Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=81

 

Ciekawe jak smiga Ten, podejrzewam, ze to tania i cicha alternatywa, tylko jeszcze raczej nie dostepna w PL :?

Wygląda jak Alphacool / Silentmaxx (SilenX też miał identyczny kształt). Jeżeli ma dobra łożysko to tylko podpiąć na 5V i jedziemy. Ciekawa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melonowy zapomniales dodac informacji o aurasie :P

Ha ha... baaardzo smieszne :lol2:

BTW auras jest 92 mm dmuchawą

 

EDIT:

 

Hmm przeplyw powietrza - czekam teraz na spirometr - do czego sluzy tlumaczyc nie trzeba

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca tego tygodnia bede mial kilka wentyli Papsta, TT Thunderblade i moze jakis wentyl YS tech'a. Wiecie moze skad wziac spirometr ? Musze sie przejsc na politechnike - moze mi pozycza :lol: ewentualnie pozostaje mi odwiedzenie szpitali bo moj kontakt i zrodlo z ktorego mialem wziac to urzadzenie nagle ucichlo

 

 

EDIT :

 

Jestem na jutro umowiony do przychodni w nowym szpitalu AM we Wrocławiu :) Pani jest tak miła, że dostane dokładny wydruk ze spirometru. Na zachete foty prowizorycznego shrouda jaki zmontowalem zeby podpiac calosc pod spirometr

 

Foto 1

 

Foto 2

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede robic pomiaru dzwieku tylko przeplywu powietrza - konstrukcja jest taka jaka jest bo wiadomo spirometry maja ustniki jak dla ludzi. Nawet nie chodzi o dokladnosc pomiaru i zweryfikowania tego co podaje producent tylko o zastawienie ze sobą tych wentylatorów i ich wydajności. Jesli chodzi o pomiar glosnosci to nie udalo mi sie dotrzec do odpowiednich urzadzen takze ten pomiar sobie odpuszcze i sprawdze to organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego jest spirometr, myslalem ze bedzie tez wzmianka o glosnosci.

A jesli chodzi o przeplyw to w sumie ksztalt, odstep od otworu wlotowego w shroudzie tez moze miec wplyw na wynik (gdyby byl blisko wieksza czesc powietrza bylaby odbijana przez scianki).

Ale i tak dobra robota, taki test to tutaj nowosc B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx aerial

 

Shroud zbudowany jest prowizorycznie z kartonu, na kształ ściętego ostrosłupa, ktory na wysokosci silnika wentyla ma dziure - odleglosc pomiedzy samym wentylem a wylotem wynosi 5.5 cm - zbudowalem to w taki sposob by shroud zbieral jak najwiecej powietrza i jak najmniej odbijal

a test jest pisany raczej na stronke :)Pimp My Case

 

wentyle jakie przetestuje jutro to:

Fander 120mm

Cooling vs12

Akasa Amber 120mm

Noiseblocker 120mm SX2

 

i prawdopodobnie (to zalezy czy kumpel przywiezie z angeli)

Sunbeam Anodized LED Fan 120

Noiseblocker SX1.

 

Co do wzmianki o glosnosci - bedziecie musieli zaufac moim uszom :) przeprowadze chyba jeszcze ankiete wsrod domownikow i bede wiedzial mniej wiecej ktory z nich jest rzeczywiscie najcichszy

 

Edit:

 

zamiast nosblockera sx1 i sunbeama dostałem TT Thunderblade i CoolerMaster Silent Led'a. Łącznie 6 wentyli - to jest pierwsza czesc testu

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już wykresy ze spirometru :)

Ktos prosil o zdjecia tego urządzenia --> prosze bardzo :)

foto 1

foto 2

 

Wieczorem przeprowadze analize wynikow i zabieram sie za pisanie recenzji/testu

o ktorej bedą wyniki?? :) bo dziś chciałem sie zabrac za zakup 1x120mm by Fander i 1x92 by Fander (ale może akasa bedzie lepiejsza? :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko zagladajac w wykres moge stwierdzic ze fander wygrał pod wzgledem przepływu na 12V .... na 5V jest tez roznica na korzysc fandera ale jest ona dosc mala i nie wiem czy uznac ja za blad pomiarowy... Fander mniej wibruje no i ma ten potencjometr :) Wg mnie lepszy bedzie fander i to nie dlatego ze go mam czy cos ale szczerze go polecam. Cena ta sama ale jednak w wypadku fandera jest o tyle milo ze jako forumowicz tweaka dostaniesz znizke, z fandera tez nie slychac pracy łożysk - w akasie mozna wyraznie to uslyszec z odleglosci 30-40 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prosilem o te zdjecia spirometru i tak jak sadzilem, wyniki nie beda poprawne przy zastosowaniu shrouda

otoz zaleznie od profilu lopatek powietrze jest roznie wypychane: w kierunku prostopadlym do wentyla badz bardziej pod katem, wiem bo mialem wiele wentyli i bylo to wyczywalne reka, tak wiec powietrze to bedzie roznie odpbijalo sie od scianek shrouda i bedzie rozny wspolczynnik tlumienia dla kazdego z wentyli, w ostatecznosci moze okazac sie ze wentyl ktory ma fizycznie najwiekszy przeplyw wynik bedzie mial najgorszy

aczkolwiek jestem ciekaw co ci wyjdzie

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjasnienia - robilem po 2 pomiary - jeden ze shrouda, drugi z trzymajac ustnik spirometru jakies 7 no moze 8 cm od wentyla nieco powyzej jego silnika

 

Nie zaprezentuje wam orginalnych wykresow bo sa malo czytelne niestety :( wracajac do domu tak pieknie ochlapal mnie autobus ze wykres sie troszke rozmyl, ale sa na szczescie dane w tabeli

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1

Agrh.. moje niedopatrzenie - nie wrzucilem wykresu.. zaraz sie tym zajme

 

ad.2 Skala w [dB] - jest napisane (35 wzgledna cisza)

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...