Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

got3n nie wie, że zmiana softu na US czy tam KR w Iriverach T10/T30 nic nie daje, w przeciwieństwie do starej serii IFP. Jeśli chodzi o to, że cicho grają na własnym equalizerze, to jest to celowy limit przeciwko przesterowaniom i nic się z tym nie zrobi - no chyba, że wydadzą nowy soft.

A co do reszty jego wypowiedzi zgadzam się - irivery to jedne z najlepszych grajków :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz post z innej beczki, czyli krotki opis wynalazku o nieco przydlugiej nazwie Pentagram Vanquish FM R 256MB.

 

Gra znosnie, szczerze mowiac dosc milo sie zaskoczylem, bo myslalem ze bedzie wiekszy badziew. Uszy nie odpadaja ;) Z ustawien EQ do czegokolwiek nadaje sie tylko brak EQ, ew. Classic - reszta robi z dzwieku sieczke, w dodatku pojawiaja sie przestery (bez wzgledu na glosnosc :blink: ). testowane na dolaczonych do zestawu sluchawkach (jak dla mnie umiarkowanie wygodne, po trzech - czterech godzinach juz zaczynalem czuc je wyraznie w uszach).

 

Wykonany dobrze, wiekszosc obudowy to czarny, matowy plastik. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy, luzow nie ma. Przyciski rozplanowane poprawnie. Podswiwtlany na niebiesko wyswietlacz, nieduzy, ale miesci sie na nim wszystko co potrzeba.

 

Obsluga - koszmar. W zyciu nie mialem w reku tak nieergonomicznego sprzetu. Taki przyklad: brak przycisku pauzy. Muzyke mozna zatrzymac tylko wciskajac stop, po ktorym odtwarzacz sie prawie natychmiast wylacza. Wlacza sie go poprzez przytrzymanie play, po czym trzeba wybrac tryb odtwarzania muzyki (na szczescie domyslny) poprzez nacisniecie przycisku Mode i potem jeszcze raz play, zeby wreszcie zaczelo grac! Za pierwszym razem machnalem na to reka, za drugim sie troszke zirytowalem, za trzecim i dalszymi dostawalem bialej goraczki.

Poruszanie sie po menu playera to tez udreka, a to ze wzgledu na dziwna czulosc przycisku Mode. Czesto wchodzac w jakies podmenu player rejestruje dwa "klikniecia", wskutek czego ladujemy o jeden poziom glebiej niz bysmy chcieli. A opcji Back nie ma... Z kolei czasami trzeba naprawde mocno nacisnac ten wspomniany Mode, zeby w ogole byla jakas reakcja.

Cala ta zabawa przypomina jakies zrecznosciowo-intelektualne zapasy z odtwarzaczem i zabawe "kto kogo przechytrzy". Z komfortem pracy nie ma to nic wspolnego. Dobrze, ze opcji jest malo...

 

Drugi minus: niestandardowy kabel. Naprawde, co jest zlego w zwyklym zlaczu miniUSB? O ile rozumialem taki zabieg w Sony NW-A1000, w ktorym do wgrywania muzyki uzywalo sie dolaczonego softu, a przez kabel szlo rowniez ladowanie akumulatora, to w playerku na baterie AAA z UMS taka praktyka jest co najmniej dziwna.

 

Aha, player nie czyta tagow ID3v2 (zamiast ich zawartosci na wyswietlaczu jest jakas sieczka), a o nowszych firmware w sieci ani widu, ani slychu.

 

Ogolne wrazenie: dno i wodorosty. Dobrze, ze mam go za darmo, bo jakbym za niego placil, to pewnie jeszcze tego samego dnia poszedlbym do sklepu o zwrot pieniedzy. Przyzwoita jakosc dzwieku i porzadnie wykonana obudowa nie rekompensuja frustracji zwiazzanych z obslugiwaniem tego wynalazku.

 

Chwilowo musi mi wystarczyc, ale jak tylko bede przy forsie to kupuje Sony NW-A3000 (599 zl w Empiku - IMHO bardzo dobra cena jak za 20GB z akumulatorem 35h i swietna jakoscia dzwieku), a ten idzie w diably.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się spytam czy to są wersje refubrished: http://www.allegro.pl/item127755420_super_..._dyktafon_.html

http://www.allegro.pl/item128449489_super_...12_mies_ss.html

Bo myślę o zakupie któregoś iriverka, tylko chcę kupić nówkę i nie wiem czy szukać po innych aukcjach czy zostać przy tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo musi mi wystarczyc, ale jak tylko bede przy forsie to kupuje Sony NW-A3000 (599 zl w Empiku - IMHO bardzo dobra cena jak za 20GB z akumulatorem 35h i swietna jakoscia dzwieku), a ten idzie w diably.

Cena naprawdę dobra :). Tylko nie wkurzaj się na ATRAC3 i ATRAC3plus. Nie wiem po jaką cholere wymyślili własne formaty :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka jest najmniejsza oplacalna pojemnosc odtwarzacza MP3?

512 ?? Mniejszej to nie ma sensu kupować. A z taką ilościa pamięci już coś naprawdę taniego dostaniesz. Ja mimo że mam 1GB powoli zaczynam uważać że 6 GB to taka naprawdę "przyjemna" ilość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś pomysł gdzie i jak upolować wersję nie refubrished tylko normalną modelu T30? Jakoś nie mogę się przekonać do wersji refubrished.

http://allegro.pl/item126214496_nowy_irive...er_z_dykt_.html

Właśnie sobie zamówiłem

Albo 1GB http://allegro.pl/item128606226_iriver_t30...cznie_nowy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy refurb z 6 miesiącami gwarancji, czy nowy również z 6 miesiącami. Najtaniej nówkę z 2 letnią polską gwarancją masz tutaj: http://www.allegro.pl/item127598386_iriver...graniczona.html

 

costi a testowałeś może na innych słuchawkach niż standardowe? Bo ciekawi mnie czy te przestery to wina odtwarzacza czy słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten sprzęcik: http://www.allegro.pl/item128449489_super_...12_mies_ss.html

 

Brać czy nie brać? Czy to nie refub? Warto? Czy może Sandisca Sansę 1GB + sluchawki sennheiser mx300 http://www.allegro.pl/item127488588_sennhe...super_cena.html

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba kręci bo jeszcze doczytałem fragment:

 

"Gwarancja pisemna realizowana w kraju"

 

Czyli sa dwa wyjścia, albo on załatwia sam, albo jest to legalna, polska gwara. Druga opcja odpada, bo byłoby 2 lata no i byłoby pudełko. Pierwsza opcja niemalże na pewno = sprowadzone z USA, a to z kolei na 99% oznacza refurb (zwłaszcza, że bez pudełka. Móżna teoretycznie go tłumaczyć, że chciał zaoszczędzić na bagażu, ale jakbym sprowadzał sprzet i miał wybierać - sprowadzić nowe bez pudełek czy refurby, to wybrałbym refurby, bo ludzie na allegro i tak nie uwierzą, że to nówki, jak widać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z typem na gg, mówi, że to nie refub. Ja mu jakoś nie wierzę, mimo że jest super "elo" sprzedawcą.

Jak dostaniesz odtwarzacz zapakowany w czerwoną folie bombelkową(mam nadzieje że dobrze napisałem) to możesz być pewien że to refub. Mój był zapakowany w czerwoną i na kilku aukcjach widziałem czerwoną. (a u nas raczej nie widziałem żeby takiej używał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

witam wszytskich w tym wątku - wlasnie przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego playerka

wybór juz dokonany - na 100% bedzie to iRiver T10 ,

 

wersja 1GB - niestety na 2GB barakuje kasy (limit i tak juz zwiekszylem z 300 na 400)

ale 1GB to chyba duzo miejsca bo to w sumie jakies 240 utworków czyli kilkanascie godzin grania

(oczywiscie wszystko zależnie od jakosci kompresji MP3-ki)

 

 

wracajac do sedna

mam pytania do wszstkich którzy kupowali sprzet od iRivera w wersji REFURBISHED

- jak z wyglądem ? - czy wszystkie obudowy i słuchawki są nowe i nie ma śladów uzytkowania ?

- jak z awaryjnością ? czy ktoś musiał już reklamować REFURB-a ? i jak poszło

- jak samopoczucie - jakiś stres w związku ze skróconą gwarancją ?

 

KRÓTKO MÓWIĄC - czy odważyć się i kupić REFURB-a ???

(żona marudzi zeby nie brać "używki" i lepiej dołożyć do nowego)

 

alternatywy

- jest na allegro "nowy" T10 (w blisterku, aukcja 128624535) ale facet daje tylko 6 mies. gwary a pozostale 6 trzeba samemu egzekwowac w USA

- mozna w polskich sklepach dostać za zblizona kwote ale wersja EU - bez radia :( i jeszcze ten dziwny kolor zółto/pomarańczowy...

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-postaram się odpowiedziec-chociaż sam nie mam refurba.

Stan obudowy-z tego co mi wiadomo obudowa jest wymieniana na nową

 

Awaryjność-generalnie T10 nie jest jakoś specjalnie awaryjnym sprzetem, ma solidną obudowę ,mineralne-prawdopodobnie szkielko.Brak joya-też zaleta.

można sprawdzić:

 

-kopiowanie do i z playerka,transfer powinien wynosić ok.1,5Mb/s na USB("pi razy drzwi")

-czy działają efekty EQ(w trybie "radio" nie działają -to normalne)

- wer.Firmwaru (najnowasza dla wer.1Gb to 1.70)-tu uwaga nie przerywać procesu update'u(trwa jakieś 30s po odłączeniu od kompa) i zrobić to na nowej baterii.

-sprawdzić czy się włacza za każdym razem(właczyc i wył.kilkukrotnie).

 

 

Ostatnio czytałem kilka postów o problemach z T10 refurb.Prawdopodobnie wynika to z faktu ,że na allegro ich jest wysyp,mają przyzwoite ceny i wielu ludzi je kupuje.Z czystego rachunku prawdopodobieństwa wynika więc,że któraś sztuka może nie domagać.

 

Zawsze masz możliwość zwrotu przez 10 dni-a przez tydień raczej zdążysz sprawdzić każdą funkcję.

 

Z kolei brak radia jest jakąś wadą ALE:w przypadku gdy jest się uzależninym od informacji lub wykazuje się takie objawy,i w zasadzie slucha się radia poniekąd dla informacji ,a nie dla muzyki,TO można zassać na komórkę operę mini->link,i już mamy dostęp do wszystkich stron WWW( np.czasem przeglądam forum za pomocą telefonu-fajna sprawa).

 

Co innego gdy słuchasz radia własnie dla muzyki-wtedy wer. T10 FM jest wskazana(choc radio nie jest najwyższych lotow w irivierze) .

 

Osobiście kupiłem wer.EU nową-2 lata gwary jakby nie patrząc za to głównie się płaci(nowa wer.USA ma rok).

 

Co do samopoczucia ...to już muszą się wypowiedzieć inni...

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena naprawdę dobra :). Tylko nie wkurzaj się na ATRAC3 i ATRAC3plus. Nie wiem po jaką cholere wymyślili własne formaty :/.

Ale po co mi ATRAC, skoro odtwarzacz "lyka" MP3 i WMA bez konwersji? Przynajmniej tak bylo w NW-A1000, nie sadze zeby w wersji 3000 cos sie zmienilo w tym wzgledzie.

 

costi a testowałeś może na innych słuchawkach niż standardowe? Bo ciekawi mnie czy te przestery to wina odtwarzacza czy słuchawek?

Jeszcze nie. Moge pozyczyc w wolnej chwili od ojca Koss Porta Pro, wszystko sie wtedy wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi ATRAC, skoro odtwarzacz "lyka" MP3 i WMA bez konwersji? Przynajmniej tak bylo w NW-A1000, nie sadze zeby w wersji 3000 cos sie zmienilo w tym wzgledzie.

Wydawało mi się że on "łyka" tylko ATRAC'a , ale widocznie tylko mi się wydawało.

 

Co do T10 to jak już wiele razy pisałem to Refurb w moim przypadku działa bez najmniejszego zarzutu. Miałem o tyle szczęście że mogłem go osobiście sprawdzić przed zakupem. Wszystko wtedy działało dobrze i teraz też dobrze (patrz "świetnie") działa. Wyglądem niczym się nie różni od nowego a słuchawki też są nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który oferuje najlepsza jakosc dzwieku na słuchawkach z zestawu???

T10

T20

T30

H10jr

Słuchawki są identyczne, seria T gra identycznie, H10j ma o 1mw mniej mocy na kanał niż TX0 (lub o 4mw mniej niż odblokowany TX0) więc może grać odrobinę ciszej, w co wątpię.

 

Szukaj na przyszłość (i ew. pomyśl).

 

PS. H10jr ma touchpada, co ssie.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem swojego T30 i muszę powiedzieć że jestem w niebowzięty :) No może poza tym że 512mb to jednak za mało :(

Słuchawki nowe, a przynajmniej zero śladów użytkowania. To samo z playerkiem. Buda czyściutka. EQ i SRS działają ;) Dyktafon faktycznie wysokich lotów jak na takie malutkie cacko. Ogólnie rzecz biorąc po 3 godiznahc użytkowania jestem zadowolony. Zastanawiam sie tylko nad pchełkami, nie ma nigdzie loga info, czy to senny czy jakieś nonamy są. No i trochę mnie bolą uszy po nich, poza tym że też nie trzymają się najlepiej. Za to playerek świetny i za 180zł to nie ma się nad czym zastanawiać ;] A jak sie ma więcej kasy to trzeba kupić re-f np. 1gb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...