Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

A oto co mozna zrobic z wiatrakami 120, i z chlodzeniem w budzie, mysle ze jest to najbardziej optymalne rozwiazanie chlodzenia powietrzem komputera w obudowie miditower

sa 3 wiatraki Tt i jeden wraz z obudowa tracera, na procesorze jest si-97 z Tt silentcat 9cm, wszytsko jest ciche, prucz zasilacza niestety, ale za jakis czas cos sie z tym zrobi

milego ogladanie :D

 

Update Foto:

--------------------------------

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4

--------------------------------

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebrałem 2x 120mm crystala,, nie mam specjalnego porównania do innych 120 ale -> na 12V są słyszalne w dzień w ręku ale i dmuchają nieźle (ale spodziewałem się lepiej), na 7V są wyraźnie cichsze ale nie bezgłośne, radzą sobie z wentylacją obudowy - chociaż mogło by być lepiej, wentylator z radeona (80mm coolermaster podwojna kulka z kontrolą) kręci się w 2d ponad 2200rpm, przy otwartej tyle miał w 3d po oc, w idle miał 1900.. problem się rozwiąże i w sumie przewidywałem że tak będzie - na grafkę poleci arctic fan3 jak gdzieś uda mi się go kupić w lublinie,, wentylatory świecą ładnie i wydaje mi się że na 12-7V równie jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto co mozna zrobic z wiatrakami 120, i z chlodzeniem w budzie, mysle ze jest to najbardziej optymalne rozwiazanie chlodzenia  powietrzem komputera w obudowie miditower

sa 3 wiatraki Tt i jeden wraz z obudowa tracera, na procesorze jest si-97 z Tt  silentcat  9cm, wszytsko jest ciche, prucz zasilacza niestety, ale za jakis czas cos sie z tym zrobi

milego ogladanie  :D

 

Update Foto:

--------------------------------

1232483[/snapback]

Ja też myślę, że takie chłodzenie jest optymalne, ale pewnie gorzej z ciszą. Faktycznie - najlepsze rozwiazanie to wentyl na górze obudowy, ale niestety tego będzie słychać u mnie, bo będzie walił prostu w uszy - i to na wydmuchu. Dlatego muszę się zadowolić wentylem bocznym i tylnym :cry: Sory, ale mam bzika na punkcie ciszy - powoli zaczynam się zastanawiać czy to nie paranoja :mur: Po kolokwium będę chlastał mojego Enermaxa i wstawiał tam 120mm :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawciu wyciszanie kompa to juz jest choroba :-( dochodzisz do momentu kiedy piszczy monitor :-))) ja teraz planuje wyciszyc klawiature i myszke hi hi klawiature wiem juz jaka chce (logitech ultrax) myszke musze wyszukac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopki ja ostatnio też szukałem 120 jako że dość pokaźną ilość ich w pomputrze muszę zastosować

 

1) CoolerMaster TBF-B12-E1 (3 łopatki) - przyzwoicie cichutku, wykonany bardzo fajnie, ciężki, ciut terkocze, ale to mało istotne jak się wkręci w budę, w sumie bardzo przyzwoity

 

2) CoolerMaster Ultra Silent Fan Series(SAF-S12-E1) - cichy, terkocze bardziej niż 1), przepływ powietrza taki sobie, jak dla mnie bezużyteczny bo zbyt słabo dmucha

 

3) Papst 4412 (Zostałem przy tym, ale na 7V) - cud miód ale głośny tragicznie

 

4) YS Tech (jakiśtam, Angela.pl) - kupa. głośny, łożysko zrobione chyba na 4 dużych kulkach bo drży od momentu zakręcenia palcem, nie polecam nikomu

 

5) Noiseblocker SX2 - głośność podobna do Papsta 4412, jak na noiseblocker' nie najgorszy, cena beznadziejna, dlatego ja wybrałem p.

 

6) Noiseblocker SX1 - nieźle znowu jak na noiseblockera, tylko że cena duża - można lepiej wydać pieniądz

 

7) Akasa Amber 120mm, hmm uderzające podobieństwo do noiseblockera, chyba to samo co SX1, głośnosć pewnie sama, tylko inny kolor łopatek, ale foremka do wtryskarki na 99% identyczna, znaczy to samo, w sumie ekonimoczny wybór

 

8) TT ThunerBlade, jak na TT to dobry produkt chyba, chociaż wykonanie (zielony kondom na kablu) ochydny, ale sam wiatraczek dość przyzwoity jeszcze rzekłbym, ale drogi, wiec odpadł

 

9) Wybór IMO najlepszy jeżeli kogoś nie rażą kolory (mnie np. tak) - Cooler Master z serii LED, ale tej nowej. Primo to cena dobra, ultimo to że łożysko nie terkocze, wieje fajnie, no i co istotne dla niektoryuch - świeci. przez kolor u mnie odpadły, ale dawno nie widziałem tak wyważonego stosunku wianie/cisza

 

======

upd.

a najbardziej ekonomiczną cenę chyba to ma to

http://www.4max.pl/default.asp?g=77&gg=76&produkt=1392

może być ciekawe... widział ktoś ?

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór IMO najlepszy jeżeli kogoś nie rażą kolory (mnie np. tak) - Cooler Master z serii LED, ale tej nowej. Primo to cena dobra, ultimo to że łożysko nie terkocze, wieje fajnie, no i co istotne dla niektoryuch - świeci. przez kolor u mnie odpadły, ale dawno nie widziałem tak wyważonego stosunku wianie/cisza

Ja mam Cooler Master i szczerze nie warto moim zdaniem ...

 

Sprobuj dorwac Revoltec z serii Dark Blue 120 wtedy zobaczysz co to jest "wyważony stosunek wianie/cisza" jak to mowisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh jezeli kupujecie w 4maxie to zbankrutujecie, roznica miedzy TT 120mm jest zedu 24zl miedzy cooling.pl tam sa po 45 zyla, jako ze w wawie i staly klien ze mnie wziolem po 40, spoko sklep oplaca sie tam

revolteki tyle samo kosztuja i tez sa cichutkie, ale jak ktos czytal moje posty to wie z tt puszczony na obrotach revolteca jest tak samo nieslyszalny jak revoltek a do tego ma mozliwosc zwiekszenia obrotow, a nie ma tego revoltek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Już byłem pewny, że chcę kupić Akasę Amber 120, ale po przeczytaniu tego wętku juz nie jestem...

1246610[/snapback]

:lol: :lol: :lol:

Coz 100 osob - 100 pomyslow :blink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zaopatrzec wie w panel z regulacja obrotow i do tego jakis pozadnie dmuchajacy wiatrak, ktory zawsze mozna ustawic na obroty papsta czy noisblockera, tyle tylko zeby cena sie roznily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp pytanie do ciebie bo siedzisz w wentylach :)

Potrzebuje wentylator 120mm na chłodniczke - na codzień ma być niesłyszalny (nie ważne czy 5/7V) ale od czasu do czasu potrzebuje żeby potrafił nieźle dmuchnąć - oto co znalazłem w sklepach/allegro (ceny moga się różnić ale daje to przybliżony obraz):

- Papst 4412F/2GL - 1600rpm/26dB/55.3CFM - 89zł

 

- SilverStone wentylator FMC3XW - 3000rpm/41dB/103CFM - 69zł

 

- Akasa Amber Ultra Quiet - 1400rpm/18dB/44.8CFM - 55zł

 

- Coolermaster TBF-B12-E1 - 1320rpm/19.1dB/31.7CFM - 49zł

 

- Panaflo FBK-12G12LH - 1700rpm/30dB/69CFM - 45zł

 

- Noiseblocker UltraSilentFan-SX2 - ???/34dB/126m3/h - 89zł

 

- CoolerMaster SUF-S12 UV - 1220rpm/22dB/42CFM - 36zł

 

teraz na chłodnicy mam jakąś 120 @ 1100RPM - nie słychać jej ale niestety w krytycznych sytuacjach ma za mały przepływ - jeżeli ktoś może (szczególnie pmp) to niech napisze co nie co o tych wentylach :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papst pmp ci wyzej napisał ze na 5v jest wporzo nie terkocze, akasa ok, sx2 podobno dupny na maxa coolermastery kijowy przepływ i wysoka głośnośc przy małej ilości obrotów ale osobiscie ich nie mialem

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor

Bierz Japanaflo (pamiętaj nie made in China bo te są koślawe i wibruja na 12V). Dmuchają jak dziki, a na 5V absolutnie niesłyszalne - 0 terkotania, tylko, że wtedy ledwo co się kręcą - ale mimo tego utzymują znośną temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze 2 egz crystala? bo ja mam 2 i oba swieca na rozne kolory, 1 na ciemno-niebiesko i slabe swiatlo a drugi jasno niebiesko i intensywnie swieci, 1 pod mobo 2 pod molexa oba pod 12V i dmuchaja tak samo tylko jakos sie kolorystycznie nie moga zgrac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panaflo to ścierwo. Miałem go u siebie i porównywałem z AKASĄ. Terkocze i [ciach!]o dmucha. Kolega, który miał sprzedał i kupuje AKASY. Czy ktoś porównywał AKASE z innym wiatrakiem 120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wentylator 120mm na chłodniczke - na codzień ma być niesłyszalny (nie ważne czy 5/7V) ale od czasu do czasu potrzebuje żeby potrafił nieźle dmuchnąć - oto co znalazłem w sklepach/allegro (ceny moga się różnić ale daje to przybliżony obraz):

Widzisz, ja kierowałem się tymi samymi potrzebami i wybrałem Papsta.

Ze względu na jakość, trwałość i zajebiste łożysko. Wystarczy wszystkie wentylki paluszkiem zakręcić i już wiadomo czy dobry czy nie =) Papst kręci się najdłużej. A nawet przy 5V nic nie terkota, a wieje rozsądnie.

 

Jeżeli jednak jest on dla Ciebie nieodpowiedni (np. ze względu na cenę) to polece Ci szczerze

CoolerMaster SUF-S12 UV - 1220rpm/22dB/42CFM - 36zł, ew Akase Amber bo wyżej strzelać to tylko Papst się

opłaca IMO

 

Wszystkie coolery dotykałem (zresztą leżą po 1 sztuce na moim strychu, bo w sklepie to nie da sie obiektywnie ocenić) w ciągu 15 minut, i choć byłą opinia że nie mam racji, to te świecidełka wydają mi się naprawde bardzo rozsądne.

Odpada jednak "nieźle dmuchnąć", nie wiem co masz na myśli, 1200 RPM to jednak nie 2100 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze 2 egz crystala? bo ja mam 2 i oba swieca na rozne kolory, 1 na ciemno-niebiesko i slabe swiatlo a drugi jasno niebiesko i intensywnie swieci, 1 pod mobo 2 pod molexa oba pod 12V i dmuchaja tak samo tylko jakos sie kolorystycznie nie moga zgrac:/

1251168[/snapback]

 

mam dwa świeże crystale i świecą identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostają inne napięcie.

Też mialem dwa Cristale i było identycznie.

1252019[/snapback]

A jak te Cristale chodzą? Masz porównanie z innymi sensownymi wentylami? Drgania? Szum? Rwanie powietrza? Jak na zwolnionych obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wczoraj wyciszylem zasilacz, a teraz slychac ta Akase Amber 120mm no moze nie prace wentyla tylko ped powietrza co rozwala sie w budzie :)

 

A jak spowolnie Akase to zaczynam slyszec silencera (LOW obroty)

Wiec to jest bledne kolo :D nie da sie do konca wyciszyc kompa chyba ze wszytko bedzie pasywne.

 

Moge powiedziec, ze nie zaluje kasy na akase, przyjemnie wieje i mam max 50C na moim procku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawciu

Nie mam za bardzo z czym porównać.

Na 12v były cichsze od Arctic Cooling na 7V. Na 7V są tak samo ciche, ale za słabo dmuchają.

Edytowane przez lspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawciu

Nie mam za bardzo z czym porównać.

Na 12v były cichsze od Arctic Cooling na 7V. Na 7V są tak samo ciche, ale za słabo dmuchają.

1253438[/snapback]

A jak z wibracjami? Przenoszą coś na obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem CoolerMastera TLF-S12-EB 120mm. Piszą, że ma 22dB i pompuje 42CMF. Mam też AKASE Amber 120mm. Tutaj piszą, że ma 18dB i pompuje 48 CMF. Zrobiłem dziś dość dokładny (na moim kontrolerze który ma płynną regulację obrotów) test i oto wyniki:

- AKASA jest wyraźnie DUŻO wydajniejsza na pełnych obrotach (12V), ale wbrew temu co piszą producenci, nieznacznie głośniejsza od CM.

- AKASA wydaje z siebie dzwięki bardziej miękie, trochę jakby rwała powietrze, natomiast CM ma bardziej basowy odgłos.

- Ciężko powiedzieć który z nich bardziej wibruje, wydaje mi się, że AKASA, ale nieznacznie.

- Po ściszeniu obu do progu słyszalności, oba wieją mniej wiecej tak samo, więc są tutaj bardzo porównywalne. W AKASIE słychać delikatny grzechot łożysk (na prawdę bardzo cichy - 20cm nic nie slychać), a CM rwanie powietrza - lekkie terkotanie.

 

Mimo tego, że AKASA kosztuje 55pln, a CM 34 polecam zainwestować w AKASĘ. Powód: na progu słyszalności mają dość porównywalne osiągi, ale AKASA ma większy zapas mocy niż CM - można nią nieźle powiać.

 

Być może kupię jeszcze inne wentyle. Może Crystala, może Y.S. Tech. Na pewno nie omieszkam się pochwalić wynikami testów. Jeśli ktoś może zrobić podobny test wentyli, na pewno pomoże ludziom z dylematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawciu

 

Rozważasz moze zakup ThermalTake Thunderstorm 120 ? w sumie to jest to jeszcze oferta w miom zasięgu, wentylator ma docielowo chłodzić nagrzewnice które nie ogramnicza zbyt mocno przelotu powietrza. Ciekawi mnie jak z jego głośnościa w porówniniu do ColerMastera który jest teoretycznie gorszy jeśli oprzemy sie na danych technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...