Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kupilem sobie karte Gf6600 firmy Colorful

W 3d marku na standardowym ustawieniach 4800

ale potrzebuje pomocy z odblokowaniem czujnika temperatury

a tu krotkie testy kart graficznych a w nich takze colorful

http://pcarena.pl/art-328,16.html?PHPSESSI...7a0db51cc5bc705

 

 

przeczytalem juz kilkanoscie stron tego topiku i nie znalazlem jak odblokowac ten czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1444536[/snapback]

Kup To chlodzenie co ja mam jest zajebiste przy 1300 RPM praktycznie wiatraka nie slychac pasywnego jeszcze nie ma na 6600 agp pytalem sie kolesia w sklepie tweak.pl jak to swoje kupowalem bo tez chcialem pasywne.

 

Testowalem inne gry na wlaczonym Alliasie x8 i tak:

 

Farcry 1.3 Zadnych Problemow

Flatout nic

Splinter Cell Pandora nic

Chronicles of R nic

3dMark 03 nic

 

Czyli wniosek jest jeden Codemasters odpier.....o maniane z ta gra bo nawet jesli Anti Alliasing jest na x8 to nie ma roznicy w grafice (wygladzenie) co innego w Far Cry jak sie wlaczy x8 to przy rozd 1024/768 grafika wyglada jak na 1600/1200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup To chlodzenie co ja mam jest zajebiste przy 1300 RPM praktycznie wiatraka nie slychac pasywnego jeszcze nie ma na 6600 agp pytalem sie kolesia w sklepie tweak.pl jak to swoje kupowalem bo tez chcialem pasywne.

1444579[/snapback]

nie chce tego żelmana bo mi jakos sie nie podoba :P ,i nie jest wcale taki super wydajny, a ja potrzebuje czegos do max oc [; a tego gianta moge miec za 70ziko....tylko kurca fiks nie wiem czy wejdzie, bo ja myśle ze powinien wejsc, nawet kiedy zostawie mostek his z radiatorem... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darek_55 masz tu instrukcje do odblokowania czujniki temp.

 

Wszystkie karty GeForce 6600 mają czujnik temperatury zintegrowany. Niektórzy producenci zdecydowali ich nie aktywować. Ale dzięki prostej modyfikacji BIOS'u karty, można go uaktywnić.

 

Pobierz potrzebne pliki:

 

DRD Flash

NvFlash V5.13

Hextreme

 

Postępuj według tej procedury. Jeżeli nie jesteś pewien swoich działań to nie rób tego.

Popełnienie błędu doprowadzi do zniszczenia karty. Nie ponoszę za to odpowiedzialności, robisz to na własne ryzyko! Wgranie modyfikowanego BIOS'u może być podstawą do odmowy gwarancji producenta.

 

1. Tworzenie dyskietki startowej.

 

Windows 98/ME

 

a) Sformatuj dyskietkę z opcją kopiowania plików systemowych

 

B) Wypakuj archiwum nvFlashv513.zip na dyskietkę

 

Windows 2000/XP

 

a) Po włożeniu dyskietki do stacji uruchom program drdflash.exe

 

B) Wypakuj archiwum nvFlashv513.zip na dyskietkę

 

2. Kopiowanie BIOS'u na dyskietkę

 

a) Uruchom komputer z przygotowanej dyskietki

 

B) Wpisz polecenie Nvflash –b biosback.rom

 

c) Nvflash zapisze BIOS na dyskietce

 

d) Kiedy proces się zakończy wyjmij dyskietkę i uruchom komputer ponownie

 

3. Edytowanie zapisanego pliku

 

a) Przy użyciu programu Hextreme otwórz plik biosback.rom

 

B) Wyszukaj w trybie hexagonalnym ciąg znaków 04031201, po tym powinieneś zobaczyć ciąg 10 0A 01 11. Zaznacz 10 i zmień na 00. Powinieneś uzyskać taki ciąg 00 0A 01 11

 

c) Po tym zabiegu zapisz plik pod nazwą biosmod.rom na dyskietce. Zapisujemy plik pod inną nazwą zostawiając oryginalną wersję na wypadek gdyby coś poszło nie tak jak powinno.

 

4. Wgranie zmodyfikowanego BIOS'u

 

a) Uruchom komputer z przygotowanej dyskietki

 

B) Wpisz polecenie nvflash -5 -6 biosmod.rom

 

c) Potwierdź ostrzeżenie przez naciśnięcie klawisza Y

 

d) Po zakończonym procesie wyjmij dyskietkę i uruchom komputer ponownie

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propozycja to ... dopakuj sobie wentyl 8x8 albo 12x12 do radiatora i powinno sporo pomóc. Ew odtwórz bude ...

1443893[/snapback]

Mam budę Chieftec BX chłodzoną łącznie 6 wentylami (nie licząc tego na procku i karcie graficznej). Na GF 6600 dmuchają 2 Zalmany ZM-F2 (9 cm) przykręcone do boku. Ich "siła rażenia" jest tak duża, że wszystko w środku jest zimne (dosłownie). Ale GPU i tak się nagrzewa do tych 61 stopni, a pamięci nawet po 3 godzinach benchmarkowania z ustawieniem na 700 MHz są ledwo ciepłe.

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten freez moze byc spowodowany zabezpieczniem w biosie, czyli po osiagnieciu 61C karta zwalnia,  moze po wgraniu biosu od WinFasta nie bedzie problemu.

1444457[/snapback]

Mam nadzieję, że wgranie jakiegoś innego BIOS-u rozwiąże problem. Wczoraj wgrałem dwa różne BIOS-y (odnalezione na tej grupie) z innych Gigabyte-ów. Niestety, żaden z nich nie rozwiązał problemu i jeszcze większe cyrki się działy.

 

Znalazłem też jakiś BIOS od WinFasta, ale nie potrafiłem go wgrać, bo nvFlash krzyczał, że coś mu nie pasuje (jakieś ID). Ze 3 godziny kombinowałem z różnymi przełącznikami, próbowałem zmieniać poszczególne ID na takie jak na mojej karcie (NiBiTorem), ale widocznie zabrakło mi doświadczenia w tej materii. Może jakiś inny soft jest potrzebny? Bo łatwo się nie poddam :)

 

Dzisiaj wypróbuję jeszcze BIOS, który właśnie od ciebie otrzymałem (ślicznie dziękuję) - może ten zadziała.

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewaznie zamrozenie obrazu mialem w tej zapyzialej TOCA R d 2 I to raz na jakioes 3 sec ale juz niedlugo bo jutro ja opierdalam (mam nadzieje)i kupuje Jakiegos GF 6600 GT lub Radka Poeer Color 9800 Pro @ Radeon 9800 XT jeszcze niewiem ale jak z tym 6600 gt maja sie dziac cyrki jak z normalnym 6600 to wracam do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokojony tymi problemami freez'ami postanowiłem odblokowc sobie miernik temp. i tak zrobiłem, puściłem test (5min.) na nie kreconej karcie (400/500) temp. doszła do 65*C i wszystko w najlepszym porzadku, podkreciłem rdzen do równego 480 ponownie test na 5 min temperatura dochodziła do 70*C z haczykiem i wszystko było OK.

Temperatura na mojej karcie przy serfowaniu po necie itp. sięga 55*C-58*C, a jak u was ??

 

PS: Sprawdzcie Frapsem czy FPS spada na chwile do 0.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam jestem nowy i potrzebuje pomocy mam teraz:

-leadtek winfast A6600TD 256MB DDR AGP8X

-p4 2,4Ghz 800fsb

-alabtron 865pe

-80gb maxtor

-512 ddr

-codegen 300W

 

Problem 1

Mam gwarancje na kompa, jesli mi sie spali to uznaja mi gwar czy nie?

(moge wlozyc stara karte bo sprzedalem ja dla kumpla)

 

Problem 2

Jak ogladam sobie film to karta pracuje elegancko 35 stopni chyba ale raz na godzine albo cos takiego temp podskakuje tak na 3 sek do ok 70 stopni co to jest? ustawilem 2d 200 400 3d 400 600

 

Problem 3

nad karta jest strasznie gorąco mysle ze ma to zwiazek z wiatrakiem od procka, uchodzi tam dolem troche goracego powietrza.

Jak wyciac dziurke w boczniej obudowie i wstawic tam wiatrak, oraz jaki wiatrak tam wstawic?

 

Problem 4

Do ilu moge podkrecic ta karte przy takim chlodzeniu jakie bede mial?

 

Problem 5

Jaki kupic zasilacz:)??

 

koniec problemow:) licze na trafne odpowiedzi i ich duza ilosc

 

pzdr Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1

No nie bardzo chyba ze pierdzileniesz w niego 10kV to moze ;) - powiesz ze burza ^^

 

Ad2

po pierwsze jak różne taktowania dla trybu 2d i 3d sa TYLKO dla rdzenia, pamieci cały czas tak samo wiec najprawdopodobniej karta podczas oglądania filmów lata ci na 200/600, co do skoku temp to nie wiem :blink:

 

ad3

Poco ciać bude? otwórz ją ^^ A jak tak bardzo chcesz ciac to wytnij otwornicą do metalu, władują jakaś 12x12 i puszć na 7V powinno być cicho i wydajnie

 

Ad4

Kto to wie .... zalezy od karty ...

 

Ad5

Jak najlpeszy ;) ... ale myśle ze wystarczy jakiś szefunio 360W Tani i dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie jak najszybciej wywal tego codeshita, qmplowi na 4t tak napiecia skaczą, dupiate jak nie wiem co je ma, a na 6600 to tez pewnie masz do [gluteus maximus]. Co do zasilacz chieftec, niestety obecnie sprzedawane nie sa juz tak dobre jak te stare, wyprodukowane przez sirtec, czesto mają awarie. Polecam cos ci tagana 380watowego, co prawde jest drogi( chyba cos około 250zł) ale jest bardzo dobry i cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam NeoTEC X3800 380W bardzo dobry zasilacz, ladnie 3mie napiecia, nic sie nie dzieje jak krece 199zl teraz nawet chyba www.proline.pl poszly troche w dol..

 

ale jest troche glosny tz nie BARDZO ale slychac go ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, znowu mam problem... pamietacie ten problem z freezami, przy podkrecaniu rdzenia?? stwierdzilem, ze sprawdze, czy sie to powtarza... I włączam po kolei taktowania: 415, 430, 440, 460, 490. Po kazdym 3d mark! I co?? I g-o-w-n-o po kazdym podkreceniu rdzenia, nie ma zadnej zmiany w wynikach w 3d marku 2003. (wahania 50 punktów). O co znowu chodzi temu rdzeniowi?? POMOCY!!

P.S. Napiecia nie w 3,30 nie schodza ponizej 3,25, to dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, znowu mam problem... pamietacie ten problem z freezami, przy podkrecaniu rdzenia?? stwierdzilem, ze sprawdze, czy sie to powtarza... I włączam po kolei taktowania: 415, 430, 440, 460, 490. Po kazdym 3d mark! I co?? I g-o-w-n-o ...

1446028[/snapback]

Czeba bylo kupic Winfasta bo Gigabyte wszystko robi do [gluteus maximus] ja robilem testy i u mnie kazde 25 mhz to 250 pkt w 3dMark 03 np:

 

400/550>>>>>>>>>>>>>>>> 5700 PKT

425/550>>>>>>>>>>>>>>>> 5900 PKT

425/650>>>>>>>>>>>>>>>> 6200 PKT

500/550>>>>>>(Bios mod 1,4)>>>>>>>>>> 6200 PKT

500/650>>>>>>(bios mod 1,4)>>>>>>>>>> 6600PKT

 

Teraz mam ustawione jak Gainward Golden Sample bo ja sprzedaje czyli 400/560 i mialem kupic Gigabyte 6600 gt ale w tym przypadku kupie chyba Sparkla najlepiej sie kreca co widac po normalnym 6600 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500/650>>>>>>(bios mod 1,4)>>>>>>>>>> 6600PKT

 

1446246[/snapback]

Jakiego BIOS'a używasz?? od sparkla?? gdzie go mogę dostać?

Mam karte Leadtek A6600 TD 256MB na AGP - jakim BIOSem sflashować żeby wyciągnąć jeszcze troszkę MHZ??

 

//EDIT: Zastanawia mnie też to że wszędzie są BIOSY do wersji 128 - a ja mam 256 - czy mogę biosami do 128 sflashować? nic sie nie stanie?

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego BIOS'a używasz?? od sparkla?? gdzie go mogę dostać?

Mam karte Leadtek A6600 TD 256MB na AGP - jakim BIOSem sflashować żeby wyciągnąć jeszcze troszkę MHZ??

 

//EDIT: Zastanawia mnie też to że wszędzie są BIOSY do wersji 128 - a ja mam 256 - czy mogę biosami do 128 sflashować? nic sie nie stanie?

1446567[/snapback]

Jak chcesz to ci wysle ten bios co mozna ustawic zegary na 500/650 i wyzej tylko on nie wykrywa monitora to jest ten ktorego wszyscy uzywaja a jezeli ktos ma bios na ktorym mozna ustawic powyzej 500 na gpu i wykrywa monitor i Winfoxa to prosze na Maila

 

tsuyoshi@wp.pl

 

A jezeli chodzi o to flashowanie to mozesz sprobowac ja kiedys jeszcze bardziej ryzykowna zecz zrobilem sflashowalem bios od Winfasta 6600 GT oczywiscie opuscilem taktowanie pamieci i timinghi zmienilem jak w normalnym 6600 karta wystartowala ale widzialem tylko w ch.j roznych kolorkow na ekranie poza obrazem i po tamtym incydencie mam ustawione zegary na 425/650 Standardowy bios i o 2 lata krotsza zywotnosc :) i nic sie nie dzieje typu zamrozenie obrazu w grach jak u poniektorych jak damy ta osoba co ma kupuic jej nie kupi to oddam ja na gwar na Wiartak bo po 1 miesiacu zaczol sie zacierac i mozed dadza nowa w co watpie ale sprobowac mozna io ja na ALLEGRO puszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP vs. PCI-e

 

Z lewej X800XL AGP i po prawej X800XL PCI-Express

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Taktowanie obu kart:

 

Pamięć DDR3 256MB 1GHz

Rdzeń 400 MHz

 

Sprzęt użyty do testów:

 

- AMD Athlon 4000+ at 2.4 Ghz

- MSI K8T Neo 2 Motherboard (AGP)

- MSI K8N Diamond Motherboard (PCI-E)

- Club 3D X800XL (PCI and AGP versions)

- 2 x 512 Dual Channel 400Mhz Corsair RAM

- 250GB Maxtor 7T250P0 HDD (8MB, 9.3ms)

- 350W power supply

- DVD/CD drive

- 19 inch CRT

 

System i oprogramowanie:

 

- Windows XP with SP2

- DirectX9.0C

- NVIDIA nForce 6.31 (PCI-E)

- VIA Hyperion 4in1 drivers 4.56 (AGP)

- ATI Catalyst 5.2

- FRAPS

 

FutureMark 3DMark05

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Far Cry

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Doom 3

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Half-Life 2

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I kto mówił że karty na PCIe są szybsze!!

1447228[/snapback]

AGP górą. Różne biosy znajdziecie Tu login miramp hasło a6600td Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego Biosu. Ma on 1.4V dla GPU, odblokowany jest czujnik temperatury i działa na nim WinFox.

 

Ściągnij!

 

1. Stwórz dyskietkę systemową

2. Przegraj pliki z archiwum na stworzony dysk (pamiętaj aby w Eksploratorze włączyć pokazywanie plików ukrytych i systemowych!)

3. Uruchom komputer z dyskietki.

4. Gdy zapyta, wciśnij "y".

 

Przed flashowaniem warto odinstalować WinFox'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na mojej karcie przy serfowaniu po necie itp. sięga 55*C-58*C, a jak u was ??

1445001[/snapback]

U mnie podczas normalnej pracy biurowej w 2D mam temp. 45-50 st. C (przy taktowaniu 400/500). Po uruchomieniu jakiejś gry 3D bądź 3DMarka (ale bez podkręcania) najwyższa temp. jaką zanotowałem (po ok. 3 godzinach katowania) to 64 st. C (i również wszystko działa prawidłowo, bez żadnych zacięć). Lekkie podkręcenie GPU powoduje obcinanie taktowania karty za każdym razem gdy GPU osiągnie 61 st. C.

 

A teraz z innej beczki. Wgrałem BIOS, który mi podesłałeś, jednocześnie zaorałem system i skonfigurowałem BIOS płyty głównej wg zaleceń ze strony omegadrivers.net (jedynie FastWrites zostawiłem włączone). Zainstalowałem najnowsze ForceWare-y i udało mi się podkręcić kartę do 440/700 bez żadnych zwisów w 3DMarku 2003 i automatycznego zmniejszania taktowania karty po przekroczeniu 61 st. C (wynik: nieco ponad 5900 pkt). Dopiero po dwóch godzinach katowania Dooma 3 miałem niespodziewany reset, więc obniżyłem taktowanie RAM-u karty do 680 MHz i już było super stabilnie. Podsumowując: pierwszy sukces jest, ale ciągle czuję niedosyt z powodu niskiego taktowania GPU. I jeszcze dziwna rzecz: czasami, gdy chcę ustawić GPU na 440 MHz, po wykonaniu testu taktowania, sterownik krzyczy, że to za dużo. Po restarcie systemu zgadza się bez żadnych zastrzeżeń, a po którymś kolejnym restarcie znowu nie pozwala. Dziwna sprawa...

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem tego biosa mosciu22. Ma 1.4 V czujnik dziala ale nadal jest problem z WInFoxem nie dzialaja zawansowane funkciej i jest problem z monitorem nie wykrywa poprwanie, mam LCD i jak wchodze w ustawienia wyswietlania to zakazdym razem mama prze ulamek sekundy czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, tzn w najlepszym przypadku nie bedziesz mial połowy ramu na grafie[tzn wykryje tylko 128mb]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, tzn w najlepszym przypadku nie bedziesz mial połowy ramu na grafie[tzn wykryje tylko 128mb]

1448293[/snapback]

Może chociaż timingi się zgadzają... Jakie macie pamiątki na 128 megowych kartach?

 

Moje są tak opisane:

 

Hynix 502A

HY5DU561622CT-4

KOR 46CB3670UT

 

Może odezwie się ktoś z 256MB kartą i powie czym mogę ją sflashować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego Biosu. Ma on 1.4V dla GPU, odblokowany jest czujnik temperatury i działa na nim WinFox.

1447530[/snapback]

Hurrrraaa!!!

Udało się. Wgrałem ten BIOS i osiągnąłem to co chciałem. Karta dała się podkręcić do 529,2 MHz (GPU) i 702,0 MHz (RAM) i nie zmniejszała już taktowania GPU po przekroczeniu temp. 61 C, tylko grzała dalej na pełnych obrotach bez jakichkolwiek zacięć. Po 2 godzinach męczenia jej 3DMarkiem 2003 maksymalna temp. jaką odnotowałem wyniosła 78 stopni. GPU ma chyba jeszcze spory zapas mocy, ale sterownik nie pozwolił mi podnieść taktowania powyżej 530 MHz. Będę próbował dalej, a póki co serdecznie dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym w rozwiązanie mojego problemu.

 

Na koniec moje wyniki:

3DMark 2003: równiutko 6400 pkt.

3DMark 2005: 2738 pkt.

 

http://sniper10000.republika.pl/Inne/3DMark/3DMark03_1.jpg

http://sniper10000.republika.pl/Inne/3DMark/3DMark05_1.jpg

 

Chyba jak na kartę pracującą w AGP x4 z Athlonem 1800+ nie jest źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Używam biosa 1,4V zmodowanego parę miesięcy temu. Wyniki jak w podpisie. Czy ten wgrany teraz bios działa z Winfoxem i czy wszystkie funkcje zaawansowane są w nim działające? Dodatkowo czy do kręcenia trzeba używać, Coolbitsów, Rivatunerów i innych bajerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...