Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

hej milan655 ja mam Sparkla, ale do tej pory nie sprawdzałem everestem ani aidą karty, ale jest rzeczywiście tak jak mówisz, może to wina sterów, ja mam z płytki dołączonej do karty 71.24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pcp jest za 540 ta grafika, c@lina a mógł byś sprawdzić? ja miałem te z płytki i też to samo było teraz mam takie jak w podpisie, może wina tego że nie formatowałem? wcześniej miałem 2 inne karty... FX5200 i FX5900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.2. Wie ktoś może jak ustawić wyższą częstotliwość odświeżania w Doom3? - mimo zabawy w sterownikach i w RivaTunerze nie udało mi się zmienić tych denerwujących 60Hz... również komenda "r_displayRefresh "85" " nie daje pożądanego efektu...

Jeśli chodzi Ci o to, że w Doom'ie nigdy liczba klatek nie przekracza 60 to nie jest to ograniczenie związane z Vsync i odświeżaniem. Jest to limit wynikający z konstrukcji silnika gry i nie da się go ominąć. Natomiast odświeżanie obrazu wyświetlanego na monitorze jest oczywiście wyższe niż 60hz (jest takie jakie ustawiłeś w sterownikach/pliku .cfg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pcp jest za 540 ta grafika, c@lina a mógł byś sprawdzić? ja miałem te z płytki i też to samo było teraz mam takie jak w podpisie, może wina tego że nie formatowałem? wcześniej miałem 2 inne karty... FX5200 i FX5900

1271297[/snapback]

ja też nie formatowałem systemu, i miałem kilka różnych (starszych) wesji dentek, więc nie wiem w czym jest problem, co do 71.25 to skoro u Ciebie było to samo na dwóch wersjach sterów, to nie wiem czy to cos pomoże, ale popróbję w ten weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy no bo naprzykład 66.93 wogóle mi nie łapały karty, instalowały się ale nie wykrywały dopiero te z płyty 71.24 chwyciły karte i nie wiem właśnie czy to wina sterów do karty czy systemu i karta jest walnięta, chociaż w sumie riva tuner dobrze ją wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg to ja juz sam nie wiem

najpierw chcialem geCube5500XT z duzym potencjalem OC ale pyro okazal sie 11 letnim smarkiem i wydymal mnie przez Allegro...

potem nV6600 sparkle ale okazuje sie ze lepiej kupic z 128ramu i ze za drogo w koncu juz chce kupic winfasta 6600 ale ich nie ma w Proline :-(

ja chce grafe ale wszystko dziala na moja nie korzysc :/

last hope to gielda komputerowa w Katowicach i byc moze jakis R9800PRO uzywana po atrakcyjnej cenie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JedrzeJ

 

Tu http://www.imperium.net.pl jest Leadtek i Sparkle rozmawialem ze sprzedawca Leadteka maja na stanie a Sparkle beda w poniedzialek, prawdopodobnie cena Sparkle ma byc nizsza i wlasnie sie tam zaopatrze ;)

1271450[/snapback]

troche sie boje sklepow internetowych ...

staram sie zaopatrywac w pronox/proline 2 najwieksze sklepy/hurtownie w Katowicach

 

wcale 610 to nie jest drogo.

Tu naprzyklad taka grafa kosztuje 625zl ( http://www.imperium.net.pl/product_info.php?products_id=4095 )

tylko co lepiej w tych grafach ... 128 czy 256 DDR bo ktos mi mowil ze 256 w tych grafach jest beee

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedcie mi co bardziej oplaca sie kupic GeForce 6600GT Gainward Ultra/1960 XP "GS" (AGP) czy

GeForce 6800 Gainward Ultra/2100 TV & DVI "GS" 128MB BOX mam 1600 zl i nie przepadam za ati wiec jezeli nie te karty to podajcie jakies inne do 1600 ktoore sa latwo dostepne i da sie je pokrecic dobrze =] thz z goory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko temat nie o tym ale jeśli masz kupić którąś z tych 2 to bierz 6800, albo poszukaj 6800GT Winfast w pcprojekcie po 1620 :) w tym temacie rozmiawiamy o karcie za 550 zł a nie 1650 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JędrzeJ >> sklepy internetowe nie gryzą (no może nie licząc Sir...:))

 

Jako że powtarzasz się z pytaniami to powiem tu tylko - bierz 128MB Sparkle bądź jeśli chcesz gier - Leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST JEST JEST ! jestem uratowany znalazlem sklep/hurtownie w Katowicach gdzie sobie bede mogl isc jutro i na spokojnie obadac i kupic grafike :)

teraz jeszcze 1 problem ... jest i sparkle i Winfast i R9700PRO ...

http://sklep.cei.com.pl/?cat=231

ktora z nich jest najlepsza !! ?? w grach/3dMarku itp itd ;P

 

sorki ze pisze po 2x w kazdym topicu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... :)

 

Ja bym mimo wszystko brał Sparkla bo się najlepiej kręci...

 

No chyba że chcesz za 20 zł POP2 i SC :)

 

Ale fajne tam cenki są w tym sklepie - 6600GT za 739zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... :)

 

Ja bym mimo wszystko brał Sparkla bo się najlepiej kręci...

 

No chyba że chcesz za 20 zł POP2 i SC :)

 

Ale fajne tam cenki są w tym sklepie - 6600GT za 739zł :)

1271546[/snapback]

tez tak wlasnie zrobie :)

tylko nie mow prosze ze mam poczekac miesiac dolozyc stowke i kupic GT :) bo juz czekam 6 miechow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST JEST JEST ! jestem uratowany znalazlem sklep/hurtownie w Katowicach gdzie sobie bede mogl isc jutro i na spokojnie obadac i kupic grafike :)

teraz jeszcze 1 problem ... jest i sparkle i Winfast i R9700PRO ...

1271530[/snapback]

jak już obejżysz to daj znać.. jak będzie ok to i moze kilka innych osób skorzysta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JędrzeJ >> nie powiem tak bo to głupota >> za miesiąc bym mógł mówić żeby czekać znowu i za 100 zeta więcej będzie np 6800 LE modowalny...to takie błędne koło - trzeba być zdecydowanym - tak że - idę i kupuję...

 

Tylko gdzie jest mój 6600 ?? - ile można czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Sparkla 128MB (choć możliwe że przyjdzie 3DLink - jest mi to w sumie obojętne bo to to samo w końcu)...

 

Co do radiatorków - akurat nie jestem w temacie odnośnie tych spraw dlatego też pytam - jakie radiatorki do Sparkle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja też jakieś radiatorki bym potrzebował tylko jakie? najlepiej jakieś firmówki:) kurde troche zaniepokoił mnie wynik 3dmarka 2k3 bo mam tylko 4800 chociaż windows strasznie zaśmiecony dziś choćby stery zmieniałem jakieś 10 razy :) a normalnie jeszcze ile się nakombinowałem ze sterami w fx 5900 tam wymieniałem z 20 razy i jeszcze w fx5200 wymieniałem a od tego czasu nie było formata, mam nadzieje że przez to są takie jaja, bo kara nie może być walnięta bo by wywaliło w 3d marku a przeszedł cały bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o to, że w Doom'ie nigdy liczba klatek nie przekracza 60 to nie jest to ograniczenie związane z Vsync i odświeżaniem. Jest to limit wynikający z konstrukcji silnika gry i nie da się go ominąć. Natomiast odświeżanie obrazu wyświetlanego na monitorze jest oczywiście wyższe niż 60hz (jest takie jakie ustawiłeś w sterownikach/pliku .cfg).

1271391[/snapback]

Nie chodzi mi o ograniczenie engine'u gry... chodzi mi o częstotliwość odświeżania... na pulpicie mam 85Hz a w grze w tej samej rozdzielczości mam 60...

Pobawię się jeszcze plikiem cfg z Dooma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ograniczenie engine'u gry... chodzi mi o częstotliwość odświeżania... na pulpicie mam 85Hz a w grze w tej samej rozdzielczości mam 60...

Pobawię się jeszcze plikiem cfg z Dooma...

1271608[/snapback]

pewnie masz 60Hz/60Fps

 

zmien odswiezanie monitora w grach OpenGL (zaawansowane sterowniki Nvidia zakladka Refresh Rate Ovverides czy siakos tak lub programem Nvidia Refresh Rate fix

 

 

np:

Rozdzielka 640-120Hz

Rozdzielka 800-100Hz

Rozdzielka 1024-85Hz

 

Czy tez na wieksze/mniejsze na jakie ci pozwala monitor i wtedy w CSie/D3 bedziesz mial-

 

np:

Rozdzielka 640-120Hz / 120fps

Rozdzielka 800-100Hz / 100fps

Rozdzielka 1024-85Hz / 85fps

 

mozna tez ustawic tak zeby fpsy D3 nie chodzily synchronicznie z odswiezaniem monitora, wtedy musisz wylaczyc odswiezanie pionowe tez w zaawansowanych opcjach karty graficznej

 

ale granie na 60Hz/100 pfs nie ma najmniejszego sensu bo monitor ci swieci jak jazeniowka

 

jesli w ogole o to chodzi :F w Counter Strike pomaga ale nie wiem jak w d3 ale jesli chodzi to na OpenGl to na 100% to jest to

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem Sparkla 128MB (choć możliwe że przyjdzie 3DLink - jest mi to w sumie obojętne bo to to samo w końcu)...

 

Co do radiatorków - akurat nie jestem w temacie odnośnie tych spraw dlatego też pytam - jakie radiatorki do Sparkle ??

1271589[/snapback]

 

Jeśli idzie o radiatory to mam już sprawdzony model firmy AXA -

wydajnościowo klasują się pomiedzy Coolermasterem AL a coolermasterem CU (bliżej im do CU)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41766783

 

 

W zasadzie wiem jedno - radiatory CU jeśli idzie o pamięci to przesada (po prostu prawie nic nie dają w porównaniu do AL). Tak więc takie Aluminiowo - CU w cenie około 14 zł to idealne wyjście

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to, żeby mi monitor przed oczami nie mrugał... :D

JedrzeJ - dzięki za zainteresowanie. Problem został rozwiązany komendą o której pisałem, czyli

r_displayRefresh "85" (bo max 85Hz wyciąga mój monit w 1024x768)

ale trzeba byłą ją dopisać do pliku cfg (thx mosciu22) - z konsoli nie chciała działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o radiatory to mam już sprawdzony model firmy AXA -

wydajnościowo klasują się pomiedzy Coolermasterem AL a coolermasterem CU (bliżej im do CU)

1271689[/snapback]

 

o lol sa - 1271698[/snapback]

 

nie ma za co aleteraz masz moze 85Hz/85Fps. Wylacz Odswiezanie pionowe (Vsync) tez w zaawansowanyc sterownikach karty graficznej :> wtedy bedziesz mial 85Hz/xxxx <--- ilosc fpsow, ile komp wytrzymie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...