Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostalem 2 Delty AFB1212VHE od 99tomcat'a - powiem ze bardzo mi sie podobaja :D, prawie 130 CFM po odpaleniu tego na 12V firanki w pokoju lataja. B)

A jaka głośnośc jest na minimalnych obrotach na 5v?I czy dalej cośtam dmucha zastanawiam sie nad tanimi wentylami albo coolerspirit albo ta delta.Później kupie fandera ale teraz musze coś mieć który z nich będzie lepszy i cichszy na najniższych obrotach?I czy ta delta to nie to samo co chieftec 120? Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej saper223 co to jest fender ? za kazdym razem gdy wymieniasz nazwe białego wiatraka (fander) piszesz fender, zaczne od tego, co do ucinania kabla mogłes nie odcinac najpierw tylko podlaczyc do 3pin i zobaczyc, jak by ci sie nie podobało to gwarantuje ze by ci zefist wymienił na nowke sztuke, ja mam 120mm i 92mm i mysle ze faktycznie masz felerny model albo bredzisz, terkotanie lozyska zostawie w spokoju :mur:

 

ps. zycze powodzenia w zabawie "fenderem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander jak juz troszeczke swiszczy - ale mozna to zapewne wyeliminowac dodajac kropelke oleju do łozyska ;) - wtedy tto bedzie naprawde nieslyszalny... wentyl dla swirów i maniakow ciszy (czyt. dla mnie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....a mi wszystko hałasuje na codzień i zyję :P a jak chce na prawdę ciszy, to odłanczam od zasilana wszystkie wentylatory (ten na procku i grafie też) i mam na prawdę bezgłośny pc, ale bez wentylatorów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kompie fandera 120mm na procu, 92mm na boku, glaciala 120 na tyle, tt tb 120mm na przodze, cfiefa 360 z 120mm i na codzien wszystko chodzi na fulla (czyt. kazdy wentyl na 12v) nie przeszkadza mi to w ogole, potrafie tez bez zadnego problemu usnać przy takim kompie, jak wszystkie scisze to jest naprawde cicho, ale jak mowie moge spac nawet jak leci glosno muzyka, jak terkoczą wentyle albo i nawet z deltą na 12 V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko czy fandera 120 lub 92 można zamontować na gumowych kołeczkach?

Cienko z tym. "pełne" otwory na sruby skutecznie utrudniaja wlozenie kolkow. Przerabialem to.. Na pocieszenie powiem ze nie bardzo jest co tlumic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak tego fandera 120 lepiej dopłacić jak kupić jakiś shit jak dojdzie to potestuje ciekawe ile jeszcze temperatura spadnie,na razie mam 1 92 chłodzącą dysk 1 92 w prawej ściance wieje na proca i 80 na grafe a z tyłu na razie nic i temperatura na moim pentaku z proca na najniższych obrotach 42st w idlu.Wszystkie wentyle na 5v buda już LBX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie to tylko 1 zastanawia ... jak ten filtr zrobic czy kupic .... bo od wiatrakow mam straszny syf w kompie.

Slyszalem ze ktos robil z ponczochy ale sam juz nie wiem nie chce juz tego syfu w budzie :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie to tylko 1 zastanawia ... jak ten filtr zrobic czy kupic .... bo od wiatrakow mam straszny syf w kompie.

Slyszalem ze ktos robil z ponczochy ale sam juz nie wiem nie chce juz tego syfu w budzie :<

Taki filterek jest np. tutaj

Co do montarzu to montuje sie tak jak grill poprostu. (tak mysle a wrecz jestem przekonany)

 

Ale pomysl z ponczocha nie jest taki zly. Tez mi sie gdzies obil o oczy. Mozna ponczoche ladnie nalozyc i bedzie git tylko nie wiem jak jest z przeplywem powietrza. Musialbym sprawdzic. Mnie tez dreczy kurz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten filt akasy. Jest naprawde skuteczny. Stosowałem ponczoche - dobre, ale zamaly przeplyw "tlenu". Potem poszlo na gaze opatrunkowa - wieksze oczka niz w ponczosze i takie "wloski" ktore mogly wychwytywac kurza. Sprawdzalo sie - dobrze zabezpieczalo, latwo sie czyscilo i dobrze przepuszczalo powietrze. Filt Akasy jest o tyle dobry, ze bardzo latwo sie czysci, demontuje itp, bardzo dobrze zabezpiecza przed kurzem (porownuje ilosc kurzu na coolerze wzgledem czasu jego pracy w dniach - Akasa najlepiej wypadla). Oczywiscie spadnie wydajnosc coolera - nie ma to tamto - w kazdym z rozwiazan (ponczocha, gaza filt). Filt jednak zapewni z w/w najlepszy "podmuch). trzeba pamietac o czyszczeniu filtra - jak sie zapcha spadnie wydajnosc coolera.

Osobiscie teraz zastanwiam sie nad takim filtrem :

Filtr powietrza

ciekawe jak w praktyce wypada.

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo ladnie ale jestem ciekaw jak z przeplywem bo strasznie gesty sie wydaje. No ale foty sa zawsze tendencyjne.

 

O gazie nie pomyslalem a mam w domu tego od groma. A ponczoche bardzo naciagales? Jakby tak naciagnac bardzo bardzo mocno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki filterek jest np. tutaj

Co do montarzu to montuje sie tak jak grill poprostu. (tak mysle a wrecz jestem przekonany)

 

Ale pomysl z ponczocha nie jest taki zly. Tez mi sie gdzies obil o oczy. Mozna ponczoche ladnie nalozyc i bedzie git tylko nie wiem jak jest z przeplywem powietrza. Musialbym sprawdzic. Mnie tez dreczy kurz.

 

Co do tego filltru-to ja jestem zawiedziony.Kupiłem,założyłem i Fander 120mm z przodu obudowy musi byc podkrecony duzo wyżej żeby zachowal odpowiedni przepływ powietrza.Straszna sciema ten filtr.Zwykła gąbka i troche plastiku.Jak ja założyłem to fander zaczał dmuchac nie na wprost tylko na boki :mur:

 

Ogólnie to nie polceam żadnych takich filtrów-szkoda kasy.Lepiej wziąśc pończoche bo na to samo wychodzi.

 

Jeszzce jeden taki filtr mam z boku obudowy na wentylatorze 92mm. Jutro sprawdze jak sie maja temperatury w obudowie bez i z filtrem.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis dostałem pocztą ddelte od 99tomcat'a siedzi an si-120, wszystko reczta fandery, bardzo ladnie wszystko sie prezentuje ;) delta na 5V jest taka hmm glosno cicha bo zajebiscie glosno terkoczą lozyska, ale pozatym OK przepływ tez duzy, na 12 poprostu odrzuti komp lata ;) troche krotki kabel, ale po jej zobaczeniu i poniesieniu wszystkie wady sa niewidoczne, warto wydac 20zł nawet zeby ja wlaczyc na 5 minut albo sobie potrzymać, jest zajebista :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nie ryzykował i brał Fandera mam 120 i przy obrotach na 1000RPM chłodzi mi zasilacz i jest super cicho :) [teraz chyba maty kupie i sileni boxa i komp będzie niesłyszalny]

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...