Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

tak wogole to na tej stronie jest duzo innych rzeczy przydatnych do flashowania biosow i chyba jest najwieksza baza biosow do kart graficznych ale tylko oryginalne zmodowanych nie ma B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci nie kreca sie Tobie powyzej 700?? Napisales, ze sterowniki nie pozwalaja podkrecic rdzenia powyzej 530, jakich teraz uzywasz??

1459733[/snapback]

Faktycznie, miałem z tym problem, bo przed ustawieniem wyższego taktowania trzeba wykonać test, a sterownik nie akceptował ustawień powyżej 530 dla GPU i 700 dla RAM (próbowałem 3 różne wersje driverów). Czasami nawet dużo niższych nie chciał zaakceptować - nie ustaliłem dlaczego. Testowałem na kilkunastu różnych BIOS-ach, nawet tych z napięciami 1,5V, ale za nic w świecie nie chciało pójść na wyższych ustawieniach. Kombinowałem zatem inną metodą: zmodyfikowałem BIOS wpisując na sztywno coraz wyższe taktowania - dzięki temu zabiegowi sterownik myślał, że to są domyśle ustawienia karty. Tym sposobem udało mi się wycisnąć 545 MHz dla GPU (przy 550 już były pierwsze artefakty) oraz 730 MHz dla RAM-u (lekko mocniej i już miałem resety komputera). Oczywiście zrobiłem to tylko dla sportu, bo troszkę pozazdrościłem innym posiadaczom tej karty pięknych wyników w 3DMarkach. :) W końcu stwierdziłem, że prędzej spalę kartę, niż osiągnę na moim sprzęcie magiczne 7000 pkt. w 3DMark03. Ostatecznie udało się wykręcić ~6800 pkt., po czym wróciłem do taktowania 530/680 i tak sobie zostawiłem.

 

Jeśli chodzi o sterowniki - próbowałem 3 wersje: oryginalne dołączone do karty; najnowsze ForceWare-y ze strony NVidia oraz Xtreme G 76.45a ściągnięte z jakiejś strony overclockerskiej. Na Xtremach miałem jakieś problemy (już nie pamiętam co dokładnie), a na oryginałkach i tych najnowszych wszystko działało OK. Teraz mam te najnowsze i na nich bawiłem się w podkręcanie.

 

Jak bede mial troche wiecej czau to wgram tego biosa. Czy wtedy bede tez mial odblokowany czujnik temperatury??

Tak, ten BIOS ma odblokowany czujnik temp. Ale niestety, ma też parę innych wad: nie wykrywa monitora (u mnie działa jako standardowy Plug&Play) i wyłącza na chwilę obraz za każdym razem gdy chcę się dostać do zaawansowanych ustawień karty graficznej (i wielu innych miejscach). Można się przyzwyczaić, ale trochę to wkurza.

 

Zamierzam takze zainwestowac w nowy zasilacz, modecoma 350w, myslisz, ze to moze miec wplyw na podkrecalnocsc??

Na pewno na stabilność całego systemu. A jeśli karta będzie dostawała stabilne napięcie, to również będzie bardziej szczęśliwa i być może mocniej ją podkręcisz.

 

P.S.2Co to jest Winfox??

Dobre pytanie :) Wszyscy o nim ciągle piszą, więc ja też postanowiłem spróbować co to za cudo i... wygląda na to, że to jakieś narzędzie przeznaczone do kart Leadteka, służące m.in. do podkręcania oraz ogólnego grzebalnictwa itp. Już na samym początku ten cały słynny Winfox wyprowadził mnie z równowagi, bo ściągnąłem kilka różnych wersji i nie potrafiłem ustalić, która jest najnowsza, tym bardziej, że na stronie Leadteka była jakaś zupełnie inna niż na innych serwerach :) Na szczęście u mnie nie chce chodzić, więc problem mam z głowy.

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed zmiana Biosu pamieci krecily ci się wyzej?? I powiedz jeszcze o co chodzi z tym,ze nie wykrywa monitora?? Co sie bedzie wtedy dziac?? Czy moge wrocic do poprzedniego Biosu po zmianie na ten twoj??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to nie zalezy od karty tylko od sterownikow.

teraz przesiadlem sie z powrotem na ti4200 i ten sam efekt. wyglada tak jakby monitor probowal zmienic czestotliwosc odswiezania/rozdzialke (ale wszystkopozostaje bez zmian)

Ja też miałem takie resety. Jak cokolwiek chiałem zmienic w ustawieniach grafiki. Czy odplaic Avi. Wruciełem do orginalnego biosu mam 440/694 i temperature max 45, a na 1.4 mialem max 520/694 i 65 stopni wiec szkoda przegrzewac karte.

A czy na oryginalnym biosie nie masz już "resetów", wydaje mi się, że jest tak jak pisze Muttzz - chodzi o sterowniki.

 

wszsyscy chca dobre stery to niech wejda tu http://tweaksrus.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 najlepsze nieoficjalne stery do geforcow mi na 76.45b HD smiga wszystko bez problemow (...)

Jeśli chodzi o sterowniki - próbowałem 3 wersje: oryginalne dołączone do karty; najnowsze ForceWare-y ze strony NVidia oraz Xtreme G 76.45a ściągnięte z jakiejś strony overclockerskiej. Na Xtremach miałem jakieś problemy (już nie pamiętam co dokładnie) (...)

Też miałem z nimi problemy - np. 3dmark03 nie widział Dx9.0 (3dmark05 wogóle sie nie odpalał :)) , zirytowało mnie to i je odinstalowałem, a może na nich nie byłoby tych "resetów" monitora? :unsure:

 

Nie przejmujcie się tym, że sterownik nie chce akceptować nowych, wyższych ustawień taktowań - sam do podkręcania korzystam z PowerStripa, w którym nie jest to wogóle sprawdzane. Na taktowaniach, ustawionych PowerStripem, (których sterownik wogóle nie chciał zaakceptować) nie ma żadnych zwisów czy jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przed zmiana Biosu pamieci krecily ci się wyzej??

1460021[/snapback]

Przed zmianą BIOS-u testowałem maksymalnie 700 MHz, bo jeszcze nie do końca znałem możliwości tych pamięci i nie chciałem ryzykować. Dopiero po zmianie BIOS-u złapałem bakcyla i chciałem wydusić jeszcze więcej.

 

I powiedz jeszcze o co chodzi z tym,ze nie wykrywa monitora?? Co sie bedzie wtedy dziac?? Czy moge wrocic do poprzedniego Biosu po zmianie na ten twoj??

W normalnych warunkach, system wykrywa monitor i prosi do niego sterowniki - potem jest widoczny jako np. LG Flatron 915 FT+, czy Samsung 710V itd. Na tym BIOS-ie karta graficzna nie potrafi dogadać się z monitorem i w ogóle go nie rozpoznaje, a system instaluje domyślne drivery Plug&Play (tak jest u mnie). Oczywiście wszystko działa prawidłowo, mogę sobie ustawiać odświeżania jakie chcę, tylko za każdym razem gdy chcę włączyć właściwości ekranu, na chwilę mam czarny ekran, bo monitor wyłącza się, próbując ustalić w jakiej rozdzielczości ma pracować. Inaczej tego nie potrafię opisać - musisz zobaczyć sam. Jak ci się nie spodoba, wgrasz ponownie swój pierwotny BIOS. Musisz tylko najpierw zrobić sobie jego backup.

 

Procedura tworzenia backupu wygląda podobnie jak przy wgrywaniu innego BIOS-u:

1. Tworzysz dyskietkę startową.

2. Nagrywasz na nią program nvflash.

3. Odpalasz komputer z tej dyskietki.

4. Wpisujesz polecenie:

nvflash –b biosback.rom

i program nagrywa ci backup BIOS-u na tą dyskietkę.

 

Później w każdej chwili możesz wrócić do swojego oryginalnego BIOS-u poleceniem:

nvflash -4 -5 -6 biosback.rom

 

I jeszcze jedno: backup jest absolutnie obowiązkowy!!! Gdyby coś poszło nie tak, tzn. karta nie chciała wystartować (po wgraniu złego BIOS-u lub resecie w trakcie flashowania), musisz odpalić komputer korzystając a karty graficznej na PCI i wgrać pierwotny BIOS. Szczegółów tej operacji nie znam, bo jeszcze nie miałem tego problemu (mimo usilnych starań ;), ale myślę, że nie powinno tu być jakiejś specjalnej filozofii. Na wszelki wypadek poszukaj w archiwum - może ktoś już przerabiał ten temat.

 

Pozdrawiam,

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż po 20-30 min gry w nfs u2 lub mohpa restartuje mi się komp lub wyskakuje gra. gf 6600 galaxy nie podkręcony. temp rdzenia ok 50 stopni, natomiast temp mostka na którym jest radiator jest dużo wyższa (można powiedzieć że jest bardzo ciepły, gorący). nie wiem czy to wina karty (ten mostek). sprawdzałem różne stery. wszystkie to samo.

Prosze pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem stery 76.45a HD xtremeg i nie byly za dobre riddick wogole nie poszedl bo darl sie o open gl a na 76.45b jest ok tak wogole to uzywajcie driver cleanera w trybie awaryjnym wywala caly sterownik stary i nic nie zostawia :)tak wogole to na tych sterach obydwa 3d marki mi chodzily i directx 9 byl widziany driver cleaner sie klania

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do testów taktowań to nie lepiej je poprostu wyłączyć :D i bedzie po problemie, bez kombinowania z biosem 1.5V :P

 

W riva tuner:

Power User -> Overclocking\global -> DisableClockTest ustawiasz na 1 i jaaazda ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnych warunkach, system wykrywa monitor i prosi do niego sterowniki - potem jest widoczny jako np. LG Flatron 915 FT+, czy Samsung 710V itd. Na tym BIOS-ie karta graficzna nie potrafi dogadać się z monitorem i w ogóle go nie rozpoznaje, a system instaluje domyślne drivery Plug&Play (tak jest u mnie). Oczywiście wszystko działa prawidłowo, mogę sobie ustawiać odświeżania jakie chcę, tylko za każdym razem gdy chcę włączyć właściwości ekranu, na chwilę mam czarny ekran, bo monitor wyłącza się, próbując ustalić w jakiej rozdzielczości ma pracować.

Hmmm, "resety" monitora przy każdyn wejściu do menu: właściwości: ekran -> zakładka ustawienia -> zaawansowane - miałem też na starej karcie (Ti4200) na dużo starszych sterowikach (4x.xx). Więc może chodzi o monitor.

 

mosciu22

Na orginalnym chodzi bez problemów. A na tym 1.4 mialem rózne stery i to samo było.

A tu wychodzi na to, że jednak bios :huh: ale jestem na 100% pewien, że wcześniej na biosie 1.4V miałem te "resety" zarówno przy plikach .avi jak i .wmv. Teraz, chociaż nie zmieniałem biosa, tylko przy plikach .wmv, więc... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu wychodzi na to, że jednak bios :huh: ale jestem na 100% pewien, że wcześniej na biosie 1.4V miałem te "resety" zarówno przy plikach .avi jak i .wmv. Teraz, chociaż nie zmieniałem biosa, tylko przy plikach .wmv, więc... :angry:

1460886[/snapback]

U mnie na oryginalnym BIOS-ie nie mam takich resetów, więc ja stawiam na BIOS. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko na WinFast Leadtek A6600 TD podczas grania i krecenia myszka w lewo lub prawo ,ciagna sie krawedzie na GF 4 4200TI tego problemu nie bylo , w couter strike strasznie to przeszkadza tak samo jak w Far Cry ,co z tym zrobic zeby krawedzie sie nie ciagly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym z komentarzy na komputroniku jest napisane, ze mozna tez wgrac bios ze Sparkla i wtedy tez sie podkreca koncertowo! MOzliwe tez, ze nie ma takich problemow, co w tym innym. Co wy na to??

1461164[/snapback]

 

1.Moze masz 60Hz

2. utworz userconfig.cfg a w nim gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" i daj tylko do odczytu (obog config.cfg w CSie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos jakis zmodowany bios dla mojej obecnej karty zeby zrobic z niej dajmy na to cale 10mb :) Albo chociaz sterowniki jakies Przypomne rok produkcji 1995.Winfast bedzie do 1 miesiaca lub kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie posiadający nieoryginalne chłodzenie na tej karcie, prosze pochwalcie sie co macie i jak rozwiązaliscie problem chłodzenia pamięci.

 

PILNE BO LADA DZIEŃ ZAMAWIAM COS Z COOLIGN.PL I NIE WIEM CO;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z Was WinFast Leadtek A6600 TD 128 AGP i oryginalny bios z niej ,pospieszylem sie wgralem inny bios i teraz nie mam oryginalnego :-(

 

oni-email@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Na e-dysk-u Mirampa znalazlem ciekawy biosik do WinFasta A6600TD z napieciami 1.8! Czy testowal ktos juz ten biosik? Zastanawia mnie jak ta karta znosi takie napiecie... Prosze o odpowiedz! :)

Edytowane przez bossdrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie n iby jest 1,8 a nie ma bo jak dasz gpu na 450 to w 3dMarkach sa zwisy a na 500 to nawet nie ma rady zeby poszloi czyli napieci jest takie jak w standardopwym biosie 1,33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie n iby jest 1,8 a nie ma bo jak dasz gpu na 450 to w 3dMarkach sa zwisy a na 500 to nawet nie ma rady zeby poszloi czyli napieci jest takie jak w standardopwym biosie 1,33

1462867[/snapback]

aha! Dzieki za wyjasnienie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1463235[/snapback]

Wdług mnie jest gorsza ale w nowych grach, w starych przeciwnie, a tak na marginesie architektura to 4x2, dobrze sie kreci ale nie tak dobrze jak nasze GF. Biorac pod uwage karty podkrecone to nasze GF6 sa lepsze.

 

PS: czy GF 6600 (dokładnie gigabyte) ma na wyjściu tv zintegrowany dzwiek ?? czy to nadal jak w fx'ach sam obraz ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...