Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro pojawiły sie Irivery w bardzo atrakcyjnych cenach

Link1

Link2

 

Chyba sobie sprawie ten playerek, mialem sobie kupic muvo nx ale za duzo ma wad. Niby pierwsza aukcja jest tansza ale malo ma sprzedawca pozytywow i troche sie obawiam.

Orientujecie sie może ile moze kosztować przesyłka ze stanów do Polski? (takiego playerka). W USA te odtwarzacze kosztuja 200$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły sie Irivery w bardzo atrakcyjnych cenach

1290731[/snapback]

Polecam. :D

Ja też kupowałem na Allegro, dałem 900 zeta za model 795, ale to było dawno.

1GB to jest już spox, ja mam 512MB, czasami wydaje się to mało (...).

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konios >> co do iAudio G3 to musisz szukać w zagranicznych sklepach internetowych, w Polsce są niedostępne. Oczywiście zawsze można skorzystać z Allegro i jest to chyba najlepszy sposób, bo odchodzi problem np z cłem itp... (osobiście korzystałem z Allegro). Wracając do ceny, to po ostatnich obniżkach Irivera i iAudio, mogą być zachęcające, szczególnie biorąc pod uwagę jakość wyrobów tych dwóch firm. Ja w jednym ze sklepów widziałem bodajże za 215$ wersję z 1GB pamięcią (to już pewnie po obniżce, bo wcześniej kosztowały 299$).

 

Szczerze mówiąc dla osób, którym zależy na jakości brzmienia i ogólnie na jakości wykonania odtwarzacza polecam obie te firmy (ewentualnie MPIo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. W jednej z moich wypowiedzi będziesz miał link do strony producenta, gdzie znajdziesz wszystkie dane techniczne. Co do sklepów to może ten Suntec - iAudio G3 256MB. Na samej stronie nie znalazłem informacji o możliwości sprzedaży poza teren USA, ale na forum jetAudio właśnie ten sklep pojawia się jako potencjalne źródło odtwarzaczy :) dla szczęściarzy spoza Stanów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie skusilem na na takie cos: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41013673 -> u tego wlasnie sprzedawcy

tzn moze nie dokladnie takie bo moje jest niebieskie i ma 512MB :)

Kupowalem go juz pare miesiecy temu i wybululilem 400zl -fakt, niemalo. Teraz jednak ceny nieco spadly.

Co do odtwarzacza - ma mnostwo funkcji - tak jak jest napisane w opisie, mp3, radio, nagrywanie, dyktafon, pedrive.

Z jakosci dzwieku jestem zadowolony - oczywiscie jak wczesniej przypuszczalem sluchawki ktore byly w zestawie do niczego sie nie nadawaly :) ale po podlaczeniu "helmofonow" Philipsa albo zwyklych nausznych Soniakow dzwiek jest naprawde zadowalajacy. Poza tym testowalem go takze w samochodzie - podlaczylem go poprzez kasetke-adapter ->jakosc wcale nie ucierpiala. Reasumujac wydaje mi sie on calkiem niezlym wyborem. Oczywiscie nie kazdemu moze odpowiadac,ale ja ze swojej strony moge polecic :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo fajny playerek MSI Mega player 516 BT microstara - długo zastanawiałem się co kupić i wybrałem ten właśnie model, ma możliwość rozszeżenia pamięci o kartę SD/MMC dlatego też nie jestem ograniczony do małej pojemności a przy okazji mam dyktafon i bluetootha.

 

link z opisem

 

http://www.mediatune.pl/content.php?article.20

Edytowane przez rezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi wrócić do rozmowy, już nie jako szukający, ale posiadający.

(...)

- transfer - to jest ciekawa kwestia i rada dla wszystkich, żeby szczególnie na ten parametr uważać. Producenci podają najczęściej wersję łącza USB nie wspominając jednak o prawdziwej szybkości, a możecie mi wierzyć, że rodzaj łącza jest tylko jednym z parametrów, które wpływają na transfer. Może okazać się tak, że USB 1.1 będzie szybsze od USB 2.0. W przypadku G3 uzyskuje średnio 450-500 kB/s przy zapisie.

(...)

1280940[/snapback]

Mała poprawka do tego co wcześniej napisałem. Transfer do 500 kB/s uzyskuje w Total Commandrze, natomiast przy pomocy zwykłego, poczciwego Eksploratora można uzyskiwać transfery rzędu 2400 kB/s. A tak na marginesie, to czemu Commander tak słabo sobie z tym radzi?

 

Co do samego użytkowania to dodam jeszcze, że po półtorej tygodnia i mocnym eksploatowaniu odtwarzacza, baterii nie zmieniałem. Jest to bateria alkaiczna Duracella 1500. Wynik godny podziwu biorąc pod uwagę, że dziennie słucham około 4-5 godzin (długie są te dojazdy do pracy :?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze mozliwosc porownania dzwieku z muvo TX ?

1292492[/snapback]

Niestety nie.. :sad: ale jesli nadarzylaby sie okazja w niedlugim czasie to dam znac :wink:

 

BTW jutro zaczynaja sie wyklady z maszyn elektrycznych in inglisz wiec sprawdze dzialanie dyktafonu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup troche pojemniejszego sprzetu... najbardziej korzystnie dla mnie wychodzi Creative Zen Touch 20gb

 

mozna go dostac za 219$ tutaj:

http://www.shopharmony.com/product.asp?i=CREZENT20

(ktos przywiezie)

 

Bawilem sie nim przez chwile i bardzo pozytwnie :)

 

 

 

moze ktorys z forumowiczow posiada cos podobnego? wyrazi swoja opinie...

lub cos innego w podobnej cenie zaproponuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegos odtwarzacza mp3 w okolo 200-400zł moja uwage przyku dwa anstepujace modele:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44203068

 

i

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44201826

 

 

mam pytanie czy posiada ktoś cos takiego, jezeli tak to co o nim sadzi, jakie to ma wady zalety, jak z jakoscią dźwięku itd???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcialem zakaldac nowego tematu to moze tutaj ktos mi pomorze..Zastanawialem sie nad jakims playerem MP3 w granicach do 400 zeta...ale zwrocilem tez uwage na Minidisci Sony..moglby ktos powiedziec co jest lepiej wybrac? Czy taki minidisc Sony, ktore na allegro stoja po 400-500 to dobry wybor? Tutaj taki przykład pierwszy z brzegu...niestety nie ma on radia na ktorym mi tez by zalezalo...i jak to jest z poborem mocy tzn ktore urzadzenia sa bardziej prodazerne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sphinx moglbys sprecyzowac swoja wypowiedz dlaczego sa slabiutki??

jakie maja wady, miales to w reku, sluchales muzy, czy tylko tak na podstawie ze firma malo znana wydajesz osad, na zasadzie drozesz to lepsze ??

jak tak to powiedz co bylo do [gluteus maximus] jakos dzwieku wykonanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka dotyczące iRiver'a 790:

1. Czy słuchawki w zestawie to Sennheiser czy iRiver (czy może Sennheiser pod nazwą iRiver)?

2. Dużo naczytałem się o kiepskim radiu w tym odtwarzaczu? Czy naprawde jest takie złe i czy zmiana firmwere'u może to poprawić?

3. Czy ktoś sprowadzał to urządzenie z USA i czy się opłaca?

 

I jeszcze pytania bardziej ogólne:

 

Czy ktoś ma może MuVo Slim (bo nad nim też się zastanawiam)?

Jeżeli tak, to proszę o opinię

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z playerami spod bandery LG?

 

Teraz w Media Markt jest promocja na MF FE 422 [256mb, radio, LCD, USB 2.0, dyktafon] za 249 zł. W sklepach internetowych stoi o 200 zł drożej!

 

Ale gdzieś czytałem, że jest słabiutki..jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka dotyczące iRiver'a 790:

1. Czy słuchawki w zestawie to Sennheiser czy iRiver (czy może Sennheiser pod nazwą iRiver)?

2. Dużo naczytałem się o kiepskim radiu w tym odtwarzaczu? Czy naprawde jest takie złe i czy zmiana firmwere'u może to poprawić?

3. Czy ktoś sprowadzał to urządzenie z USA i czy się opłaca?

 

I jeszcze pytania bardziej ogólne:

 

Czy ktoś ma może MuVo Slim (bo nad nim też się zastanawiam)?

Jeżeli tak, to proszę o opinię

 

Z góry dziękuje za pomoc.

1330934[/snapback]

Witam

mam od 6 miesięcy iRivera IFP795 więc mogę się podzielić wrażeniami z tego okresu eksploatacji.

 

1. Słuchawki to oryginalne Sennheisery MX400 - tylko mają podwójne logo Sennheiser-iRiver bo są robione specjalnie dla iRivera :D

Widać to na poniższych zdjęciach.

 

FOTO 1

 

Dołączona grafika

(kliknij aby powiększyć)

 

FOTO 2

 

Dołączona grafika

 

FOTO 3

 

Dołączona grafika

 

2. Radio nie jest kiepskie ale za taką kasę to mogło by być lepsze. :cry:

We Wrocławiu łapie około 20 stacji wraz z czeskimi, w tym około 10 czysto z dobrym stereo.

Nie słyszłem, aby zmiana firmwere mogła to poprawić.

 

3. Ceny odtwarzaczy iRiver ostatnio bardzo spadły i nie sądzę, aby trzeba było sprowadzać te playerki z USA.

Kiedyś model z 512MB kosztował w sklepach .... 1500 zeta :blink: i było to cena iście zaporowa a teraz ....

Popatrz sobie na stronkę firmową iRivera => LINK

a także na Forum iRiver, tu dowiesz się więcej =>LINK

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za malo porzadnych informacji jest w sieci, wiec zapytam z checia was :)

Szukam playerka podstawa ma byc jakos dzwieku i dyktafon (wyklady). Nie wiem po czym poznac - na jakie wartosci i czego zwracac uwage - ze dzwiek jest w porzadku (procz uslyszenia na wlasne ucho ;) ) Radio moze byc slabiutkie np. w Wawie lapac ze 3 stacje i tez bedzie dobrze :lol: Pojemnosc 512mb - 1 gb. Dyktafon powinnien miec mozliwosc nagrywania roznych jakosci dzwieku, niektorzy wykladowcy mowia wyraznie, inni nie :-| Napewno nie moze chodzic na baterii AAA chyba, ze bedzie dzialala powyzej 20 godzin. Najlepiej bateria AA, ostatecznie ladowane przez USB, ale musi byc zasilacz sieciowy. Rozwazane - znalezione - modele:

- Iriver 795 lub 895

- Mpio FG 100

- iAudio G3 (choc znalazlam kilka nieciekawych opini na zachodnich serwisach i nie jestem pewna)

Jesli macie inne typy to chetnie poczytam. Najciezej jest ograniczyc kryterium ceny np. mpio fg 100 potrafia w sieci miec roznice nawet 144 zl (666 zl - 810 zl). Zalozmy wiec, ze cena nie gra roli, za to pozostale wymagania sa sztywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za malo porzadnych informacji jest w sieci, wiec zapytam z checia was  :)

Szukam playerka podstawa ma byc jakos dzwieku i dyktafon (wyklady). Nie wiem po czym poznac - na jakie wartosci i czego zwracac uwage - ze dzwiek jest w porzadku (procz uslyszenia na wlasne ucho ;) ) Radio moze byc slabiutkie np. w Wawie lapac ze 3 stacje i tez bedzie dobrze  :lol:  Pojemnosc 512mb - 1 gb. Dyktafon powinnien miec mozliwosc nagrywania roznych jakosci dzwieku, niektorzy wykladowcy mowia wyraznie, inni nie  :-| Napewno nie moze chodzic na baterii AAA chyba, ze bedzie dzialala powyzej 20 godzin. Najlepiej bateria AA, ostatecznie ladowane przez USB, ale musi byc zasilacz sieciowy. Rozwazane - znalezione - modele:

- Iriver 795 lub 895

- Mpio FG 100

- iAudio G3 (choc znalazlam kilka nieciekawych opini na zachodnich serwisach i nie jestem pewna)

 

1376862[/snapback]

Mam iRivera 795 i mogę Cię zapewnic że model ten ma kapitalny dyktafon. :D

Własnie dyktafon jest chyba nalepiej dziłającym modułem tego urządzenia.

Mam teź profesjonalny cyfrowy dyktafon Panasonica RR-US 360, który moim zdaniem znacznie gorzej sobie radzi w porównaniu z iRiveram 795 mimo tylu opcji, różnych trybów zapisu , ustawiania czułości itp.

Jeśli chcesz - to moge Ci zrzucić na FTP próbki mp3 dźwięku z iRvera 795 to sobie posłuchasz i sama ocenisz - bo w takim formacie zapisuje iRiver i to jest bardzo duża zaleta. :D

Poza tym wszystkie filtry i equalizery iRivera działają - więc dzięki temu można spokojnie kształtować dżwięk w zależnośi od akustyki sali, tonu mówiącego itp.

Co do zasilania to mój 795 zasila jeden akumulator Energizer 2100mAh typ AA i działa na nim około 20 -30 godzin.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozważam zakup mp3 playera. Waham sie miedzy MPIO FY 400 a iRiver 795.

Mimo, iz za cene 1 gb MPIO (609 zl w AGE) dostane tylko 512 (619zl promocja net) od iRivera to moj wybór i tak skłania sie w kierunku iRivera ze wzgledu na TRWALSZA, jak sadze budowe, Sennheisery, serwis?, no i moze ten dyktafon chociaz bardziej zalezaloby mi na lepszym radiu.

Ale skoro jak pisze zgk5 we Wroclawiu lapie 10 na czysto to wystarczy (mam nadzieje ze Radio BIS tez :-P

 

Dużo juz na temat tych playerów bylo tu napisane

 

Ale tez mam pare pytań dot. iRivera 795 (szczególnie do zgk5):

 

1. Czy istnieje możliwość kasowania plików bezpośrednio z playera bez podłączania do kompa (kasowanie pojedynczych plików ewentualnie format). Czy umożliwia to nowy firmware?

 

2. Z tego co wyczytalem na forum iRivera istnieje możliwość uzytkowania playera jako dysk wymienny (bez konicznosci instalowania dolaczonego managera)- na tym mi takze bardzo zalezy....jest to chyba tzw firmware UMS. Moje pytanie:czy ma on jakies wady? od "zwyklego" firmware'u (slyszalem ze moze spowalniac playera) Czy mozliwy jest powrót do firmware'u pozwalajacego wykorzystywac managera?

 

3. Czy swobodnie mozna przenosic jakiekolwiek pliki traktujac playera jak dyskietke. czy system plików NTFS (win xp) ma tu jakies znaczenie?

 

4. Czy przy standardowym firmware (nie UMS) mozna kopiowac mp3 i nagrania z dyktafonu do kompa (oczywiscie przez iRiver managera)

 

5. (last one) Czy moze ktos mnie jednak przekona do MPIO FY 400 1gb :D

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi (to moj pierwszy post tutaj)Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię sie dużo IFP795- ale postaram sie pokrótce odpowiedzieć na postawione pytania.

Na początku jedna uwaga - ten sprzęt jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i jest po prostu niezniszczalny.

Przeszedł już chyba wszystko ..... a ciągle wyglada jak nowy i działa jak nowy :D

 

Ad1.

Ja mam wersję fabryczną 1.21 i w niej nie ma możliwości kasowania wgranych plików.

Ad2.

Po wymianie firmware na UMS iRiver widoczny jest jako dodatkowy dysk i nie jest wymagana instalacja iRiverManager. Oczywiście jest możliwość powrotu do starego oprogramowania. Nie wiem czy wgranie softu UMS coś spowolni , ale model 795 łączy się z kompem przez USB 2.0.

Ad3.

Można swobodnie przenosić pliki, bez wzgledu czy to z FAT32 czy NTFS dostępne w XP. Jeśli nie mamy wgranego UMS'a to należy oczywiście uprzednio zainstalować iRivermanger na drugim kopie.

Ad4.

Niestety ze znanych względów nie można. :lol:

 

Poprzeglądaj forum iRivera - tam znajdziesz wyczerpujące odpowiedzi na Twoje pytania a i wybór playerka stanie sie już oczywisty. :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcialem zakaldac nowego tematu to moze tutaj ktos mi pomorze..Zastanawialem sie nad jakims playerem MP3 w granicach do 400 zeta...ale zwrocilem tez uwage na Minidisci Sony..moglby ktos powiedziec co jest lepiej wybrac? Czy taki minidisc Sony, ktore na allegro stoja po 400-500 to dobry wybor? 1315004[/snapback]

moim zdaniem smialo bierz tego minidisca. chcociaz przyznac musze ze ten najtanszy model jest troszke slaby (nagrywanie tylko przez usb) warto dolozyc na model wyzej (mz-nh700) zyskujesz nagrywanie z line-in i mikrofonu oraz pilota. wogole ten sprzet jest bardzo niedoceniany w polsce. ja mam sprzet jeszcze poprzedniej generacji (zwykly md nie hi-md) i na 1 paluszku wytrzymuje mi nawet ponad tydzien sluchania po 1-2godz dziennie w czasie dojazdow autobusami. a radio jest w troche drozszym modelu, chyba mz-nh800

Edytowane przez julas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...