Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam iRivera t10 1Gb. Jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony. Jednak strasznie ogranicza mnie jego pamięć i chciałbym kupić coś większego. Minimalną granicą jest pojemność 8Gb jednak (oczywiście wieksze mile widziane). Oto czego wymagam od następcy:

- Jakość dzwięku przynajmniej zbliżona do t10

- SZYBKIE PRZEWIJANIE MP3! Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż słuchałem w 90% setów które trwają po 2h. T10 przewija troche wolno (1sek - 1min)

- Jakaś segregacja np. wedlug folderów

- Zupełnie zbędne jest dla mnie radio oraz odtwarzacz filmów itp.

Mam na ten cel ~400zł (jednak chciałbym przeznaczyć 400zł). Może być uzywany może być nowy. Słuchawki jakie posiadam to EPki i jestem z nim zadowolony.

 

Czekam na propozycję znawców

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić jakiś mały odtwarzacz mp3, z dobrą jakością dźwięku, pasujący do słuchawek JBL 220 lub Sony ex85, ewentualnie Aurvana Live! - z wzmacniaczem. Dobrze byłoby, gdyby posiadał jakiś mały wyświetlacz, pamięć minimum 2 GB, chodź zastanawiałem się nad Ipod shuffle 1GB 1st gen lub Iriver ifp 799 1GB, lecz tych na allegro brak ;/ Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej szybka odpowiedz jezeli mzoecie :) sansa clip 2GB czy creative zen stone plus 2GB?

Clip ;) Wlasnie kupilem sobie czerwonego 2GB/FM za 106pln w notebooki.pl + Koss KCS75. Zestawik gra wysmienicie i wyglad Clipa jest tez bardzo na plus. Jesli nie potrzebujesz ogladac zdjec/filmow, a tylko sluchasz muzyki - bardzo dobry wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanie. Jak na poczatku ładowac Sanse Fuze zeby jak najdluzej trzymał ? Tzn jak go kupilem to ma jakies 3/4 baterii naładowane a w instrukcji pisze zeby go od razu naładowac po kupieniu. A mi sie wydaje ze tam jest litowo-jonowa bateryjka ktora trzeba tak jak w telefonie najpierw rozladowac do zera a potem ladowac 3 razy po kilka godzin. Dobrze mysle :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniw litowo-jonowych (ani litowo-polimerowych) nie należy formować - to mit, który ostał się z czasów starych baterii niklowo-kadmowych. Można je ładować kiedy się chce, jest to dla baterii zdrowsze niż pełne cykle rozładowywania-ładowania. Zamiast powtarzać wywody niedouków lepiej zapoznać się z poważnym źródłem informacji: www.batteryuniversity.com

Edytowane przez ecor99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie prędkości przewijania w SanDisk Fuze. Mógłby ktoś się na ten temat wypowiedzieć? Czy jest ona szybsza/wolniejsza niż w t10 który to przewija ~1min w 1 sekundę.

Bardzo proszę o odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko... :/ Zastanawiam się między fuze a e100. Orientuję się ktoś jak w e100 wygląda sprawa przewijania? Fuze bardziej podoba mi się z wyglądu, no i patrząc po testach (filmach na yt) działa płynniej od irivera, który to nieco muli moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przewijania utworu w sansa fuze to nie jest do końca tak jak pisze Symbian. Przewijanie w fuze nie jest liniowe, mianowicie, im dłużej trzymamy przycisk tym szybciej odtwarzacz przewija dany utwór. I muszę przyznać że świetnie się to sprawdza. Zrobiłem mały test i 1h podcast przewinąłem w niecałe 7 s.

Co do jakości dźwięku to zgodzę się, że jest to dobry poziom, lecz spodziewałem się czegoś więcej. Po przesiadce z samsunga yp-u2 trochę się rozczarowałem, bo to co prezentował samsung to było jednak mistrzostwo świata, tak pięknie przedstawionej sceny nie słyszałem nigdzie ( no może jeszcze iriver n10 trzymał podobny poziom). Tutaj wszystko jest zbyt wyraźne, nie ma tej przestrzeni, instrumenty grają zbyt blisko ucha (akg k324p, sennheiser mx400)

Posiadam wersję 2gb z 8gb kartą sdhc sandiska z którą odtwarzacz działa bardzo sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przewijania utworu w sansa fuze to nie jest do końca tak jak pisze Symbian. Przewijanie w fuze nie jest liniowe, mianowicie, im dłużej trzymamy przycisk tym szybciej odtwarzacz przewija dany utwór. I muszę przyznać że świetnie się to sprawdza. Zrobiłem mały test i 1h podcast przewinąłem w niecałe 7 s.

Co do jakości dźwięku to zgodzę się, że jest to dobry poziom, lecz spodziewałem się czegoś więcej. Po przesiadce z samsunga yp-u2 trochę się rozczarowałem, bo to co prezentował samsung to było jednak mistrzostwo świata, tak pięknie przedstawionej sceny nie słyszałem nigdzie ( no może jeszcze iriver n10 trzymał podobny poziom). Tutaj wszystko jest zbyt wyraźne, nie ma tej przestrzeni, instrumenty grają zbyt blisko ucha (akg k324p, sennheiser mx400)

Posiadam wersję 2gb z 8gb kartą sdhc sandiska z którą odtwarzacz działa bardzo sprawnie.

A mógłbyś sprawdzić na jakiejś ~godzinne mp3? w ile przewinie całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałem wcześniej. Fuze na początku przewija w tempie ok 1s/6s potem stopniowo przyspiesza.

Stałem się posiadacze Fuze 4Gb. Jestem z playerka zadowolony. Dobry zakup za rozsądną cenę. Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sanse c240 - nie zdazylo sie nigdy by uruchamianie trwalo az tak dlugo jak piszecie - owszem trwa kolo minuty ale nie 5!!!

tymbardziej ze wcisnalem jej karte microsd 2 giga - tylko pod vista raz widzi pliki raz nie - ale ta moja sansa zawsze miala z tym problem nawet pod xp

no i czasem tnie dzwiek ale to karta kingstona a jak wiadomo to najwiekszy syf na rynku - straszliwie wolne

 

czy do pierwszej wersji tez rockboxa moge wgrac?zyskam cos?

 

myslalem tez o baterii bo troszke slabnie ale 40 zeta to srednio sie usmiecha

 

apropo baterii jeszcze - nie da sie w zadnym sprzecie czy to telefon czy laptop czy mp3 rozladowac do konca baterii - wylacza sie zawsze wczesniej i moglaby jeszcze podzialac - takie zabezpieczenie przed uwaleniem ogniwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo zapomniałem się pochwalić, że stałem się posiadaczem Sansy Fuze ;) 4gb za 200zł w sklepie dla idiotów, gra nieźle już ze standardowymi słuchawkami ;) Teraz to zostało mi jeszcze dograć do niego jakieś słuchawki :D

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze ostatnio odeslalem mojego juz zdziadziałego irivera u10 smile.gif do serwisu-biedaczek poprostu chyba kopnal w kalendarz, poszukuje czegos nowego co przynioslo by mi podobne wrazenia ze sluchania muzyki. MYslcie sobie co chcecie ale jak dla mnie u10'tka miala naprawde świetną jakosc dzwieku (wspolgrajac z ep630'tkami)-nie jestem audiofilem ale jak uslyszalem ten zestaw to zaprzestalem poszukiwan czegos innego.

Przyszla pora zainwestowac w jakas nowke.

Co do wymagań :

 

-jak juz pisalem jakosc dzwieku na poziomie u10

-nie koniecznie musi obslugiwac video aczkolwiek bylby to mily dodatek

-musi miec radio

-musi ladnie wspolgrac z travel sound'ami creativa (model 400 2x2W) gdyz dosc czesto bede uzywal glosniczkow do playera

-pojemnosc nie mniej niz 2GB

-obsluga jaka by nie byla bo i tak czlowiek sie musi do wszystkiego przyzwyczaic...

-preferowalbym raczej wewnetrzna baterie

 

Zwrocilem ostatnio uwage na rozne wymysly samsunga typu k3, k5(z glosnikami ale chyba nieco za slabymi),s3 itepe... oraz na p2, ktory zrobil na mnie ogromne wrazenie(3'calowy ekran +wszystko to co wymienilem jako wymagania i fajna nawigacja choc dla niektorych pewnie troche klopotliwa i upierdliwa-aczkolwiek jestem w stanie sie przyzwyczaic:D)

 

Chcialbym wydac na odtwarzacz nie wiecej niz 200-300zl wliczajac travel soundy (na allegro ok 50zl)

Troche nie jestem na czasie z odtwarzaczami wiec zwracam sie do obeznanych w temacie, wszystkimi nowinkami w co warto a w co nie warto wchodzic

 

btw Jak najbardziej interesuja mnie refurbishe

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jakos chcialbym w swoim wyborze pominac produkty sansy, poniewaz mam do nich osobisty uraz tj. mialem dwa modele i oba po calkiem nie dlugim uzytkowaniu musialem odeslac do serwisu i ostatecznie zawsze konczylo sie to zwrotem pieniedzy (widocznie nie oplacalo sie albo nie dalo nareperowac modeli)

 

mialem e240 i clipa 1gb

 

chociaz cenowo odpowiada mi ten fuze ale nie chce sie bawic w serwisy juz :|

 

ma ktos opinie na temat irivera e100? jak wypada na tle t60 i clixa 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadacze Fuze 4Gb. Jestem z playerka zadowolony. Dobry zakup za rozsądną cenę.

Napisz jak to gra w kilku słowach, właśnie padł mi mój T10(prawdopodobnie przez wilgoć).Zwłaszcza,że masz porównanie do całkiem dobrze grającego irivera :rolleyes: .

Czytałem ,że Clip to jeden z najlepiej brzmiących grajków a Fuze ma bebechy Clipa, więc biorę pod uwagę właśnie Fuze.

Ostatnio na Engadget.com pisali ,że Sansa potrafi po aktualizacji softu odtwarzać pliki FLAC ,co tylko utwierdza mnie w wyborze.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crusader @ ale porównywałeś bez EQ czy z EQ?

A ja jako posiadacz Ipoda Shuffle I gen (jakby ktoś nie widział piękne brzmienie, dla mnie ideał), oraz były posiadacz Irivera T10 i paru innych playerów, obecnie mam również Clipa i on naprawdę pięknie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...