Skocz do zawartości
mkazminski

Agp 8x Czy Pci-express

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko do zorientowanych czy warto inwestować w płyte z pci-express i takową kartę graficzna. Mówię o porównywalnych cenach z kartami i płytami na AGP 8X Pytam bo z tego co wiem nie ma płyt głównych z pci-e pod Athlona a wacham się pomiędzy zakupem procka ATHLON 64 i PIV tyle że ta decyzja pociąga za sobą decyzję nad wyborem pomiędzy AGP i PCI-E. Wielkie dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-K8NF-9 - ta plyta jest pod antka i ma PCI-Express! :)

 

ja na Twoim miejscu wcale bym sie nie zastanawial - TYLKO I WYLACZNIE PCI-EXPRESS!!!

moze na dzien dzisiejsz nie ma to az takiego wielkiego znaczenia jezeli chodzi o wydajnosc, jednak jest to przyszlosciowe rozwiazanie i np. za niedlugi czas nie bedziesz musial wymieniac plyty glownej aby zainstalowac nowa grafe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a ciekawe ktore? Moze 6800? A moze 6600GT ? ;)

 

Na razie to glownie ATI wali w PCI-E (x700, chyba juz/wkrotce x800)...

 

Chwilowo to wszystkie karty (poza x700) sa w obu wersjach.

 

Co do przyszlosci PCI-E to jeszcze bym sie na taka plyte nie rzucal: poczekalbym na dobre produkty z nForce4 i SLI, ew. teraz kupil plyte z AGP a za rok (moze krocej) kupil cos nowego, np z kilkoma zlaczami PCI-E i innymi bajerami jakie sie pewnie pojawia :) Docelowo PCI-E ma zastapic rowniez PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście jak spojrzeć ze strony wydajności to PCIE jest lepsze no ale jak mówił mój poprzednik lepiej się wstrzymać . Na razie powinno wystarczyc ci AGP.

Zobaczysz właśnie niedługo wyjdą płyty główne (już są tylko nie za bardzo dostępne) z 2X PCIE 16x z obsługą SLI . Na SLI będziesz miał podwójną wydajność. Więc jak na razie ja polecam AGP . Ale pamiętaj to tylko i wyłącznie twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie grafy naraz na pewno nie. Ale spojrz na to z drugiej strony: za jakis czas dwa zlacza PCI-E beda norma, a nie wyjatkiem...

 

A grafy wciaz tanieja - kupisz sobie dzis 6600GT, a jak juz przestanie wystarczac kupisz druga za polowe (albo i mniej) obecnej ceny i bedziesz mial wydajny system za male pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a ciekawe ktore? Moze 6800? A moze 6600GT ? ;)

 

Na razie to glownie ATI wali w PCI-E (x700, chyba juz/wkrotce x800)...

 

Chwilowo to wszystkie karty (poza x700) sa w obu wersjach.

 

 

1211121[/snapback]

 

bardzo dobrze powiedziane - CHWILOWO!!! :lol:

 

i co dalej?? dzisiaj kupi sobie plyte na AGP a dajmy na to np. za rok kiedy to "chwilowo" przestanie juz obowiazywac, znowu bedzie musial wymienic plyte na PCI-Express!!

 

a tak poza tym PCI-Express to nie tylko grafika!! - polecam lekture specyfikacji tego standardu

prawda jest taka, ze AGP przechodzi wlasnie do historii i nie widze sensu inwestowania w ta historie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym PCI-Express to nie tylko grafika!! - polecam lekture specyfikacji tego standardu

Zobacz moj przedpoprzedni post ;) - pisze dokladnie o tym samym. Uwazam jednak ze obecnie pojawiajace sie plyty z jednym zlaczem nie sa w stanie wykorzystac potencjalu jaki drzemie w PCI-E. Dlatego wlasnie sugeruje zakup AGP teraz, a wymiane gdy bedzie mozna lepiej wykorzystac mozliwosci standardu.

 

Obecna plyte z jednym PCI-E tez pewnie bedzie trzeba wymienic, zeby skorzystac z jego pozniejszych dobrodziejstw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym PCI-Express to nie tylko grafika!! - polecam lekture specyfikacji tego standardu

Zobacz moj przedpoprzedni post ;) - pisze dokladnie o tym samym. Uwazam jednak ze obecnie pojawiajace sie plyty z jednym zlaczem nie sa w stanie wykorzystac potencjalu jaki drzemie w PCI-E. Dlatego wlasnie sugeruje zakup AGP teraz, a wymiane gdy bedzie mozna lepiej wykorzystac mozliwosci standardu.

 

Obecna plyte z jednym PCI-E tez pewnie bedzie trzeba wymienic, zeby skorzystac z jego pozniejszych dobrodziejstw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym PCI-Express to nie tylko grafika!! - polecam lekture specyfikacji tego standardu

Zobacz moj przedpoprzedni post ;) - pisze dokladnie o tym samym. Uwazam jednak ze obecnie pojawiajace sie plyty z jednym zlaczem nie sa w stanie wykorzystac potencjalu jaki drzemie w PCI-E. Dlatego wlasnie sugeruje zakup AGP teraz, a wymiane gdy bedzie mozna lepiej wykorzystac mozliwosci standardu.

 

Obecna plyte z jednym PCI-E tez pewnie bedzie trzeba wymienic, zeby skorzystac z jego pozniejszych dobrodziejstw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pci-e ja bym brał i na to jakieś 6600gt bo w 6800 bym sie nie pakowal niedosc ze nie odblokowywalne 12 potokow to jeszcze zle sie kreci bo pamieci maja 600mhz.. a bez oc wydajnosc jak 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym PCI-Express to nie tylko grafika!! - polecam lekture specyfikacji tego standardu

Zobacz moj przedpoprzedni post ;) - pisze dokladnie o tym samym. Uwazam jednak ze obecnie pojawiajace sie plyty z jednym zlaczem nie sa w stanie wykorzystac potencjalu jaki drzemie w PCI-E. Dlatego wlasnie sugeruje zakup AGP teraz, a wymiane gdy bedzie mozna lepiej wykorzystac mozliwosci standardu.

 

Obecna plyte z jednym PCI-E tez pewnie bedzie trzeba wymienic, zeby skorzystac z jego pozniejszych dobrodziejstw ;)

1211941[/snapback]

mowiac o dobrodziejstwach plynacych z PCI-E masz zapewne na mysli mozliwosc pracy kart graficznych w trybie SLI?

moim zdaniem nie przyjmie sie to na wieksza skale (tak jak nie przyjelo sie kiedys w przypadku VOODOO2!) a to za sprawa galopujacej do przodu techniki

po prostu bardziej bedzie sie oplacalo sprzedac stara karte dolozyc i kupic nowa (czytaj: obslugujaca nowe technologie) niz dokupic druga taka sama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu brał już sprzęt z PCI-E... I to na Intelu, na chipsetcie i915... (w 925 nie ma się co ładować...). Dlaczego ? Ponieważ p4 ze swoim HT jeszcze z 2 lata będzie skutecznie opierał się antkowi 64, a to dlatego że narazie producenci oprogramowania boją się wypuszczać 64bitowe aplikacje ze względu na brak wystarczającej potencjalnej liczby klientów. Na p4 HT z powiedzmy gf6600gt pci-e, będziesz miał stabilniejszą liczbę klatek w grach niż na 64 z taką samą grafą (średnia oczywiście na a64 będzie troszkę większa, ale za to minimalna liczba klatek na p4 zawsze będzie na zadowalającym poziomie, a na a64 będą bardzo duże skoki góra dół :()... Aha i żeby nie było, mówi to osoba która jest fanem/zwolennikiem AMD (od pierwszych płyt i proców lece na amd...), ale technika idzie do przodu i teraz nie można być już wiernym jednej firmie (byłem wierny nvidi, ale przy seri FX ge forców wybrałem radeona 9700pro, teraz znowu mam gf6600gt na agp). Sam mam nadzieję zmienić na dniach sprzęt na p4 3.2 HT (który nomen omen pójdzie leciutko na 3.8ghz...). A moc p4 poczujecie w windowsie, przy słuchaniu muzyki, przeglądaniu stron, można włączyć dekodowanie filmu z dvd i spokojnie grać (technologia Hyper Threading na to pozwala...), jednym słowem im bardziej będziecie mieli system zaśmiecony, tym wydajniejszy (w sensie że nie będzie spadać jego wydajność w porównaniu z athlonem i athlonem 64) będzie P4 HT... No to to na tyle (wiem, temat był pytaniem o PCI-e czy AGP, ale przy okazji wypowiedziałem się też i na drugi temat). Podsumowując, polecam:

Asus P5GDC Deluxe i915P (lub bez deluxe jeśli ktoś nie potrzebuje Fire Wire...) i do tego P4 z HT (3.0, 3.2ghz, wyżej nie opłaca się dokładać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli brac nowy komp to 939 A64 + PCI Express 16x. Jezeli masz zaplacic ta sama cene to lepiej wziac cos bardziej przyszlosciowego. AGP moze jeszcze nie zaczelo, ale na pewno zacznie wymierac. PCI Express jest nowe, ale docelowo ma byc standardem.

Moze gdzies popelniam blad. Ale argument zeby brac plyte glowna z AGP, a jak juz sie PCI Express rozwinie to wziac, plyte wlasnie z tym nowszym standardem, do mnie nie trafia. Rownie dobrze moze wziac z PCI Express i za rok wymienic na inna z PCI Express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze wszystko jak zawsze jest kwestia kasy. Jak kogos stac to prosze bardzo niech kupuje sobie A64 i PCI-E, ale to jest drogie rozwiazanie. Ja na przyklad na kompa nie jestem w stanie przeznaczyc duzej gotowki. Na czym jade widac w podpisie i mi to starcza. Rozwiazania oparte na AGP sa tanie, mozna np. kupic Abita NF7 i Semprona i ladnie go wykrecic, co sie zamknie w koszcie 500zł +cena chlodzenia. A wydatek na A64 i plytke na socket939 to okolo 950 zl. Chyba ze ktos pakuje sie w bartona mobile, to roznica staje sie mniejsza. Karty na PCI-E sa tansze i sam bym sobie kupil 6200 i ja @ na 6600, ale mam agp. Poczekam wiec az potanieja jeszcze 6600 na agp, albo pojawi sie cos z PCI-E i socket A, zebym mogl tam wladowac swojeco Athlona XP :P marzenia... No wlasnie, wyjdzie kiedys cos takiego?

 

A gadanie, ze kupywanie plyty z PCI-E jest przyszlosciowe, jest slabym argumentem, bo pojawi sie jeszcze cos lepszego, standart PCI-E zostanie rozwiniety i okaze sie ze przydaloby sie plyte znow zmienic. Mysle, ze karty na AGP beda jeszcze ze 2 lata produkowane, wiec mozna z AGP spac spokojnie :)

 

Kompa trzeba modernizowac czesto, zeby byc na topie, wiec uwazam ze jak ktos dysponuje gotowka to niech sobie kupuje co mu sie tam wymarzy, a dla oszczednych lepsze rozwiazanie to wyposazyc sie w cos na socket A, a jak rozwiazania z PCI-E potanieja, sprzedac stare mobo i proca i kupic sobie A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się w to inwestować pod kątem sli,i platformy socket 939,Obecne jednordzeniowe athlony takiej konf. w pełni nie uciągają,ale z chwilą ich wprowadzenia możliwość instalacji 2 kart bedzie zaletą pci ex

Wydajnościowo porównywanie układów pod 1 kartę tj. agp i pci ex,wypada na niczyją korzyść,chodzi raczej tutaj o przyszłościowość podstawki pod procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

wdł mnie zalezy jaka platforme sobie wybierzesz... Jesli chodzi o AMD to s754 spokojnie pociagnie jescze jakies 1.5-2 lata, s939 moze troche dluzej niech bedzie z 3 lata ( w tym wypadku tylko i wylacznie pciE).. Wszystko zalezy od gotowki

ale jesli chodzi o Intela tak jak w przypadku s939 tylko sT(775 ???????)i tylko z pciE i pozyjesz wydaje mi sie z kilka ładnych lat...

 

 

 

ale gdybac mozna czas pokaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciachu bzdury...

podsumowujac: zupelnie nie wiesz o czym piszesz...

1213886[/snapback]

Oj wiem :) Napisałem że nie ma sensu brać na i925 ponieważ on ma obsługę only DDR2 które są na najbliższe 2 lata nieopłacalnym zakupem, są cholernie drogie (te tańsze mają cl na poziomie 4, więc częstotliwość przykładowo 566 czy więcej mija się z celem przy takich timingach...)... A jesli chodzi Ci o co innego to wyjaśnij, chętnie podyskutuję na ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się na zakupem nowego kompa. Niestety zaskoczyły mnie te złącza :-D ... Nie znam się na tym, więc chciałbym usłyszeć (w sumie to przeczytać) opinię specjalistów.

Oczywiście chciałbym wiedzieć jakie rozwiązanie będzie wydajniejsze lub bardziej przyszłościowe.

1)Zastanawiałem się nad:

Płyta: Abit AV8

Karta: Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB + DVI / tv-out 128-bit

2)Lub też:

Płyta: Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

Karta: GeForce 6600 Gigabyte GV-NX66256D 256MB (128-bit) TV/DVI BOX

Nie wiem czy opłacałoby sie wydać te dodatkowe 140zl. Niestety u mnie cieżko z kasą także jakieś tańsze rozwiązania bez utraty wydajności mile widziane.

Pozostała konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939)

Pamięci: GeIL 512MB PC-400 CL2.5

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 80 GB SP0812N (7200, 8MB cache) ATA/133

Obudowa: Modecom Prostation - biało-czarna - 350W

Pytanie brzmi co wydajniesze w tym przypadku AGP x8, czy PCI Express x16, nie chce odp. na inne tematy, interesuje mnie tylko ta konfiguracja ewentualnie tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...