Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Może ktoś jest ciekawy jak szybko mu się będą piosenki wgrywać :wink:

No wybacz , ale wgraj sobie np 1.5GB mp3 na usb 1.1 a na 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już przypadkiem nie było to omawiane, ale właścicieli odwarzaczy Creative zapewne uraduje:

 

http://localize-it.narod.ru/

 

Ja do starego Zen Nano Plus'a wgrałem, psując go 2 razy ale się udało, i to nawet pod x64 :) I jest po naszemu hihi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad wyborem playerka o pojemnosci 1gb

1. Creative Zen Nano Plus

2. iPod Shuffle

3. iRiver T10

Ktory bedzie najlepszy ? Wiem ze jest duzo zlych opinni na temat Creativa wiec stawiam na iRivera. Na drugim miejscu jest iPod(maly,lekki, brak wyswietlacza mi nie przeszkadza :D) a na trzecim Creative

Jednak waham sie pomiedzy iRiverem (wydaje mi sie ze jest duzy) a iPodem Shuffle

Prosze o doradzenie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative odpada na starcie. A iriver i ipod to przecież zupełnie różne mp3.

 

Ipod: tańszy, mniejszy, lżejszy, wbudowany akumulator, brak wyświetlacza, gorsza jakośc dźwięku, słuchawki do kosza (więc cena się jakby zrównuje), wbudowane USB, modny (?)

 

Iriver: droższy, ale za to ma dobre słuchawki, na baterie (dłużej trzyma, wygodniejszy w eksploatacji), wyświetlacz (i to nie byle jaki), najlepsza jakość dźwięku, większy, kabel do USB

 

Oczywiście stawiam na irivera, bo raz że ma wyświetlacz, dwa że lepsza jakość dźwięku i słuchawek, trzy że na baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście troszkę ipoda obronię, bo ponoć shuffle to jeden z najlepiej grających ipodów, ale jednak również polecę irivera :) I dodałbym jeszcze, że czemu nie T30?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh- nie chcę się powtarzać ale może rozwinę mój powyższy post-przy okazji.

Creative Muvo-popularne playery,wszedzie jest ich pełno stąd wielu ludzi je kupuje,również marka jest znana ,dodatkowo są napakowane funkcjami.Ale...

Brzmią dość dobrze dopiero zestawione z dobrymi sluchawkami(Senn Mx500,Creative EP-630/Senn Cx300 bo raczej droższych nie ma sensu kupować).

Powiedzmy ,że dopiero wtedy bedą graly jak iriver na standardowych sluchawkach.Jednak gdybyś posłuchał irivera ,to do creativa raczej już cięzko się przyzwyczaić...(muvo ma np.kiepski bas).

Muvo -choć ładne- są dość tandetnie wykonane,a radio i dyktafon to raczej chwyt marketingowy, bo jakość tych dodatków jest żenujaco niska.

Creatve-jesli już ,to modele z HDD -są naprawdę b.dobre.

Chyba że -Zen V Plus?-nowość...

 

ipod shuffle-w/g wielu opinii ma najlepsze brzmienie wśród wszystkich ipodów,standardowe słuchawki są oczywiście do wymiany.Oprocz wyświetlacza nie ma niczego-taki dyskretny model -dla sportowca jak znalazł(lekki).

 

T10-świetna jakość dzwięku (choć iriver ma modele lepiej brzmiące).Obsługuje pliki ogg vorbis ,ma dobry EQ,SRS WOW 2(dla tych co lubią troche przestrzeni ),dobre sluchawki Cresyn w zestawie-chyba najlepsze dodawane do playerków.Wysokiej jakości dyktafon.Solidna obudowa.

Wady-kolorowy wyswietlacz jest raczej zbędny w tej konstrukcji,player jest trochę grubawy i ciężkawy-ale nie przesadnie.Jak się poszuka można dostac uchwyt na ramię.

Jest niewygodny w obsłudze-stosunkowo cieżko go obsługiwac przez ubranie, choć oczywiście można się przyzwyczaić do tej niedogodności , dla mnie to zdecydowanie największy minus.

 

Jeżeli chodzi o dzwięk-ipod nano(z którym moge porównać t10) na sluchawkach Cresyn przesterowuje niskie tony,z kolei T10 odgrywając te same utwory ,na tych samych sluchawkach i głośności, gra wspaniale nawet na basie podbitym na max(+15),żadnych przesterów("pierdnięć")itp.

To własnie mnie zadziwia w T10-potężny bas.Dla mnie wygląda na to ,że iriver stosuje limiter(soft clipping limiter jest obecny np.w Foobar2000)bo innego wytlumaczenia nie widze.

 

To tyle-wybór należy do Ciebie.

Ale myśle ,że ktoś jeszcze coś napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niewygodny w obsłudze-stosunkowo cieżko go obsługiwac przez ubranie, choć oczywiście można się przyzwyczaić do tej niedogodności , dla mnie to zdecydowanie największy minus.

Dla mnie największym minusem T10 jest coś innego. Powinni za to nabić na pal programistę, bo jest to na pewno bardzo łatwe do wprowadzenia. Mianowicie chodzi o to, że po wrzuceniu plików/folderów do odtwarzacza ten szereguje je nie alfabetycznie, ale w kolejności wrzucania.

 

Aha, jeszcze jedna dorbnostka, obcina jakies pół sekundy z końca plików .ogg. Ale to nie taka duża wada, bo są playery, które obcinają sekundę z początku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to szereguje w kolejności wrzucania ? Nie zauważyłem u siebie takiego zachowania ? Leci po kolei po plikach, zdaje się że alfabetycznie jednak ?

 

A co do wyboru adboka - jako posiadacz i nano plusa i t10 stwierdzam że nano plus wcale nie gra gorzej od T10, i napewno ma wygodniej umiejscowione guziczki od głośności - sterowanie w T10 to troche jego słaba strona. Podobnie jak umiejscowienie wyjścia na słuchawki, IMO powinno być u góry (tam gdzie klips) a nie na boku :( No i dorzucane słuchawki nie mają "łamanego" jacka, tylko prostego co też jest jakimś niedopatrzeniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to szereguje w kolejności wrzucania ? Nie zauważyłem u siebie takiego zachowania ? Leci po kolei po plikach, zdaje się że alfabetycznie jednak ?

 

A co do wyboru adboka - jako posiadacz i nano plusa i t10 stwierdzam że nano plus wcale nie gra gorzej od T10, i napewno ma wygodniej umiejscowione guziczki od głośności - sterowanie w T10 to troche jego słaba strona. Podobnie jak umiejscowienie wyjścia na słuchawki, IMO powinno być u góry (tam gdzie klips) a nie na boku :( No i dorzucane słuchawki nie mają "łamanego" jacka, tylko prostego co też jest jakimś niedopatrzeniem :(

Z całą pewnością szereguje wg. kolejności wrzucania. Przynajmniej na UMS 1.70. Może masz MTP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się to podoba :) Ale najbardziej podobało mi się na Iriverze IFP-895, który miałem z softem takim, że na kompie trzeba było włączyć Irivera program do wrzucania, ale piosenki były z kolejnością wrzucania i na dodatek jeszcze można było sobie tą kolejność dowolnie przestawić.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creatve-jesli już ,to modele z HDD -są naprawdę b.dobre.

Chyba że -Zen V Plus?-nowość...

a moze Creative Zen V 2GB ? np ten http://allegro.pl/item122034322__creative_..._mp3_gwar_.html

EDIT: kurde no i bardzo mnie kusi ten iPod. Czy ma go ktos z forum jesli tak to prosze o opinie :) Zastanawialem sie tez nad dokupieniem lepszych sluchawek do playerka za max 110zl :) myslalem nad Creative EP-635 czy (lub inne polecane z tego przedzialu cenowego) sprawdza sie z tym iPodem ?

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze na odtwarzacze na allegro i weszłem na SanDiska a tu 1GB M240 za 150zł! Jaka jest jakość dźwięku w tych playerach? Jakie mają wady bo nie potrafie znaleźć żadnej recki.

 

ja mam, dzwiek wporzo, ale musze dokupic dobre sluchaweczki (te z kompletu zalatwilem w 20 dni)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sobie temat i byłem już zdecydowany na kupno Sandiska którego dużo osób tutaj poleca.

Trafiłem jednak na recenzje tego playerka http://twojepc.pl/artykuly.php?id=miny_mp3 i dosyć ostro go tam jadą . Miałbym pytanie do posiadaczy Sansy aby ocenili obiektywnośc testu i czy naprade jest aż tak żle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem pisadaczem Sansy ale z tego co widze to ten kto pisał te porównanie musiał być mocno kopnięty. Żeby porównywać ze sobą odwarzacz na flashu i na hdd :/. Tą sanse to można by z T10 porównywać (bo też ma kolorowy wyświetlacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...