Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym brał 2 opcje, a kiedys dokupil ramu

p.s

czy ma ktos jakas karta z seri 6200/6600/6600gt z gigabyte, bo nie wiem czy tam jest kontrola obrotów wentyla :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmarku 2003 mam 4463 - tez nie za duzo, ale chyba juz lepiej?

1276810[/snapback]

 

jesli bez oc to wynik normalny jak na 386 mb ramu i niekreconego proca

 

napisz jakie masz napiecie na tym zasilaczu

Edytowane przez uki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest w miare normalny wynik, ja mam około 4800 bez oc a z oc tak jak widzicie w podpisie:) jestem w sumie zadowolony z karty ale fajnie by było jak by było mierzenie temperatury jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie dowodzi, że radiator prawie wcale nie odbiera ciepła z rdzenia karty.

Przy taktowani rzędu 400 MHz powinien być wyczuwalnie ciepły - jeśli jest inaczej, oznacza to, że materiał który jest pod radiatorem nie przewodzi ciepła ! Co jest przyczyną tak słabego OC karty

Ja sądzę, że jednak przyczyna to użyta "szmatko - gumka" zamiast porządnej pasty termoprzewodzącej.

 

Gdyby to wymienić - to Winfast powinien dojść do 480-520 MHz na rdzeniu. Niestety nie mam tej karty, to nie sprawdzę tego.

1276063[/snapback]

no niestety tak nie jest ... dzisiaj zaryzykowalem i zdjolem radiatory ... jest biala pasta a do w srodku w sam raz na rdzen a do okola cos w rodzaju szmatki

mowiac prosciej : cos w rodzaju boiska do pilki noznej :) po bokach linie auty itp a na srodku pasta na rdzen wiec przewodzin na 892374 %

ale i tak nalozylem srebrna paste ... i kupilem NeoTeca zobaczymy jak to teraz pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest w miare normalny wynik, ja mam około 4800 bez oc a z oc tak jak widzicie w podpisie:) jestem w sumie zadowolony z karty ale fajnie by było jak by było mierzenie temperatury jeszcze :)

1276856[/snapback]

na poprzedniej stronie dalem linka do winfoxa programu leadteka moze nim sie udaTobie sprawdzic temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej - czekam na relacje z kręcenia. Ciekawe ile da srebrna pasta - IMHO nic, ale skoro i tak zdjąłeś radiator, to można było zmienić - czemu nie :D - sam też bym to zrobił B)

Co do tej "szmatki" - może ona ma chronić przed ukruszeniem GPU i HIS'a - coś jak w procach AMD?

 

P.S. Założyłem 4 radiatorki na pamięci od tyłu karty, pozostałe 4 kostki zostawiłem odkryte (bo niby co zrobić :D ) i ustawiłem pamięć na 365MHz (DDR 730) i bez artów przechodzi 3DMark 2003, godzinę gry w NFS: U2 i kilka zapętlonych testów w FarCry'a (detale na max, AA=4x, AF=8x). Ustawił bym wyżej, ale coś sterownik się burzy... (podkręcam Riva Tunerem - muszę poszukać - może da się wyłączyć potrzebę testowania ustawień przez sterownik... (?) )

 

3DMark 2003 (440/730) = 6660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli bez oc to wynik normalny jak na 386 mb ramu i niekreconego proca

napisz jakie masz napiecie na tym zasilaczu

1276826[/snapback]

Napiecie to nie wiem... :) Ale moc to 350Watt

 

MoRoN - chyba już wszystko ok - jak na taki procek dobry wynik...

1276888[/snapback]

To chyba trzeba sie brac za jego oc =]

Edytowane przez MoRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem czemu mi nie chce karta wyciągnąć ponad 525 :( bo pamiątki juz zostawiłem w spokoju :) przdał by się jakis vmodzik :) kurde jeszcze chociaż 10 mhz na rdzeniu byłby większy wynik, C@lina jaki ty masz max wynik na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok narazie taki lajtowy OC 300/550@360/650 - 5191 pkt w 3d2oo3

procek Barton 2500@3000 i niech tak zostanie do jutra ...

w koncu nowa pasta i nowa zasilka .. niech sobie troche pochodza rozgrzeja sie :-)

 

Nie wie ktos jak w 71.25 zmienic odswiezanie dla poszczegolnych rozdzielczosci ? (zeby nie miec 60Hz w grach OpenGL)

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie zwisy były przy 530, zobaczymy jak sie pojawi chłodzenie nowe czy to max juz tej karty czy pare jeszcze mhz za się uciłać, Jedrzej nie żałuj tylko kręć i rób testy ja siedziałem ponad 2 godziny w jeden dzien i doszłem do 500/650 na następny dzień dopiero kokończyłem i wyciągnełem 525/650 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie wasze odczucia w grach czy naprzyklad widac powera w grach i plynnosc?? :)

 

update

Thx milan655 :)

milan a procka i pamieci jak masz ustawione??

chodzi mi o magistrale

Edytowane przez Jeffrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem chwilke w HL2 na standartowych zegarach 300/550 i wszytsko na high 1024X768 i było widać troche braki proca i troche pamięci, ale fajnie chodziło, nie cieło wcale prawie ale nie robiłem pomiaru FPS, mnie troche zarywa jeszcze szybkość grafy płyta główna bo mogła by być odrobine szybsza :) ja jestem bardzo zadowolony że wybrałem tą karte bo jest naprawde fajna a na coś zroższego nie mam kasy poprostu

Edytowane przez milan655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 2003 (440/730) = 6660

1276894[/snapback]

sparkle czy leadtek ? ale po oc na oko widac ze leadtek

co sie dzialo jak np dales 450/730 ? zwis, artefakty ? jak bardzo to w ktorym tescie najbardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwila robilem wlasnie 440/730 imialem 6446 pkt. Jak daje wiecej niz 440 to juz sie wiesza, a to juz wina tego ze rdzen jest niedovoltowany. A co do pamieci to zalozyc chlodzenie i pojda jeszcze wyzej chyba bo przy 740 juz sie arty pojawialy. A tak apropo do krzych650 na jakich sterach jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słayszał ktoś o Prolink'u 6600? Własnie się pokazały w esc.pl http://www.esc.pl/index.php?cPath=71_72&os...e9f5be741a39ccd

Może się nie za bardzo wczytałem ale chyba nikt do tej pory nie pisał o tej karcie. Ciekawe co to miałoby być, myślałem że to Leadtek jest dosyć drogi ale ten 30 zł droższy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok na dzisiaj starczy i tak jestem mile zaskoczony, jutro jeszcze pogram w splinter cella i Counter Strike ale bede musial odinstalowac 71.25 bo nie moge w nich zmienic odswiezania dla 640 z 60 na 120Hz :( a w csa sie tak nie da grac :)

jak narazie :

400/680 - 5505 - 3D Mark 2oo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JedrzeJ --> Leadtek :D

Przy 450 miałem freeza w 3DM2003 w jednym teście - 15-20 sekundowa pauza i... odziwo test szedł dalej... LOL - ale nie czekałem do końca... - poza zwisem nie było żadnych błędów obrazu, czyli imho GPU chce więcej "papu" :D

 

Kozax --> jadę na ForceWare 71.25

 

kisiel02 --> faktycznie Leadteki się "marnie" podkręcają... fakt, rdzeń idzie słabiej niż w sparkle, ale pamięć - lepiej, wyniki w markach są podobne na obu kartach, więc... ? - twój sparkle, to jedyna karta (GF 6600 of course) o której przeczytałem, że ma dobrze wykręcony rdzeń (ponad 500MHz) i do tego tak wysoko pamiątki :D - wynik bardzo ładny.

 

 

Pograłem trochę w NFS'a radiatorki na pamięciach przy 365MHz (DDR 730) są ciepłe, ale nie gorące B) więc takie ustawienie będzie chyba na codzień :)

 

 

EDIT:

Poszukałem trochę o GF6600 od prolinka i znalazłem takie coś... :blink:

http://www.guru3d.com/article/Videocards/159/

Spójrzcie na tabelkę - dotyczy ona kart na PCI-e, ale chyba wersji na AGP też... - Prolink stosuje oznaczenia wprowadzające w błąd...

GF 6600 ma u Prolinka taktowania 300/200 (DDR400). Dopiero wersja Ultimate (LOL) ma taktowania jak normalny GF6600, a Golden Limited - raptem o 25MHz (DDR 50) więcej na pamięciach niż Leadtek 6600 :D

Nie uważacie, że jest to śmieszne i przykre jednocześnie? :mur: B)

 

EDIT 2:

Wie ktoś już może czy to ViVo na Leadtekach to naprawdę ViVo, czy tylko TV-Out (źle oznaczony)?

Edytowane przez krzych650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 2003 (440/730) = 6660

1276894[/snapback]

mi nie chce isc wiecej niz : 300/500@400/680

nie ze mam arty albo cus poprostu wykrywa ze to max w sterach do grafy, power stripie i ostatnio w rivie tunerze jak daje na wiec to sie pluje o to zebym zmniejszyl taktowanie i nie da sie zapisac ustawien :(

 

krzych650 czym krecisz ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...