Skocz do zawartości
picapau

Autocom - Podzial Na 3 Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Byc moze niedlugo bede rozdzialal lacze od Autocomu na 3 komputery ktore sa w jednym mieszkaniu. Przeczytalem tyle ile tylko bylem w stanie znalezc w sieci na ten temat jednak wciaz mam pewne niescislosci. Niestety z powodu osob okupujacych komputer nr1 ktory bedzie serwerem nie moge sobie pozwolic na jakies niedorobki. Musze miec pewnosc co i jak zanim sie jeszcze do tego zabiore, nie moge probowac i eksperymentowac. Dlatego prosze o wskazowki i odp na moje pytania.

Generalnie topologie tej sieci wyobrazam sobie tak:

Dołączona grafika

 

Z obrazka mozna zobaczyc jakie systemy maja te komputery, jak widac kazdy ma inny no ale mam nadzieje ze przy zwyklym ICS to nie bedzie problem.

Zaczynajac pokolei to najpierw ustawiam ics na laczu z Autocomemi z nim juz wiecej nic nie robie. Nastepnie konfiguruje nastepne 2karty sieciowe, IP, Maska i Brama - ale jej chyba nie musi sie w tym miejscu podawac chocby ze wzgledu na to ze w Autocomie jest dyn IP.

Pozniej konfiguracja komputerow nr2 i nr3. Na win 98se wywalam z protokolow netbeui i ipx a na win2k zostaje wszystko defaultowo.

Po tych zabiegach teoretycznie powinno sie dac korzystac z internetu na tych 3 kompach, w kwesti jak to bedzie chodzilo mam pytanie odnosnie podzialu lacza. Nie chce dawac sztywnych limotw po np 5KB/s bo w tym przypadku komputer nr3 bedzie najrzadziej wykorzysstywany i jego pasmo moglo by sluzyc pozostalym. Wiem ze jest program(webshaper - jakos tak?) do nadawania priorytetow poszczegolnym portom(tak jak cFos), pytanie teraz czy to bedzie tak dzialac ze gdy zainstaluje go na serwie to nie bedzie pozwalal dowolnemu komp. na zatkanie lacza przez sciaganie duzego pliku albo przez p2p. Moze musze go("webshapera") zainstalowac na kazdym kompie (to raczej bez sensu)?

W tej chwili tylko tyle widze problemow, tak jak napisalem wczesniej serwer stoi w jaskini lwa i nie moge przy nim spedzic pol dnia.

PS. nie piszcie prosze o routerach bo kolezanka nie chce wydawac pieniedzy na to.

 

Update:

Siec jednak bedzie wygladala tak:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...