Skocz do zawartości
Gemmy

Amd-turion 64-kolejny Hit...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy okaze sie kolejnym hitem ze stajni AMD ,i czy warto na niego czekac.Jestem jeszcze ciekaw czy bedzie pasował do desktopow, przy mocy wydzelanego ciepła 35W-(nie wiem przy jakim taktowaniu) okaze sie godnym mastepca Bartona M w srodowisku 64bitowym :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pod koniec pierwszej połowy tego roku" ech do dlugo jeszcze :(

AMD wypuszcza tyle procesorow teraz na rynek, jak bym mnieli rozwonienie :)

" Kolejne szczegóły mają być ujawnione za miesiąc. "

Ciekawe czy sie pojawi na s939 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem pewien ze wieci cos wiecej na temat tego proca :cry:

chodzilo mi bardziej o, takie porownanie :

-2500XP.1.75V=2500XPM.1.45V

-AMD643000+=AMDTurionM

 

coś tu namieszalem ale chyba wiadomo o, co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj 1217613[/snapback]

Czy taki mobilny Clawhammer przypadkiem nie wydziela tyle ciepła co zwykły Winchester?

No i co lepsze do podkręcania? :)

 

EDIT - A przy okazji - brak heatspreadera pozwolił by na jakieś mody, gdyby były jakiekolwiek :P

Edytowane przez Hamil_Hamster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki mobilny Clawhammer przypadkiem nie wydziela tyle ciepła co zwykły Winchester?

No i co lepsze do podkręcania? :)

 

EDIT - A przy okazji - brak heatspreadera pozwolił by na jakieś mody, gdyby były jakiekolwiek :P

1217619[/snapback]

Mobile i zwykłe wyglądają na podobne proca, ale normalne A64 mają bardzo słabą tolernację na ciepło, więc trzeba by doczytać (www.amd.com). Ze względu na brak heatspreadera, ludzie mieli zonki z mocowaniem niektórych coolerkow, bo proc jest niższy.

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całkowicie posunięcia AMD. Po co tworzą nowy procesor, zamiast wzmacniać obecne konstrukcje. Bo przecież ten Turion nie ma za zadanie zastąpić Ahtlona 64 (mam nadzieje). A64 ma 64bit a tego nie obsługuje zaden program narazie. Uważam, ze jak mieli by wydawać nowe procki to moze by tam 128 bit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz czesciej mi sie zdaje, ze z tymi 64bitami marketingowo sobie bardziej zaszkodzil niz pomogl. Ludziskom sie zdaje, ze te procesory, oprocz 64 bitow, nic nowego w porownaniu z K7 do zaoferowania nie maja. A ze aplikacji 64 bitowych nie ma to uznaja, ze tego procesora nie warto kupowac.

 

Ten Turion ma byc odpowiedzia na P-M, nie na P4-M. A to zupelnie inna bajka. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy, jak wydajny jest P-M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a może ktoś z was wie na jaki socket będzie ten turion ? 1262288[/snapback]

no to panowie mamy nowe newsy

cena na szczęście nie aż tak zaporowa jak myśleliśmy ... 184$ za wersje ML-34 (1,6GHz i 1024KB L2) =~~550zł

jak dla mnie miodzio- już zbieram kaske

BTW: będą one mieć odblokowany mnożnik czy zmiana tylko z poziomu windowsa będzie się odbywać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Turion ma byc odpowiedzia na P-M, nie na P4-M. A to zupelnie inna bajka. Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy, jak wydajny jest P-M

1218695[/snapback]

nom P-M jest tak wydajny jak AthlonXP ,od biedy jak A64 tej samej czestotliwosci

ale rzadne porazenie wydajnoscia to to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całkowicie posunięcia AMD. Po co tworzą nowy procesor, zamiast wzmacniać obecne konstrukcje. Bo przecież ten Turion nie ma za zadanie zastąpić Ahtlona 64 (mam nadzieje). A64 ma 64bit a tego nie obsługuje zaden program narazie. Uważam, ze jak mieli by wydawać nowe procki to moze by tam 128 bit :D

1218309[/snapback]

 

jakbyś doczytał to byś wiedział że śa to porce dop lapsów gdzie jest potrzebne małe wydzielanie mocy cieplnej żeby cie plastik po łapkach nie parzył :D a żeby mieć wydajnośc procka porzadnego :), a to że my chcemy go zaadaptowac do kompów desktop to jest już tylko mania i pasją wyciagania mhz/ghz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedzie to hit!!!Tego z zegarem 1.6GHz i 1MB cache ze standardowego napięcia 1.392 wykręcili do niecałych 2GHz'ów przy napięciu(a teraz szok) 1V!!!!!!!Normalnie masakra!!!!!!!!

.....................

Tu macie linka: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=55174

Edytowane przez Gremlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że temat upadł......

A co powiecie na temat tego nowego rdzenia Venice??? Podobno ładnie się kręci......3419 MHz na 1.664V hehe.....

Ciekawe ile będzie można maksymalnie z Turiona wyciągnąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Turion miałby odblokowany mnożnik to być może tak,ale jeśli AMD tego nie zrobi to dla overclokerów lepszy będzie San Diego albo Venice.Dlaczego?Ponieważ Turiony będą nisko taktowane,a co za tym idzie będą miały niski mnożnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze calkiem niezly zament wyszel z tym turionem;

 

z tego co zdazylem sie zorientowac dobrze krecace sie Venice beda na s939, a mobilne Turiony na s754;

teraz nie wiadomo, ktory z nich sie lepiej kreci i ogolnie jest calkiem niezla konsternacja dla tych co zamierzaja teraz zmienic sprzet;

taka osoba jestem m.in. ja i mam niezlego zonka, bo niedawno zdecydowalem, ze kupie AMD64 z plyta glowna na AGP, gdybym bral PEG to wtedy problem odchodzi, bo PEG jest tylko na plytach z s939;

wszystko rozbija sie jak wiadomo o mozliwosci OC prockow, bo chcialbym kupic procek, ktory podkrece maksymalnie na WC i bedzie mi dzialal z moja grafa AsusV9999LE@GT jakies 2 lata, wtedy ponownie zmienie sobie sprzet;

z tym, ze teraz nie wiem co wybrac z pkt. widzenia OC czy Venice czy Turiona??

 

czyba, ze Turion bedzie na s939, a tu sa zdania podzielone, bo wyczytalem gdzies na zachodnim forum, ze niby Turion ma byc na s939, a w innym miejscach, ze tylko na s754;

hmm, s939 jednak jest bardziej zachecajacy, ale te Turioniki, tez daja duzo do myslenia, hehe;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem na zachodnich forach i na stronie AMD, Turiony beda mialy zablokowany mnoznik "w górę". Jednakze najwyzszy model bedzie mial mnoznik 12, wiec chyba to w zupelnosci wystarczy do konkretnego OC.

 

No i będą dwie wersje Turiona - 25W i 35W, za wyjątkiem najwyzszego modelu taktowanego 2.4 GHZ - ten bedzie tylko 35W.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie na s939 to bedzie to pozycja zapewne godna szczegolnej uwagi, ale na chlopski rozum to podejrzewam, ze tak sie stanie, bo po co AMD mial by wypuszczac nowszego proca na starsze zlacze? bez sensu moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie na s939 to bedzie to pozycja zapewne godna szczegolnej uwagi, ale na chlopski rozum to podejrzewam, ze tak sie stanie, bo po co AMD mial by wypuszczac nowszego proca na starsze zlacze? bez sensu moim zdaniem.

1342504[/snapback]

mam nadzieje, ze 'Turion' Lancaster pojawi sie na s939, ale moze byc to malo prawdopodobne, gdyz jest to procek do laptopow, gdzie s754 ma jak najbardziej racje bytu i jest to nowy standart AMD w laptokach; tak, wiec twierdzenie, ze s754 jest starszym zlaczem jest bledne;

s754 mial byc z poczatku socketem standartowym AMD tak jak socket A dla laptockow jak i stacjonarnych komputerow PC, ale szybko, nie wiem z jakich przyczyn AMD stwierdzilo, ze standartem PC stacjonarnego bedzie s939 natomiast jesli chodzi o s754 to bedzie funkcjonowal w laptokach oraz bedzie dla sempronow;

hmm, zbyt slaba sprzedaz Bartonow na rzecz Bartonow M nauczyla czegos AMD, albo dala sie ostro we znaki ???

Jesli tak i chcieli temu zapobiec to w takim razie czemu AMD Sempron jest na s754 co daje plytom glownym do PC stacjonarnych koniecznosc bytu i w tym przypadku znowu mozna skorzystac z prockow mobilnych, hmm; w kazdym razie jakby nie patrzec AMD troche namieszalo, a szkoda; no, nie bedzie szkoda jak Lancaster ukaze sie na s939, hehe;

 

@dem

faktycznie mnoznik 12 w zupelnosci wystarczy do OC np. 12 x 250 daje nam cudowne 3Ghz, nie mowiac juz o tym, ze moze ten procek pojdzie jeszcze na wyszej magistrali np. 270, hehehe, oj oj, bedzie sie dzialo :}}}

 

 

tak, wiec panowie posiadajacy AMD64 na s754 glowa do gory i zaciskajcie kciuki, bo moze sie okazac, ze s754 to naprawde godny polecenia socket do OC, ale sie porobilo, az chce mi sie smiac, hahaha, normalnie godnie w ryj;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...