Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego 6600 wziać? Asus/leadtkek/sparkle? Chodzi mi głównie o mozliwości o/c :)

/edit: a moze Gainwarda?

Edytowane przez Kepons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego 6600 wziać? Asus/leadtkek/sparkle? Chodzi mi głównie o mozliwości o/c :)

/edit: a moze Gainwarda?

1449705[/snapback]

Jak to jakiego najlepszego ja na twoim miejscu bym kupil

 

A; Sparkle bo mozna gpu krecic do 500 bez zmiany biosu

B; Winfast bo mozna w latwy i przyjemny sposob Poprzez Winfoxa wgrac bios z 1,4 v i tez bedzie szedl powyzej 500

C; Galaxy bo ma zalmana na pokladzie w standardzie lub tez nie ale gpu sie kreci 500 i wyzej

Wszystkie karty maja Pamieci 3,6 ns

 

A npozostale sobie odpusc Gainward ma pamieci 4 ns a Asus Hu...wo wyglada i slabo sie kreci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakiego najlepszego ja na twoim miejscu bym kupil

 

A;      Sparkle bo mozna gpu krecic do 500 bez zmiany biosu

B;      Winfast bo mozna w latwy i przyjemny sposob Poprzez Winfoxa wgrac bios z 1,4 v i tez bedzie szedl powyzej 500

C;      Galaxy bo ma zalmana na pokladzie w standardzie lub tez nie ale gpu sie kreci 500 i wyzej

Wszystkie karty maja Pamieci 3,6 ns

 

A npozostale sobie odpusc Gainward ma pamieci 4 ns a Asus Hu...wo wyglada i slabo sie kreci :)

1449798[/snapback]

A.zgadzam sie

B.gigabyte tez to ma....

C.GALAXY nie ma go w standardzie... są 2 wersje galaxy , tansza z normalnym chłodzeniem i droższa z zalmanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

witam,karte podkręconą mam na 520/681 wynik w 3dmarku 7440 pkt ale do rzeczy....w idle mam 50 stopni jak zaczynam grac w cos bardziej wymagajacego...typu Far Cry czy Xpand Rally gdy karta uzyzkuje jakies 60 stopni obydwie gry staja! (mam wrazenie jak by czekaly na nizsza temperature) i za chwile chodza wporzadku jezeli to sie powtarza nagminnie to np. z 50-60 fps spada mi grafa do 20 fps....i lagi jak to jest...musze wymieniac coolera na karcie czy mozna to jakos obejsc... bo przeciez 60 stopni nie jest tak zle jak na GF 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba bede brał sparkle'a, bo w takiej samej cenie co leadtek a rdzen wyzej idzie;d

1449991[/snapback]

no tak ale... na leadatku pamiec idzie na 740 a po wgraniu biosa 1.4V ledtek idzie mi na 540/740 = 7430 pkt w 3Dm03+ prince of persia2 i splinterr cell pantera tomorrow na DVD za free + okablowanie itp itd... za JUZ 499 zl

 

wiec jak chcesz :>

btw: wiecej daje podkrecenie pamieci niz rdzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może śmieszne ,ale dla mnie mniej-jak mam zdjąć chłodzenie z karty żeby niczego nie połamać,a chcę przesmarować rdzeń normalną pastą,nigdy tego nie robiłem i trochę dygam że coś spie...Głównie chodzi o to jak wyciągnąć te spinki i czy bedą się nadawały do ponownego założenia,jak nie to czy można je gdzies kupic? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale... na leadatku pamiec idzie na 740 a po wgraniu biosa 1.4V ledtek idzie mi na 540/740 = 7430 pkt w 3Dm03+ prince of persia2 i splinterr cell pantera tomorrow na DVD za free + okablowanie itp itd... za JUZ 499 zl

 

wiec jak chcesz :>

btw: wiecej daje podkrecenie pamieci niz rdzenia...

1450615[/snapback]

akurat jest na odwrót. wiecej daje kręcenie rdzenia niz pamięci

 

Pytanie może śmieszne ,ale dla mnie mniej-jak mam zdjąć chłodzenie z karty żeby niczego nie połamać,a chcę przesmarować rdzeń normalną pastą,nigdy tego nie robiłem i trochę dygam że coś spie...Głównie chodzi o to jak wyciągnąć te spinki i czy bedą się nadawały do ponownego założenia,jak nie to czy można je gdzies kupic? :huh:

1450885[/snapback]

no wciskasz łepek szpilki, a z drugiej strony "wgniatasz jej nóżki" i pchasz do góry.

wiem ze to dziwnie napisane , ale inaczej tego nie wytłumacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu mościu czy ten bios o którym pisałeś wyżej jest do 6200 (taki jest bin)?

Jesli tak to chyba nie to forum. Ponownie ponawiam zapytanie o bios do Winfasta 6600TD z chodzącym Winfoxem (w całości) i 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ostatnio siedzac sobie w robocie wymyslilem jak mozna by bylo zrobic zeby bylo dobrze i wymyslilem mozna napisac maila do Leadteka ze podczas dluzszych sesji grana np w FarCry karta po pewnym czasie zaczyna sie zawieszac nawet na niepodkreconych zegarach a to strasznie dekoncentruje i moze podesla jakis bios ktory niema tego zabezpuieczenia wiem ze to brzmi naiwnie ale moze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle mam 50 stopni jak zaczynam grac w cos bardziej wymagajacego...typu  Far Cry czy Xpand Rally gdy karta uzyzkuje jakies 60 stopni obydwie gry staja!

1450233[/snapback]

Parę dni temu pisałem o tym samym problemie na Gigabyte GF 6600 (zobacz: str. 90, Post #2686). Z wypowiedzi grupowiczów wynikało, że to wina BIOS-u, a właściwie zbyt niskiego napięcia na GPU. Idąc za radą użytkownika mosciu22 (str. 91, Post #2722) wgrałem BIOS, do którego link znajdziesz w jego poście i problemy zniknęły. Efekt opisałem na str. 91, Post #2729.

 

P.S.

Gdybyś nie mógł wgrać tego BIOS-u, bo nvflash na ciebie nakrzyczy, zmuś go do tego poleceniem:

nvflash -4 -5 -6 nazwabiosu.rom

Piszę o tym, bo ja początkowo nie potrafiłem (nie wiedziałem o istnieniu przełącznika -4). Dopiero dyskietka startowa przygotowana przez mosciu22 rozwiała moje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Parę dni temu pisałem o tym samym problemie na Gigabyte GF 6600 (zobacz: str. 90, Post #2686). Z wypowiedzi grupowiczów wynikało, że to wina BIOS-u, a właściwie zbyt niskiego napięcia na GPU. Idąc za radą użytkownika mosciu22 (str. 91, Post #2722) wgrałem BIOS, do którego link znajdziesz w jego poście i problemy zniknęły. Efekt opisałem na str. 91, Post #2729.

 

P.S.

Gdybyś nie mógł wgrać tego BIOS-u, bo nvflash na ciebie nakrzyczy, zmuś go do tego poleceniem:

nvflash -4 -5 -6 nazwabiosu.rom

Piszę o tym, bo ja początkowo nie potrafiłem (nie wiedziałem o istnieniu przełącznika -4). Dopiero dyskietka startowa przygotowana przez mosciu22 rozwiała moje problemy.

1451151[/snapback]

dzieki za pomoc,a powiec mi jeszcze,pliki dałem na dyskietke wlozylem do stacji w dosie pytało mnie o flash wziolem y niby zflashowalo ale po wejsciu do windowsa...wcale nie musialem zmienic....sterownikow...nie musialem od nowa ustawiac taktowania? chodzil na tym jakie bylo ustawione na pcozatku na poprzednim biosie vmod (asus.rom) mimo wszystko mam pewnosc ze dobrze wgrało go?

 

 

 

P.S przeleciałem wlasnie 3dMarka pare razy...i nic z tego....jak dojdzie do jakichs 58-60 stopni wydajnosc spada...o połowe.... ze 180 fps robi mi sie np. 100 :( albo 80..w z 40 fps na 20 itd....chyba jednak nie zminil sie bios...

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jest na odwrót. wiecej daje kręcenie rdzenia niz pamięci

no wciskasz łepek szpilki, a z drugiej strony "wgniatasz jej nóżki" i pchasz do góry.

wiem ze to dziwnie napisane , ale inaczej tego nie wytłumacze :)

1451009[/snapback]

to chyba leadteka wezme :) jescze pomyśle;]

co do zdejmowania chłodzenia to jak wyjmiesz kołka najpierw z jednej potem z drugiej dziurki to sie moze radiator przekrzywić i rdzeń ukruszyc, tak wiec jak to bezinwazyjnie zdjać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu mościu czy ten bios o którym pisałeś wyżej jest do 6200 (taki jest bin)?

Jesli tak to chyba nie to forum. Ponownie ponawiam zapytanie o bios do Winfasta 6600TD z chodzącym Winfoxem (w całości) i 1,4V.

1451102[/snapback]

:)

 

Jest to zmodyfikowany bios od Winfasta 6600, sam wgrałem go do Winfasta 6200 (stąd nazwa) ale pod tym względem te karty niczym się nie różnią, bios będzie pasował zarówno do Winfast'ów 6200 jak i 6600.

 

Piszecie o problemach z WinFox'em, że nie chodzi "w całości" - sam z niego nie korzystam, na czym dokładnie polegają te braki?

 

poli_x - spróbuj z tymi sterownikami

 

(jeśli defaultowe taktowanie pamięci podskoczyło Ci do 650Mhz to masz wgrany bios)

Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz wyslalem maila do Leadteka ze karta sie wiesza po dluzszym graniu w wymagajace gierki i oczywiscie napisalem ze karta jest nie podkrecona i czekam na mail zwrotny moze przysla bios z 1.4 na gpu ale by bylo zajebiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

:)

 

Jest to zmodyfikowany bios od Winfasta 6600, sam wgrałem go do Winfasta 6200 (stąd nazwa) ale pod tym względem te karty niczym się nie różnią, bios będzie pasował zarówno do Winfast'ów 6200 jak i 6600.

 

Piszecie o problemach z WinFox'em, że nie chodzi "w całości" - sam z niego nie korzystam, na czym dokładnie polegają te braki?

 

poli_x - spróbuj z 1451900[/snapback]

pod tym linkiem nie ma zadnych sterownikow....a na guru jest pare rodzaji ogolnie..wiec nie wiem zabardzo ktore uwazasz za te dobre...w zaden inny sposob nie da sie sprawdzic....czy to wlasciwy bios? w defaulcie mialem 650 na starym biosie wiec sadze ze to by nic nie zmienilo...a efekt dalej mam ten sam przy 60 wydajnosc spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz wyslalem maila do Leadteka ze karta sie wiesza po dluzszym graniu w wymagajace gierki i oczywiscie napisalem ze karta jest nie podkrecona i czekam na mail zwrotny moze przysla bios z 1.4 na gpu ale by bylo zajebiscie :)

1451968[/snapback]

to napiszą Ci ze karta jest uszkodzona i zebys oddał w sklepie na gwarancje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc,a powiec mi jeszcze,pliki dałem na dyskietke wlozylem do stacji w dosie pytało mnie o flash wziolem y niby zflashowalo ale po wejsciu do windowsa...wcale nie musialem zmienic....sterownikow...nie musialem od nowa ustawiac taktowania?

1451454[/snapback]

Po wciśnięciu klawisza "Y" powinieneś zobaczyć wyraźny komunikat o czyszczeniu poprzedniego BIOS-u i flashowaniu nowego. Trwa to kilka sekund, a w tym czasie migają diody na klawiaturze (Caps Lock, Scroll Lock, Num Lock). Po tej operacji BIOS jest już wgrany. Jeśli nic takiego się nie stało, tylko od razu wyskoczył migający prompter, to prawdopodobnie masz zły sterownik do klawiatury i działa ona w trybie QWERTZ - w takiej sytuacji zamiast klawisza "Y" powinieneś wcisnąć "Z" aby potwierdzić flashowanie. I ostatnia ewentualność: może nvflash wywalił jakiś komunikat błędu, nie mogąc wgrać nowego BIOS-u. Sprawdź dokładnie jakie wyrzucał komunikaty.

 

U mnie w większości przypadków system nawet nie zorientował się, że wpadła mu w łapki jakaś nowa karta. Chyba tylko w jakichś wyjątkowych sytuacjach poprosił mnie o wrzucenie nowych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Po wciśnięciu klawisza "Y" powinieneś zobaczyć wyraźny komunikat o czyszczeniu poprzedniego BIOS-u i flashowaniu nowego. Trwa to kilka sekund, a w tym czasie migają diody na klawiaturze (Caps Lock, Scroll Lock, Num Lock). Po tej operacji BIOS jest już wgrany. Jeśli nic takiego się nie stało, tylko od razu wyskoczył migający prompter, to prawdopodobnie masz zły sterownik do klawiatury i działa ona w trybie QWERTZ - w takiej sytuacji zamiast klawisza "Y" powinieneś wcisnąć "Z" aby potwierdzić flashowanie. I ostatnia ewentualność: może nvflash wywalił jakiś komunikat błędu, nie mogąc wgrać nowego BIOS-u. Sprawdź dokładnie jakie wyrzucał komunikaty.

 

U mnie w większości przypadków system nawet nie zorientował się, że wpadła mu w łapki jakaś nowa karta. Chyba tylko w jakichś wyjątkowych sytuacjach poprosił mnie o wrzucenie nowych sterowników.

1452626[/snapback]

wgrałęm te 76.45 default pokazal na 650 mhz. mimo wszystko do 60 dochodzi i wydajnosc spada....odrazu lagi...wiec dalej bieda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co pisałeś że nie jest kręcona?

Trzebabyło npisać że nie działa i tyle...

1452318[/snapback]

Wiesz ja wyslalem tego maila na Taiwan a tam nie weszą podstepu dla nich ze nie krecona to nie krecona a dla polaka nawet jak ktos muwi ze nowe to i tak ten co kupuje wie ze stare :) taka nasz zajebista natura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba leadteka wezme :) jescze pomyśle;]

co do zdejmowania chłodzenia to jak wyjmiesz kołka najpierw z jednej potem z drugiej dziurki to sie moze radiator przekrzywić i rdzeń ukruszyc, tak wiec jak to bezinwazyjnie zdjać?

1451557[/snapback]

Ja tam kupiłem na allegro Miedziana płytka COLD PLATES 50x50x3 mm, do tego Klej termoprzewodzący do radiatorów THERMOPOX 85 i ARCTIC CERAMIQUE - SUPER PASTA TERMOPRZEWODZĄCA. Zdjąłem radiator z karty. Odkleiłem za pomocą śrubokręta podkładkę z radiatora, przeszlifowałem powierzchnię papierem 2000, przykleiłem płytkę miedzianą do radiatora a do płytki podkładkę. Dałem krótsze spręzynki do zaczepów radiatora, nałożyłem pastę na rdzeń karty i zamontowałem radiator na kartę. Temperatura w stresie 49'C a bez 36'C. Na zalmanie miałem 2 stopnie mniej. Przy zegarach 550/700 mam 56'C max w stresie i 43 bez.

użycie pasty

 

fotka 1

fotka 2

fotka 3

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałęm te 76.45 default pokazal na 650 mhz. mimo wszystko do 60 dochodzi i wydajnosc spada....odrazu lagi...wiec dalej bieda...

1452996[/snapback]

Jesteś pewien, że to jest uzależnione od temperatury GPU? A kiedy nie osiąga tych 60C to nigdy nie laguje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Jesteś pewien, że to jest uzależnione od temperatury GPU? A kiedy nie osiąga tych 60C to nigdy nie laguje?

1454860[/snapback]

wyglada to tak.... (w kazdej nowszej grze ktora wymaga grafiki dobrej oczywiscie) dajmy na to Xpand Rally jade jade jade (60 fps) nagle obraz staje jak by komputer sie zawiesil ( w tym momencie grafa dostaje 60 stopni temperatury) po jakichs 10 sek moze 15 gra idzie dalej niestety tylko z 20 fps albo 30.....po wlaczeniu gry od nowa....po uprzednim ochlodzeniu karty do 50-53 stopni gra leci znowu 60 fps nastepny przyklad Far Cry chodze sobie mam 75 fps nagle gra staje zawiesza sie po chwili ( 10-15 sek) gra znowu rusza tylko ze mam 30-40 fps i co wiecej brak jakich kolwiek efektow np rozmazanie obrazu jak mnie cos trafi albo cos...poprostu calkowicie dostaje po [gluteus maximus], Medal Of Honor Wojna Na Pacyfiku pierwsza misja perl Harbor latajace samoloty tonące łodzie itd... chodze chodze 40 fps gra staje wydajnosc 15 fps-20 fps.... do 60 stopni kazda gra smiga nie ma wogole problemow.zrobilem wedlog zalecen z dyskietką nacisnolem y wszystko sie wgralo wgralem Force 75.45 te co mi dawales default ustawil zegar na 650. niestety problem dalej jest i w grach i w 3dMarku,nie jest to zadna wina sprzetowa bo jak bym wyslal maila do Nvidi odpisali by mi czy byla krecona jak ja im powiem ze tak to proste wroc na standardowe zegary i problem zniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...