Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic nowego mp3 playerka. Dotychczas uzywalem starego, wysluzonego Creativa MuVo 64 MB, ale niestety

przyszedl czas na zmiane.

 

Co che miec:

- 1 GB pamieci

- wyswietlacz

- radio z mozliwoscia zaprogramowania przynajmniej 10 stacji

- equalizer lub przynajmniej mozliwosc wyboru typu muzyki

- zasilany bateria typu AAA lub AA

- bezproblemowa wymiana plikow pomiedzy playerkiem a PC

- cena do 500 PLN

 

Co proponujecie.

 

Ja wybralem cos takiego: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22135 - co

o tym sadzicie ?

Podoba mnie sie jeszcze to:

http://www.optimus.pl/index.php?pageid=160,produkt,157 - co o tym sadzicie ?

 

I pytanie nastepne: jak to jest z iPodami ?, bo coraz bardziej (pomimo braku

radia) podoba mnie sie iPod Nano 1 GB

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26441 Dokladnie chodzi mi o wymiane

plikow MP3 sciagnietych z netu miedzy PC a iPodem - nie ma z tym problemow ?

Jak jest to cudo widziane w systemie ? - tak jak MuVo Creativa czyli jako

dysk przenosny i nie potrzeba zadnego oprogramowania, bo po prostu wgrywasz

muzyke przez "przeciagnij-pusc", czy trzeba meczyc sie z jakims debilnym

programem ?

 

Dzieki za odpowiedzi

 

 

Moim zdaniem to nie kupisz porzadnego playera do kwoty 500zł i to z 1gb i jeszcze z radiem.Ja jestem zdania ze radio w playerze mp3 jest zapominane po tygodniu od zakupu odtwarzacza mp3.

 

Co do SanDiska-to w tej cenie,zamaiast niego proponuje cos co naprawde gra a nie jest karta o pojemnosci 1gb obudowana w mp3 player :wink: A mianowicie iAUDIO G3 (512MB) za 399zł.Wejdz na mp3store.pl i zarejestruj sie a nastepnie w polu kupon wpisz "wiosna" i masz dostep do dobrego cennika.Pracuje jako dysk przenośny,ma radio,ale ma 512mb pojemnosci.Zalezy czego oczekujesz-dobrego dźwieku czy pojemnosci.

 

Co do tego optimusa-to nawet nie znam tej firmy jako producenat mp3 :lol: Odradzam.Ogólnie to moge Ci polecic takie playerki:

iAUDIO G2 (1GB) - posiada 1gb pamieci ale niestety nie posiada radia

 

iriver T20 FM (512 MB) - posiada radio ale ma 512mb pojemnosci :wink:

 

Oczywiscie mozna dodac troszke kaski(bo widze ze chcesz kupowac jakies tam iPody) i kupic:

iriver T20 FM (1 GB) -wszystko czego potrzebujesz wraz z super dzwiekiem ifajnym wyglądem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JejoX

G2 poza brakiem radia rowniez nie ma USB 2.0 oraz nie koduje w locie do mp3 zapisywanego materialu z mica albo line in. w/g producenta rowniez troche krocej trzyma na 1 baterii.

ostatnio byla na allegro aukcja z G2 - poszedl za bardzo niska cene okolo 250zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam słuchawki Sennheiser HD595 i chciałbym sobie kupić jakiś odtwarzacz mp3 tyle że zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku. Co byście mi polecili oraz co myślicie o iAudio X5L?

 

Juz sam wybrałeś :wink: iAudio X5L-rewelacja moim zdaniem.Sam bym sobie kupił jak bym miał kase.Wazne zeby kupic wersje właśnie z tym L na koncu bo bateria dłużej trzyma.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative tanie modele nie polecam. Z lepszych np ZEN 30GB, to już ok , widzialem wczoraj ZEN 60GB za 600pln na allegro.

 

Jak ktoś chce coś pojemnego to niedawno koleś na allegro sprzedawał VENTURER 40 GB za 349 pln - nie było chętnych

 

a celując w jakość dźwięku to w kolejności od najlepszych -

MONOLITH (24bity Wolfson - model MX7000 PREMIEM- jest za 489pln 512mb na mp3store)

IRIVER

IAUDIO

RIO Karma - legendarny player , z tańszych RIO FORGE ok 230 na allegro

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ZENa Nano Plus. Wczoraj kupiłem sobie Sennheisery MX300 i, powiem Wam, że byłem w szoku, jak kiepskie słuchawki pakuje Creative do swoich MP3... Góra jest w ogóle nieporównywalna, totalnie inne brzmienie, a i dół jest ładniejszy i wyraźniejszy - tak więc wszystkich, którzy mają jakikolwiek flashowy MP3 Creative'a zachęcam do wymiany słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa bez problemu po wgraniu nowego softu, inaczej czyta alfabetycznie, oficjalny soft do pobrania stąd :

kliknij

Rozumiem że ten soft dotyczy całej serii e 100 i bez problemu mogę go wgrać do e130?

Wgrał już go ktoś?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co byście doradzili w limicie poniżej 200 zł ? Myślę o Creative V200 256MB, nie potrzebuje dużej pamięci tzn. powyżej 1 GB i tylko przydawałby mi się w autobusie/tramwaju dla zabicia nudy :) Z góry dzięki za propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taka prośbe do osób posiadających słuchawki Koss Spark Plug o zrobienie fotki jednej ze słuchawek włozonych do ucha :) w ten sposób chciałbym upewnić sie co do do wygladu, rozmiarów. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Przeczytałem cały wątek od początku, mimo to mam jeszcze wątpliwości odnośnie wyboru odtwarzacza.

Mam zamiar wydać na niego max. ok. 500 zł, z tym że Allegro odpada, bo... mam zamiar kupić na raty :D Mniejsza o powody.

 

wymagania:

- pamięć 1 gb (raczej nieodwołalnie)

- radio (w ostateczności do przełknięcia jego brak)

- dyktafon (przydatny, ale jeżeli już do w miarę dobry)

- zasilanie AAA lub AA - przy czym nieważne jak długo trzyma

- cena ok. 500 zł

- jeżeli chodzi o mp3 to najprawdopodobniej zazwyczaj będę słuchać 256-320 kb/s

 

- zakładamy, że jakość dźwięku porównujemy od razu dla np. tego samego modelu sennów (niezależnie czy są w zestawie jak z iriverem czy nie)

 

Aktualnie zastanawiam się nad:

a)Mpio FY400, 500, 600, 700 - i tu ważne pytanie - czy one się czymś oprócz wyglądu różnią? - dlatego nad nimi, bo:

- czytałem, że oferują dobrą jakość odtwarzania (tylko nie wyskakiwać, ze badziewną w porównaniu z iriverami ;) - gdyby ktoś mógł porównać z creativami byłoby miło) - ja mam słuch dość wyczulony

- czytałem też, że niezły dyktafon (ale co to znaczy niezły jeżeli ktoś mógłby wyjaśnić)

- jest radio i parę innych przydatnych funkcji

- 1gb za ok. 500 zł

- nie wiem, jak ze słuchawkami (czy warto wymieniać na senny)

B) Samsung YP C1

nie ma radia (jednak spory minus), ale poza tym z tego, co czytałem podobnie, może ktoś mógłby porównać z czymkolwiek jakość odtwarzania i dyktafon + sprawa czy trzeba wymieniać słuchawki - cena w mm 450 zł

 

c)Rozważałem jeszcze te irivery T-xx, ale wtedy po pierwsze byłoby 512mb, po drugie nie byłoby radia, a po trzecie miło by było, gdyby ktoś się wypowiedział na temat ich dyktafonów, bo zauważyłem, że praktycznie wszędzie zamiast nazwy "dyktafon" jest napisane "nagrywanie notatek głosowych", ew. gdzieś tam pod koniec coś o dyktafonie i chciałbym wiedzieć, czy nie znaczy to po prostu tyle, że "nie ma się czym chwalić" ;)

 

d)Jest jeszcze iaudio G3, ale wtedy też musiałoby być 512 mb lub G2, ale wtedy bez radia (chociaż dosyć kusząca opcja - pytanie jak dobry jest dyktafon - poza standardową odpowiedzią, że bardzo dobry ;) )

 

No name'y raczej odpadają i ostatecznie w relacji możliwości/cena wydaje mi się, że wygrywa tu mpio (a może się mylę, bo np. jakość dźwięku ma niewiele lepszą niż creative, a dyktafon zbiera max z 1 m - dlatego pytam), ale może ktoś mógłby się refleksjami podzielić i odpowiedzieć na kilka postawionych tu pytań. A ew. nawet przekonać ;) Z góry dzięki

 

P.S. Tylko nie piszcie "dołóż 200 zł i kup iriver T-20 (akurat i tak nie odpowiada mi w nim zasilanie)/iaudio G3 1 gb" :D - taka opcja odpada

Edytowane przez TMSH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMSH - moze uda Ci sie znaleźć iRivera ifp-899 w tej cenie? Spełnia on wszystkie wymienione przez Ciebie kryteria, dyktafon jest swietny (nigdy mnie jeszcze nie zawiodł, a testowalem na wykladach i na koncertach :) ).

 

EDIT:

Damn, sprawdzilem ceny:/ Ponizej 700 nie kupisz nowego:/ Myslałem, ze zdążył juz staniec:> W kazdym razie polecam iRivery i iAudio.

 

 

Ps.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=181339&st=0 - w tym topicu znajduje się zrobione przeze mnie porownanie iPodów do iRiverow i iAudio. Jak ktos juz podal tutaj tego linka to sorry ;)

 

www.mp3store.pl - ten link powinien byc na pierwszej stronie tego topicu pod "sklepy".

 

Najlepsi producenci mp3:

www.iriver.pl

www.iaudio.pl

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no jakbym miał te 700 zł to bym się nie zastanawiał ;) ale że trzeba z czegoś zrezygnować to w tej chwili, po dalszym studiowaniu zasobów sieci (:D) dochodzę do wniosku, że:

- albo iaudio g3 512 mb - bo bdb jakość dźwięku, niezły podobno dyktafon (bo słyszałem nagranie z odległości 2 m i było takie sobie, ale może więcej się spodziewać nie należy - nie wiem jak irivery sobie z taką odległością radzą) - ale tylko 512 mb - ew. g2 1 gb (bez radia, ale jeżeli jakość i dyktafon ten sam, to cena jeszcze do przełknięcia, choć w identycznej jest iriver T-30 1 gb, więc chyba nie)

- albo iriver T-30 1 gb - bo bdb jakość odtwarzania i z tego, co czytam bdb dyktafon (z tego co czytałem to takiej samej jakości jak w iriverach ifp, ale czy mógłby to ktoś potwierdzić?) - no ale brak radia, choć swoją drogą ktoś jakość radia umieścił w wadach iaudio g3, więc może lepiej sobie w ogóle je darować(?) - i czy ja dobrze rozumiem, że on nie działa jako pendrive, czy działa, ale tylko pod xp po już się pogubiłem...

- no albo ten Mpio FY400/500/600/700 1 gb - bo dalej nie wiem czym się różnią poza wyglądem, a poza tym można przeczytać, że ogólnie jakość, dyktafon, radio niezłe, ale gdyby ktoś mógł zrobić porównanie do iaudio i iriverów byłoby miło (wiem, że wszystko gorsze, więc prosiłbym bez takich banałów ;) kwestia o ile - np. obiektywnie do jakiej odległości dyktafon zbiera, jak sobie radzi radio, jakie porównanie jakości dźwięku na tych samych słuchawkach) - bo wszystko jest, a cena 500 zł i 1 gb

No to daję czas na odpowiedzi i sugestie i się nie odzywam (mam nadzieję, że takie nadejdą ;) ) Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMSH

zobacz sobie jak gra radio w G3 - wiadomo ze podczas ruchu moga byc problemy z sygnalem i wowczas przelacza sie w tryb mono. mozna ustawic na stale aby byl wlaczony ten tryb i wowczas to tak nie denerwuje. u mnie w mieszkaniu komorka czasem traci sygnal, a wiec mysle ze nie jest tak zle z tym sygnalem. w kazdym razie odbiera kazde radio i nie gubi stacji. nagrania robilem chodzac po mieszkaniu...

RMF

ZET

 

a tutaj jakies nagrania z dyktafonu. z tych nagran nie slychac zeby byl wyjatkowej jakosci, ale jak testowalem go do zwyklej rozmowy w pokoju to zbieral calkiem fajnie. tutaj nagralem tv z odleglosci ~1,5m a potem oddalilem sie na jakies 4 metry. tv gralo 'normalnie' tzn z taka glosnoscia jak zwykle go slucham. trzeba uwazac na obudowe - kazde dotkniecie jest wylapywane przez mica. widzialem w necie 'usprawnienie' dyktafonu w postaci wywiercenia dziurek w innym miejscu obudowy, ale na razie nie mam potrzeby tego sprawdzac ;)

dyktafon1

dyktafon2

Edytowane przez dziura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja swego czasu wybierałem między iRiverem ifp-899 oraz iAudio G3 1 gb, to na korzyść iRivera zaważył właśnie dyktafon. Niestety ten w G3 jest wyraźnie słabszy, a to za sprawą braku funkcji AGC, czyli automatycznej regulacji czułości mikrofonu. Dzięki posiadaniu tej funkcji iRiver świetnie "ściąga" dzwięk, nawet z dość daleka.

 

Co do działania jako pen drive, to z kolei w iAudio jest to znacznie lepiej rozwiązane:> G3 bezproblemowo wykrywany jest jako dysk twardy, bez instalowania zadnego softu (przynajmniej w xp). Natomiast aby iRiver był w ten sposob wykrywany, należy wymienic firmware, a to niestety powoduje (nie wiedzieć czemu) spadek transferu :? .

 

Ja też miałem dylemat co wybrac, jednak w koncu zdecydowałem sie na iRivera, bo:

- lepszy dyktafon

- lepsze słuchawiki (imho)

- lepsze wyposażenie (wiecej bajerów w pudełku ;) )

- sprawia wrażenie bardziej solidnego :)

 

W każdym razie odpuść sobie Mpio, bo jest tandetny :)

 

Ps.

Jak masz jakies szczegółowe pytania dot. iRivera ifp-8xx, to wal śmiało - postaram sie udzielić możliwie wyczerpującej odpowiedzi :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy.Temat tego postu jest chyba oczywisty , mianowicie mam zamiar dokonać zakupu jakiegoś playera mp3 i tu jawi się mój problem bowiem nie wiem co wybrac...Moje wymagania : pamięc 1 gb ( nie mniej) , dyktfon , - trwałość ( chodzi mi o czynne uprawianie sportu) - radio ( ale to moze byc jako gratis) - cena 500-600 zl.Mysle narazie o iriver T10 ale może ktoś zna inne lepsze modele ? I jeszcze jedno chciałbym zasiegnąc opini na temat tego playera http://www.telekom.com.pl/philips/rtv/phil...cze/hdd1620.htm ...mam okazje kupic go za 620 zl nówke i tu chciałbym postawic iscie szekspirowskie pytanie czy warto? ma ktoś te cudo ,jesli tak to czy dobrze się sprawuje itp? proszę o szybką odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast aby iRiver był w ten sposob wykrywany, należy wymienic firmware, a to niestety powoduje (nie wiedzieć czemu) spadek transferu :?

Najprawdopodobniej firmware, kiedy odtwarzacz pracuje w trybie IMM używa innego systemu plików i dlatego jest szybciej, a gdzy przechodzimy na UMS to zwykły FAT jest wolniejszy, ale czy ta teoria jest prawdziwa to już nie wiem...

 

Blanks @ z tego co pamiętam te Philipsy z Media Markcie albo Makro Cashu są, więc może spróbuj jeśli byłaby taka możliwość - posłuchać chociaż jak grają, bo nie wiem czy dużo ich posiadaczy znajdziesz.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do dyktafonu w iRiverach to wyczytałem ostatnio, ze ponoć ten w serii T jest lepszy niz w serii ifp. Nie wiem czy to mozliwe, bo ten w ifp był świetny, ale niektorzy tak własnie twierdzą;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Siostra pożyczyła od znajomego mp3 sony nw-e105 .... całkiem przyjemny odtwarzacz :)

Niestety pliki były wgrywane do niego przez program dołączany przez producenta..... i są skonwertowane do .oma - niestety w drugą strone się nie da tzn nie można skonwertować z oma do mp3 >> Stąd moje pytanie - czy jest jakiś program który to zrobi ??

Jeśli chodzi o pliki .oma to żaden odtwarzacz na kompie mi tego nie odtwarza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad kupnem. Najważniejsze funkcje dla mnie to szybki transfer danych, pojemność 1GB, widziany w systemie jako dysk przenośny i dosyć dobry dyktafon. Super by było, jakby miał blokadę zapisu przełączniczkiem małym jak w zwykłym pendrive.

Mniej istotne funkcje - może ich nie być:

Odtwarzacz mp3 - zeby odtwarzał również wma

Radio - żeby mógł złapać coś innego niż radio rydzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...