcówek a nie jak dołączony do karty kabelek HDTV z czterema... Brakuje w tym kabelku wejścia VIDEO IN.

 

Czy więc to jest wejście VIVO czy nie ??? Ciekawa sprawa. Czy producent dołączył by kabelek nie w pełni wykorzystujący możliwości karty ??? Czy jest to jakiś chwyt marketingowy ???

Edytowane przez Rellock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagrowi sprzedaje Epoxa 8RDAE + radka 9600pro z podpisu wszystko razem za 400zl chyba to troche tanio ale wkoncu to rodzina :)

doloze troche i bedzie GF 6600 :)

Edytowane przez Jeffrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzych650 ciekawe czy to VIVO na śledziu to prawda ??? W instrukcji jest narysowany kabelek VIVO i ma on 6 końcówek a nie jak dołączony do karty kabelek HDTV z czterema... Brakuje w tym kabelku wejścia VIDEO IN.

 

Czy więc to jest wejście VIVO czy nie ??? Ciekawa sprawa. Czy producent dołączył by kabelek nie w pełni wykorzystujący możliwości karty ??? Czy jest to jakiś chwyt marketingowy ???

1268477[/snapback]

Kto wie... dołączony kabelek faktycznie nie umożliwia sprawdzenia czy VIVO jest naprawdę... a kupować specjalnie kabelek do VIVO, żeby się dowiedzieć że nie działa mi się nie uśmiecha... :D

 

P.S. Gdzie niby są te wskazania temperatury w WinFoxie? W instrukcji patrzyłem gdzie to ma być, ale opcja ta jest niedostępna u mnie... zresztą z tego co mi się o uszy obiło to tylko wersje GT mają monitoring temperatury... :rolleyes: B)

 

EDIT:

Po zupdatowaniu WinFoxa (Live Update) aktywna staje się opcja pokazywania temperatury - LOL Nieźle :D

Edytowane przez krzych650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

hmm, oni chyba też robili kiedyś karty na S3 Virge, bo miałem od jakiejś firmy co miała w nazwie Color, don't remember clearly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest tak:

producent (ati,nvidia,xabre , sis itp) robi serie danego procesora - np. 6600.

Te , ktore maja lepsza jakosc i bankowo dzialaja w wyzszych czest. - ida jako GT.

te "gorsze" - jako 6600 - ale w szczegolnosci na poczatku "produkcji" - duza zcesc 6600 ma

100% procki jak 6600GT (jakosciowo), dopiero im dalej tym wiecej slabszych procesorow,

ktore i tak w zdecydowanej wiekszosci dzialaja bez problemow jako GT.

 

tak samo mamy z pamieciami, procesorami CPU itp.

1255174[/snapback]

widze że wszyscy czekają aż karty potanieją, ale czy nie boicie się ze z czasem może braknąć tych dobrze krecacych sie modeli 6600, bedą tansze ale może i goresze w OC ?

 

co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie

 

czy warto jest wydać w większości przypadków drugie tyle kasy na wersje GT niż na zwykły 6600, czy kupić 6600 Sparkle'a lub inną podobną i podkręcić ile sie da. Wydajność bedzie co prawda nie GT ale na tyle wysoka by jeszcze w miarę pograć .

 

Ciekawi mnie jescze aspekt wpływu procesora na wydajność kart. Ja mam Bartka 2500+/3200+ i zastanawiam się nad opłacalnoscią zakupy GT .

 

Skłaniam się bardziej do wersji zwykłej 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o MSI? Bedzie kilka wersji 6600. Dimond ma miec 800mhz na pamiatkach w standardzie ale kszt to 760zł:/ Ciekawe jak z pozostałymi. Wiadomo ze beda miały inaczej rozplanowany laminat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem... im dłużej czekam na moją kartę tym bardziej się martwię że się nie będzie zbyt dobrze kręcić...

 

Jutro rano gościu ze sklepu w którym wymieniam myka do Apolla...może będzie ten 3Dlink...

 

Elmariachi - miałem ten sam problem - ale wybrałem 6600 zwykłego, myślę że wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie problem... im dłużej czekam na moją kartę tym bardziej się martwię że się nie będzie zbyt dobrze kręcić...

 

Jutro rano gościu ze sklepu w którym wymieniam myka do Apolla...może będzie ten 3Dlink...

 

Elmariachi - miałem ten sam problem - ale wybrałem 6600 zwykłego, myślę że wystarczy...

1268843[/snapback]

Dzwoniłem tam dzisiaj rano i byłem już piątą osobą z rzędu pytającą o tą kartę. Kart już nie ma, ale dostawa powinna być i ceny też nie powinny się zmienić. Pytałem się tego gościa z allegro o kupno poza serwisem, okazało się że to gość z mojego roku, ale w międzyczasie ktoś kupił ostatni egzemplarz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to że z dwoch egzemplarzy 6600 od Leadteka jeden z nich padł po zapodaniu 450 max na rdzeniu (słabiutko się rdzeń kręcił), pamięci natomiast tak sobie bo na 700, ale co z tego że ten z 700mhz na ram padł, po prostu poszedł sobie dymek i ogień a potem tylko bzyczenie prądu ;D, drugi 6600 lidtek poszedł na 440 na GPU i pamięci na 560, czyli tak lajtowo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy zamawiają 6600 na AGP prsze piszcie na forum skąd bierzecie i jakiej firmy i jeszcze za ile. A najlepiej wrzucajcie link do tej karty na forum. Tak żeby póxniej nikt nie musiał pytać.

1268687[/snapback]

Inno3D 6600 GT AGP 128MB

Pamięci: 1,6ns

Cena:799zł

 

Inno3D 6600 AGP 128MB

Pamięci: 3,3ns

Cena:549zł

 

Inno3D 6200 AGP 128MB

Pamięci: 3,3ns

Cena:469zł

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apollo pewnie się pojawią też mnie gościu zapewniał ale.....myślę że z inną ceną niż była......tymbardziej że na Allegro goście ich karty sprzedają zdaję się że po 480 zeta, ktoś już chyba pisał o tym.

 

Ale co tam nie ta to inna, zaczyna się ich coraz więcej pojawiać co nagle to po diable....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze jest to że z dwoch egzemplarzy 6600 od Leadteka jeden z nich padł po zapodaniu 450 max na rdzeniu (słabiutko się rdzeń kręcił), pamięci natomiast tak sobie bo na 700, ale co z tego że ten z 700mhz na ram padł, po prostu poszedł sobie dymek i ogień a potem tylko bzyczenie prądu ;D, drugi 6600 lidtek poszedł na 440 na GPU i pamięci na 560, czyli tak lajtowo  :mur:

1268878[/snapback]

Hej! Ale padlo to jak? Podkrecales go co 5-10mhz, czy dales sobie tak po prostu 450? Pojawialy sie jakies arty?

Bo przyznam sie, ze mnie troche przestraszyles... Jesli mi sie tak stanie to nie bedzie problemu z gwarancja?

 

Aha - i jak karta dojdzie to jakie stery instalowac? Najnowsze bety, czy 66.93 dostepne na nVidii?

Edytowane przez MoRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba - ludzie weźcie mnie nie straszcie - już sam nie wiem teraz - Sparkle, Leadtek...

 

Do Leadteka mnie ciągnie ze względu na zawartość pudła (POP :)) ale się boję że się gorzej będzie kręcił niż Sparkle (choć gościu z ICOMPA mówił że niby tak samo idzie).

 

Wszystko się wyjaśni jutro... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde juz pisali że winfastowi sie kreca lepiej pamiecia a sparkle rdzeń idzie lepiej najlepiej mić winfasta z normalnym dovoltowanym rdzeniem i bydze git i pamieci dobre i rdzeń mysle że by było te 7000 w 2003 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił w sumie tego sparkla ale musze mieć pewność że pójdzie z 300  na 500-550 a jak nie to nie warto wydawac kasy

1268824[/snapback]

Z tego co mi wiadomo wszystkie szyły na 500-550. Przynajmniej te pierwsze co się w Icompie pojawiły, ale pewnie nowsza dostawa tak samo idzie. Brał bym sparkle ( chociażby dlatego, że jakoś te radiatory na pamięci się założy a w leadteku trzeba całe chłodzenie zmieniać, no i ktoś tu opisywał, że niektóre egzemplarze szły bardzo słabo - mam na myśli rdzeń. ), chociaż ten POP2 może niektórych skusić, ale nie mnie ;p

 

Co do 7tys. pkt w 3dmarku, to na sparkle też go pokonasz jak tylko założysz radiatorki na pamięć, bo mi po wykręceniu rdzenia do 530 i pamięci 620 bodajże nie pamiętam, osiągnąłem ponad 6600 pkt. A procek i pamięci nie mam najwyższych lotów, rzekłbym nawet średnich ;p ( są w 2003 bodajże 2 testy na cpu ). Niedługo postaram się to udowdnić ( jak dojdzie sprzęt ).

 

Co do moich bojów z Proline, to kiedyś chyba... ( as far as i remember ) opisałem w jakimś temacie w dziale "Ośla łączka". pozdro

Edytowane przez kalabanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych kart z apollo, dzwoniłem do nich dziś bo chciałem kupić ją ale niestety już ich nie ma poszły jak świerze bułeczki ale i tak ją kupiłem za 480 :) jutro powinieniem mieć i zrobie jakieś testy

1268362[/snapback]

jakos nie wierze, bo jedyny (no, doszedl niebawem drugi) dystrybutor na polsk emialby je drozsze niz zwykly sklep komputerowy ? niez artuj sobie, jakby mieli po 450-480zl te sparkle to kupilbym w ciemno 50 sztuk, IHMO to jest sciema marketingowa (vide rainbow) / cena wersjie PCI-E / blad; wystarczy zadzwonic do sparkle europe / pronoxu / ab.pl i dowiedziec sie po ile sa w _hurcie_ te karty; sprzedaja taniej niz sparkle dystyrbutorom ? ciekawe; -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PCP spuscili z tonu i za Leadteka 6600 chcą 580 zł a było 620 zł.

Kurde sprzeczne informacje na temat tej karty. Czyżby to był powód do obniżek ?

 

Choć z drugiej strony PCP wystartował z wysoką ceną za tą kartą niż knkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale teraz w icompie chyba niema tych podkrecalnych sparkli a moze sie myle ??

1269115[/snapback]

w tej chwili sa 3 sztuki, ktore juz sa zalokowane (sprzedane); winfasty kreca sie do ok 440-460 Mhz, jeden jedyny poszedl mi na 520 Mhz. Mamy za to troche nowosci, ktore jak przejda pozytywnie testy, pojawia sie u nas w sklepie:

 

- colorful 6200 AGP (sprawdze jak z artami po modzie oraz jak z podkrecaniem GPU)

- colorful 6600 AGP (sprawdze jak z podkrecaniem, moze byc alternatywa dla sparkle i reszty)

- colorful 9550 normal - 4ns hynix, chlodzenie duzem, pokrywajace pamieci + cooler

- colorful 9550XT ICE - potezne, dwustronne chlodzenie z heatpipe, 2.8ns pamiatki samsunga

- pare innych

 

karty sa obecnie testowane jak wypadna dobrze ,wrzucamy je na rynek :).

zapowiadaja sie naprawde dobrze, 2 lata gwarancji no i w koncu cos nowego - powoli zaczyna mnie irytowac spekulanctwo producentow - tak smao bylo z 9550 na poczatku pamiatki 4ns, pozniej juz jakies vdata 5ns; na szczescie

oprocz europy i zachodu jest jescze wchod gdzie sa producenci swietnych kart, ktorych nie ma jezscze w europie (brak oddzialow).

 

wszelkie taktowania ramu podane efektywnie; p - przyzwyczajenie

 

9550XT ICE postawilem na 500/700 Mhz i.. dzialal ok.

 

ah - polowa europejskich producentow moglaby sie uczyc estetyki wykonania pudelka i instrukcji od firm stricte dalekowschodnich. wszystko ladne, schludne az chce sie ogladac. ich karty charakteryzuja sie takze tym,

ze producenci nie oszczedzaja na pamieciach (dobre czasy dostepu) oraz nie obnizaja voltow na ram/gpu,

co pozwala na dobry OC. Przyklad z brzegu mgspeed 5500FX 6ns pamieci z 333 -> 460 Mhz : o ; fakt ze

to byla wolniejsza wersja 5500FX, ale na 6 ns miec 460 Mh to naprawde dobrze swiadczy o producencie.

 

Eh jakbyscie wiedzieli jakie swietne karty maja na wchod od nas (azja).. robimy co mozemy aby choc czesc wprowadzic do Polski; naprawde cos niesamowitego, takie 6200 AGP mieli pierwsi przed europa, a takie tanie 9550/5500 maja o wiele lepsze chlodzenia itp.

Magiczne, podkrecane S

parkle mamy miec niebawem.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie wierze, bo jedyny (no, doszedl niebawem drugi) dystrybutor na polsk emialby je drozsze niz zwykly sklep komputerowy ? niez artuj sobie, jakby mieli po 450-480zl te sparkle to kupilbym w ciemno 50 sztuk, IHMO to jest sciema marketingowa (vide rainbow) / cena wersjie PCI-E / blad; wystarczy zadzwonic do sparkle europe / pronoxu / ab.pl i dowiedziec sie po ile sa w _hurcie_ te karty; sprzedaja taniej niz sparkle dystyrbutorom ? ciekawe; -)

1269270[/snapback]

 

okaże sie jutro lub w poniedziałek.

 

Może być tak, że sparkle sprzedało karty dla innego producenta, którey poferuje je pod swoją marką za 100 zł mniej.

 

Ja zamowiłem w apollo.pl dzisiaj rano - zobaczymy co z tym będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamawiał tego Inno3D 6200 AGP ???

 

co to w ogóle za firma Inno3D? Miał ktoś coś z tym do czynienia ? prosze o relacje, albo linki na jakieś strony.

 

a w rainbow te tanie GT są dostępne ?czy dalej w kule lecą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okaże sie jutro lub w poniedziałek.

 

Może być tak, że sparkle sprzedało karty dla innego producenta, którey poferuje je pod swoją marką za 100 zł mniej.

 

Ja zamowiłem w apollo.pl dzisiaj rano - zobaczymy co z tym będzie

1269323[/snapback]

Watpie. Ale jezeli sie uda - pogratulowac zakupu :). jeszcze jak sie podkreci GPU na 500Mhz to luzik:).

 

Bo 3DLink to JEST sparkle - takie nawet pudelka jeszcze z koncowek magazynowych pewnie sa - tak kiedys sparkle nazywal swoje serie kart, od 6200 AGP sa juz ladne, duze kolorowe BOXy "sparkle" z fajna pania na pudelku. W koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...