Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o iriver s10? bo chcę sobie kupić odtwarzacz(z radiem) który ma służyć jako dysk przenośny ale zależy mi na wielkości (ma być jak najmniejszy). pytanie brzmi jaka jest jakość dźwięku z tego pudełeczka, miał ktoś z nim styczność jest wart swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW i tak nikt nie przebije mojego młodszego brata. Uparł się na jakieś ścierwo Mpower 1GB MP4 (~180 zł) z alledrogo :lol: i wszelkimi możliwymi sposobami próbuję przemówić mu do rozsądku. Mówiłem, tłumaczyłem, że to shit niewarty uwagi, że to %^&* nawet się nie powinno tak nazywać, że bateria trzyma krótko, że jakość nienajlepsza itp. Ale on oczywiście się uparł. Mówię, tłumaczę i nic z tego. Powiedziałem mu, że może kupić sobie MP3 Sandiska Sansę 1GB i do tego słuchawki Sennheiser mx300/400 itp. Ale on dalej swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sansy m240. Na różnych stronach czytałem jego recenzje, wszędzie widziałem jakieś info o playlistach, sortowaniu wg. artysty i czegośtam jeszcze. A da się tak normalnie, kulturalnie w katalogach? ;) *wydaje mi się* że gdzieś widziałem info, że nie obsługuje katalogów :blink: Mam niewielkie pojęcie nt. odtwarzaczy toteż proszę o uświadomienie, czy odtwarzacz zbierający tak dobre opinie może nie obsługiwać katalogów :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sansy m240. Na różnych stronach czytałem jego recenzje, wszędzie widziałem jakieś info o playlistach, sortowaniu wg. artysty i czegośtam jeszcze. A da się tak normalnie, kulturalnie w katalogach? ;) *wydaje mi się* że gdzieś widziałem info, że nie obsługuje katalogów :blink: Mam niewielkie pojęcie nt. odtwarzaczy toteż proszę o uświadomienie, czy odtwarzacz zbierający tak dobre opinie może nie obsługiwać katalogów :unsure:

bo amerykansky jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jedna z większych pewnie jego wad :) Na 1-2 Gigowym odtwarzaczu bardzo wygodnie i łatwo mieć wszystko w folderach, bo danych nie ma aż tak dużo, ale takie życie.

 

Spylon a za czyją kasę kupuje? Bo jak za swoją to mu pozwól, każdy musi kiedyś wdepnąć w [ciach!]o, żeby nauczyć się je omijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z tanich odtwarzaczy tych firmowych jest najbardziej warty uwagi ;) ?

 

pojemność ok 512-1gb wiecej mi nie trzeba :D

 

mysle nad muvo, philipsem albo sandiskiem

 

co zagra najładniej, słucham głównie hip hop (czarnego) wiec wazne sa dla mnie czyste basy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z tanich odtwarzaczy tych firmowych jest najbardziej warty uwagi ;) ?

 

pojemność ok 512-1gb wiecej mi nie trzeba :D

 

mysle nad muvo, philipsem albo sandiskiem

 

co zagra najładniej, słucham głównie hip hop (czarnego) wiec wazne sa dla mnie czyste basy

 

Tylko SANDISK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie MP3 w nieduzej pojemnosci 512MB/1GB w celu podpiecia do radia samochowego (Chorus 2) zamiast zmieniarki.

Co polecicie jako najlepsze stosunek cena-jakosc ?? zeby ladnie gralo po podpieciu do radia (mały jack) w samochodzie ???

 

nie zalezy mi zupelnie na bajerach,typu wyswitlacz,obudowa ladna itp. bo i tak bedzie schowany, wazne zeby dobrze gral.

 

piszecie tutaj bardzo pozytywnie o produktach Sandiska.

Moze taki M240 1GB bylby dobrym wyborem ??

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odtwarzacz MEIZU M6 1GB za okolo 380zl. Jakosc dzwieku lepsza niz w sansie oraz super LCD

 

jezeli chodzi o dzwiek to jest MIODNIE... ipod nano sie nie umywa... a do tego jeszcze srs czy dnse. no po podlaczeniu sluchawek na mojej twarzy zagoscil szeroki usmiech. piekne basy. to czego mi brakowalo w nano.

Meizu jest lepsze od Sansy zarówno jeżeli chodzi o jakość dźwięku jak i jakość wyświetlacza. W Polsce dość mało rozreklamowanym. Dużą renomę wyrobił sobie za Oceanem. Jest znacznie lepszy jakościowo od iPod'ów itd

 

zbiera sporo dobrych ocen.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Video Review:

 

http://youtube.com/watch?v=wik64AnERXQ

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sporo nt. tego Meizu między innymi na dapreview i faktycznie prezentuje się ekstra. Szkoda tylko że na razie nie w Polsce ma większych pojemności (a przynajmniej nie widziałem), jest to już moim zdaniem sprzęt jakościowo na poziomie ipodów, które mają jednak sporo większą pojemność.

 

Ale to niestety nie moja półka cenowa i pozostanę przy swoim wyborze, a mianowicie sansa m240.

 

I właśnie stąd wynika moje pytanie - jak mają się jakościowo słuchawki dodawane w zestawie do takich np. sennheiserów mx300, mx500 czy creative ep-630? Nie jestem może bardzo wymagający, ale np. słuchawki dołączane do ZENów nano Creativa załamują mnie swą marną jakością. Czytałem, że słuchawki w sansie są "niezłe"... na ile niezłe? Czy też może należałoby je natychmiast wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos w sansie m240 taki problem ze "gubi" tagi?

np z dwiema plytami mam taki problem, ze podzielilo mi je w ten sposob ze gdy w "play music" wybieram album to mam cos takiego:

Plyta A

Plyta B

Plyta A

Plyta B

Plyta B

Plyta C

...

I w nich po pare piosenek z plyty. Oczywiscie tagi albumow sa identyczne. Na poczatku wyswietlalo mi te plyty dobrze, dopiero po jakims czasie mi sie tak popiepszylo. Probowalem usunac wszystko z odtwarzacza i wrzucic z powrotem po kolei i dalej to samo :|

Poza tym w paru trackach nie widzi tagow w ogole chociaz na kompie wszystko jest w porzadku.

Sansa m240 ver 3.2.8e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić mp3 dysponuje kwotą około 350 zł myślałem nad

 

1 Sansy e240 za około ~230 zł + 1gb microsd za 30 zł +sennheiserów mx400,

Czy da sie odblokowac radio i czy równa to się utracie gwary

Edit (chodziło mi o model c240)

2 Cos takiego http://www.mp3player.pl/go/_info/?id=1348

Jaki ma on czytnik tych sd- micro czy coś innego ??

 

3. Iriver t10 1 gb refuse ale troche sie boje że będe miał krótką gwarancje

 

4. Zainteresował mnie ten MEIZU M6 ale niepodobami się mała ilość pamięci i brak możliwości rozbudowy

 

5.Czekam ewentualnie na wasze pomysły.

 

Cenie jakość dzwieku,wytrzymałość i nie podobają mi się te zapalniczki od creative. Słucham głównie rock-punk-metal ale muzyka klasyczna albo instrumentalna tez się czasem pojawia. Nie lubie grzebać w equalizerze wole dzwięk nagrany przez muzyków a nie moje marne starania jako dj :P

 

Przeczytałem część tej dyskusji i im więcej czytam tym większy mam zamęt.

Edytowane przez Schizofremik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawy model, ale jakością dźwięku będzie lepszy iriver.

2. Mpio może cicho grać (nie znam tego modelu, więc tylko przypuszczam).

3. Poszukaj nówki lub czegoś krótko używanego kupionego jako nówka, jeśli T10 pasuje Ci.

 

Apropo grzebania w equalizerze to na takich pchełkach jakie dostałbyś z Sansą, lub na Sennkach MX400 czy Cresynach, które daje iriver musiałbyś i tak to zrobić.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić mp3 dysponuje kwotą około 350 zł myślałem nad

 

1 Sansy e240 za około ~230 zł + 1gb microsd za 30 zł +sennheiserów mx400,

Czy da sie odblokowac radio i czy równa to się utracie gwary

odnosnie sansy, czytnik kart dziala max 1MB/s odczyt/zapis...

po przelozeniu karty do zewnetrznego czytnika odczyt podskoczyl do 5MB/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSpomnieliście wcześniej o playlistach...właśnie mam jedno pytanie. Posiadam swojego T30 od października ale nadal nie wiem jak zrobić playliste. Ma w sobie folder tak zatytułowany ale nie mogę znaleźć info jakie ma być rozszerzenie, czy to się robi na kompie, jakimś programem itd...kontkat mojego t30 z kompem to kopiuj wklej muzyke na dysk przenosny i tyle ;] wiec troche ciemny jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić mp3 dysponuje kwotą około 350 zł myślałem nad

 

1 Sansy e240 za około ~230 zł + 1gb microsd za 30 zł +sennheiserów mx400,

Czy da sie odblokowac radio i czy równa to się utracie gwary

Edit (chodziło mi o model c240)

2 Cos takiego http://www.mp3player.pl/go/_info/?id=1348

Jaki ma on czytnik tych sd- micro czy coś innego ??

 

3. Iriver t10 1 gb refuse ale troche sie boje że będe miał krótką gwarancje

 

4. Zainteresował mnie ten MEIZU M6 ale niepodobami się mała ilość pamięci i brak możliwości rozbudowy

 

5.Czekam ewentualnie na wasze pomysły.

 

Cenie jakość dzwieku,wytrzymałość i nie podobają mi się te zapalniczki od creative. Słucham głównie rock-punk-metal ale muzyka klasyczna albo instrumentalna tez się czasem pojawia. Nie lubie grzebać w equalizerze wole dzwięk nagrany przez muzyków a nie moje marne starania jako dj :P

 

Przeczytałem część tej dyskusji i im więcej czytam tym większy mam zamęt.

Dźwięk na flat irivera i sansy będzie bardzo podobny. Jednak jeśli będziesz chciał uzywać pchełek (w Twoim przypadku MX400 lub Cresyn), to porządne ustawienie EQ naprawdę polepsza dźwięk. W takim przypadku tylko iriver, gdyż Sansa ma bardzo słaby equalizer.

 

Jeśli naprawdę upierasz się na flacie, to wg mnie musisz wybrać między:

-wygoda obsługi

-akku AA

-odrobinę lepsza jakość dźwięku

czyli iriver

 

a:

-wbudowany akku

-więcej pamięci

-mniejszy rozmiar

czyli Sansa

 

Wybór nalezy do Ciebie :) Ja mam T10 1GB i mimo, że kupiłem go za 449zł nie żałuję ani złotówki. I z tego i z tego powinieneś być zadowolony. Aha, nie słyszałem, żeby ludzie narzekali na awaryjność refurbów (jak i w ogóle iriverów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się na zakup sansy m240. Na razie mam zamiar jej używać od czasu do czasu, raczej nie więcej niż kilka godzin tygodniowo, z czego część zapewne na słuchanie jakichś angielskich audiobooków, audycji radiowych bbc itp. - muszę popracować nad słuchaniem. Oczywiście będzie to jednak w większości muzyka, zapewne nie obejdzie się więc bez wymiany słuchawek na coś sensowniejszego. Myślę, że za tę cenę nie będzie tak szkoda za jakiś czas wymienić odtwarzacz na coś o większej pojemności lub lepszej jakości (jeśli okaże się, że jej potrzebuję). Napiszę coś więcej jak dojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...