Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

mam gigabyte gf 6200 pci-e narazie 6000 pkt w 3dmarku 2003 bez odblokowania potoków( 540/700). Karta jest identyczna jak 6600, czyli mozna odblokowac czujnik temp, tylko jak to zrobić? bo ominxextreme, ani nibitor nie znjaduja mi zadnych wartosci, tzn unsupportet device, czyli nei obsluguja tej karty niby. czy moze mi ktoś pomóc?? włączyc ten pomiar i jak podwyzszyc napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz mi jeszcze prosze, jak dokladnie to zrobic??!!

1439719[/snapback]

1) instalujesz SpeedFan'a

2) na dole okienka masz wskazania napięcia 3.3V, po najechaniu i przytrzymaniu przez chwileczkę kursora na wartości napięcia, wyskakują wartości: bieżąca, minimalna, maksymalna, średnia

3) uruchamiasz np. 3dmark'a

4) po benchmarku zaglądasz do SpeedFan'a i oglądasz ile było min:

 

Możesz też zobaczyć na wykresie: zakładka Charts -> Analyze - Voltages +3.3

Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam Gigabyte 6600 AGP

i mam takie jedno pytanko byc może ktoś też tak ma.

Otóż jak gram sobie tak w jakąś grę np. FPP

to obraz tak jakby dzielił się na połowę albo na więcej części ale tylko w poziomie

i przy ruchach myszką w prawo bądź lewo obraz skacze.

poprostu tak jakby nie był płynny.

Nie wiem co to może być.

Takie same zjawisko też zaobserwowałem w 3D Mark 2001 SE a szczególnie przy teście z tym smokiem.

Co to jest ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam Gigabyte 6600 AGP

i mam takie jedno pytanko byc może ktoś też tak ma.

Otóż jak gram sobie tak w jakąś grę np. FPP

to obraz tak jakby dzielił się na połowę albo na więcej części ale tylko w poziomie

i przy ruchach myszką w prawo bądź lewo obraz skacze.

poprostu tak jakby nie był płynny.

Nie wiem co to może być.

Takie same zjawisko też zaobserwowałem w 3D Mark 2001 SE a szczególnie przy teście z tym smokiem.

Co to jest ??????

1440575[/snapback]

widzę, że już nikt nie ma siły odpisywać na takie posty ;p

 

włącz Vertical Sync. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) instalujesz SpeedFan'a

2) na dole okienka masz wskazania napięcia 3.3V, po najechaniu i przytrzymaniu przez chwileczkę kursora na wartości napięcia, wyskakują wartości: bieżąca, minimalna, maksymalna, średnia

3) uruchamiasz np. 3dmark'a

4) po benchmarku zaglądasz do SpeedFan'a i oglądasz ile było min:

 

Możesz też zobaczyć na wykresie: zakładka Charts -> Analyze - Voltages +3.3

1440253[/snapback]

No dobrze zrobiłem, i z z 3,30, przechodziło po 3d marku w 3,26, co to znaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że zasilacz nie trzyma napiecia 3.3V tylko ma odchylenie o 0,04V. Według mnie nie powinno miec to znaczenia jeslichodzi o podkrecanie. Jak by ci spadlo o 0.1 0.2 V to byl by problem. Jak się myle to niech ktos mnie poprawi. Ja mam 3.38V i spada pod obciazeniem do 3.34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na edysk.pl login miramp hasło a6600td jest kilka biosów. Możecie wgrywać tam własne biosy. Ja nie mam już 6600td tylko gt gdyż miałem okropnie wielką morę na ekranie na tej karcie, której nie mogłem wyreg. i ją sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porozsylalem biosa

 

 

ja nie widze przylepionego do 6200/6600 pci-e, a wogóle co to za głupi podział? karty sa na tych samych chipach, na tych samych pamieciach 

stary to sa zupelnie inne konstrukcje , poniewaz nasze karty posiadaja mostek HIS dlatego tez rzeczy ktore sie sprawdzaja na pcie nie dzialaja czesto na agp i odwrotnie, a robiac zamet z pcie utrudniasz posiadaczom wersji AGP odnalezienie interesujacych ich informacji w temacie poswieconym wlasnie kartom AGP

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Parę dni temu stałem się posiadaczem karty GeForce 6600 Gigabyte GV-N66128DP ze 128MB na AGP (Turbo Force Edition). Dokładnie chodzi o ten model:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17339

z drobną poprawką, bo karta ma domyślne taktowanie 400 dla GPU i 500 dla RAM (a nie 300/500 jak na Komputroniku).

 

Z ciekawości rozpocząłem testowanie karty w 3DMarku 2003. Na domyślnym taktowaniu udało mi się osiągnąć ok. 5100 pkt (na AGP x4). Idąc za radami znalezionymi na tym forum odblokowałem czujnik temp. i zacząłem zabawę w podkręcanie. W trakcie testów monitorowałem stan pracy karty (taktowanie i temp.) programem RivaTuner.

 

Po podkręceniu GPU powyżej wartości nominalnej, czyli np. 450 (lub nawet 410) i rozpocząciu testu wszystko działa trochę szybciej, po czym w trakcie drugiego testu (gdy żołnierze jadą windą do góry) następuje zamrożenie obrazu na kilkanaście sekund. Po tym czasie wszystko wraca do normy, z tą różnicą że obraz pojawia się już w późniejszej scenerii (tak jakby benchmark cały czas działał, tylko obraz wisiał). Po kilkudziesięciu sekundach znowu jest zwis i tak kilka razy w trakcie trwania benchmarku. Wynik końcowy spada drastycznie do ok. 2000 pkt. To samo dzieje się w grach (ale tylko po podkręceniu GPU). Jeśli kręcę RAM (a GPU bez zmian) nic się nie dzieje i widzać lekki wzrost wydajności - przy 400/700 osiągnąłem ok. 5700 pkt.

 

W czym problem? Z analiz wykresu RivaTunera wynika, że efekt zamrożenia następuje w chwili osiągnięcia przez kartę magicznej temp. 61 stopni. W tym czasie karta zmniejsza taktowanie GPU do 400 MHz i wstrzymuje wyświetlanie obrazu aż do schłodzenia karty do ok. 55 stopni. Potem przez chwilę pracuje z tą prędkością i znowu podnosi taktowanie do ustawionej przeze mnie wartości, czyli np. 450 MHz. I tak do chwili gdy karta znowu rozgrzeje się do 61 stopni... i kółeczko się zamyka. Dodam, że ustawiam wszystko na sztywno, nie korzystam z automatu (zresztą na automacie jest to samo) do podkręcania. Identyczny efekt na oryginalnym sterowniku dołączonym do karty, najnowszych ForceWare-ach ze strony NVidia oraz Xtreme G 76.45a proponowanym na waszej grupie. Nawet gdy zablokowałem ponownie czujnik temp. karta również się zacina.

 

Może znacie rozwiązanie problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Na koniec mój konfig:

Athlon 1800+ (taktowany domyślnie: 1533 MHz)

MSI KT3 Ultra ARU (AGP x4)

1 GB RAM (2x 512 Kingston)

Chieftec 420W

Napędy: Seagate 200, WD 160, Maxtor 80, Seagate 80, DVD-RW NEC, CD-RW LiteON

Chłodzenie obudowy: 4xZalman 9 cm, 2xArctic 8 cm

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Ja mam to samo, myslalem, ze to wina zasilania, ale widze, ze ty slabego zasilania nie posiadasz.. (przynajmniej patrząc na moje) Sprawdzilem tez to na speedfanie. Po podkręceniu na V-tunerze np. na 450/550 ten sam efekt!!!!!!!!! Pomocy P.S. Jak uruchomic ten czujnik temp??(wiem, ze bylo wczesniej)

P.S.2 W przypadku nie zmieniania taktowania rdzenia, pamieci reca sie 725 i 5900 w 3dmarku 03

Edytowane przez Muniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem test ale w 3Dmark 05 na taktowaniach jak w opisie i zmrożeń nie miałem, oczywiscie płynnie test ne przeszedł, przy moim configu to nie dziwne.

1442926[/snapback]

No to nam nie pomogles;] a jaki miales wynik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Ja mam to samo, myslalem, ze to wina zasilania, ale widze, ze  ty slabego zasilania nie posiadasz..

U mnie napięcia stabilne jak skała, więc raczej nie jest to wina twojego zasilacza, tylko jakiegoś ograniczenia narzuconego na kartę przez producenta :(

P.S. Jak uruchomic ten czujnik temp??(wiem, ze bylo wczesniej)

1442729[/snapback]

Ja zrobiłem krok po kroku wg tego opisu:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=2379

Jakby co, tutaj masz po polsku:

http://forum.oc-serwis.pl/Pixelview_Gf_660...tury-t6246.html

http://www.rajdowiec.to.pl/ [Forum -> Karty graficzne]

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dluuugiej nieobecnosci.

Moje pytanie jest nastepujace:

Jaki wplyw ma dlugosc kabla laczacego PC z TV na jakosc obrazu?

Edytowane przez Kozax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muniol i Sniper10000:

 

To efekt przekręcenia rdzenia. U mnie jest to samo po przekroczeniu pewnej wartości. I u wszystkich nie tylko u mnie ;p pozdro

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie sprawa jest prosta (no moze nei całkiem) Im wyższe takty tym zimniejsza karta musi być ... przynajmniej tak jest u mnie. Np na standardowym taktowaniu karta nawet moze grzać sie jak szalona (wylączone wiatraki w budzei i na karcie - zapomniałem właczyć ;) ) ale na wyższych już potrzebuje naprawde niskiej temp. Takie są moje spostrzeżenia. A propozycja to ... dopakuj sobie wentyl 8x8 albo 12x12 do radiatora i powinno sporo pomóc. Ew odtwórz bude ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmijcie bok obudowy i znajdzcie wentyl duzy takim co sie latem chłodzicie, skierujcie strumien na karte, taki potęzny przepływ powietrza powinien niexle schłodzic karte, srednica mojego wiatraka to 7cm daje bardzo silny strumien powietrza, i wtedy obserwujcie temp. i zachowanie karty. Takim sposobem schłodzice dobrzze karte i nie bedziecie musieli zdejmowac fabrycznego chłodzenia, Gigabyte 6600 ma ten sam system chłodzenia co GT, moze trzeba tylko przesmarowac karte.

 

PS: Ja nie mam z tym problemów, moze mam foxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gral moze ktos w Toca Race Driver 2 mam taki problem jak gram bez Anti Alliasingu to wszystko jest ok a dzisiaj chcialem sobie ja troche wygladzic i jak dalem na 8x nawet na 2xq jest to samo to mialem samochod ale tak jak by go nie bylo bo tylko cien byl widoczny i czasami kawalki karoseri sie pokazywaly reszta ok tory bandy itc i niewiem czy to wina Programu czy karta mi siada Jak ktos gral niech mi napisze czy ma to samo.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wgrałes patcha do gierki? bo bez niego własnie są takie cyrki że nie widac samochodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...