Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

ODTWARZACZE MP3
linki, porady, testy

TESTY

PCLab.pl
Test porównawczy 23 odtwarzaczy MP3 z pamięcią flash
Genius MP3-DJ 520
Cowon iAudio U3
Media-Tech Manhattan i Texas
Creative Zen Micro
iAUDIO CW200 i CW300
Techsolo TMP256
iRiver SlimX iMP-550
NAPA PA22
NAPA PA28
Creative MuVo

Benchmark.pl
Apple iPod mini
Apple iPod Shuffle
Creative FX-100
Creative Muvo2 512MB
Creative Muvo2 4GB
Creative MuvoNX
Creative MuvoTX FM
Creative Muvo N200
Creative Muvo V200
Creative Muvo Value
Creative Muvo Slim
Creative Rhomba
Creative Rhomba NX
Creative Sport C100
Creative SoundWorks740
Creative Zen Micro
Creative Zen Touch
Creative Zen Xtra
Creative Media Center
Creative ZEN Vision
iRiver iFP-780
MSI MegaStick
MPio DMK
MPio FG100
MPio FG200
MPio FL100
MPio FL300
MPio FY100
MPio FY200
MPio FY300
MPio FY400
MPio HD200
MPio HD300
SONY HD3
SONY NW-E100

Mp3.wp.pl
testy

Tomshardware.pl
Odtwarzacze MP3 firmy Rio
MuVo Slim firmy Creative i Yepp YP-T5 firmy Samsung
Odtwarzacz MP3 i aparat cyfrowy: iRiver iFP-1090
H320 firmy iRiver rzuca wyzwanie iPodowi
Zen Micro: Creative stawia czoła iPodowi (kolejny raz)
iRiver H10: Muzyka na wynos... I zdjęcia też
Odtwarzacz MP3 wielkości zapalniczki - MP3onChannel
iAUDIO5 - mały, ale dzielny odtwarzacz MP3

Odtwarzacze MP3 EXIGO - test porównawczy

SKLEPY
www.mp3player.pl sklep
www.odtwarzaczemp3.pl sklep
www.skąpiec.pl porównanie cen
www.ceneo.pl porównanie cen
www.allegro.pl słuchawki
www.allegro.pl odtwarzacze mp3

INNE, WAŻNE STRONY
www.mediatune.pl - sklep, opisy i recenzje, forum
www.mp3fan.pl - strona tylko o odtwarzaczach mp3 - newsy, recenzje, forum, pobieralnia
www.khron.pl - info i newsy o odtwarzaczach mp3
www.forum.mp3store.pl - najlepsze forum tylko o odtwarzaczach mp3

made by fipa © ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, też ten temat widziałem, a wyszukiwarka jest niechętna we współpracy :-P

No cóż od najdroższych (i najlepszych?) moi faworyci:

- iRiver 790 (ładne cacuszko, doskonały dyktafon),

- Samsung Yepp YP-T5V (malutkie)

- MPIO FL100 albo FY300 (zgrabne, tańsze i w FL100 rozszerzalna pamięć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam obecnie Creative Zen Micro 5 GB. Jest malutki, ma duza pojemnosc, radio, dyktafon itp :-) Wiec wszystko jest....tylko ta cena :-)

 

Osobiscie zajmuje sie sprzedaza odtwarzaczy mp3 Creativa, wiec zapraszam do mniej po jakies info :-) i najlepsze ceny.

 

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis natrafilem jeszcze na firme DIGITBALL, calkiem ladnie wygladaja te playery i chyba to nie jest jakis no name .... ktos moze slyszal ??

 

powiedzcie mi co to jest wspolczynnik szumow i czy lelpiej jak jest nizszy (mnie dB), czy wyzszy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się nie rozwinął, a szkoda, bo pomimo tak dużego wyboru różnych odtwarzaczy mp3, każdy z kupujących ma problemy z wyborem. Niestety konkretnych informacji o danych modelach jak na lekarstwo w sieci. Postanowiłem, więc skorzystać z Waszej pomocy. I tak w pierwszym podejściu byłem zdecydowany na 100% na model irivera IFP-790, niestety okazało się, że ma słabe radio, a jest to obok USB 2.0, małego apetytu na energię i bardzo dobrej jakości, najważniejsze dla mnie. Teraz zastnawiam się nad FG-100 Mpio; wszystkie jego parametry są takie jakich oczekuję, nie wiem tylko co z radiem, czy gubi stacje, jaka jest jego jakość. Może macie inne sprawdzone modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie o radiu w irivierach przeczytałem na ich forum. Chwalą tam bardzo jakość muzyki, dyktafonu i wykonanie playerów (kłopoty kończą się co prawda z aktualizacją fimrware'u), ale radio nie ma najlepszych notowań. Osobiście nie sprawdzałem, a więc nie mogę się wypowiedzieć, tu liczę na Was :) Szczerze mówiąc do tamtego momentu byłem zdecydowany na ten model, a teraz sam już nie wiem (dlatego też rozważam FG-100 MPIo)

 

sebasw>> Jakby Ci się udało odszukać jakąś dobrą ofertę to daj znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot. fy400

 

czy jest widziany jako dysk wymienny w XP i win 98 (po inst. sterownikow) ?>

jak gra radio?

jakie ma standardowe sluchawki ?

 

czy porownywales dzwiek z iriverem ?

 

nie jest tanszy, bo ifp-790 na allegro kosztuje 529 zl, z gw. 2 lata, faktura etc.

 

no najtaniej na allegro, tam szukaj ofert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebasw >> Z tego jakie można uzyskać informację o FY400 to pracuje on jako dysk wymienny, a więc pod XP obejdzie się bez konieczności instalowania sterowników.. Co do słuchawek to nawet jeżeli są słabsze, to zawsze można sięgnąć po Sennheiser'y :)

 

grzmot >> Dołączam się do pytania sebasw. Czy miałeś możliwość porównania tego odtwarzacza z iriverem, mowa oczywiście o jakości dźwięku. Z drugiej strony, jeżeli tak jak mówisz ma dobre radio, tzn. nie gubi stacji i słuchanie ich nie wiąże się z szumami i innymi niespodziewanymi dżwiękami, to wart jest rozważenia.

Czy zauważyłeś może, że podczas operacji na klawiszach w słuchawkach słychać trzaski. Wiem, że wiele odtwarzaczy ma tą "przypadość"

 

cinos >> Ale postawione są tu konkretne pytania. Niestety stwierdzenie, że spełnił Twoje oczekiwania nikomu nic nie powie, w końcu każdy z nas ma inne. Osobiście Creative'a odrzuciłem (nie wiem czy słusznie) w pierwszym podejściu. Nie oferuje podobno takiej jakości dźwięku jak iriver czy mpio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gilwas >> A z jakimi odtwarzaczami porównywałeś ten model Creative'a?

 

sebasw >> A o jakich modelach iaudio myślisz? Zauważyłem też dziwną politykę dystrybutorów sprowadzających odtwarzacze do Polski. Wybierają tylko co niektóre rodzaje w ramach jednego modelu. Mówiąc o rodzajach mam na myśli wielkość pamięci, i tak model FG-100 dostępny jest tylko w wersjach 128 i 256MB, chociaż istnieją wersję 512 i 1024MB (oczywiście nie w Polsce). Podobnie ma się sprawa z FY400 - tylko w wersjach 256MB i 1GB... Trochę tego nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinos >> Ale postawione są tu konkretne pytania. Niestety stwierdzenie, że spełnił Twoje oczekiwania nikomu nic nie powie, w końcu każdy z nas ma inne. Osobiście Creative'a odrzuciłem (nie wiem czy słusznie) w pierwszym podejściu. Nie oferuje podobno takiej jakości dźwięku jak iriver czy mpio.

1242161[/snapback]

wiec tak :

- odczyt na poziomie 3-4MB/s

- zapis na poziomie 400-700kB/s

- aku 700mAh starcza na 7-8 godzin intensywnego uzytkowania (czesto zapala sie podswietlenie, przelatuje piosenki, uzywa dyktafonu, radio)

- słuchawki Orginalne Creative'a od razu schowalem do pudełka, sa fajne, ale bardziej lubie Sony(~75zł) radio odbiera dobrze nie chrypi

- equalizer jak na maly PenDrive z mp3 jest (ust. Rock jest chyba optymalne)

- 512 MB to jest w zasadzie 495MB

- wyposazenie jak najbardziej uchwyt to trzymania na pasku, smieszny gumiak co by nie latal

jak chcesz cos wiecej to sie pytaj konkretnie

-

Ja szukalem malego otwarzacza mp3 z cechami PenDrive'a i wybralem tego

Sprawdza sie w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem, ale mam opory do kupowania takich rzeczy na Allegro... (a do Warszawy mam daleko :)) Za to u naszych południowych sąsiadów można bez problemu kupić prawie wszystkie modele odtwarzaczy MP3 jakie istnieją. Wracając do iaudio, to w teorii są idealne, ale czy ktoś może potwierdzić to w praktyce - szczególnie jakość dźwięku (chociaż za tą cenę nie może być zła) i jakość radia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu późno zaglądam, ale odnośnie FY400:

- porównywałem z iRiver 890 - dzwięk jest i tu i tam bdb, na moim MPIO żadnych tonów nie brakuje,

- FY400 wersja 1GB w sklepie jest zdecydowanie tańsza od jakiegokolwiek modelu iRiver 1GB,

- żadnych trzasków od naciskania nie zauważyłem, tylko przy włączaniu raz "pyknie",

- widziany jako dysk, usb 2.0,

- obsługa podoba mi się bardziej niż w iRiverach (przycisk nagrywania i regulacja głośności są zrobione po prostu lepiej),

- ale niektórzy ludzie zgłaszają dużą awaryjność (z firmware 1.07), u mnie na razie wszystko cacy (1.02)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzmot >> Dzięki :) właśnie o taką charakterystykę mi chodziło, jakbyś jeszcze dodał jak radio się zachowuje. Czy szumi na mocniejszych stacjach, czy ma tendencję do gubienia stacji. Anteną przeważnie dla odtwarzaczy jest kabel słuchawkowy, a więc czy radio jest wyczulone na ruchy głową itp. Będę wdzięczny jeszcze za te informację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie radia - jak miałem rozwinięty kabel od słuchawek (wisiał swobodnie) - to wszystko grało cacy bez szumów na mono i na stereo (domyślnie jest włączone mono, a mi się nie chciało czytać manuala, więc przez pierwsze kilka minut byłem zniesmaczony ;). Złapało na autoskanie 15 stacji i wszystkie grały. Ale potem zwinąłem część kabelka od słuchawek (bo się dyndał), tak, żeby pasował długością do smyczy, no i w tym momencie to już tragedia. Fakt, że mi na tym radiu nie zależy - chciałem MP3, dysk i dyktafon, poza tym radio cyfrowe na paluszka AAA ze słuchawkami na rynku kosztowało ostatnio 4zł - i takie grają też nieźle ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Creative ZEN Micro 5 GB i mam teraz kilka pytań:

1. Czy istnieje możliwość zmiany menu na polski?

2. W jakim formacie, mp3, WMA lepiej zapisywa dzwiek dla uzyskania najlepszej jakisci oraz z jakim KBPS ~`khz?

 

Dokupilem jeszcze dodatkowo sennheizer mx450 i z muzyka ktora jest na dysku otwarzacza standardowo brzmi super extra, nie testowalem sluchawek oryginalnych.

 

3. Czy jak mam MP3 92kbps to jest mozliwa konwesja do 192 i czy da cos ona, zeby sie dzwiek porawł?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp. na pyt. 2 - Tu są głosy podzielone, jedni doradzają MP3, inni WMA (nie wiem czy w tym przypadku nie otrzymamy lepszej jakości dźwięku). Najlepiej jak sam określisz, który z formatów najbardziej odpowiada Twoim preferencją. Natomiast jeżeli chodzi o bitrate, to według mnie, zadowalające efekty daje 192kbps i wzwyż. Dla mnie osobiście nie dopuszczający jest poziom 128kbps, wyraźnie wówczas słychać "bulgotanie", które niesamowicie przeszkadza w słuchaniu muzyki. Nie jestem również zwolennikiem VBR, ale podobnie jak z formtami tak i w temacie bitrate możesz uzyskać wiele odpow., najważniejsze, abyś dobrał ustawienia pod siebie.

 

odp. na pyt. 3 - Niestety, ale MP3 jest kompresją stratną i duża część informacji przepada na zawsze. Oczywiście można przekonwertować z 92kbps na 192, ale po co? Jakość dźwięku nie ulegnie poprawieniu.

 

grzmot >> Wielkie dzięki za tą dawkę informacji :)

Edytowane przez Lukas_1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do niedawna tez nie bylem zwolennikiem vbr ale teraz wraz ze zmienianiem algorytmow kodowania musze przyznac ze ta roznica sie zaciera tak jak i przy joint stereo. dlatego ja do odtwarzacza mp3 bym dal vbr i joint stereo a na kompa zostawil staly bistate i stereo ... wma w ogole nie biore pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz ja :)

 

Zarówno jedno jak i drugie służy dalszemu ograniczaniu miejsca bez utraty jakości dźwięku (takie przynajmniej jest założenie). VBR = Variable Bitrate, czyli po naszemu zmienna szybkość strumienia to taki algorytm kodowania dźwięku, który zakłada automatyczne dopasowanie szybkości strumienia w zależności od "struktury" dźwięku. Wszystko po to, żeby nie marnować miejsca przy założeniu, że jakość pozostania ta sama. To co wunat zauważył, to wyraźna poprawa algorytmów stosowanych przy VBR i pewnie teraz daje dużo lepsze efekty jak CBR. Ale to sam już musisz ocenić.

 

Co do joint stereo to jest to sprowadzenie informacji z dwóch kanałów stereofonicznych do jednego wspólnego (takie stereo w mono :)). Zapewnia nam to oszczędność kolejnych cennych kB oczywiście przy założeniu braku utraty jakości.

 

We wszystkich przypadkach najlepszym wyjściem jest usiąść i na spokojnie sprawdzając różne ustawienia kodowania odszukać to optymalne dla Twoich potrzeb. Tak na marginesie śmieszą mnie tylko wszystkie wypowiedzi, które stawiają joint-stereo przed zwykłym stereo, tak jakby podczas kompresji dźwięk ulegał poprawie. Niestety tak to już jest na świecie, że lepiej niż oryginał się nie da :), a więc najwyżej joint-stereo może być równe oryginalnemu stereo, które jest kompresowane. Trzeba pamiętać, że cały sukces mp3 i innych "kolegów" opiera się na niedoskonałości ucha ludzkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...