Skocz do zawartości
KaziQ

Pomoc W Wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic nowy komputer , ale nie wiem dokladnie co ;]

Waham sie miedzy :

 

MSI K8N Neo2 Platinium NF3 - AGP

Grafa jaka max 600 zl - AGP

 

czy

 

Gigabyte GA-K8NF-9 NF4 - PCI Expres

Grafa jaka max 600 zl ;) - PCI Expres

 

Teraz tak , co lepsze pci czy agp , jaka jest roznica miedzy tym

Czy lepiej brac nf3 czy nf4 i jaka grafika brac do tego

Do tego bedzie jeszcze :

 

Athlon64 +3000 Socket 939

TwinMOS Twister 2x256MB 400 CL 2

Chieftec 360

 

 

Prosze mnie nie kierowac do topicu przyklojonego bo nie ma updetu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz PCI-E i oczywiscie nf4

Czyli DFI LanParty nf4 + gf 6200@6600 PCI-E :wink:

Taka grafa kreci (wykrecona) ponad 7k w 3dmarku03 (wiem ze nie gramy w 3dmarki :P) Ale pograsz dzisiaj w kazda gre komfotowo, a kiedys grafe mozna zmienic :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest do kupienia ta DFI juz teraz max jakis tydzien ?

Ta jest lepsza czy gorsza Gigabyte GA-K8NF-9 NF4 - PCI Expres , narazie nie chce sie bawic w O/C , jestem laikiem :) Ktora grafa z tych ?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13362

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13978

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14647

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest do kupienia  ta DFI juz teraz max jakis tydzien ?

Ta jest lepsza czy gorsza Gigabyte GA-K8NF-9 NF4 - PCI Expres , narazie nie chce sie bawic w O/C , jestem laikiem :) Ktora grafa z tych ?

 

1211383[/snapback]

6200@6600 to softmod = nietracisz gwarancji, a do tego bardzo latwo zrobic

:wink:

WIEC POCO PRZEPLACAC ?

hehe

Jesli nie myslisz w przyszlosci o kreceniu to mozesz kupic, jakas inna plytke glowna :)

LanParty nf4 bedziesz musial poczekac pewnie do konca miesiaca :( (oplaca sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak kupuje 6200 ( tylko ktory model , firma etc ) i przesuwam ten suwak w sterach i bede mial taka wydajnosc jak np 6600 , wiec pobruje a chlodzenie bede musial zmienic i czy jak cos zwale bedzie to obejmowac gwarancje ?

Czy po podkrecniu bede mogl sprawdzic karte czy nie za duzo podkrecilem ?

 

Ta DFI jest lepsza od tego GB >? Czym sie rozni , w przyszlosci bede sie bawic w O/C ale teraz narazie nie , tylko z sama karta

 

 

 

UPDATE: Teraz zauwazylem ze te 6200 maja 4 potoki a te 6600 8 potokow czy to ma duze znaczenie glownie gry ? Ale zobaczylem radeon'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14647 ma duze taktowanie rdzenia 500 MHZ i pamieci 736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: Teraz zauwazylem ze te 6200 maja 4 potoki a te 6600 8 potokow

1211424[/snapback]

bravo... mod 6200@6600 polega na tym aby odblokowac z 4x1 na 4x2 (wtedy masz 6600 )

jak przypomnie mi sie link to CI zapodam jak to zrobic :) Nazie moze ktos z forum pamieta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak kupuje 6200 ( tylko ktory model , firma etc ) i przesuwam ten suwak w sterach i bede mial taka wydajnosc jak np 6600 , wiec pobruje a chlodzenie bede musial zmienic i czy jak cos zwale bedzie to obejmowac gwarancje ?

Czy po podkrecniu bede mogl sprawdzic karte czy nie za duzo podkrecilem ?

 

Ta DFI jest lepsza od tego GB >? Czym sie rozni , w przyszlosci bede sie bawic w O/C ale teraz narazie nie , tylko z sama karta

 

 

Ale zobaczylem radeon'a http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14647 ma duze taktowanie rdzenia 500 MHZ i pamieci 736

 

 

Chodzi mi glownie tez o te pytania , o tego radka czy jest lepszy od tego 6600 ?

Ma wieksze takktowanie etc ale ma 4 potoki i czy te potoki duzo daja w grach i jak jest z tymi plytami dfi czemu lepsze od gb , warto poczekac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey wiec moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego gigabyte na nf4 , duzo nie strace miedzy tym DFI ?

Teraz ktora z tych kart ?

 

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2965

 

I ten artykul co mi dales , jak bede wszystko krok po kroku robic nic sie nie zjebie ? Musze zmienic chlodzenie ?

 

Ten radek nie bedzie lepszy niz te 6200 ? A jak go zmoduje na 6600 to bedzie gorszy radek ? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey wiec moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego gigabyte na nf4 , duzo nie strace miedzy tym DFI ?

Teraz ktora z tych  kart ?

 

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2965

 

I ten artykul  co mi dales , jak bede wszystko krok po kroku robic nic sie nie zjebie ? Musze zmienic chlodzenie ?

 

Ten radek nie bedzie lepszy niz te 6200 ? A jak go zmoduje na 6600 to bedzie gorszy radek ? 1211673[/snapback]

1 chodzilo abys kupil DFI na nf4

2 niezjebiesz nic, trzeba byc ostro tempym aby cos "zjebac"... pozatym masz gware

3 kurcze przeczytaj ten art. to bys wiedzial ze chodzenia zmieniac nie trzeba

4 jak mowie ze 6200 to chyba 6200 bedzie najlepszym wyborem

5 aach nie zadawaj ciagle tych samych pytanian bo jakis mod. zamknie temat

:mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK DZIEKI :rolleyes:

 

Wiec wezme tego 6200 zrobie tak jak w artykule i na 100% nic nie zwale ?

W kazdej karcie jest softmod i gwarancji na O/C ?

Miales mi jeszcze powiedziec ktory model mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bo jest ich kilka i czemu dfi bedzie lepsza od gigabyte ?

 

 

Wiec biore to:

 

DFI Lanparty NF4

Athlon64 3000+ (socket 939)

Kingston HyperX DDR 256 PC-400 (KHX3200A)

Chieftec 360 (HPC-360-302DF)

GeForce 6200 jaki model dokladnie ? ( najtanszy i najlepszy najlepiej:D)

WD 80GB 8MB cache SATA ( jest duza roznica miedzy sata i niesata?)

 

 

Dzieki gen bo tylko ty sie wypowiadasz , inni chyba nie wiedza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK DZIEKI  :rolleyes:

 

Wiec wezme tego 6200 zrobie tak jak w artykule i na 100% nic nie zwale ?

W kazdej karcie jest softmod i gwarancji na O/C ?

Miales mi jeszcze powiedziec ktory model mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> bo jest ich kilka i czemu dfi bedzie lepsza od gigabyte ?

Wiec biore to:

 

DFI Lanparty NF4

Athlon64 3000+ (socket 939)

Kingston HyperX DDR 256 PC-400 (KHX3200A)

Chieftec 360 (HPC-360-302DF)

GeForce 6200  jaki model dokladnie ? ( najtanszy i najlepszy najlepiej:D)

WD 80GB 8MB cache SATA ( jest duza roznica miedzy sata i niesata?)

Dzieki gen bo tylko ty sie wypowiadasz , inni chyba nie wiedza :D

1211730[/snapback]

1) teraz ktos tlumaczyl na forum ze nie da sie 6200@6600 :blink: ale to pewnie nie prawda skoro pisza ze sie da :D

2) Softmod robisz - odblokowujac TMU

3) Jak podkrecasz karte tracisz teoretycznie gware, ale praktycznie to dopiero po zmianie biosu ja tracisz

4) bo DFI jest najlepsza plyta do krecenia na nf4

5) Czemu tak malo pamieci ?

6) inni wiecej odemnie wiedza :) moze ktos napisze czy 6200 jest nalepszym wyborem (bo nieche zle doradzic) DObra to na tyle

lece :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego WD ja bym Ci proponowal SAMSUNGa :) ostatnio na forum duzo sie pisze o awariach WD

SATA - szybszy transfer danych, mniej kabelków w budzie :) jezeli masz 2 dyski ze starego kompa to mozesz sobie je podlaczyc :) plus 2 napedy optyczne :) (chyba :D potwierdzic prosze :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kreceniem procka naraziesie nie bede bawic wiec chyba wezme tego Gigabyte , pamieci tak malo bo $$$ nie ma ;( A tego WD chyba wezme licze ze nic sie nie zjebie wkoncu jest gwara ;) Mialem dostac odp ktoregoGF 6200 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i czy wszedzie jest ten softmod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego WD ja bym Ci proponowal SAMSUNGa :) ostatnio na forum duzo sie pisze o awariach WD

SATA - szybszy transfer danych, mniej kabelków w budzie :) jezeli masz 2 dyski ze starego kompa to mozesz sobie je podlaczyc :) plus 2 napedy optyczne :) (chyba :D potwierdzic prosze :D)

1211790[/snapback]

Tak tak, WD odpada, mi 2 już padły także odradzam ... został mi już tylko ostatni ... :)

 

A gwarancja jest taka, ze 1 miesiac po gwarancji mi popadaly :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256MB RAM to zdecydowanie za malo - skonsultuj sie z potfelem i znajdz kase na co najmniej 512MB. Ew. kup jakies mniej "wypasione" pamieci od HyperX - moze Hynix D43?

 

Softmod jest wszedzie (to w koncu to samo GPU ;) ). Co do firmy - odradzam Gainwarda, ich karty sa z reguly ostro "przeplacone". Dobry jest Leadtek, MSI, Asus, Gigabyte...

 

gent-> nie da sie zrobic 6200 na 6600GT, na 6600 jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD wezme Samsung SpinPoint 40 GB SP0411C (7200) Serial ATA

Grafe GeForce 6200 Leadtek PX6200 128MB (128-bit) TV/DVI BOX PCI-E

To bedzie chyba dobry wybor , jeszcze kilka opini i mozna zamknac temat

Ramy wezme tez te hynixy d43 512 chyba bedzie bardziej oplacalne ;)

thx za wszystkie rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) teraz ktos tlumaczyl na forum ze nie da sie 6200@6600

Odnosilem sie do tego - jesli dobrze pamietam, w jakims topicu ktos wystrzelil ze mozna 6200@6600GT; odnioslem wrazenie, ze mowisz wlasnie o tym.

Fakt, ze zastosowany szyk zdania mogl sugerowac cos innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podpisuje pod pytaniem, mam zamiar zmienic na a64 3000 s939, gf6600 128ddr winfast, a ten 6200 to dlamnie [gluteus maximus] jest, bo oszczedzam pare zł to wole miec pewnego. i teraz płyte zaznaczam, ze tylko epox lub gigabyte!!! kiedy wejdzie epox do polski? i czy bardziej opłaca sie na to zmioenic, czy kupic 6600gt agpx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podpisuje pod pytaniem, mam zamiar zmienic na a64 3000 s939, gf6600 128ddr winfast, a ten 6200 to dlamnie [gluteus maximus] jest, bo oszczedzam pare zł to wole miec pewnego. i teraz płyte zaznaczam, ze tylko epox lub gigabyte!!! kiedy wejdzie epox do polski? i czy bardziej opłaca sie na to zmioenic, czy kupic 6600gt agpx8

1211891[/snapback]

6200@6600 jest zawsze pewne (dodam - chyba) :wink:

kup 6600gt pci-e :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale dla paru zł? a na 6600gt nie starczy mi kasy, bno nie wiem czy na cooler mi starczy do tego antka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale dla paru zł? a na 6600gt nie starczy mi kasy, bno nie wiem czy na cooler mi starczy do tego antka :-P

1211902[/snapback]

6600 gt na agp padliwe sa :-| Ile masz kasy ?

Jesli rzeczywiscie jest tylko pare zl roznicy to mozna brac 6600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec caly zestaw bedzie wygladac nastepujaco:

 

Athlon64 s.939 3000+ BOX

Gigabyte Ga-K8NF-9 nForce4

Chieftec 360W ( HPC-360-302DF )

Samsung SpinPoint 80GB SP0812C ( 7200 ) SATA

HYNIX D43 512 MB PC-400 CL 2.5

GeForce 6200 Leadtek PX6200 128MB/128bit TV/DVI BOX PCI-E

 

Mam jeszcze kilka pytan ;)

 

Czy nie lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Radeon X600 XT Asus AX600XT 128 MB DVI + TV BOX ma duzo wyzsze taktowanie pamieci i rdzenia

 

Jezeli nie wezme tego radka czy dobry model gf wziolem ?

 

Czy bede mogl komfortowo pograc w Doom'a 3 i HL2 ?

 

Jak bedzie chodzil komputer np. Gadu-Gadu , mIRC , czateria , kilka stron www , cs w pasku , itd jezeli bedzie to wszystko wlaczone czy bedzie zwalnial ?

 

Ten gf bez O/C mniej wiecej z jaka karta mozna go porownac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Radeon X600 XT Asus AX600XT 128 MB DVI + TV BOX ma duzo wyzsze taktowanie pamieci i rdzenia 

1212930[/snapback]

 

Już chyba ktoś Ci odpowiedział, nie? Taktowanie nie ma tu większego znaczenia.

 

Czy bede mogl  komfortowo pograc w Doom'a 3 i HL2 ? 

1212930[/snapback]

 

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem "komfortowo"... Dla niektórych to 30fps, dla innych 60... W jakich detalach?

 

Jak bedzie chodzil komputer  np. Gadu-Gadu , mIRC , czateria , kilka stron www , cs w pasku , itd jezeli bedzie to wszystko wlaczone czy bedzie zwalnial ? 

1212930[/snapback]

 

A co rozumiesz pod pojęciem "zwalniał"?? Na pewno nie będzie chodził tak, jakby nie był obciążony, ale prawdopodobnie będzie się dało w miarę normalnie pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...