Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

ALE DZIAŁŁA :D Moze to daltego ze sa robionne w Radommiu ;)

 

A tak powaznie to dla zwolennikow ciszy obecnie na rynku nie ma lepszej 120 jak i 92 niz fander. Nie moge sie doczekac nowej serii z 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mcs.pc.pl/produkt947.html mam ta obudowe z scythe ninja na procku (w sigu wszystko jest)

i kupuje wlasnie wiatrak (fandera - przekonalem sie:) 120mm, czy wartobybylo z przodu i z tylu obudowy wstawic tez 2 wiatraki fandera?

i kupic do zatoki 3,5'' kontroler obrotow 3 wiatrakow? co myslicie o tym pomysle ?;> imo bedzie bardzo chlodziutenko w srodku jakby na pelne obroty sie wstawilo ;]

 

pozdrawiam

Edytowane przez Lando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym http://www.allegro.pl/item91370741_arctic_...wosc_gw_fv.html nie lezy mi zbytnio wydawac 39zł na wiatrak plus przesylka, bo zbieram na karte graficzna, takze boli mnie to ...

 

oczywiscie jak nic innego sie nie nada to wezme akase albo fandera

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agrh.. cmsydney skoncz juz - nie ma co porownywac glaciali (kulki ktore zawsze bedzie slychac, bez regulacji) z fanderami (łozyska slizgowe)..

mialem fandera i porownywalem, moze i glacial jest troche glosniejszy jak sie go przystawi do ucha, wkladasz do budy i nie ma roznicy, ustawilem je na tyle by nie bylo slychac powietrza (oba sie krecily ok 810-820rpm), do tego komp nie byl wlaczony, chodzily same wentyle, a przy normalnej pracy dochadza inne wentyle, dyski i sama elektronika, przeplyw powietrza taki sam, nie da sie wyczuc a juz na pewno nie odbije sie to na temperaturze, powtarzam, nie ma zadnej roznicy, dla mnie to 9pln wywalone w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam, ufam swojemu zmyslowi, gwarantuje ci ze przeplyw jest podobny, czy to bedzie 32cfm czy 30 nie odczujesz tego ani temp sie nie zmieni

przyklad: moj proc i chlodzenie, stress, roznica temp pomiedzy 1500rpm a 6000rpm wynosi raptem 2C-3C (zaleznie od pory roku), a roznica w przeplywie 22 i 72cfm

kszalt lopatek? optymalny nie musi byc jeden, ilosc lopatek tez nie musi byc duza, przyklad: glacial 92mm ma ich tylko 5 a przeplyw powietrza na normalnym poziomie

wnioski wyciagnijcie sami i zdecydujcie czy warto dac 9pln wiecej za fandera

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kitu ten test, nie ma ani fandera ani glaciala, poza tym brakuje jednego testu: porownanie wydajnosci przy zachowaniu tej samej glosnosci (mam na mysli wzgledna cisze) czyli rozne napiecie dla kazdego wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzialem jeszcze takiego testu by testowali to o czym pisalem wczesniej, testowanie wentyli przy 12V, 7V i 5V nie ma sensu, przeciez kazdy wentyl ma inna charakterystyke napiecie-obroty, i jak to ocenic ktory zapewnia najlepsza wydajnosc przy zachowaniu ciszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem, mam 2 wiatraki w budzi 1 wciagajacy i 1 wyciagajacy, 1 - 80x80 AC wyciagajacy jest zamontowany w szybie z boku i wieje na plyte, a 2 wiatrak fander 120x120 jest z tylu obudowy i wciaga powietrze, nie wiem czy to dobrze moze wiekszy dac na wyciagajacy ? co radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wlasnie to zmienilem teraz fender wyciaga, a arctic z boku obudowy wciaga, no i temp troche zmalala :D dzieki raz jeszcze

 

teraz mam takie temp w everescie:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 40 °C (104 °F)

Aux 39 °C (102 °F)

WDC WD800JD-00LSA0 31 °C (88 °F)

troszke zmalaly B)

przy cfg:

CPUID: nazwa procesora AMD Athlon XP 2000+

Częstotliwość taktowania procesora 1650.0 MHz

Mnożnik procesora 11.0x

Procesor FSB 150.0 MHz (oryginalny: 133 MHz, overclock: 13%)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400S(-L) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio)

Edytowane przez heryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w mojej zasiłce modecom MC-350W ATX2.0 PFC wyrobiło się łożysko w wiatraku i zaczoł burczeć, na razie dość cicho ale z własnego doświadczenia wiem że za 3-5 miesięcy sąsiedzi będą się skarżyć a pies mi ogłuchnie.

Potrzebuje wydajnej by mi się zasiłka nie zjarała, świecącej na niebiesko (biorę się za moding 8) 120mm w miarę cichej konstrukcji która będzie dobrze współpracowała z PFC. Co polecacie?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma wentylator w zasilaczu do korekcji wspolczynnika mocy (pfc)?

Sorry, walneło mi się, widać za długo wczoraj pisałem magisterkę, przy hałasującym kompie i mi się wszystko pokiełbasiło ;) chodziło mi raczej o wbudowany w zasilacz? kontroler obrotów, który sądząc ze "stopniowego" działania raczej nie jest termistorem wbudowanym w wiatrak, może się mylę ale tak to wygląda :unsure:

 

Tak więc co polecacie do tej zasiłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fandera ja też miałem regulacje wentylatora ale i tak to nie zdawało egzaminu bo leciał czały czas na maxa. :) Reklama czyni cuda ;)

Jak dałem Fandera słyszę teraz powietrze które przepływa przez moją budę i chyba zainwestuje w... maty :) A u mnie wymiana wentylatora wyglądała tak

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...