Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić SanDisk Sansa Clip 2GB.

Do tego słuchawki KOSS KSC75. Czy to dobry wybór? Głownie mam pytanie o słuchawki, czy w podobnej cenie jestem w stanie kupic słuchawki, które są raczej małe, wejędą pod czapkę i jedncześnie bedą grały dobrze? Z tego co słyszałem te Koss takie właśnie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod czapką mogą trochę uwierać, ale faktycznie, w tych pieniądzach chyba nie da się lepiej niż clip plus ksc które "otwierają" trochę clipa. Nie wiem jak będzie z tymi nowymi Jay-sami, czy innymi tanimi słuchawkami, bo nie słuchałem ich z clipem, ale na pewno mogę Ci odradzić z miejsca kupowanie Soundmagiców do tego odtwarzacza, bo będzie drętwo i martwo jak na stypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię.

A tak przy okazji, choć bardziej na przyszłość.

Czy iPod Touch gra odpowiednio do swojej ceny? Nie mówię o polskiej cenie, wziętej z kosmosu, ale o amerykańskiej, czyli mniej więcej 180 dolarów z wysyłką za wersję 16gb. Ma wi-fi co bedzie w pewnym omencie mialo dla mnie spore znaczenie, ale ciekawi mnie jak ma się kwestia grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Touch jest jednym z lepszych odtwarzaczy w ludzkich cenach choć warto też pomyśleć o Zune HD, którego oprogramowanie jest zdecydowanie lepsze pod Windowsem a jakość muzyki jest na podobnym, wysokim poziomie. Tak, iTunes z wersji na wersję jest wątpliwie lepszy pod Macintosha a stale kiepski pod Windowsa.

 

Zune HD 16GB-685PLN

Zune HD 32GB-870PLN

Touch 3G 32GB-999PLN

 

Jeżeli nie zależy ci na dodatkowych aplikacjach to ja bym brał Zune'a.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka w Zunie jest trochę gorsza ale też można na niej podziałać (zwłaszcza, że będzie to doraźne przeglądanie na urządzeniu mobilnym). Podobno ta w Windows Phone 7 jest lepsza, niewiele odstająca od konkurencji (Android, Safari) więc istnieje (nikła) nadzieja, że i Zune'owa doczeka się aktualizacji.

Generalnie obejrzyj sobie filmiki na youtubie jak to działa (fajnie to przedstawiał SoldierKnowsBest) i na pewno pomoże ci to podjąć decyzję. Ja bym się nie zastanawiał bo pierwsze co kupujesz to dobry odtwarzacz a dopiero w następnej kolejności dodatki do tego. W szczególności, że pracujesz na Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jeszcze je porównać. Jednak na filmikach, które do tej pory widzialem korzystanie z przeglądarki internetowej wypadło bardzo słabo w porównaniu z Touchem. Wolniej, jakoś tak chaotycznie, prawie jak na starszych komórkach. A akurat ten element jest dla mnie dość istotny. Na Ipada mnie nie stac.

Co do stwierdzenia, że najpierw odtwarzacz potem dodatki to dodam, że Touch ma większy ekran i gra podobno przyzwoicie.

Obecnie na plus Zune'a to dłużej trzymająca bateria i lepszej jakości wyświetlacz, a także normalniejszy system. Touch ma dla odmiany większy ekran, w wspracie na całym świecie (Touch się psuje to go odsyłasz i w ktrótkim czasie zostaje naprawiony/wymieniony - sprawdzone na przykładzie kumpla) i chyba jednak lepszą przeglądarkę. Cena identyczna, bo kupowac będę z USA. Mowa o Touchu 16 gb. Chyba, że takich, nowych już w sprzedazy nie ma.

 

Raczej to kiepsko jak na moje wymagania wyglada w przypadku Zune'a, ale pogrzebię jeszcze, ponieważ nie chcę sie opierać na tylko i wyłącznie takim syntetycznym porównaniu.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- polecam obejrzeć bo moim zdaniem bardzo dobrze podsumował to urządzenie.

Osobiście używam iPoda (Touch 2G) ale nie miałbym oporów przed wymianą na Zune'a gdyby było wsparcie dla MacOS X.

 

Powiem tak: zarówno jeden i drugi zakup będzie świetny - weź to, co ci się bardziej podoba.

Ale nie bierz Toucha 2G bo będziesz rozczarowany szbkością i tym, że część nowych aplikacji nie będzie na nim działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i powiem, że rozwiałem chyba wątpliwości. Obejrzałem nie tylko filmiki tego gościa, którego poleciliscie, ale równiez inne i powiem, że Zune chyba odpada. Wydaje się być barzo niedopracowany w porównaniu z Touchem, a już przeglądarka internetowa jest jak żywcem wyjęta z mojego Sony Ericksona c902. Czyli innymi słowy chcesz coś znaleźć, to znajdziesz, ale ilość opcji jest skrajnie minimalistyczna. I cytat z komentarza do Zune Review: "will not buy this zune thing. I would rather save up for an ipod touch. All I need is youtube, facebook and email. zune doesnt seem to have all of those."

Nie do końca wiem, czy rzeczywiście email i facebook nie jest w zune, ale z Youtube'a to ja moge korzystać w moim C902. Poza tym tak prawde powiedziawszy kompatybilność Toucha z itunes jest bardzo wygodna. Jedyny problem to idiotyczne ograniczenia w kwestii wrzucania filmików na toucha.

Rikki, czy da się na Touchu obejrzec np. film zassany z sieci? Tzn. zassać go na kompie, a potem wrzucić na Toucha i obejrzeć? Czy moze tylko filmy z apple store?

 

Choć przyznaję, ze pod względem jakości wyświetlania Zune miażdży Toucha. Szkoda, że ekran jest zauważalnie mniejszy.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można wrzucać filmiki skądkolwiek ale w 90% przypadków trzeba je konwertować do 480x320 mp4. Jest mnóstwo darmowych programów do tego, od najprostszych ograniczających się do wybrania i kliknięcia start do takich, które pozwalają na nieco więcej ingerenacji (np. Handbrake). Jeżeli mówimy o nowszych generacjach to można używać aplikacji VLC która podobno pozwala na obejrzenie większości filmików bez konwertowania choć odbija się to znacznie na czasie pracy na baterii. Mi nie dane było tego sprawdzić (2G) ale z tego co czytałem jest to na prawdę przyjemne rozwiązanie.

 

Jeżeli jesteś estetą i lubisz sprzęt w bardzo dobrym stanie wizualnym to szykuj się do kupienia folii ochronnej na wyświetlacz i obudowy / InvisibleShield'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można wrzucać filmiki skądkolwiek ale w 90% przypadków trzeba je konwertować do 480x320 mp4. Jest mnóstwo darmowych programów do tego, od najprostszych ograniczających się do wybrania i kliknięcia start do takich, które pozwalają na nieco więcej ingerenacji (np. Handbrake). Jeżeli mówimy o nowszych generacjach to można używać aplikacji VLC która podobno pozwala na obejrzenie większości filmików bez konwertowania choć odbija się to znacznie na czasie pracy na baterii. Mi nie dane było tego sprawdzić (2G) ale z tego co czytałem jest to na prawdę przyjemne rozwiązanie.

 

Jeżeli jesteś estetą i lubisz sprzęt w bardzo dobrym stanie wizualnym to szykuj się do kupienia folii ochronnej na wyświetlacz i obudowy / InvisibleShield'a.

 

Dzięki za info. Troche jeszcze wody w rzekach upłynie zanim kupię Toucha, ale warto wiedziec jak najwięcej. Na razie zakupiłem tak jak pisałem Sansa Clip 2gb i Koss KSC75. Nie zmarnuje się, bo Sansa jak już kupię Toucha bedzie mi służyła w trakcie biegania.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym się różni sansa clip 2gb, od sansa clip+ 2 GB poza nieco innym kształtem [okrągły przycisk nawigacyjny do okrągłego], bo w rtvagd niby mają tego bez plusa za 50zł. To ten model tak zachwalacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wyglądem Clip + ma jeszcze slot na karty micro SD HC, i klips z tyłu nie daje sie odczepić. Sam chciałem sobie kupić tego klipa w euro rtv agd ale w moim mieście nie mieli. Na szczęście małżonka kupiła mi clipa + pod choinkę. Teraz czekam do urodzin na słuchawki jakieś lepsiejsze ;].

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według niektórych recenzji różnią się też minimalnie dźwiękiem. Pozostaje natomiast podstawowa wada Clipa, czyli mała moc - głośno będzie zawsze, ale na napędzenie dynamiki w lepszych słuchawkach już prądu braknie.

 

...co nie zmienia oczywiście faktu, że za te pieniądze to świetny odtwarzacz.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam i ja tego Clipa+ na razie na standardowych słuchawkach. Gra faktycznie miło, troszkę mnie tylko wkurza, że w Krakowie radio potrafi tracić sygnał, lub nagle grać tylko na 1 słuchawce...

 

A jakie odtwarzacze potrafią napędzić mocniejsze słuchawki? Chodzi mi o takie za 200,300,400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję kupić mp3 na prezent, ale mam budżet mocno ograniczony: 100PLN. Problem jest w tym, że musze to kupić w ciągu 2 najbiższych dni, więc odpadają przesyłki (kupowanie na aegro). Tu musi być coś co można kupić w takich sklepach, jak saturn, mm, rtv euro agd (Gdansk). Chcialem kupić Clipa 2GB, ale nie moge znaleźć tej wersji (są tylko plusy, ktore przekraczaja budżet). Czy jakies mp3 z w/w sklepow nadaja sie w ogole do kupna?

 

pozdrawiam

m

 

> Edit <

Kupiłem Pentagrama vanquish r pocket 2GB black. mam nadzieje, że będzie ok.

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiego, ale dobrego odtwarzacza mp3. Ważne, żeby miał wyświetlacz (najlepiej monochromatyczny), wbudowaną baterię oraz co jest dla mnie najważniejsze: abym mógł przeglądać i słuchać muzyki z poziomu folderów. Nie interesuje mnie sortowanie muzyki "po tagach". Proszę o pomoc w doborze mp3-ki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu odrzucasz tagi?

to bardzo fajna rzecz, ale skoro nie chcesz ich mieć to praktycznie każdy odtwarzacz(mam tylko jeden więc nie wiem na 100% ;]) ma możliwość odtwarzania albo z folderów, albo tagów.

 

Co do odtwarzaczy, to polecam każdy na którym da się odpalić rockboxa(jak ktoś nie wie co to to google powie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymagań idealnie pasuje Clip+, a na tagi jest jeden sposób: ściągasz sobie program mp3tag, przeciągasz na jego okno folder z muzyką, zaznaczasz wszystkie pliki, w polu "gatunek" wpisujesz nazwę katalogu i zapisujesz. Wystarczy później w odtwarzaczu jechać po gatunkach i masz praktycznie odtwarzanie "po folderach".

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tony_halik

Witam zastanawiam sie nad kupnem mp4 szukam czegos co dlogo trzyma baterie ma 4-8giga pamieci moze byc urzywany ale w 100% sprawny zastanawiam sie nad używanym IPOD TOUCH 8Gb co o tym myslicie?

 

Rozważyłbym zakup czegoś z Sony - np.http://www.promoceny.pl/detail/rtv-euro-agd-somy-odtwarzacz-mp4-nwz-e353-54006/. Jakiś czas temu kupiłem Siostrze i wydaje się być zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym się zainteresował tym - Sony NWZ-E454. E353 ma blokadę głośności, może mieć problemy z napędzeniem niektórych słuchawek, a jej zdjęcie powoduje anulowanie gwarancji. Dobrym wyborem był by też SanDisk Sansa Fuze.

 

Btw nie ten dział, bardziej pasuje tutaj > Audio - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taczka spokojnie bije fuze'a i clipa, a i całkiem możliwe że te sony również. Z drugiej strony można się pokusić o sprowadzenie zune 2gen z ebaya który deklasuje fuze'a totalnie, a ceny używek w stanach są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Kupiłem sobie iPoda Shuffle 6 generacji, ale szczerze powiedziawszy, teraz zgłupiałem.

Dokładnie, to kupiłem tego: Promocja !! iPod shuffle 2GB !! NOWY (1731049991) - Aukcje internetowe Allegro , ale patrząc się później po aukcjach, iPody Shuffle 4 generacji i 6 generacji wyglądają identycznie, parametry i dane techniczne także są identyczne. Dlatego nie wiem, czy mój iPod jest 4 czy 6 generacji :D

Co mnie zdziwiło, na stronie Apple w dziale manuali: Apple - Wsparcie - iPod + iTunes najnowszy iPod Shuffle jest 4-tej generacji. Nie ma ani 5-tej, ani 6-tej, tak jakby nigdy nie było takich iPodów. Na allegro zaś sprzedają iPody 4 i 6 generacji, a są one identyczne...

Coś tu mi nie pasuje. Czy to jakieś spaczone polskie nazewnictwo? Czy iPod Shuffle 6 generacji to jest to samo co iPod 4 generacji? Ktos wie?

Dodam, że na pudełku, w które był oryginalnie zapakowany iPod nic nie pisze o tym, której on jest generacji. Za to, gdy synchronizowałem iTunesa z iPodem, wywaliło mi w licencji czy gdzieś tam, że mam iPoda Shuffle 4 generacji. Ee?

 

Jeśli ktoś się orientuje, proszę o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia shuffle generacji czwartej którą ludzie zwykli zwać szóstą. Różnią się wyglądem gdyż starsze są prostokątne zaś nowsze bardziej kwadratowe a scrollwheel zajmuje praktycznie cały front urządzenia. Jeżeli spojrzysz na wikipedię jak była odświeżana linia shuffle to zrozumiesz, dlaczego ludzie mają inne nazewnictwo niż Apple. W skrócie druga generacja jest liczona trzykrotnie gdyż w trzech kolejnych latach ulegala jedynie drobnym aktualizacjom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się nowe modele flagowych walkmanów Sony :

 

NW-Z1070(64GB)

NW-Z1060(32GB)

NW-Z1050(16GB

 

http://av.watch.impress.co.jp/docs/news/20110913_475555.html

http://www.phileweb.com/news/d-av/201109/13/29280.html

 

http://www.sony.jp/walkman/

 

I jeszcze filmik z prezentacji :

 

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...