Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

... czego spodziewałeś się po odtwarzaczu mp3 za 300zł? :blink:

 

Przypomnę tylko ,że iriver T10 dopiero teraz potaniał na tyle ,że stał sie ładtwiej dostepny. Około.roku temu był znacznie droższy,nawet w stosunku do ipodów,które też tanie nie są i nie były(przynajmniej w PL).

Zresztą T10 w wersji 2 Gb kosztuje tyle, co kiedyś wer. 1Gb czyli 800zł(oczywiście w PL nie w USA).

Creativy w tym czase kosztowały ok .40% mniej...

W tej chwili przy cenach iriverów zwłaszcza refurbished,kupowanie czegoś pokroju MuVo to bezsens,no chyba że ktoś bardzo lubi Creativa i podobaja mu się flashowe playerki tego producenta(nawet ładne -przyznaje),to może kupic Zen Nano-podobno brzmi bardzo dobrze i jestem skłonny w to uwierzyc (wspomnał mi o tym znajomy,który lubi dobry dzwięk-a nie jest funboyem creativa).

Zreszta każdy ma swoj rozum i gust-zawsze może popytac na innym forum-Komputer Świat/Ekspert? :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zgadzam się ale jeżeli jakiś produkt tanieje to oznacza, że wychodzi lepszy.

To też,ale głównie konkurencja przyczynia się do spadku cen.

Zresztą jest nowy model :T10 FM 2gb-już na to choruje...

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Witam

Jaki najlepiej kupić odtwarzacz MP3 1GB do 150 złotych? Chyba Wiwa WMP-501 1GB - w teście CD-Action jako plusy uznano:

  • Dobrą jakość dźwięku
Znakomite radioWidoczność w systemie jako dysk wymienny...i niepodważalnie niską cenę ^_^Do wad zaliczono kiepskie słuchawki, ale mam te seryjnie dodawane do Craetive MuVo, które uchodzą za jedne z lepszych dousznych, więc wada się nie liczy. Jest dostępny za 111 złotych, co jest dla mnie małym szokiem :P - w dodatku bardzo ładnie wygląda, co jest niewątpliwie zaletą.

 

Allegro - opis przedmiotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat choćby z 10 ostatnich stron zamiast zadawać takie pytania. A ta Wiwa to pewnie szajs.

PS. Bez urazy, ale ten post wręcz aż żart przypomina...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki najlepiej kupić odtwarzacz MP3 1GB do 150 złotych? Chyba Wiwa WMP-501 1GB - w teście CD-Action jako plusy uznano:

  • Dobrą jakość dźwięku
  • Znakomite radio
  • Widoczność w systemie jako dysk wymienny
  • ...i niepodważalnie niską cenę ^_^

Kiedyś nawet czytałem CDA, ale testów hardware nigdy nie mieli zbyt udanych. Teraz widzę, że jest gorzej ;) Chociaż w sumie jest to gazeta dla mas, a nie miłośników audio, więc nie dziwota, że opisują takie, nie inne produkty.

 

Powiem tak: owego Wiwa w życiu nie słyszałem, ale nie spodziewałbym się, że mnie czymś zaskoczy.

 

Do wad zaliczono kiepskie słuchawki, ale mam te seryjnie dodawane do Craetive MuVo, które uchodzą za jedne z lepszych dousznych, więc wada się nie liczy.

Czy to żart? EP-630 raczej nie są dodawane standardowo, a jeśli mówisz o tych zwykłych pchełkach to eee... no przynajmniej odtwarzacz i słuchawki będą trzymały równy poziom ;)

 

...w dodatku bardzo ładnie wygląda, co jest niewątpliwie zaletą.

A niektórzy mówią, że T10 jest brzydki ;)

 

 

Przepraszam, jeśli cię jakoś uraziłem, ale kupno tego odtwarzacza raczej nie jest dobrym wyborem. Tzn. jak już mówiłem, nigdy go nie widziałem na oczy, ani nie słyszałem i moge się mylić - ale tym razem zaufałbym zmysłowi wróżki.

 

 

EDIT: Poszukałem pobieżnie i przyznaję, że patrząc na miniaturki na allegro nie znalazłem no-namów o takim wyglądzie - co może pozytywnie świadczyć o odtwarzaczu. Chociaz i tak myślę, że to crap ;)

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając allegro za iRiverami (mam ochotę kupić sobie refuba T30 1GB), zobaczyłem, że niektórzy sprzedawcy dają na nie 6 mies. gwarancji (a inni 3 mies,). Pisałem do jednego i stwierdził, że to gwarancja z USA, ale on to wszystko załatwia.

Co o tym myślicie? Czyżby iRiver postanowił przedłużyć gwarancję, czy jak? Albo ja jestem jakiś ślepy i 6 miesięcy to normalka?

Przykłądowe aukcje:

http://www.allegro.pl/item126103155_odtwar...uper_cena_.html <--- do tego gościa pisałem

http://www.allegro.pl/item128056889_super_...er_z_dykt_.html <--- a na tej nawet napisane, że 6 miesięcy gwarancji USA...

Jak to jest?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iriver na swojej stronie podaje 90 dni:

 

http://www.iriveramerica.com/support/warranty.aspx

 

All iriver America products sold as "refurbished", "reconditioned", or "factory renewed" are covered by a 90 day limited warranty against defects in materials and workmanship from the original date of purchase from an authorized agent

Jednak jest tam napisane też że:

 

All new iriver America products come with a one-year limited warranty against defects in materials and workmanship from the original date of purchase from an authorized agent.

A sprzedawane w sklepach irivery (chyba na skutek jakichś unijnych przepisów dot. minimalnej długości gwarancji) mają jej dwa lata. Może podobna sytuacja jest z refurbami, ale to tylko przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ten to i 2 lata daje ale na T10 :). Ciekawe ^^. http://www.allegro.pl/item128046435_iriver...lka_gratis.html

 

A ja mam pytanie. Jak to wygląda z gwarancją na słuchawki ?? Bo w sumie to jak tak je oglądałem to nie znalazłem żadnego kodu na nich który mógłby identyfikować czy to są słuchawki od danego odtwarzacza. I idąc tym tropem jeżeli by mi się jakoś popsuły i ja bym je wcisnoł kumplowi co kupił odtwarzacz w polsce to czy by mi je wymienili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ten to i 2 lata daje ale na T10 :). Ciekawe ^^.

A ja mam pytanie. Jak to wygląda z gwarancją na słuchawki ?? Bo w sumie to jak tak je oglądałem to nie znalazłem żadnego kodu na nich który mógłby identyfikować czy to są słuchawki od danego odtwarzacza. I idąc tym tropem jeżeli by mi się jakoś popsuły i ja bym je wcisnoł kumplowi co kupił odtwarzacz w polsce to czy by mi je wymienili ?

Jeżeli niczym sie nie różnią to czemu nie? Choc wg. mnie słuchawki sie same z siebie raczej nie psują (chyba że z powodu wad fabrycznych), a serwisy raczej nie uznaja rzeczy "niewłaściwie użytkowanych". Wogóle to co poza wyrwaniem kabla może grozić pchełkom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej aukcji jest dobry opis zasad gwarancji:

 

Gwarancja 12 miesięcy*

 

Sprzęt objęty 6-cio miesięczną pełną gwarancją + 6 m-cy ograniczonej gwarancji

 

 

 

- ograniczona gwarancja zapewnia kupującemu możliwość wymiany sprzętu na wolny od wad w ciągu 6-ciu miesięcy od upływu pełnej gwarancji. W przypadku niemożliwości wymiany na sprzęt tej samej klasy lub model "wyższy" sprzedający zwraca 95% ceny w pierwszym miesiącu, 90% w drugim, w każdym następnym -5% ceny, maksymalnie do 6-ciu miesięcy

 

(-30% w 6 miesiącu).

 

Po upływie 12 m-cy (6 m-cy pełnej gwarancji + 6 m-cy ograniczonej) istnieje możliwość odpłatnej naprawy sprzętu.

 

http://www.allegro.pl/item127825370_mp3_ir...s_od_vicam.html

 

 

A ja osobiście mam zamiar kupić ten model:

http://allegro.pl/item127398439_super_mp3_...12_mies_ss.html

 

Od razu powiem że nie stać mnie na nic lepszego. Więc to chyba mądry wybór, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ten to i 2 lata daje ale na T10 :). Ciekawe ^^. http://www.allegro.pl/item128046435_iriver...lka_gratis.html

 

A ja mam pytanie. Jak to wygląda z gwarancją na słuchawki ?? Bo w sumie to jak tak je oglądałem to nie znalazłem żadnego kodu na nich który mógłby identyfikować czy to są słuchawki od danego odtwarzacza. I idąc tym tropem jeżeli by mi się jakoś popsuły i ja bym je wcisnoł kumplowi co kupił odtwarzacz w polsce to czy by mi je wymienili ?

2 lata na T10 to nic dziwnego, dziwne jest to, że na pierwszy rzut oka to refurb. Bo kto by sprowadzał nowe T10 z USA?

 

Też nie sądzę, żeby wymienili słuchawki. Poza tym jest na nie tylko 90 dni gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc

Jak chcesz 512MB, to lepiej ten http://www.allegro.pl/item126214496_nowy_i...er_z_dykt_.html

Nowy, nie refub, co prawda 6 mies gwarancji (i to normalnej, pełnej), ale nowy to nowy. Parę zlotych drożej tylko...

Zastanawiałem się nad nim, ale 512 to chyba jednak dla mnie za mało będzie, a chętnie też pliczki jakieś przeniosę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc

Jak chcesz 512MB, to lepiej ten http://www.allegro.pl/item126214496_nowy_i...er_z_dykt_.html

Nowy, nie refub, co prawda 6 mies gwarancji (i to normalnej, pełnej), ale nowy to nowy. Parę zlotych drożej tylko...

Zastanawiałem się nad nim, ale 512 to chyba jednak dla mnie za mało będzie, a chętnie też pliczki jakieś przeniosę...

Kurde 512 za mało za 200zł ?:> Wreszcie w normalnej cenie mozna mieć dobry jakościowo nowy odtwarzacz,a jeszcze nie pasuje... Jakby 4 miesiące temu były takie ceny to bym sie nawet nie zdążył zastanowić. No cóż wszystkim sie nie dogodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slasher

Ale wiesz, to nie o to chodzi, tylko, że 512 to mało byłoby chyba dla mnie za mało, a kupić, to kupię T30 1GB, ale refuba.

Miałem kiedyś jakąś lipę od samsunga 512 i było mi maławo, a nie chciałbym póżniej, po zakupie żałować, że nie wziąłem 1GB.

EDIT:

Havoc wiedział, hihi.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu raczej chodziło że po prostu za mało pamięci ;) Pewnie może dać więcej za większą pojemność więc po co mu ten iriver ;) Chyba źle zrozumiałeś slasher.

Mi sie jednak wydaje że zrozumiałem. Może troche nie po polsku napisałem, ale zrozmiałem... A to ostatnie zdanie to lekka irionia, przeciez lepiej ze sprzęt tanieje (choć osobiście wolałbym aby trzymał wartośc jak juz kupiłem :>) - ludzie nie sa skazani na Muvo i inne nonejmy w normalnych cenach.

 

@pwlj: Tez bym wolał kupić 1Gb, za tak nieduże pieniądze, jednak patrząc na nowe 512, a odnawiane 1gb (przyczym róznica ok. 70zł) to jakos niechętnie bym patrzył na te odnawiane. Jednak co nowe to nowe, swiadomość że coś było w playerze uszkodzone jakos mnie odstrasza

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik---> a wiec "mistrzu" widze ze do czynienia z iriverami wczesniej nie miales i to ze powyzej 25 niema roznicy w glosnosci jest spowodowane ograniczeniami narzuconymi przez UE. Wgrywasz soft z JP/KR albo US i naprawde ciezko przy 40 wytrzymac na zwyklych sluchawkach a jak masz douszne to trzeba byc masochista ; ]. A co do jakosci dzwieku to moj ifp-790 gra duzo lepiej niz muva/lyry/sandiski/samsungii ipody i to nie tylko moja opinia ale i ludzi ktorzy ich uzywaja ;] Wiec scrue U : }

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam, bo szczerze się przyznam że nie mam siły przeglądać 54stron i wygrzebywać interesującą mnie info.

Czym się różni T10 od T30. Radiem i kolorowym lcd? Bo ze specyfikacji by na to wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam, bo szczerze się przyznam że nie mam siły przeglądać 54stron i wygrzebywać interesującą mnie info.

Czym się różni T10 od T30. Radiem i kolorowym lcd? Bo ze specyfikacji by na to wychodziło.

Pisałem juz o tym niedawno komuś. Własnie dlatego jestem w trakcie pisania FAQ.

T10- kolorowy wyswietlacz baterie AA, brak lineIN. Radio maja tylko wersje FM

T30- monochromatyczny wyswietlacz, baterie AAA, line In. Radio Jw.

No i troche inaczej się nimi steruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przynajmniej odtwarzanie, nie wiem jak z dyktafonem.

 

@pwlj: Tez bym wolał kupić 1Gb, za tak nieduże pieniądze, jednak patrząc na nowe 512, a odnawiane 1gb (przyczym róznica ok. 70zł) to jakos niechętnie bym patrzył na te odnawiane. Jednak co nowe to nowe, swiadomość że coś było w playerze uszkodzone jakos mnie odstrasza

Hmm, hmm, cholera, sam już nie wiem. Niby nikomu te refuby problemów nie sprawiały i do tego ta 6 miesięczna gwarancja coraz bardziej rozpowszechniona, http://www.allegro.pl/item127691980_mp3_ir...ji_pl_w_wa.html <-- tutaj 254zł...

Kurczę, niby okazja z nowym 512 za tyle się już raczej nie powtórzy... Cholera nie wiem, w sumie to może i wystarczyłobymi te 512... Ciężka sprawa...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nadal nikt nie podpowiedział mimo że to nie ten dział :D Co polecalibyscie z odtwarzacza mp3 który odtwarzałby także filmy np.Creative,IPod czy jeszcze coś innego?

Ja Ci polecam użyć wyszukwarki...

 

To już się robi wnerwiające... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doobra, w sumie to już się zdecydowałem na tego nowego, nie-refuba T30 512MB, teraz tylko dogdać się finansowo z rodziną, bo na urodzinki miałem forsę dostać, a jeszcze parę tygodni do nich jest...

Nowy, to nowy... Jak już coś walnięte było w refubie, to może mniej pociągnąć, a tak - nowy, zapakowany, nigdy nie dotykany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik---> a wiec "mistrzu" widze ze do czynienia z iriverami wczesniej nie miales i to ze powyzej 25 niema roznicy w glosnosci jest spowodowane ograniczeniami narzuconymi przez UE. Wgrywasz soft z JP/KR albo US i naprawde ciezko przy 40 wytrzymac na zwyklych sluchawkach a jak masz douszne to trzeba byc masochista ; ]. A co do jakosci dzwieku to moj ifp-790 gra duzo lepiej niz muva/lyry/sandiski/samsungii ipody i to nie tylko moja opinia ale i ludzi ktorzy ich uzywaja ;] Wiec scrue U : }

Hmm jaki soft? chodzi o firmware? przerobiłem sobie na UMS i bez zmian jest

czy może o coś innego chodzi? jeśli tak to o co? i skąd ściągać ten "soft z JP/KR albo US" ?

 

ps. pisze sie "screw you" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...