Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

no ja też mam bez oc na Sparklu około 4900 w 3d marku 2003 i się coś bałem że za mało ale dziś może wezme się za oc i zobacze co z karty da się wycisnąć, jakie radiatorki na TSOP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu nabyłem w/w kartę i ciągle zastanawiam się dlaczego moja wyglada inaczej niż reszta którą widać na różnych forach i w różnych testach. W zasadzie to interesuje mnie tutaj sprawność i głośność chłodzenia, bowiem moja karta wygląda jak referencyjny 6600 Nvidii i tutaj daję fotkę:

http://img93.exs.cx/my.php?loc=img93&image=14ua.jpg

 

Teoretycznie Leadtek powinien wyglądać tak: http://www.e-bug.de/sslshop/pic/17325.jpg

 

Karta w wersji z pudełkiem, instrukcją, kablami i grami: Prince of Persia i Splinter Cell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odziwo na 3DMarku2k3 nie ma zadnych artefaktow a moja dotychczasowa punktacja na nie kreconym procku,rdzeniu i pamieciach to:

DEFAULT

2k1 2k3

300/550 10173 4568

 

i tak narazie zostanie. Nic nie krece a sterowniki to: DNA-Force_1.1.7180-[Guru3D.com] i ciut mniej artow w 3D marku2k1

na oc poczekam do nowej zasilki ~tydzien wiec wyniki beda lepsze + inne stery a jak dalej to samo to karta idzie do wymiany :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie dałem mu ostro w dupę bo mi szkoda chłopa :) Skreciłem go z 500/900 na 550/1000 i smigał jak na defaultowym taktowaniu. Temperatura rdzenia nie przekroczyła mi jeszcze nigdy 50 stopni, moze to zasluga dodatkowego wiatraka w obudowie , który dmucha bezposrednio na slot AGP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, od razu lepiej na tych 71.25 - ok 8900 w 2001. Tylko brakuje mi tam w opcjach sterownika dostosowywania czestotliwosci odswiezana ekranu dla poszczegolnych rozdzialek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko jak kupie karte w sklepie internetowym to w ciągu 10 dni moge ją wymienic jak to działa (np jak sie nie bedzie krecić to tez )

1272927[/snapback]

Jak kupujesz przez internet masz prawo do 10dni oddac to co kupiles. To gwarantuje ci prawo i nikt nie moze powiedziec ze nie przjmie lub wymieni na inny. Mozesz zadac pieniedzy a oni musza sie zgodzic.

Oczywiscie sprzet musi byc w takim stanie jakim go dostales, ze wszystkimi dodatkami itp. bez uszkodzen itd. ale to chyba jest zrozumiale.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) a o to moje wyniki:

300-550

-03- 4902

-05- 1890

-01- 12659

Na lekko podkręconej czyli 300@340 i 550@600:

-03- 5429

-05- 2115

Jade na orginalnych sterach czyli 66.93, problemów z obrazem nie ma żadnych.

Chłodzenie karty jest całkiem ciche.

Aha i jeszcze porównanie mojej byłej :) (fx5700) i obecnej:

2005-02-10 11:54:39 - speed2

Frames: 546 - Time: 34815ms - Avg: 15.683 - Min: 13 - Max: 19

-----------fx5700--------------

2005-02-11 19:10:37 - speed2

Frames: 1834 - Time: 58155ms - Avg: 31.536 - Min: 22 - Max: 50 :D

-----------gf6600 no-oc-------

 

PS. Szorka jakoś mi wyleciało ale i tak wiecie o co chodzi B) , ob chodziło mi o N4S U2

Edytowane przez Jacek_Qomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki to z need foe speed undergrounda 2?? Chłopaki wiem ze to nie ten temat etc ale moglibyscie mi powiedziec jaka karte do 600zł kupic najlepsza?? prosze......

1273022[/snapback]

no chyba wlasnie to za 539zl ...

R9600XT < GF6600 to napewno ...

teraz czy :

R9800SE/PRO > GF6600GT ? z odpowiedzia trzeba poczekac :P

 

+2gry Prince of persia i Splinter cell

w prince of persia nie moge grac bo tnie mi nie milosiernie :/ ale to wina mojego dvd na 80% chodz nie jestem do konca tego pewien

Splinterr cell - 1024/32bity full detale zero jakiej kolwiek przycinki zacinki nic chodzi cudnie :)

 

btw: godzina gry w Splinter cela i 0 artow i podczas 3dMarka2k3 to samo wiec nie wiem czemu tylko w 3d2k1 tak mam ale trudno :F

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba wlasnie to za 539zl ...

R9600XT < GF6600 to napewno ...

teraz czy :

R9800SE/PRO > GF6600GT ? z odpowiedzia trzeba poczekac :P

 

+2gry Prince of persia i Splinter cell

w prince of persia nie moge grac bo tnie mi nie milosiernie :/ ale to wina mojego dvd na 80% chodz nie jestem do konca tego pewien

 

1273053[/snapback]

Co do R9800SE/PRO > GF6600GT to moge dodac ze 6600GT jest wszbszy od 9800PRO a nawet od 9800XT(w czesci testow) a 9800SE czesto gorzej sie kreci po zmodowaniu od pelnego 9800PRO wiec jesli 9800PRO<6600GT wiec niemozliwe aby 9800SE>6600GT no chyba ze bierzemy pod uwage cene to wtedy sie zgodze :).

 

Co do PoP to zrob obraz plyty na HDD i sprawdz czy nadal przycina. Jesli nie to problem zlokalizowany jesli tak to szukaj dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do R9800SE/PRO > GF6600GT to moge dodac ze 6600GT jest wszbszy od 9800PRO a nawet od 9800XT(w czesci testow) a 9800SE czesto gorzej sie kreci po zmodowaniu od pelnego 9800PRO wiec jesli 9800PRO<6600GT wiec niemozliwe aby 9800SE>6600GT no chyba ze bierzemy pod uwage cene to wtedy sie zgodze :).

 

Co do PoP to zrob obraz plyty na HDD i sprawdz czy nadal przycina. Jesli nie to problem zlokalizowany jesli tak to szukaj dalej :).

1273070[/snapback]

sam nie wiem napisalem to jako wielka nie wiadoma :)

co do pop to chyba jest to wina dvd bo splinter tak nie tnie i nie korzysta z dvd dokladnie odpisze w poniedzialek jak bede miec dvd nowe.

czym najlepiej podkrecac gf6600 ? riva tuner, power strip czy wpisem do rejestru i z poziomu sterownikow do grafy ?

btw: jaka jest najnowsza wersja Rivy tunera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hustler001

4,5k w 03 na 1750Mhz i 256 to bardzo duzo, ale sam sprawdzałem jaki wpływ ma taktowanie CPU na smarka03 i pomiedzy 2000, a 2100Mhz było na default tylko kilkanascie do kilkudziesieciu pkt. róznicy, więc najlepiej to oodaje prawdę o tym że 03 jest najmniej wrażliwy na taktowania CPU, choć jak uswiadammiał mnie focus testy powinno się robić na szybkich maszynach by był zapas mocy, a CPU nie był wąskim gardłem platformy

 

raven_88

7k i to bardzo ponad przebił niestety tylko focus ale na 6200@6600 PCI, chyba że żaden inny forumowicz się jeszcze nie pochwalił swoim 7k :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie gdzie mieszkam jest w jednym sklepie Palit za 585 zł a w innym Sparkle za 579 zł.

 

Pewnie lepiej brać tego Sparkla, bo o Palicie jeszcze nikt nie pisał albo się wstydzi :)

 

Czekam na początek marca bo wtedy mam nadzieję będzie kaska na nową grafikę (of kors 6600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

bardzo prado-zerna ta karta ? CWT 350w aktiv pfc mi chyba starczy ? bede bral sparkla chyba ze wejda ciekawsze modele od innych producentow:)

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć...tak mi się wydaje przynajmniej :)

 

c@alina >> czyli mam szansę być pierwszy :)

 

A tak na serio - skoro 6200 zmodowany wyciągnął te 7700 (bodajże) punktów to i 6600 powinien...

 

Dowiem się w tygodniu ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven_88

mój Sparkle ma najprawdopodobniej niedovoltowane pamiątki w porównaiu z Leadtekiem, któremu memorki idą spoko na 700, gdy ja z radiatorami wymusiłem max stable 670. Ale nie ma róży bez kolców, mój za to idzie lepiej na rdzeniu, a Leadtek pewnie ma obnizone na min napięcie, w tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak vMody lub poczekac na innych producentów, może będą mieli inne podejście do sprawy o/c - może Gainward? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze dziwne ...

w gre ktora dostalem do karty Prince Of persia nie da sie grac... intro chodzi z predkoscia 0 fps .. :o tnie nie milosiernie :o

gra sie juz swobodnie przy 800x600 32bit all high lub on ale co chwile jakies wstawki i znowu sie zaczyna o_O

tylko u mnie tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...