Skocz do zawartości
greg505

[dysk] Tragiczna Wydajnosc

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z dyskiem SAMSUNG SP0812N 80GB (7200) 8MB przez pierwszy miesiac bylo bardzo dobrze, a teraz dziwne rzeczy sie dzieja. dysk jest podzielony na 4 partycje, pierwsza systemowa 4gb (50% wolne), druga na plik wymiany 1gb (ustawiony na 512) 3 i 4 po rowno wiec ok 35 gb kazda. wszystkie filmy mam na ostatniej partycji i podczas ogladania filmy sie przycinaly (dysk pracowal) po chwili bylo znowu ok. po przeniesieniu na inna partycje zaciec juz nie bylo. zainstalowalem system od nowa i jest jeszcze gorzej :angry: teraz na dysku c: (odczyt z sisoftsandry) mam 25mb/s :blink: wczesniej bylo ok 50, na d: jest ok bo 52mb/s, e: 30 (wczesniej 45) a co dziwne na ostatniej 40. Nie wiem co sie dzieje kopiowanie plikow miedzy partycjami to po prostu tragedia :mur:

oczywiscie partycje byly defragmentowane

HDTACH pokazuje 30mb/s po ok 5 testach jest juz normalnie czyli 51mb/s

HELP ME :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ten z pod windy to sie nie nadaje :](a defragmentacja??? moze pomoże) miałem podobny problem i niestety dysk trafił do wymiany ale mojego już sie nie dało zrobić i serwis mi wymienił. Może poprzesówały ci sie tablice dysku czy coś takiego, moze spróbuj jeszcze raz go podzielić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robiłeś partycje?

 

Jeżeli nic nie możesz na dysku znaleźć, żadnych badów czy innych błędów, zrób kopię danych u jakiegoś znajomego na dysk i format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wydaje mi sie ze problem znikna :rolleyes:

rozwiaznie mnie dziwi i wcale nie pociesza bo calkiem mozliwe ze problem znow wystapi.

przenioslem dane tak aby na kazdej z koncowych partycji bylo mniej wiecej tyle samo zajetego miejsca i .... :wink: defragmentacja

sprawdzam transfer na c: a tu 47mb/s, d: 52, e: 45, f: 41. HDtach: caly czas w granicach 50mb/s:-P

kopiowanie miedzy partycjami teraz przebiega normalnie

 

no jednak nie do konca normalnie... niby jest OK film (700mb) z partcji f na e kopiuje sie 30s ALE podczas tego dostepna pamiec fizyczna spada do UWAGA 5-6mb, po skopiowaniu wraca od razu do 400

wtfck

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy hdd generator nic nie zrobi danym na dysku? Co to jest udma(w skrócie) pzdr

1212546[/snapback]

Nie nic nie zrobi z danymi. Jest to full sprawdzony programik i danych nie usuwa. Moze tez pracowac na każdym systemie plików czy to fat czy ntsf lub wogle na dysku na którym nie sa utworzone partycje.

 

A co do tego flopa to sciaganij sobie Hiren's Boot CD tam jest hdd regenerator tez i kilka bardzo przydatnych narzedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk byl dzielony pod windowsem.

dziwna jest sprawa bo raz chodzi bardzo dobrze a juz za chwile znowu lipa.

czas dostepu skacze od 14ms-45 :mur:

1212678[/snapback]

Domyślam się że Partition Magic.

Przyznam że miałem podobne przygody po takim ustawieniu partycji.

Czytałem trochę o tym i wiadomo że czasami coś później zdycha.

 

U mnie pewnego dnia padł transfer z 47 na 4Mb/s.

Po formacie i ponownym ustawieniu partycji fdiskiem wszystko wróciło do normy i działa bez zarzutów.

 

Spróbuj

 

Jeżli nic się nie poprawi no to wtedy serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze dysk jest uwalony :mur: wczoraj hdtach pokazywal sredni transfer 3mb/s :cry: dzis jest juz w miare ok. ale po sprawdzeniu dysku programem od samsunga (hutli) w tescie: simple surface scan - wyskoczyl blad "data is uncorrectable", a w random surface scan: "this drive has some defects". pewnie bedzie trzeba go na gware oddac tylko na razie nie mam gdzie dane przeniesc :cry:

aha i jeszcze jedno zauwazylem...na dysku d: mam partycje na plik wymiany na ntfsie do defragmentowania pliku wym. uzywam pagedefrag'a i teraz mi pisze ze nie moze go zdefragmentowac bo jest zbyt malo pamieci ROM...co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dyskiem SAMSUNG SP0812N 80GB (7200) 8MB przez pierwszy miesiac bylo bardzo dobrze, a teraz dziwne rzeczy sie dzieja. dysk jest podzielony na 4 partycje, pierwsza systemowa 4gb (50% wolne), druga na plik wymiany 1gb (ustawiony na 512) 3 i 4 po rowno wiec ok 35 gb kazda. wszystkie filmy mam na ostatniej partycji i podczas ogladania filmy sie przycinaly (dysk pracowal) po chwili bylo znowu ok. po przeniesieniu na inna partycje zaciec juz nie bylo. zainstalowalem system od nowa i jest jeszcze gorzej :angry: teraz na dysku c: (odczyt z sisoftsandry) mam 25mb/s :blink: wczesniej bylo ok 50, na d: jest ok bo 52mb/s, e: 30 (wczesniej 45) a co dziwne na ostatniej 40. Nie wiem co sie dzieje kopiowanie plikow miedzy partycjami to po prostu tragedia  :mur:

oczywiscie partycje byly defragmentowane

HDTACH pokazuje 30mb/s po ok 5 testach jest juz normalnie czyli 51mb/s

HELP ME :cry:

1212183[/snapback]

Podczas Kopiowania między partycjami dużych plików sprawdż czy dysk mocno się nagrzewa. Jeżeli jest gorący to kapota złom i tyle.

Jakiś czas temu padł mi Segate te same obiawy (kopiowanie filmu pokazywało 40 minut)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas Kopiowania między partycjami dużych plików sprawdż czy dysk mocno się nagrzewa. Jeżeli jest gorący to kapota złom i tyle.

Jakiś czas temu padł mi Segate te same obiawy (kopiowanie filmu pokazywało 40 minut)

1215841[/snapback]

temeratura odpada, max jaka na nim widzialem to 35 stopni a przewaznie jest kolo 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak sie zastanawiam czy moze mi kontroler dysku nie pada. podlaczylem ten dysk pod innego kompa abita z kotrolerem ata66 (win98) i na tamtym dysk mial czas dostepu 8ms :blink: a wcale nie byl przykrecony tylko lezal na ksiazce. co prawda hdtach testowal tylko partycje d: 2gb mo tylko ona byla na fat32. moze i tu lezy problem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z maxtorem 80GB mam 2 partcje system c 15gb i dane d 65. c ma transfer 50-55MB/s a d 15-20MB/s. c jest bardziej cichy przy zapisywaniu odczytywaniu. wyglada tak jakbym mial 2 dyski a nie 1. znacie jakis dobry program do defragmentacji pelnej takiej przed uruchomieniem windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...