Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cherry_Coke

Ktos tam pisal ze posmarowal gpu srebrna pasta... lepiej smarowac jakims silikonem niz srebrna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam pisal ze posmarowal gpu srebrna pasta... lepiej smarowac jakims silikonem niz srebrna

1277393[/snapback]

dlaczego ? srebro ponoc lepiej odprowadza cieplo...

w obudowie mam 28C a procka 2500@3000 41-46C buda otwarta

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w  riva tunerze suwak konczy sie na  450  - ktos wie jak  zwiekszyc zakres?

1277428[/snapback]

Riva Tuner --> Power User --> (...) \Overclocking\Global --> MaxClockLimit

Ja tam wpisałem 150 i mogę ustawić BAAAARDZO dużo... :D - nie wiem jak to działa... :D

 

Przy okazji - w tym samym miejscu jest opcja "Disable Clock Test", ale jeszcze jej nie sprawdzałem... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisiel02 --> faktycznie Leadteki się "marnie" podkręcają... fakt, rdzeń idzie słabiej niż w sparkle, ale pamięć - lepiej, wyniki w markach są podobne na obu kartach, więc... ? - twój sparkle, to jedyna karta (GF 6600 of course) o której przeczytałem, że ma dobrze wykręcony rdzeń (ponad 500MHz) i do tego tak wysoko pamiątki :D - wynik bardzo ładny.

To trochę nie doczytałeś, też mam Sparkla i na samym początku tego wątku pisałem że rdzeń na mojej karcie kręci się bez artów na 540.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie doczytałeś, też mam Sparkla i na samym początku tego wątku pisałem że rdzeń na mojej karcie kręci się bez artów na 540.

1277488[/snapback]

...i pamięci na 350MHz (DDR700) ? Nie wydaje mi się - chyba bym pamiętał... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

dlaczego ? srebro ponoc lepiej odprowadza cieplo...

w obudowie mam 28C a procka 2500@3000 41-46C buda otwarta

1277423[/snapback]

tak ale srebrne pasty tez przewodza prad... dlatego najlepszy jest dobry silikon np ceramiqe, zreszta jezeli to jest pasta pokroju titana;) to srebra tam napewno niema:) predzej jakies opilki z obrobki ich radiatorow :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wszystko zalezy od temperatur panujących na rdzeniu karty , ja jestem za ceramiczną z arktika pod warunkiem utrzymania temperatury ponizej 50C jesli karta bedzie sie grzała np do około 60C to ta pasta wymieka i cza szukac czegos w styku as5 ...

 

 

apropo gf6600 miłe zaskoczenie 6500ptk w 3d2k3 wydaje sie byc normą :) a cena do 600zł jest atrakcyjna ...

zaczynam sie grubo zastanawiac nad ta grafą ... kto wie moze jednak lepszy wybór niz radek 9800 ze stajni msi (mediona)

 

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo gf6600 miłe zaskoczenie 6500ptk w 3d2k3 wydaje sie byc normą :)  a cena do 600zł jest atrakcyjna ...

Sparkle biegają już po 520 w sklepach - to bliżej 500 niż 600 ;)

 

zaczynam sie grubo zastanawiac nad ta grafą ... kto wie moze jednak lepszy wybór niz radek 9800 ze stajni msi (mediona)

1277555[/snapback]

Medion to taki LowEnd by MSI - gorsze części, słabsze taktowania i .... tylko miesiąc gwarancji rozruchowej

 

tutaj kupujesz kartę o podobnej wydajności z 2-3 letnią gwarancją, która z tego co się orientuję mniej prądu zjada niż R9800

 

(no i masz PS 3.0 ;) )

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale srebrne pasty tez przewodza prad...

1277538[/snapback]

Wszyscy tak mówią, a ja testowałem OPÓR jaki stawia pasta AS3 i AS5 pomiędzy dwoma elektrodami miernika ustawionymi w takiej odległości, że prawie się dotykały (ale nie dotykały się), a połączone były bastą AS3 i AS5... w obu przypadkach po ustawieniu największego dostępnego zakresu (20M Ohm) miernik nic nie wskazywał... B)

Więc z mojego doświadczenia wynika, że pasta ta niebardzo przewodzi ten prąd... chyba że przewodność powyżej 20M Ohm dalej jest niebezpieczna... - tego nie wiem (ale chyba nie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tutaj by się przydało lepsze chłodzonko bo moja karta wysiada już przy 525/650 ani 5mhz więcej w góre, odrazu są zwisy w 3dmarku (zatrzymuje się a później dalej idzie) tylko jak narazie tylko chyba wejdzie Zalman za 150zł :( i to jeszcze najprawdopodobniej będzie wadził o HSI ehh nie wiem:) troche mało mi te 6402 punkty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tutaj by się przydało lepsze chłodzonko bo moja karta wysiada już przy 525/650 ani 5mhz więcej w góre, odrazu są zwisy w 3dmarku (zatrzymuje się a później dalej idzie) tylko jak narazie tylko chyba wejdzie Zalman za 150zł :( i to jeszcze najprawdopodobniej będzie wadził o HSI ehh nie wiem:) troche mało mi te 6402 punkty :)

1277730[/snapback]

 

a może wystarczyłoby zciągnąć radiator, potraktować go papierem wodnym i nasmarowac dobrą pastą ? powinno być te dodatkowe 25 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i pamięci na 350MHz (DDR700) ? Nie wydaje mi się - chyba bym pamiętał... :D

1277498[/snapback]

Z pamięciami masz racje, mam je ustawione na 671, ale to dlatego że kręce poprzez zakładkę w sterownikach i gdy ustawię większą wartość niż 671 i nacisną "wypróbuj zmiany" to się burzy. Musiałbym kręcić rivatunerem, ale chyba nie jestem rasowym krętaczem, bo twierdze że te 20 lub 30 MHz i tak mnie nie uratuje i jak coś ma ciepać to i tak będzie. Wolę zostawić pewną granicę bezpieczeństwa, niż ma być potem płacz i z grzytanie zębów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tutaj by się przydało lepsze chłodzonko bo moja karta wysiada już przy 525/650 ani 5mhz więcej w góre, odrazu są zwisy w 3dmarku (zatrzymuje się a później dalej idzie) tylko jak narazie tylko chyba wejdzie Zalman za 150zł :( i to jeszcze najprawdopodobniej będzie wadził o HSI ehh nie wiem:) troche mało mi te 6402 punkty :)

1277730[/snapback]

Moj sparkle z oryginalną pastą szedł max 530 na rdzeniu, przesmarowałem rdzeń oraz mostek pastą na bazie srebra i pomogło, teraz śmiga 540 bez artów, na 550 gdy pusciłem 4 test w marku03 w pętli, gdzieniegdzie coś tam mignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to chyba wykosztuje sie na paste jakaś ale jakąś lepszą i posmaruje i może coś więcej będzie bo przydało by się jeszcze dociągnąć do tego 550 wtedy z radiatorami na pamięciach realne by było osiągnać te 7000 pukntow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to do [gluteus maximus] :mur: najlepiej na srodek kropelka, a dookola pasta termoprzewodzoca, najlepiej arctic ceramiqe. ja zawsze radiatorki z 1h szlifuje papierem 2000 albo czyms :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej 1277820[/snapback]

 

 

IMO zdźierstwo - za kawałek 38x38mm 4,50 :blink: :lol: LOL na maxa

 

 

1277848[/snapback]

 

abyś potem zciągając radiator z kości pamięci - skutecznie wyrwał go razem z kością ;)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abyś potem zciągając radiator z kości pamięci - skutecznie wyrwał go razem z kością

cos ci sie pomylił, kropelka na srodek kropelka moze byc kropelki :lol: lub super gluta, a jak chcesz sciagnac to obkrecasz jakby co i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej tasmy z allegro to muszę przyznac rację wojwar, mam ją - extra, mocno trzyma i jest cieniutka jak błonka, nie jak te inne miedziane o grubości 1 mm.

1277944[/snapback]

Potwierdzam, ja tez ja mam. Na poczatku byla jazda bo myslalem ze to jakas lipa, ze ona taka biala, gruba i jednostronna

:lol: :mur: Dopiero po naklejeniu trzeba zerwac gore i zostaje cieniutka blonka niczym naskorek :lol: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to kupie ta z allegro tylkomusze poczekac na pelna aktywacje konta:/

1278022[/snapback]

 

Dogadaj się z kolesiem, pewnie będziesz mógł mu kasę wysłać na konto, to ci prześle tą taśmę. Jaki problem. Przecież nie trzeba do tego allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to chłopcy musze wybrac .. dzis wysyłam mojego radka .. i musze skombinowac grafe wiec przedstawie co moge :

gf 6600 np sparkle lub 9800pro z msi taki troszke niedotaktowany pro ... ale moze sie go uda wyrwac za 500zł więc słucham waszych typów?? gf6600 czy niedoataktowany pełny (8x1) radek 9800 za 500zł ??? :? sam nie wiem dlatego pytam..

dzieki z góry za pomoc

cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf 6600 np sparkle

cena około 520-540 zł

 

  lub 9800pro z msi taki troszke niedotaktowany pro ...

Ten medion to takie trochę niedorobione R9800 - robione z tanich podzespołów przez MSI dla sieci sklepów takich jak w polsce Tesco czy też Real nie wróży to nic dobrego

 

 

Na tego Radka dostaniesz 1 miech gwarancji rozruchowej, a na 6600 2/3 lata

 

wybór dla mnie jest jeden (bo wydajność mają podobną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...