Skocz do zawartości
Yoda

Amd 64 + Msi K8n Neo2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spory problem

 

Kupiłem niedawno nową płytę główną i procesor (MSI K8N Neo2 platinum + AMD 64 3200+ (s939). Bios wykrył wszystko poprawnie...ale dalej zaczęły się problemy. Pierwsze co zauważyłem to często przytrafiający się skaczący obraz w biosie. najpierw zaczynał lekko drgać, potem coraz bardziej, aż w końcu nic nie dało się zobaczyć. Po resecie wszystko wracało do normy...na parę minut. Po zainstalowaniu windows grafika działała normalnie. Jednak w windows występuje całe mnóstwo dziwnych obiawów...usiłowałem przetestwoać AIDĄ odczyt i zapis pamięci (2x512 DDR Twinmos CL 2.5), ale 80% uruchomień testowych kończyło się zwisem lub niekontrolowanym resetem. Kolejy objaw to wręcz ślimaczy transfer danych z napędów CD na twardego. Potem przyszła pora na testy napięcia, nie spodobało mi się napięcie na procesorze, przy niektórych uruchomieniach spadające nawet do 1.36v. Jeszcze dziwniejsze jest wskazanie 3.12v dla napięcia 3.3. Sandra natomiast jako napięcie procesora wykrywa "tylko" 2.46v Choć wszystkie elementy trzynają optymalną temperaturę, wiatrak na procesorze pracuje praktycznie cały czas poniżej 2000 obrotów. Aha,, w międzyczasie drganie biosu właściwe przestało się przytrafaiać. Zdecydowanie podejrzewam zasiłkę, bo wszystkie stare elementy działały przy poprzednim konfigu bez zarzutów. Zasiłka ma 350W, ale jest firmy Megabajt. Ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego komp tak się zachowuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales na pytanie praktycznie....

 

Ja bym na Twoim miejscu nie przeciazal kompa az do kupna nowego porzadnego zasilacza...

 

Dla pewnosci sprubuj zmierzyc chociaz z molexa 5 i 12 v ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...