Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że się przyda! Dlaczego tylko popularne? Najlepiej wszystkie dostępne na rynku :]

:) Musze sie tylko skontaktowac z 4maxem w sprawie kilku wentyli.. Jakie macie propozycje ? Co umiescic w zastawieniu ? Bo wszystkich dostepnych na rynku na pewno nie osiagne

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73848150

Wystarczy na Allegro.pl oblookać.

Mehehehe, co ty nie powiesz, niema mozliwości dostania tego wentyla (o którym pisałem wcześniej) w polsce, czy to w sklepie czy na allegro, mam po prostu nadzieje ze ktoś z Was może mieć coś takiego, ten link od Ciebie to zupełnie inny wentylator -> różnica pomiędzy TA450DC a VA450DC jest jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.

Pozdro4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...akasa poszła w ... , -został fander ...

jako szczesliwy uzytkownik dwoch nowiutkich fanderow na chlodnicy. moge tylko powiedziec:

zgadzam sie w 200% :D

 

Fanderki sa po prostu niemozliwe.Na maxymalnych obrotach robia niezla wichure i do tego same w sobie nie sa glosne, po prostu powietrze przeplywajace przez chlodnice szumi jak wsciekle ze je takie dwa niepozorne bialaski tak ciagna :)

Natomiast skrecone do 800 obrotow, milkna kompletnie, ale co wazne przeplyw powietrza jest duzo wiekszy niz przy poprzednio uzywanych glacialach.Jedyne co mozna uslyszec do delikatny szum powietrza, sam wentyl nie wydaje zadnych dzwiekow.Moglbym co prawda zejsc z obrotami jeszcze nizej (oryginalny regulator przy wentylach na maxa jest, a reguluje je z aerogate2), skrecajac je na regulatorze, ale obecnym kompromis miedzy cisza a przeplywem uwazam za bardzo korzystny.

Jednym slowem Fandery rox :D

Jeszcze moglby samhain wypuscic serie przezroczyta, lub przezroczysta z np. fioletowym wirnikiem (lub w innym kolorze) i biore jeszcze dwa (biale mi nie pasuja do kolorystyki budy).Moglybyc nawet drozsze.

Kupujcie Fandery :)

 

P.S.dzieki za sklonienie mnie do zakupu fanderow a nie akasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... roznica w wydajnosci jest znikoma/zadna...

ojj tu smiem sie nie zgodzic.Mialem glaciale na chlodnicy przez pol roku, wiec wiem co mowie.Przy tym samym poziomie glosnosci roznica w przeplywie jest znacznie wyczuwalna.

Nie wiem jeszcze jak na Fandery i kulture ich pracy wplynie czas+kurz, ale glaciale po pol rocznym uzywaniu i czyszczeniu raz na miesiac, nie sa juz tymi samymi wentylami co na poczatku (slychac wyraznie prace samego wirnika, dolacza sie tez lekkie terkotanie, mimo ze byly czyszczone i smarowane).

Poza tym fander daje spory zapas mocy, czym glacial nie moze sie pochwalic.

Co do ceny... no coz dla mnie te 14 pln na sztuce wiecej, przy tych parametrach (cisza/wydajnosc), to nie jest zbyt wygorowana cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trzy glaciale i lozyska w ogole nie slychac (no chyba ze sie przylozy ucho ale to normalne), jedynie co to usuwalem kurz, smarowanie narazie nie bylo konieczne, tak wiec jedynym zrodlem halasu jest przeplywajace powietrze, a na to juz nie ma wplywu wentyl, czyli przy tym samym szumie powietrza jego przeplyw musi byc taki sam

przeplywu powietrza nie mozna jednoznacznie porownac przykladajac reke bo wszystko zalezy od profilu lopatek i jak one to powietrze wydmuciach!e

a porownujac parametry:

fander ----> 32.71 CFM @ 800 RPM, 15.1 dB

glacial ---> 37 CFM @ 950 RPM, 19 dB

jak sie zjedzie glacialem do 10V (cos kolo 800rpm) to wydajnosc jak i halas bedzie podobny

to samo a roznica 15pln, dla mnie nie warto

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fandery mają ten plus, że mają zapas mocy. Bym wziął, ale brak $ i... mam już Glacialtechy :P Na 12v są niemal bezgłośne, delikatny szum, na 10v-9v C.I.S.Z.A.

 

Glacial ma tę przewagę, że ma 2xkulki (nieśmiertelne łożysko) więc będą u mnie długoooo pracować... ale jak wymontować stary wiatrator, jak w jednej ze śrub ten "krzyżyk" na śrubokręt przestał istnieć... tylko dziura :mur:

 

Wiertarką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xkulka to wg ciebie wiecznosc? W fanderze jest łozysko ceramiczno-slizgowe o podobnym czasie pracy co kulkowe a jest o tyle lepsze ze nie wydaje zadnego odglosu jak np. terkotanie czy stukanie (tyczy sie to niektorych wentyli z łoż.kulkowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lozysko takie czy takie nie ma wiekszego znaczenia, mtbf rzedu 50000h to 5 lat ciaglej pracy, co do glosnosci tez nie ma znaczenia, trza ucho przykladac by uslyszec roznice, poza tym i tak komp nie bedzie bezglosny i wszystko zostanie zagluszone jesli ktos ma naprawde dobry sluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naprawde dobry sluch :P A z reszta i tak te wentyle nie przezyja tych pieciu lat jesli nie bedzie sie o nie dbalo (czyszczenie & smarowanie). Ja jestem w trakcie modyfikacji big towera ktory stoi u mnie w piwnicy, przygotowalem w nim 2 otwory pod 120 mm dmuchawy, z przodu i z tylu NAD zasilaczem... eh tam gdzie sa wyprowadzenia od mobo maksymalnie wejdzie 92.. i sie wlasnie zastanawiam czy w ogole tam pchac jakiegos wentyla bo buda jest nastawiona na maksymalna cisze, do srodka pojda maty itd dysk w gumki i pewnie chlodzenie pasywne na CPU,GPU i NB. Czy myslicie ze 2 fandery (front&rear) na minimum dadza rade zrobic w budzie odpowiedni przeciag ? Bo zasilacz to topower - nie wieje przeciez za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tilt

 

To Zenfist, a nie samhain jest dystrubutorem fander'a.

 

Bzdura jest gadka, że fander i jak glacial to to samo. Fandery są idealnie wyważone, wieją mocno na 5V będąc nieslyszalnymi (mam dwa na chłodnicy. To jedyne wentylatory, nie licząc 2 w eneku, w wygluszonym stackerze, także wiem co to cichy pc) i o to chodzi. Ta różnica 15pln względem tanich wentylatorów to 1,5 piwa w knajpie, także chyba można to przeboleć? :blink:

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tez glaciale przy fenderach puchną. Maja za slaba moc, 0 zapasu, a nawet przy 12v je sluchac (mimo slabego nawiewu). Glownym argumentem jest wyczuwalnie lepsza wydajnosc fendera przy tym samym poziomie ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jest gadka, że fander i jak glacial to to samo. Fandery są idealnie wyważone, wieją mocno na 5V będąc nieslyszalnymi (mam dwa na chłodnicy. To jedyne wentylatory, nie licząc 2 w eneku, w wygluszonym stackerze, także wiem co to cichy pc) i o to chodzi. Ta różnica 15pln względem tanich wentylatorów to 1,5 piwa w knajpie, także chyba można to przeboleć?

glaciale nie brzecza, nie stukaja, nie wydaja zadnych dziwnych dzwiekow (a mam je zamontowane w roznych miejscach i na rozne sposoby: sroby, klej), lozysko pracuje cicho, z odleglosci 1m jest nieslyszalne (pracujaca elektronika kest w stanie zagluszyc ten dzwiek), na 10V pracuja bezglosnie i wieja mocno (na tyle na ile fizyka pozwala), zywotnosc zalezy od warunkow pracy oraz jak bedziesz dbal o wentyl, jak dla mnie to jest to samo i minimalne roznice (nie wiem nie jestem w stanie stwierdzic) nie sa warte 15pln, a cisza wiem co to jest, teraz moj komp jest prawie bezglosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney => popatrzylem na Twoja sygnaturke i smiem swierdzic, ze masz klopoty ze sluchem. TT Polo skrecony na minimum nie jest cichy, slychac go wyraznie. wiec traktuje Twoje slowa o nieslyszalnosci z duza rezerwa.

 

"glaciale nie brzecza, nie stukaja, nie wydaja zadnych dziwnych dzwiekow"

 

u Fandera tez nie doswiadczysz takich atrakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam naprawde dobry sluch :P A z reszta i tak te wentyle nie przezyja tych pieciu lat jesli nie bedzie sie o nie dbalo (czyszczenie & smarowanie). Ja jestem w trakcie modyfikacji big towera ktory stoi u mnie w piwnicy, przygotowalem w nim 2 otwory pod 120 mm dmuchawy, z przodu i z tylu NAD zasilaczem... eh tam gdzie sa wyprowadzenia od mobo maksymalnie wejdzie 92.. i sie wlasnie zastanawiam czy w ogole tam pchac jakiegos wentyla bo buda jest nastawiona na maksymalna cisze, do srodka pojda maty itd dysk w gumki i pewnie chlodzenie pasywne na CPU,GPU i NB. Czy myslicie ze 2 fandery (front&rear) na minimum dadza rade zrobic w budzie odpowiedni przeciag ? Bo zasilacz to topower - nie wieje przeciez za mocno

http://www.short-media.com/review.php?r=230 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msydney => popatrzylem na Twoja sygnaturke i smiem swierdzic, ze masz klopoty ze sluchem. TT Polo skrecony na minimum nie jest cichy, slychac go wyraznie. wiec traktuje Twoje slowa o nieslyszalnosci z duza rezerwa.

 

"glaciale nie brzecza, nie stukaja, nie wydaja zadnych dziwnych dzwiekow"

 

u Fandera tez nie doswiadczysz takich atrakcji.

 

1. TT Polo mam skrecony do 1300rpm (dodatkowy potencjometr) i jest "nieslyszalny", poza tym kazdy komp bedzie wydawal jakis dzwiek, nawet taki ktory bedzie chlodzony pasywnie (zadnego wentyla), nie wiem czy wiesz ale mozna uslyszec czy w pokoju gra tv (ciemny obraz bez fonii) badz jest wlaczona jakas elektronika, moj komp jest cichy i staje sie nieslyszalny jak otworze okno

 

2.to po co dawac 15pln wiecej jak ten i ten nie ma takich atrakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To Zenfist, a nie samhain jest dystrubutorem fander'a....

ajjj aj aj z pokora prosze o wybaczenie. dopiero jak to przeczytalem to zauwazylem jaka gafe strzelilem...

 

@cmsydney

 

po pierwsze tak kategorycznie wypowiadasz sie o braku roznicy miedzy fanderem a glacialem, ale powiedz mi... uzywales fandera??

 

po drugie cisza odczucie subiektywne, wiec dyskusja na temat co cichsze jest troche bezcelowa, chociaz patrzac na twoja sygnaturke jestem sklonny przylaczyc sie do opini Niemca (no ofense)

 

po trzecie jezeli chodzi o wydajnosc to nie bede ci pisal ze lepiej wieje jak sie przylozy reke, lecz podam konkret - po zmianie glaciali na fandery temp na procku spadla mi srednio o 1,5 stopnia.Nie jestem niestety podac roznicy w temp wody w ukladzie bo czujka od termometru mi siadla.

 

Ale kazdy ma prawo do swojego zdania, wiec nie odbierz tego jako atak na ciebie i twoje glaciale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie urzywalem fandera ale nie chodzi mi o to ze glacial the best a fander do [gluteus maximus]

glacial jest cichy i bardzo dobrze wykonany wiec naprawde ale nie da sie odczuc lepszego wykonania fandera (o ile jest lepszy), lozysk nie slychac, jedynie szum powietrza co jest normalnym zjawiskiem, po pol roku pracuja idealnie bez smarowania

tylko i wylacznie pisze swoje zdanie ze fander nie jest wart tych 15pln wiecej

po trzecie jezeli chodzi o wydajnosc to nie bede ci pisal ze lepiej wieje jak sie przylozy reke, lecz podam konkret - po zmianie glaciali na fandery temp na procku spadla mi srednio o 1,5 stopnia.Nie jestem niestety podac roznicy w temp wody w ukladzie bo czujka od termometru mi siadla.

reka nie da sie wyczyc ktory lepiej wieje, wszystko zalezy od profilu lopatek, przeplyw moze byc ten sam ale powietrze jest wywiewane wiekszym katem, co do temperatury to tez zalezy od predkosci obrotowej, z czasem rowniez moze tracic swoje wlasciwosci

sprawdzac mozna co najwyzej przy nowych wiatrakach

nie ma co sie klocic, ty moze na tym zyskales, ja jednak bede uwazal ze 15pln nie warto doplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie ma co sie klocic...

ja sie nie kloce :)

takze nie narzucam swojego zdania, w koncu kazdy ma prawo miec swoje.

po prostu dyskutuje.

Nie uwazam tez glaciali za jakies szajsowate wentyle, sa calkiem niezle (w koncu tez mi dluzszy czas sluzyly).

Dziele sie tylko swoim zadowoleniem z dobrego zakupu i wrazeniami z uzytkowania.

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czy ty jestes slepy na argumenty jakie wysunal Tilt ? Przeciez 1.5*C mowi samo za siebie, bo w koncu ustalilismy ze oba wentyle sa ciche z tym ze za te 15zl ktorych ci zal masz wiekszy przeplyw przy tym samym lub nawet mniejszym halasie i do tego zyskujesz spadek temperatury..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bede uwazal ze 15pln nie warto doplacac

 

mam wrazenie ze sam chcesz sie utwierdzic w przekonaniu o swych racjach

 

zabierasz kolego głos o wentylach których nawet w łapie nie miałes -wiec czysto teoretyzujesz

 

tylko po co?

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo nieporozumien... wziolem sie za pisanie porownania wentyli 120mm... mam teraz na biurku akase amber, fanderka, coolink 12vs i noiseblockera sx2.. w przyszlym tygodniu dostne moze glaciale i kilka innych zabawek

pierwsze wrazenia : SX2 JEST GLOSNY - za 2x wiecej co za fandera dostajemy bubel ktory slychac wyraznie na 5V - coolink i akasa tez nie wypadaja zbyt rozowo przy naszym bialym wicherku :) Sadze ze glaciale takze odpadna w przedbiegach w rankingu przeplyw/halas

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...