Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupno R9800, który jak wiadomo sporo ciepła wydziela skłoniło mnie do zakupu jakiegoś wentyla na bok obudowy. Wentylację mam w niej bardzo kiepską bo tylko 80mm arctic wyciąga powietrze na tylnej ścianie, na przód niestety nie mogę nic wstawić. Kasy na to za dużo nie mam zamiaru poświęcić bo do takiej starej budy jak moja fandera nie ma sensu kupować raczej.

Widziałem na allegro mnóstwo wentylatorów Arctic AF12025. poczytałem trochę opinii i nie są może zbyt pochlebne, ale ludzie mają tendencję do porównywania wiatraka za 14zł z Fanderem lub Akasą za 3 razy więcej...

Mam w zamiarze kupienie 2 takich Arcticów i wstawienie ich 2 wycięte samodzielnie dziury w boku obudowy (jedna na wysokości grafiki, druga dla CPU). Czy taka inwestycja 28 zł opłaci się?

Jak z głośnością tych wentyli bo nigdzie nic nie mogę znaleźć na ten temat... ewentualnie mógłbym je puścić na 5V jeśli byłyby za głośne.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz puszczac wiatraki na 5V, to polecam 120x120 coolerspirit - 12zl szt. na allegro. sam ostatnio kupilem sobie takie 2 (na fiata) i jestem bardzo zadowolony.

przy 5V jest w miare wydajnie i cicho (cicho - czyli +/- tak jak chieftec za 25zl)

 

aha - link http://www.allegro.pl/item103188384_wentyl..._3pin_nowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pisal, ktos sprzedajacy nowe Arctici na Allegro wynika ze przy 5v maja one ~1100 rpm a to niestety dosc sporo jak na 120 :|

Czyli głośne mimo wszystko będą? Jakoś specjalnie cichego kompa nie mam więc raczej mi to nie będzie przeszkadzało jeśli hałas jest w granicach normy... Aktualnie najgłośniejszy jest wiatrak na grafie, który mam zamiar wymienić na Pentagrama... Czy te Arctici puszczone na 5V będą głośniejsze od Pentagrama XC-80 AlCu puszczonego na powiedzmy 1800-2000rpm? Jeśli nie to biorę sobie je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniejsze raczej nie będą, jak dasz pod nie jeszcze podkladki gumowe to masz już prawie cisze a jak nie to obniż jeszcze napięcie, mam jeden wiatrak(80x80mm, ze starego zasilacza), który po przesmarowaniu startuje nawet na 3 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypadaja Revolteck'i AirGuard 120?

 

Cena jest atrakcyjna - 21zl ale mam kilka watpliwosci. Czy rusza nna 5V bo niiby deklarowany zakres to od 7V do 12V.

 

Szczerze to nie usmiecha mi sie wydawac 50 zl na Fandera ktory teraz juz korzysta z "marki".

 

Potrzebowalbym jeszcze 2x80 a Revoltec tez ma je w swojej ofercie ~ 12 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Panowie założyłem na tył obudowy Scythe S-Flex 800 RPM 120 mm.

Pierwsze wrażenia: NIEZWYKLE cicho. Czuć lekki podmuch, ale wogóle nic nie słychać (teraz dopiero słychać HDD). Co do wydajności, to chyba też spox (nie kręcę, chociaż mam niebieskiego Zalmana i w budzie raczej jest ciepło).

Krótko mówiąc: dla wielbiących ciszę - gorąco polecam (65 PLN z kołeczkami gumowymi na allegro).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas miałem 80 mm no name (obudowa tracer). I to on właśnie "gwizdał". Nie zauważam różnicy w temp., chociaż za bardzo się tym nie przejmuję (nie kręcę).

Freezer dmucha na tył obudowy, a Scythe wydmuciach!e na zewnątrz. Jeszcze raz polecam. Chociaż kosztuje to tyle, co połowa całej obudowy wraz z tym no name'em 80 mm :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może Thermaltake SmartFan 120? Jak to wyje na max i min? Potrzebuje czegoś o wydajności około 100CFM na max. Ale po spuszczeniu na minimum, żeby było w miare cicho... bo niesłyszalnie to pewnie nie da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO dla mnie-wydawanie 65zł na ten wentylator wyciagający to głupota(bez obrazy).

Ten Scythe jest cichy bo ma rpm na 800 ustawione.Puszczony juz nawet na 1000-by był słyszalny. Wentylator wyciągający puszcza sie zazwyczaj na niskich obrotach a prawie każda 120 puszczona na 700-800rpm bedzie dobrze spełniała swoją role przy bezgłośnej pracy.

 

http://www.allegro.pl/item103736275_xilenc..._taniutko_.html

 

http://www.allegro.pl/item105372136_arctic...2025_120mm.html

 

i wszystko.....tanio i cicho na 800rpm.IMHO, jak juz płacic to za Fandera.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze co nieco o AF12025. Nabyłem ostatnio dwie takie sztuki. Startują od 3V. Względnie ciche są do 5v. Aby były ciche trzeba je BARDZO DOBRZE odizolować od wszelkich elementów mogących wpadać w rezonans. Podsumowując - to jest wentyl za 14zł i dostajemy dokładnie to za co płacimy - bez rewelacji ale może być ;D - szczególnie jak sie hajsu nie ma za dużo na wentyle :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Względnie ciche są do 5v. Aby były ciche trzeba je BARDZO DOBRZE odizolować od wszelkich elementów mogących wpadać w rezonans. [...]

Czyli gumowe kołki powinny załatwić sprawę. A sprawdzałeś jak się spisują trzymane w ręku? Wtedy wentyl nie wpada w wibracje i dokładnie słychać, jak bardzo hałasuje przepływające powietrze i łożyska.

 

Jakie mają obroty @ 5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy trzyma sie AF12025 w ręku nawet nie czuć wibracji. Co do odgłosów to jednak słychać coś - owe coś to nie przepływające powietrze - albo silnik albo łożysko - stawiałbym na silnik bo arctic cooling chwali sie że stosuje łożyska olejowe - takie zaś powinny być ciche - tak ??? - coś tam lekko buczy w każdym razie.

 

Co do obrotów to nie mam pojęcia - tam są tylko dwa kabelki do zasilania - brak trzeciego do pomiaru obrotów. Jeżeli postawimy hipotezę że zależność obrotów od napięcia jest liniowa :) to łatwo policzymy obroty: 5/12*1500=625

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam 120mm, ważne - absolutna cisza i możliwie niska cena, przewiew - hmm crystal 120mm na 5v wystarcza, podobny lub lepszy

2 szt będą wietrzyć 3cia znajdzie się na procesorze, kolejny warunek - wentyl cichszy i wydajniejszy od seryjnego z tt bigtyphoon ;)

 

 

co to jest ? ;]

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w ręku wersje 92 czy 80 mm, była w lubelskim comp 'ie, potraktowałem ją jako ciekawostkę i tyle, zaraz zamowie moze jedna do testow ;)

 

na razie do testow niestety nie bedzie ale przy okazji coś wskoczy do paczki ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaward Golf Series

Podobno w Japoni robi furorę.Wszedłem na jakieś forum i w sygnaturkach rzeczywiście sporo znalazłem

Chyba zamówię 2x120mm i się przekonamy :)

Ok ja czekam jak co to też kupię :) i sprzedam Fandera :D bo nie jest za cichy :( czekam na relacje.

A tak na oko czy on nie przypomina Fandera ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 2 sztuki ale w wersji z niebieskimi diodami led.Myślę,że biały nie jest dobrym pomysłem,mój fander jest już niezbyt estetyczny ,a przecież nie będę go czyścił co tydzień...

Wg specyfikacji led mają te same parametry co białe.

Mam fandera więc zrobię bezpośrednie porównanie :)

Jak dobrze pójdzie to już w sobotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm 120mm z ledami ??

Tak.

Nie ma jej na aukcji wystawionej ale jest dostępna w cenie 41 zł.

Zaward LED 120mmTu kosztuje 16 ojro :blink:

Czekam na przesyłkę...

Płacenie z góry za nowego fandera nie uśmiecha mi się.Zbyt łatwo jest popsuć poprawiając coś co było do tej pory dobre. A zaward przekonuje mnie również znakomitym wyposażeniem

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore wentyle beda lepsze ;) ? tzn. czy ktos ma bo tabelki kazdy sobie moze zmyslic

 

silent cat http://allegro.pl/item105374915_thermaltak..._62_2_cfm_.html

czy silent wheel

http://allegro.pl/item105478137_thermaltak...4_cfm_hit_.html

 

generalnie widac ze cat ma troszke wiecej cfm przy tym samym poziomie glosnosci ale jak jest naprawde ? niech uzytkownicy sie wypowiedza

 

a jesli nie te 2 to co w cenie do 30zl aby bylo cicho i powyzej 50cfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore wentyle beda lepsze ;) ? tzn. czy ktos ma bo tabelki kazdy sobie moze zmyslic

 

silent cat http://allegro.pl/item105374915_thermaltak..._62_2_cfm_.html

czy silent wheel

http://allegro.pl/item105478137_thermaltak...4_cfm_hit_.html

 

generalnie widac ze cat ma troszke wiecej cfm przy tym samym poziomie glosnosci ale jak jest naprawde ? niech uzytkownicy sie wypowiedza

 

a jesli nie te 2 to co w cenie do 30zl aby bylo cicho i powyzej 50cfm

Zaden wentylator 120mm nie bedzie utrzymywał ponad 50cfm przy zachowaniu ciszy.Albo chcesz miec cicho i w miare wydajnie to wtedy polecam:

http://www.allegro.pl/item106830534__glaci...19db_gw_fv.html (950 rpm jest raczej cichutkie a 37 cfm to wynik lepszy od akasy ktora potrzebuje 1200rpm aby dac taki przepływ)

 

Jesli chcesz miec wydajnie i w miare cicho to moze byc ten Silent Cat.A jesli chcesz miec to i to- to polecam Fandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...