Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że już mam Fandera 120mm, a tego co mam zamiar kupić będzie chłodził duży radiator na karcie graficznej (konkretnie Evercool Turbo2) i się właśnie zastanawiam czy nie zaryzykować. Na razie będę cierpliwie czekał na głos ZenFista, poślę mu PM, aby coś o nim napisał tutaj.

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. misiek -> "kąp będzie niesłyszalny" gratuluje ortografi

E o co się czepiasz ;) byle był oddany sens :lol2: już poprawiłem "komp" chyba idę się wyspać :rolleyes:

 

a dla dysortografika "ą" i "om" to to samo czyli dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze troszke oleju by poratowalo?

Nie, delta jest nasmarowana, po prostu ten typ tak ma, jak silnik jest wielkosci wentylatora 40x40 :D

 

hmm ja mam wersje ktora ma 130cfm przy 12 V ;D ale tak czy siak wiejeeeee baaardzoo mooocnno, co dopiero 180cfm :D

ps. misiek -> "kąp będzie niesłyszalny" gratuluje ortografi

Ja tez miałem mieć tą 130CFM ale przez przypadek dostałem najsilniejszą wersje, 1.6a ;]

 

E o co się czepiasz ;) byle był oddany sens :lol2: już poprawiłem "komp" chyba idę się wyspać :rolleyes:

 

a dla dysortografika "ą" i "om" to to samo czyli dla mnie :)

Wg mnie dysortografia to tylko wymówka dla tych ludzi którzy nie chcą sie uczyć :P <no offence>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja tez miałem mieć tą 130CFM ale przez przypadek dostałem najsilniejszą wersje, 1.6a ;]"

 

 

grzesiu a jak z glosnoscia na 5v u ciebie, moja delta na 5v jest taka sobie cicha ;) strasznie terkocza lozyska, mozna porownac glosnosc do np. fandera na 10V naprzykład ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja tez miałem mieć tą 130CFM ale przez przypadek dostałem najsilniejszą wersje, 1.6a ;]"

grzesiu a jak z glosnoscia na 5v u ciebie, moja delta na 5v jest taka sobie cicha ;) strasznie terkocza lozyska, mozna porownac glosnosc do np. fandera na 10V naprzykład ;)

No tez jest tak srednio cicha...ale na codzien to mi nie przeszkadza, bo w budzie siedzi 2x80mm foxconn @ 12v, 1x92@5v, freezer, pentagram xc @ max rpm, delta @ 5v chieftec DF, i coolerek na chipsecie takze mam czym wyłapywac kurz z pokoju :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Dobre bo Polskie :) ale tak na serio to wentylator godny polecenia porządne wykonanie ciekawy kolor i w miarę cichy dla mnie to się liczy

Ad. 2 Przy czym fander jest cichszy chyba że stawiasz na wydajność.

Ad.3 Jak nie ma :P chcesz fote??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Fander. Mialem okazje widziec drugi wentylek. Owszem przeplyw solidny, ale halasliwe bydle ;). A fanderka 120mm sam mam i spisuje sie cudownie. Cichutki, regulatorek jest tak ze mozna podkrecic w razie czego, przeplyw bardzo satysfakcjonujacy, no fander to fander :) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo ci o trgo ?

http://www.allegro.pl/item92374018_wentyla..._3pin_nowe.html

a jak to sie ma do http://www.allegro.pl/item91003628_aerocoo...uper_cena_.html , http://www.allegro.pl/item92151059_silvers...modingu_pc.html , http://www.allegro.pl/item92331325_wentyla...rcool_nowy.html , ... sporo jest jeszcze takich

aha - i co w koncu z tymi deltami - czy one faktcznie maja terkoczace lozyska ? jak z ich glosnoscia na 5V czy nawet mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 5v na pewni terkoczą wieć jak ma być naprawde cicho to zapomnij, je colerspiryt też podobno terkocza el u nich wystaczy rozebrac je i nasmarować i jest naprawde nieżle. Tych innych niestety nie znam i nie moge nic o nich powiedzieć...

te evercoole wygladają spoko-mozę ktoś kupi na test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Fandery 120s i sa zajebiste na minumalnych predkosciach obrotowych nieslyszalne a na max wydmuciach!e z kompa powietrze az milo posluchac szelestu powietrza lozysk wogole nie slychac bo sa slizgowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, niby stawiam na wydajnosc, ale duza roznica wydajnosci miedzy silverstonem, a fanderem?

silver ma 100cfm ale czy jest potrzebne tyle?

fander ma 70cfm

 

pewnie fander na 70cfm vs silver 70cfm jest cichszy znacznie

 

co do kontrolera w fanderze, to on ma ale chyba nie do wejscia 3,5'' ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz w innym temacie cisza to zapytam tutaj, bo sprawa dotyczy wentyla 120mm. zastanawiam sie nad kupnem fadera 120 do chlodzenia procka. planuje wrzucic go na radiator od falcon rocka 2 przez przejsciowke 80-->120. koszty wyniosa ~60pln. czy to bedzie dobre rozwiazanie za ta cene? chcialbym nieco pogonic proca, a na tym chlodzeniu, ktore mam obecnie nie da rady:/. ma byc cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz w innym temacie cisza to zapytam tutaj, bo sprawa dotyczy wentyla 120mm. zastanawiam sie nad kupnem fadera 120 do chlodzenia procka. planuje wrzucic go na radiator od falcon rocka 2 przez przejsciowke 80-->120. koszty wyniosa ~60pln. czy to bedzie dobre rozwiazanie za ta cene? chcialbym nieco pogonic proca, a na tym chlodzeniu, ktore mam obecnie nie da rady:/. ma byc cicho i wydajnie.

nowy wiatrak nic ci nie da, konieczna jest wymiana radiatora bo to glownie wplywa na jakosc chlodzenia a nie sam wiatrak, przyklad moje chlodzenie: na 1500rpm proc jest cieplejszy o 1-2C max niz na 6000rpm oczywiscie w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze mi ktos podac rozstaw dziur w tym wentylatorze AKASA Amber Series Ultra Quiet 120 w ogole w wentylach 12x12cm

 

juz mam, okolo 105mm

 

chce wrzucic ta akase jako wiatrak wciagajacy powietrze do budy, a wyciagajacy mam Arctic Cooling - Fan PRO 2 LIGHT Thermal Control narazie jest przyjemna (prawie) cisza

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji fandera - jak jest zbudowany ten regulator ? czy to nie zwykly potencjometr wmontowany podobnie jak czujka termiczna w wiatraki np. arctica ? tylko czy wie ktos jaki dokladnie potencjometr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...