Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Prosilbym o informacje czy zalozenie karty garficznej obslugujacej AGP 8x na plyte glowna ktora w instrukcji ma napisane,:

>North Bridge System Chipset: ..... complies with AGP 2.0 specifications for 4x, 2x i 1x modes......

>AGP Pro Slot: support ...... at 3d graphical applications supporting 133 mhz 4x mode.

ma jakis sens? Czy ta karta bedzie dobrze wykorzystana? ?Czy jednak wymiana plyty glownej jest konieczna ? Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o informacje czy zalozenie karty garficznej obslugujacej AGP 8x na plyte glowna ktora w instrukcji ma napisane,:

>North Bridge System Chipset: ..... complies with AGP 2.0 specifications for 4x, 2x i 1x modes......

>AGP Pro Slot: support ...... at 3d graphical applications supporting 133 mhz 4x mode.

ma jakis sens? Czy ta karta bedzie dobrze wykorzystana? ?Czy jednak wymiana plyty glownej jest konieczna ? Z gory dzieki!

1498959[/snapback]

 

Jesli plyta oblsuguje agp4 to nie wolno wkladac karty z agp8!!!. Grozi to uszkodzeniem. Jest tak dlatego że AGP4 ma inna wartość napięcia zasilania niż AGP8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli plyta oblsuguje agp4 to nie wolno wkladac karty z agp8!!!.  Grozi to uszkodzeniem. Jest tak dlatego że AGP4 ma inna wartość napięcia zasilania niż AGP8.

1499173[/snapback]

to jest żart? nie?

 

aby karta działała na agp2/4, agp musi mieć napięcie 1.5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli plyta oblsuguje agp4 to nie wolno wkladac karty z agp8!!!.  Grozi to uszkodzeniem. Jest tak dlatego że AGP4 ma inna wartość napięcia zasilania niż AGP8.

1499173[/snapback]

Kolego nie pisz bzdur, mam Sparkle AGP8 na starej płycie KT266A z AGP4, i nie ma najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem potestowałem Gainwarda 6600 AGPx8 (bez golden sample) i oczywiscie od razu zabrałem sie za lekkie kręcenie... zainstalowałem riva tuner bo w programie dołanczanym do gainwarda moznabyło tylko o 50Mhz zwiekszyc taktowania. udało mi sie uzyskać 450/650MHz więcej nie próbowałem, na takim ustawieniu uzyskałem 6153pkt w 3dmarku 2k3 ;] duzym minusem tej karty jest to ze posiada wspólny radiator dla mostka HSI i GPU przez co cooler zamontowany na karcie po pętli 3dmarka na podwyzszonych taktowaniach jest bardzo gorący, prawdopodobnie około 50C bo prawie parzył. Pamięci zamontowane na tej karcie to Samsungi 3,6ns, co mnie zdziwiło, poniewaz niektórzy na forum twierdzili ze gainward posiada pamieci 4ns i nie wiem czy to wynikało z ich nie wiedzy czy gainward zaczał montowac inne pamieci. Karta pewnie po zamontowaniu radiatorów na pamięci(dość ciepłe przy taktowaniu 650mhz) dały by sie puscic na 700MHz. Aha, oczywiscie ten wynik był bez najmniejszych artefaktów. A teraz moze mały OT: zastanawiałem sie nad kilkoma kartami, i teraz doszedłem do wniosku ze jednak kupie jakiegos GF, no i mam dwa warianty do wyboru, oto one:

1. kupic GF6600 Galaxy z zalmanem na rdzeniu(ta drozsza wersja) + do tego 512mb ramu(wyniesie mnie to około 530zł)

2. kupic GF6600GT Galaxy ale bez ramu. (sama karta kosztuje 530zł)

Co jest według was lepszym wyjściem??

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli plyta oblsuguje agp4 to nie wolno wkladac karty z agp8!!!.  Grozi to uszkodzeniem. Jest tak dlatego że AGP4 ma inna wartość napięcia zasilania niż AGP8.

1499173[/snapback]

Tobie chyba kabel z wysokim napieciem w paszcze wsadzili i zapomnieli wyjąc, idz z mostu skocz,

Ja mam shuttle ak32l na kt266 i agp4x i co, komp z dymem mi poszedł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla .babla bla bla bla

1499390[/snapback]

1. wrr, nie lubie Cie.... jak ja nienawidze jak ktos robi te swoje testy i nie kręci karty do max ustawien :> wrrr, mogłes zobaczyc jak max idzie , bo tenten wynik to jest powiedzmy mocno,nisko-sredni... [;

2.bierz 6600zwykłe i ram... różnica pomiędzy ładnie wykręconym 6600 a wykręconym 6600gt nie jest tak mocno odczuwalna jak pomiędzy 512mb a 1gb.....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chyba kabel z wysokim napieciem w paszcze wsadzili i zapomnieli wyjąc, idz z mostu skocz,

Ja mam shuttle ak32l na kt266 i agp4x i co, komp z dymem mi poszedł ??

1499427[/snapback]

 

Sam sobie skocz z mostu Paszczaku. Pomyllo mi sie z agp 2 gdzie jest napiecie 3.3V a w 8 jest 1.5. Pozatym z niktórymi kartami AGPx8 sa problemy na plytach z AGPx4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

witam,wiem ze bylo duzo razy poruszany temat chłodzenia...i musial bym czytac 100 stron ale mam prosbe czy mogl by mi ktos powiedziec jakie chłodzenia do mojego GF 6600 obecnie mam standardowe chlodzenie taktowanie ustawione na 521/680 no i niestety jak pogram w BF 2 albo GTA SA po jakichs 30 minutach temp wynosi 68 stopni no i miejscami dochodzi az do zawieszenia kompa, zazwyczaj jest tak ze obniza swoją wydajnosc troche i gra sie dalej.prosze dajcie jakiegos linka do chlodzenia do grafy w miare taniego i wydajnego...zeby temp sie trzymala przynajmniej na 50 stopniach max w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,wiem ze bylo duzo razy poruszany temat chłodzenia...i musial bym czytac 100 stron ale mam prosbe czy mogl by mi ktos powiedziec jakie chłodzenia do mojego GF 6600 obecnie mam standardowe chlodzenie taktowanie ustawione na 521/680 no i niestety jak pogram w BF 2 albo GTA SA po jakichs 30 minutach temp wynosi 68 stopni no i miejscami dochodzi az do zawieszenia kompa, zazwyczaj jest tak ze obniza swoją wydajnosc troche i gra sie dalej.prosze dajcie jakiegos linka do chlodzenia do grafy w miare taniego i wydajnego...zeby temp sie trzymala przynajmniej na 50 stopniach max w stresie

1504144[/snapback]

czekaj, niedługo wyjdzie pentagram na grafy który będzie napewno tańszy od zalmana i równie wydajny... ja przynajmniej czekam ,a na razie zrobiłem tylko homemade radiatory na pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

czekaj, niedługo wyjdzie pentagram na grafy który będzie napewno tańszy od zalmana i równie wydajny... ja przynajmniej czekam ,a na razie zrobiłem tylko homemade radiatory na pamięci...

1504160[/snapback]

a ile srednio taka przyjemnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

zalman miedziany kosztuje ~130ziko a pentagram ma kosztowac koło 80ciu...

1504201[/snapback]

łee to jeszcze ze 100 zł musial bym dolozyc do dobrego chłodzenia? zeby trzymala sie temp? to ja moze dokupie ze 3 wentyle jeszcze do obudowy za 15 jeden,predzej cos da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

pentagram alcu pewnie będzie oscylował w granicy 50ziko , ja czekam wlasnie na ten model...

1504215[/snapback]

a kiedy moze sie pojawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kupic GF6600 Galaxy z zalmanem na rdzeniu(ta drozsza wersja) + do tego 512mb ramu(wyniesie mnie to około 530zł)

2. kupic GF6600GT Galaxy ale bez ramu. (sama karta kosztuje 530zł)

W jakim sklepie są takie ceny ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ok ale co dalej, mam hardware monitoring ale ale tylko widze ustawienia gpu i mem (zegary) a czujnika nie widze :|

 

@Qlawy dzieki za szybką odpowiedz ;)

1506056[/snapback]

w takim wypadku to flash biosa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kupilem sobie dzis galaxy 6600 AGp ver. Zalman i oto co spostrzeglem:

 

rdzen podkrecilem na razie do 500Mhz --zero artefaktow

Pamieci wystarczy ze troszke podkrece nawet o 25Mhz i juz sa artefakty :( (a pamieci sa hynixa 3.6ns)

 

Moze cos zle robie ??

 

Uzywam tych sterownikow 76.45 via guru.

 

Podkrecam uzywajac sztuczki o ktorej ktos juz tu napisal, czyli poprzez riva tuner oraz by nie testowal ustawien, bo co weze nawet o 1 Mhz w gore to nie chce wykonac testow bo pisze ze za wysokie ustawienia zegara. To samo jest tym podkrecaczem CO JEST W ZAKLADKACH STEROWNIKA :/

 

Troszke lipa jednym slowem....zamierzam dzis o 12 w poludnie wrac ten caly bios z leadteka, ktory tak wszyscy zachwalają(1.4v)....myslicie ze pomoze z pamieciami, bo o rdzen sie nie martwie bo zalman jest zimny....

a temperatura po pracy np. w gta:sa lub 3dmarku01 to ledwo 45 stopni na rdzeniu 500Mhz wiec chyba nie jest zle.....tylko te pamieci :((

 

Blagam doradzcie cos :mur:

 

 

aha a uzywam sprzetu :

AMd Barton 2500+@3200+ , 512 MB Twinmosa DDR 400 cl 2.5, grafa jak wyzej zasilacz chiefteca 360 W + 2 wentyle w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierza sie do zakupu, Garinward 6600 i zastanawiam sie nad jakimś alternatywnym chłodzonkiem. Wiadomo zalman + homemade na hisa, a druga możliwosc to mam ochte pobawić sie ze zrobniem moda na Nvidia silencera 5. Problemem przy modzie może być roża wysokośc układów na karcie, ale bóg rece dał a rodzice kontówke i lutownice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są moze jakies nowe ciekawe sterowniki ? widzialem 77.30 ale wersja beta..

1506376[/snapback]

ostatnio wyszły XG nowe, polecam gorąco jakość wyśmienita i wzrost wydajności. naprawdę widoczny :] nie zmieniam na żadne inne stery :P Tylko wyszły dwie wersje ściągnij Type2 są ulepszone.

 

dokładnie nazwa XG.win2kxp77.62-HDType2.exe

 

of coz na www.guru3d.com znajdziesz albo tam na forum u nich w dziale Modified Nvidia Drivers.

 

P.S. Tak mnie te stery urzekły, że aż linka podam

 

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...d=225&Itemid=41

 

spróbujcie, warto :).

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyszły XG nowe, polecam gorąco jakość wyśmienita i wzrost wydajności. naprawdę widoczny :] nie zmieniam na żadne inne stery :P Tylko wyszły dwie wersje ściągnij Type2 są ulepszone.

 

dokładnie nazwa XG.win2kxp77.62-HDType2.exe

 

of coz na www.guru3d.com znajdziesz albo tam na forum u nich w dziale Modified Nvidia Drivers.

 

P.S. Tak mnie te stery urzekły, że aż linka podam

 

1509089[/snapback]

a jest taka zakladka jak "Refresh Rate Overrides" czyli po naszemu zakladka do zmieniania czestotliwosci odswiezania w grach OpenGL zeby nie bylo 60Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierza sie do zakupu, Garinward 6600 i zastanawiam sie nad jakimś alternatywnym chłodzonkiem. Wiadomo zalman + homemade na hisa, a druga możliwosc to mam ochte pobawić sie ze zrobniem moda na Nvidia silencera 5. Problemem przy modzie może być roża wysokośc układów na karcie, ale bóg rece dał a rodzice kontówke i lutownice

1508550[/snapback]

Nie ma sensu kupować gainwarda i go modować bo:

 

1. Tracisz gwarancje jezeli zmodujesz chłodzenie

2. Dosyć słabe pamięci, Samsungi.

3. za cene taką jak gainward masz Galaxy z Zalmanem na rdzeniu i pamieciami Hynix 3,6ns z gwarancją itd. galaxy Zalman Version 509zł Gainward 554zł

 

gainward pomimo gorszych pamięci i słabszego chłodzenia jest drozszy od galaxy, a zadnych dodatkow nie ma do niego typu jakie gry itp...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest taka zakladka jak "Refresh Rate Overrides" czyli po naszemu zakladka do zmieniania czestotliwosci odswiezania w grach OpenGL zeby nie bylo 60Hz ?

1509371[/snapback]

no jasne, że jest!. To są Modified! :] Mają wszystko co potrzeba, naprawdę zainstaluje je jak narazie najlepsze do seri 6600 moim zdaniem :> i nie tylko moim :P zresztą zainstaluj i sprawdź...

 

oczywiście przy isntalacji wybierz tam opcje optymalizacyjną dla "series 6" czy jakoś tak się tam to nazywa czyli dla GF6xxx. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...