Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

To już zależy od podejścia do zakupu...

 

Używanego ciuszka bym nie kupił ale używany sprzęt elektroniczny (telefony, mp3 player i inne) bez problemu. Zwracam tylko uwagę na dokładne zdjęcia na których zobaczę jak poprzedni właściciel dbał o sprzęt i jeśli nie przedmiot nie spełnia moich wymagań nie kupuje. A sprawa wkładania słuchawek do uszu przez inną osobę, no cóż nie znam jej ale rozkręcam słuchawki i czyszczę dokładnie alkoholem co wypłucze wszelkie zarazki pozostawione po ostatnim właścicielu.

 

A tymczasem ja może dziś dostane swój "mp3 grajek" ;) Także dopiska w sigu "Happy owner" to na razie optymistyczna myśl ale miejmy nadzieje taka pozostanie :razz: (z cyfrówką się sprawdziło)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj doszedł do mnie iRiver T30 1GB :D

Gra bardzo czyściutko. SRS działa jak powinien. Bass w odtwarzanych piosenkach jest miękki :D

Słuchawki dołączone do zestawu to Cresyn i ich dźwięk jest zadziwiający, tony niski jak i wysokie są bardzo dobre!

POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s

to widzę ,że ipod faktycznie niedomaga...

Nie no nie jest wcale tak źle. Ogólnie jego jakość dźwięku jest naprawdę dobra - na AKG K24P zwłaszcza to zauważyłem, tylko coś na roxkboxie kiepsko działa. No ale sprzedaję go jak widać w dziale komis, bo szukam czegoś mniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie ze sprowadzeniem z USA Creative Portable Media Center. Chce nie tylko kupić odtwarzacz mp3 (bo nie samą muzyką człowiek żyje), bardziej chodzi mi o odtwarzanie video. Jedyny minut powyższego sprzetu to odtwarzanie tylko .wmv. Czy da sie do takiego formatu nałożyć napisy? Może znacie coś lepszego? Coś do 900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się nieszczęśliwym posiadaczem iRivera T10 512MB <_< Kierowałem sie opiniami na temat jakości odtwarzanego dźwięku, bo nie ukrywam że to jest dla mnie priorytet. Miałem niedawno Creavive Muvo tx-se i nie skłamię jeśli powiem że ten iriver brzmi nieznacznie lepiej... Podłączenie lepszych słuchawek (sennheiser) tez prawie nic nie daje. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony, to nie jest to czego szukałem. Kumpel ma Zen Micro i słuchanie na nim muzyki to czysta przyjemność a o T10 tego nie moge powiedzieć. Nie mogę nawet zrobić własnego ustawienia equalizera bo kiedy próbuje to nic sie nie dzieje, wychodzi mi z menu EQ. Już nie mówiąc o tym że nie moge w całości żadnej mptrójki skopiować na ten odtwarzacz bo przy 13-14% procentach wywala jakiś błąd. Robiłem wszystko tak jak napisane w instrukcji... To tyle moich pierwszych spostrzeżeń. Mam go dopiero od godziny i chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.

 

I wydaje mi się że osoby twierdzące że T10 ma "wyśmienity dźwięk" nie mają pojęcia o czym mówią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się nieszczęśliwym posiadaczem iRivera T10 512MB <_< Kierowałem sie opiniami na temat jakości odtwarzanego dźwięku, bo nie ukrywam że to jest dla mnie priorytet. Miałem niedawno Creavive Muvo tx-se i nie skłamię jeśli powiem że ten iriver brzmi nieznacznie lepiej... Podłączenie lepszych słuchawek (sennheiser) tez prawie nic nie daje. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony, to nie jest to czego szukałem. Kumpel ma Zen Micro i słuchanie na nim muzyki to czysta przyjemność a o T10 tego nie moge powiedzieć. Nie mogę nawet zrobić własnego ustawienia equalizera bo kiedy próbuje to nic sie nie dzieje, wychodzi mi z menu EQ. Już nie mówiąc o tym że nie moge w całości żadnej mptrójki skopiować na ten odtwarzacz bo przy 13-14% procentach wywala jakiś błąd. Robiłem wszystko tak jak napisane w instrukcji... To tyle moich pierwszych spostrzeżeń. Mam go dopiero od godziny i chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.

 

I wydaje mi się że osoby twierdzące że T10 ma "wyśmienity dźwięk" nie mają pojęcia o czym mówią...

Aż nie chce mi się komentować twojej wypowiedzi, bo jest po prostu żałosna.

 

Naprawdę nie wpadłeś na to, że jeśli equalizer i kopiowanie plików nie działa, to masz zwalony odtwarzacz?

 

Prostszy przykład: Kupujesz pralkę. Wrzucasz ubrania. Pralka się nie włącza. Mimo to po godzinie wyjmujesz ubrania i dziwisz się, że są brudne, po czym mówisz innym, że ten model pralki jest do d...?

 

A w ogóle, jesli nie możesz nic na niego wgrać to na jakiej podstawie oceniasz dźwięk? Muzyczki firmowej?

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie, Creative muvo tx se czy v200 ? Ostatnio miałem w łapach creative tx (nie se) 256mb i spodobal mi się, tx se 512 mb kosztuje 160 zł a v200 200 zł. Prócz radia i koloru niczym się praktycznie nie różnią, przynajmniej z ogólnych informacji na stronie. Warto dołożyć te 4 dychy i kupić v200 czy lepiej zostawić sobie na lepsze słuchawki ? I czym u licha różni się SE od zwykłego TX, bo samo SE kojarzy mi się z okrojeniem sprzętu, tak jak to ma miejsce przy grafice. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik @ dołączam się do wypowiedzi IAmWeasela @ tak trudno się zorientować, że coś jest nie tak. Muvo się może schować przy tym Iriverze, a jeśli rzeczywiście masz takie problemy, to wymieniaj swój player, a nie mów jaki to jest beznadziejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wpadłeś na to, że jeśli equalizer i kopiowanie plików nie działa, to masz zwalony odtwarzacz?

Wpadłem. Ale to nie zmienia faktu, że ten odtwarzacz oferuje przeciętny dźwięk i nie zmienie swojego zdania. Słuch mam dobry i wiem co słyszę.

 

A w ogóle, jesli nie możesz nic na niego wgrać to na jakiej podstawie oceniasz dźwięk? Muzyczki firmowej?

Napisałem że mp3 wgrywają się częściowo. Wgrałem kilka empetrójek, kazda po średnio 30 sekund i to mi wystarcza żeby ocenić brzmienie.

 

Aż nie chce mi się komentować twojej wypowiedzi, bo jest po prostu żałosna.

To nie komentuj ;]

 

czokapik @ dołączam się do wypowiedzi IAmWeasela @ tak trudno się zorientować, że coś jest nie tak. Muvo się może schować przy tym Iriverze, a jeśli rzeczywiście masz takie problemy, to wymieniaj swój player, a nie mów jaki to jest beznadziejny.

Ale od tego chyba jest forum, żeby sie wymienić opiniami. Prawda?

 

Gdzie czokapik kupiles tego iRivera?? Przeciez od razu widac ze dotwarzacz jest zwalony.

Dzisiaj, w komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się nieszczęśliwym posiadaczem iRivera T10 512MB <_< Kierowałem sie opiniami na temat jakości odtwarzanego dźwięku, bo nie ukrywam że to jest dla mnie priorytet. Miałem niedawno Creavive Muvo tx-se i nie skłamię jeśli powiem że ten iriver brzmi nieznacznie lepiej... Podłączenie lepszych słuchawek (sennheiser) tez prawie nic nie daje. Ogólnie jestem bardzo zawiedziony, to nie jest to czego szukałem. Kumpel ma Zen Micro i słuchanie na nim muzyki to czysta przyjemność a o T10 tego nie moge powiedzieć. Nie mogę nawet zrobić własnego ustawienia equalizera bo kiedy próbuje to nic sie nie dzieje, wychodzi mi z menu EQ. Już nie mówiąc o tym że nie moge w całości żadnej mptrójki skopiować na ten odtwarzacz bo przy 13-14% procentach wywala jakiś błąd. Robiłem wszystko tak jak napisane w instrukcji... To tyle moich pierwszych spostrzeżeń. Mam go dopiero od godziny i chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.

 

I wydaje mi się że osoby twierdzące że T10 ma "wyśmienity dźwięk" nie mają pojęcia o czym mówią...

To ja tylko przypomne że Eq i SRS włącza się przez przytrzymanie klawisza A-B. Może to zrobiłes skoro piszesz ze robiłes wg. instrukcji, ale ja np. nie miałem zwyczaju czytania papierów, wolałem samemu odkrywac sprzęt. Na początku tez byłem zdziwiony, że zmiana ustanień eq i srs w menu nic nie daje :P. Co do kopiowania to nic mi się ne nasuwa, jesli masz mtp, to może WMP nie zaktualizowałeś?

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik @ prawda, że jest do wymiany opinii, ale wierz mi, że jak wgrasz jakieś swoje mp3 i sobie wszystko odpowiednio poustawiasz to dźwięk będzie cacy. Słuchałem wiele playerów a na pierwszym miejscu zawsze był mój dawny Iriver IFP-895 a seria T10 wcale nie jest gorsza dźwiękiem, sam za niedługo wrócę do irivera :) Więc jeśli naprawdę masz zepsuty odtwarzacz, to życzę Ci aby nowy pokazał Ci, że jakość irivera jest naprawdę dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega czokapik,jeszcze nie odkrył ,że żeby w ogole zacząc bawic się EQ/SRS to rzeba go uaktywnić przyciskiem A-B.

Wiele osoób w ten spsob postępuje(w tym również ja-gdzie dzwięk również mnie nie zachwycił).

Zapewniam ,że po włączeniu EQ sutuacja zmieni się diametralnie...na plus.

 

Co do kopiowania-jeżeli sie nie kopiuje ,to zmień firmware na najnowszy(1.70),lub zformatuj z pozycji odtwarzacza,lub kompa(na FAT16) i zobacz co się dzieje.

 

Ja mam porównanie z dwoma playerkami i zapewniam ,ze dzwięk iriverajest zdecydownie wyróżniający sie ponad przeciętność.

Jakbys posluchal ipoda na FLAT +ipodowskie sluchawki ,to możnaby dokładnie napisać to co napisałeś w swoim poście...

A Creative MuVo do T10/T30,to jak porównywanie VW Golfa do Mercedesa S klasy .

 

A i żeby nie było ,że sobie tak gadam/pisze ,że słuchałem tego i tamtego, zamieszcze foty-zrobione dzisiaj fonem(od lewej ipdod nano 2GB,Samsung YP-C1Z(1GB),iriver T10 :

post-123865-1158302472_thumb.jpgpost-123865-1158302507_thumb.jpgpost-123865-1158302553_thumb.jpg

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega czokapik,jeszcze nie odkrył ,że żeby w ogole zacząc bawic się EQ/SRS to rzeba go uaktywnić przyciskiem A-B.

Nie może być :lol:

O tym wiedziałem, nie widziałem tylko gdzie sie ustawia equalizer, tzn. gdzie są te suwaki. Teraz już wiem, ustawiłem po swojemu i dźwięk jest już znacznie lepszy. Jednak nadal nie zachwyca. Mogę powiedzieć co najwyżej, że ten player gra poprawnie, ale bez rewelacji. Prawda jest chyba taka, że za 300 zł nie można liczyć na dobrą jakość... chyba że ktoś ma naprawde małe wymagania co do dźwięku. Niektórzy przecież nawet twierdzą że dźwiek ze zintegrowanego realteka jest świetny :D hehe. Moja matka na przykład też będzie zachwycona jak byście dali jej odtwarzacz no name z bazarku. Każdemu po prostu odpowiada co innego.

Ja "niestety" mam duże wymagania. Mógłbym sobie pomyśleć, że te wymagania są za duże co do odtwarzacza mp3, który wiadomo, że nigdy nie będzie grał jak dobry sprzęt audio. Jednak po styczności z playerkiem Zen Micro wiem, że nie mam za dużych wymagań tylko trzeba wyłożyć troche kasy, żeby być zadowolonym. Mnie niestety nie stać żeby wydac tyle $ na player, więc muszę się zadowolić tym iriverem :/

Jako ciekawostkę powiem że Zen Micro słuchałem na słuchawkach od Muvo TX :lol: a dźwięk i tak był rewelacyjny.

 

A kopiowanie plików już mi działa. Musiałem najnowszego WMP 10 zainstalować.

 

EDIT:

Dodam jeszcze że jak na mój gust T10 gra za cicho. Regulacja głośności jest od 0 do 40 ale działa tak jakby do 25. Powyżej nie słychać różnicy. To normalne?

Ale żeby nie być takim czepialskim :P powiem że T10 ma też plusy, np. fajny (mimo że mały) wyświetlacz, fajny zaczep który moge sobie w spodniach zamocować no i największy plus- czas odtwarzania. 50 godzin to naprawde coś :)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cokolwiek zachwyciło cię na słuchawkach od muvo to jest to dla mnie dość dziwne. Może masz po prostu inne wymagania co do dźwięku niż reszta ludzi i podobają ci się inne charakterystyki dźwięku.

 

Ja słyszę różnice w głośności na całej skali.

 

Możesz kupić sobie dokanałówki np. ep-630 żeby grał ci głośniej.

 

A i co ważne - masz go w wersji MTP. Zmieniając na UMS odblokujesz zablokowaną moc (z 15 na 18mW na kanał). Teoretycznie gra wtedy głośniej, w praktyce różnie ludzie to oceniają.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cokolwiek zachwyciło cię na słuchawkach od muvo to jest to dla mnie dość dziwne. Może masz po prostu inne wymagania co do dźwięku niż reszta ludzi i podobają ci się inne charakterystyki dźwięku.

 

Ja słyszę różnice w głośności na całej skali.

 

Możesz kupić sobie dokanałówki np. ep-630 żeby grał ci głośniej.

 

A i co ważne - masz go w wersji MTP. Zmieniając na UMS odblokujesz zablokowaną moc (z 15 na 18mW na kanał). Teoretycznie gra wtedy głośniej, w praktyce różnie ludzie to oceniają.

Nie napisałem że te słuchawki mnie zachwyciły, tylko że nawet na nich dźwięk brzmiał świetnie ;] więc wole nie myślec co by to było gdyby podpiąć jakieś sennheisery..

 

Myślałem żeby kupić nowe słuchawki ale na razie jeszcze sie wstrzymam z zakupem.

 

Zmieniłem dzisiaj rano z MTP na UMS i jedyna różnica jaką zauważyłem to to że teraz player jest wykrywany jako dodatkowy dysk a nie urządzenie audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobał dżwięk zena micro na słuchwkach muvo to bez urazy oczywiście, ale Twoje opinie o iriverze są niewiarygodne.

moze trafił mi sie jakiś "bubel" ? ;)

 

do jakości/czystości dźwięku nic nie mam, uważam po prostu że brakuje temu odtwarzaczowi mocy, za słabe niskie i średnie tony jak dla mnie..

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest głównie sprawa słuchawek. Sam odtwarzacz gra czysto i ładnie. Możesz sporo zwiększyć bas ustawieniami SRS.

 

Ja nie jestem fanem takiej rozregulowanej muzy. Sądząc po tym, że narzekasz na brak basów, a wczesniej mówiłeś, że gra za cicho, wnioskuję, że nalezysz do ludzi, dla których głośno i z jeb****mi basami = dobrze. Polecam ci w takim razie słuchawki Koss Plug - będą grały i głośno i z basem, oraz eksperymenty z SRS (ustawienie na LOW i trubass na 10 podbija basy).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal nie zachwyca. Mogę powiedzieć co najwyżej, że ten player gra poprawnie, ale bez rewelacji. Prawda jest chyba taka, że za 300 zł nie można liczyć na dobrą jakość... chyba że ktoś ma naprawde małe wymagania co do dźwięku. Niektórzy przecież nawet twierdzą że dźwiek ze zintegrowanego realteka jest świetny :D hehe.

Każdemu po prostu odpowiada co innego.

Ja "niestety" mam duże wymagania. Mógłbym sobie pomyśleć, że te wymagania są za duże co do odtwarzacza mp3, który wiadomo, że nigdy nie będzie grał jak dobry sprzęt audio. Jednak po styczności z playerkiem Zen Micro wiem, że nie mam za dużych wymagań tylko trzeba wyłożyć troche kasy, żeby być zadowolonym. Mnie niestety nie stać żeby wydac tyle $ na

iriver nie zachwyca?Wiesz ,ja też byłem sceptykiem jeżeli chodzi o irivera,ale stwierdziłem że warto kupic (akurat T10-bo mi się podoba jego design) i się nie rozczarowałem.

 

Ale argument, że T10 gra cicho?Wiesz MuVo(i pewnie Micro) ma moc 5mW na kanał T10 15-18mW -to 3x więcej ...

Co do limitu głosności.Tak, powyżej 25 na User EQ podglaszanie praktycznie nic nie daje. Jest to tylko teoretycznie ogranieczenie, większość ludzi slucha w przedziale 12-17 lub 17-20.powyżej 20 ciężko wytrzymać.Na poczatku sluchałem glośno(powyżej 20) teraz już 17 mi wystarcza.

Z kolei na ustawieniu Normal,lub SRS głośność zwiększa się juz normalnie do 40.

Np.taki ipd nano -glośny jak cholera.Ale co z tego?przecież nie slucham na max. glośności

tylko na podobnej jak na t10 więc jakie to ma znaczenie?Nawet na innych sluchawkach nie będzie to problem -bo nie mam zamiaru podlączać stancjonarnych sluchawek do playerka...

 

Jakość dzwięku?To wypadkowa własnych upodobań,specyfikacji sprzętu(wzmaka,DAC itd.),odtwarzanej muzyki(typu),jakości plików muzycznych i rodzaju formatu,oraz słuchawek.

Największy wpływ mają słuchawki,dopiero potem player(no ale nie mowię o no-nameach+ekstra sluchawki).

 

Także dla Ciebie ,Zen micro(skądinąd b.dobry player) gra wspaniale-widocznie kombinacja powyższych najlepiej Ci odpowiada

Mało basu w T10?Kup Koss Porta Pro(ep-630/635 ).Przecież i tak słuchawki są do wymiany.

 

Dla mnie Creative jest spalony-brak obslugi OGG go dyskwalifikuje.A jak cenisz jakość dzwięku ponad wszystko,to dlaczego sluchać mp3,skoro jest o 20 lat młodszy i nowocześniejszy stratny format,do tego najlepszy obecnie stosowany obok AAC?

 

 

@Luk@s

Napisz coś wiecej...:)

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iriver nie zachwyca?Wiesz ,ja też byłem sceptykiem jeżeli chodzi o irivera,ale stwierdziłem że warto kupic (akurat T10-bo mi się podoba jego design) i się nie rozczarowałem.

A u mnie odwrotnie, design (jak w większości tańszych iriverów) nie podoba mi sie :) No ale kierowałem się opiniami na temat brzmienia odtwarzaczy dlatego właśnie wybór padł na irivera.

 

Ale argument, że T10 gra cicho?Wiesz MuVo(i pewnie Micro) ma moc 5mW na kanał T10 15-18mW -to 3x więcej ...

Hmm to chyba tylko liczby... szczerze mowiąc muvo grał nieco ciszej od T10 ale niewiele. A Zen Micro którego miałem okazje posłuchać był głośniejszy

 

Co do limitu głosności.Tak, powyżej 25 na User EQ podglaszanie praktycznie nic nie daje. Jest to tylko teoretycznie ogranieczenie, większość ludzi slucha w przedziale 12-17 lub 17-20.powyżej 20 ciężko wytrzymać.Na poczatku sluchałem glośno(powyżej 20) teraz już 17 mi wystarcza.

Z kolei na ustawieniu Normal,lub SRS głośność zwiększa się juz normalnie do 40.

To zależy. W nocy mi wystarcza głośność na poziomie ok 18-20, ale w ciągu dnia to zdecydowanie za mało. Ale może dlatego że już jestem przyzwyczajony do głośnego odsłuchu i T10 nie zadowala moich uszu :lol:

 

Jakość dzwięku?To wypadkowa własnych upodobań,specyfikacji sprzętu(wzmaka,DAC itd.),odtwarzanej muzyki(typu),jakości plików muzycznych i rodzaju formatu,oraz słuchawek.

Największy wpływ mają słuchawki,dopiero potem player(no ale nie mowię o no-nameach+ekstra sluchawki).

Ja twierdze na odwrót - nawet najlepsze słuchawki nie pomogą jeśli odtwarzacz jest kiepski ;) (co wcale nie oznacza że uważam t10 za kiepski, to taka ogólna uwaga)

Ważny jest i odtwarzacz i słuchawki ;]

 

Mało basu w T10?Kup Koss Porta Pro(ep-630/635 ).Przecież i tak słuchawki są do wymiany.

Mam zamiar. Tylko będe musiał wcześniej je przesłuchać a nie wiem czy u mnie w mieście dostane je w jakimś sklepie... Myślałem o Panasonicach :lol: bo pare razy miałem słuchaweczki tej firmy i za każdym razem byłem zadowolony bo miały mocne niskie tony, czyli to co lubie :]

 

Dla mnie Creative jest spalony-brak obslugi OGG go dyskwalifikuje.A jak cenisz jakość dzwięku ponad wszystko,to dlaczego sluchać mp3,skoro jest o 20 lat młodszy i nowocześniejszy stratny format,do tego najlepszy obecnie stosowany obok AAC?

bo mp3 jest najbardziej "dostępne" :lol: hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się pobawiłem swoją "rzeką" t10 ;). Dźwięk wgniata!! Jeszcze raz dźięki za recki IamWeasel i BezbronnyPL!, niesłuchajcie czokapik'a... Szkoda, że piszesz Panie takie bzdury bo niektórzy mogą przez to wycofać się z zakupu irivery, nie mając pojęcia co czynią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s Napisz coś wiecej...:)

No więc piszę :)

1. Dźwięk, bo to najważniejsze. Jeszcze przed iPodem miałem iRivera IFP-895 i był on głośniejszy i to znacznie, T10 jest jak dla mnie przeciętno głośny, ale może być - słucham na jego słuchawkach i SRSie 30-35 najczęściej (nie, nie mam problemow ze słuchem - lubię tak po prostu - a słyszę dobrze :) ), kolejna sprawa jakość - jest po prostu świetna, dużo ustawień EQ, własny EQ i SRS, który co prawda trochę oszukuje nasz słuch, ale świetnie to robi - jakość naprawdę mi pasuje - na dwóch innych parach słuchawek jakie mam też - AKG K24P i dokanałówki Sonego

2. Wygląd - jakoś się obawiałem, że T10 jest wielki, ale jak parę dni temu zobaczyłem go w Carrefourze to mi się spodobał. Fakt nie jest jakiś malutki, ale po prostu mi pasuje :)

3. Nie wiem co by jeszcze napisać, bo za krótko go mam - ogólne wrażenia bardzo pozytywne, mogli by wreszcie zrobić coś z tym przesadzonym EQ limitem, bo naprawdę głośno player tylko na normal gra, ale ogólnie jest ok. Jestem bardzo zadowolony.

4. Wyświetlacz nic szczególnego, ale przejrzysty jest bardzo i to mi pasuje - podobno na słońcu mało widać, ale się przekonam dopiero.

5. Ogólnie mówiąc, to jestem zadowolony, że wracam do iRivera, bo po iriverze, który miałem wcześniej polubiłem tą markę i teraz też się nie zawiodłem (mam nadzieję, że zdania nie zmienię...).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. W nocy mi wystarcza głośność na poziomie ok 18-20, ale w ciągu dnia to zdecydowanie za mało. Ale może dlatego że już jestem przyzwyczajony do głośnego odsłuchu i T10 nie zadowala moich uszu :lol:

No to potwierdziło się to, co pisałem. Słuchasz może techno?

 

Ja w nocy słucham na 3-5, w dzień ok 15-20 a w zatłoczonym autobusie 35. Dlaczego? Bo tak głosne granie nie pozwala na wychwycenie szczególów muzyki. Więc sorry, ale może i creative robi dla ciebie lepszej jakości głośną, szumiącą papkę niż iriver, ale to na pewno iriver gra lepiej przy "normalnym" odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to potwierdziło się to, co pisałem. Słuchasz może techno?

 

Ja w nocy słucham na 3-5, w dzień ok 15-20 a w zatłoczonym autobusie 35. Dlaczego? Bo tak głosne granie nie pozwala na wychwycenie szczególów muzyki. Więc sorry, ale może i creative robi dla ciebie lepszej jakości głośną, szumiącą papkę niż iriver, ale to na pewno iriver gra lepiej przy "normalnym" odsłuchu.

Słucham różnej muzyki ale techno nie. Może z moim odtwarzaczem jest coś nie tak że tak cicho gra?

A co do creativa - zalezy o jakim modelu mowisz. Zen Micro na pewno nie jest "głośną, szumiącą papką" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham różnej muzyki ale techno nie. Może z moim odtwarzaczem jest coś nie tak że tak cicho gra?

A co do creativa - zalezy o jakim modelu mowisz. Zen Micro na pewno nie jest "głośną, szumiącą papką" ;]

@czokapik

Przyglądąłem się kilku Twoim wypowiedzią i są co najmniej śmieszne. Uważasz, że masz ogromne wymagania w jakości odtwarzanej muzyki przez player a posiadałeś MuVo... I jeszcze jedno z czego nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać. Znów odnosząc się do Twojego słuchu - Jeżeli jesteś takim audiofilem to czego spodziewałeś się po odtwarzaczu mp3 za 300zł? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem t10 juz od jakiegos miesiaca (wersja 1GB) i jak narazie to tylko jedna wada, zbyt słabo rozbudowany EQ , ale za to wbudowane tryby sa bardzo fajne, choc METAL i ROCK chyba niewiele sie rożnią. Oczywiscie SRS super daje efekty i za to wielki +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...