Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko, czy lepiej oplaca sie kupic odtwarzacz Creative MuVo TX FM czy micro N200?czy oprocz wielkosc, ksztaltu są jakies znaczne roznice? czy np jakosc nagrywania dyktafonu jest taka sama czy nie, pomóżcie

Edytowane przez brok12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w rekach DigitBall 256 MB za 300 zl, ze slotem na karty pamieci SD

 

dzwiek mp3 rewelacja ! szok, ze takie male cos i malo znanej firmy ma taki dzwiek !

 

widziany jako dysk wymienny w windowzie

dykatofon, FM

wykonanie nawet nie tragiczne :) moim zdaniem super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

pisalem juz taki temat, ale zniknal.... nigdzie go nie ma :( chyba forum jeszcze nie jest na nogi postawione, albo ja jestem slepy :/

 

szukam odtwarzacza mp3, przenosnego, flash

 

wymagania:

-radio i dyktafon

-min. 256MB

-male gabaryty

-usb 2.0

-jak najlepszy dzwiek - jakosc, dobre standardowe sluchawki

 

co byscie polecali i dlaczego ?

myslalem nad creative muvo TX FM

1212689[/snapback]

Proponuję jednak Irivera 790.

Dlaczego ???

USB - rev. 2.0

Dzwięk - super, bas extra - na wposażeniu fabryczne suchawki Sennheiser Mx400 , :lol:

Dyktafon - najlepszy ze wszytkich, profesjonalny Panasonić RR US-360 za duże pieniądze przy Irverze to zabawka ( mam obydwa więc wiem co piszę) :lol: .

Wygląd - do idywidualnej oceny; mi się podoba :D

Wykonanie - najwyższy poziom, niezniszczalny po prostu :-P

Radio - za taką kasę mogło by być lepsze .... :angry:

Inne - bardzo zaawansowany technicznie sprzęt, wydaje się za za trudny dla przeciętnego usera.

Reasumując:

NAPRAWDĘ POLECAM :)

Ps.

co by więcej info w temacie - to poniżej linki do Iriver POLSKA.

http://www.iriver.pl/

http://www.forum.iriver.pl/

Pozdro.

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie odtwarzacze mp3 do 200-250zł ??

1278643[/snapback]

W kategorii niedrogich ( ok.170 zł ) niezły jest PONTIS SP 600. Ja go kupiłem ze względu na 2 sloty (CF i SD ). Używam dzięki temu kart CF z cyfraka. Dźwięk b.dobry i słuchawki sennheiser w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zqk5: iriver jest super, ale......

560 zl za playera z 256MB to strasznie duzo :/

 

ja obecnie rozwazam MSI MegaStick 256 MB za 280 zl

1279402[/snapback]

Wiem, ze 560zł to dużo za model z 256 MB, sam dałem 900 zł za IFP 795 (512 MB) :mad:

W sklepach były wtety po 1500 zeta <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem z usa sprowadzic ifp790, ale wychodzi 90 zl taniej i nie ma gwary, wiec kicha :/

 

nie no :) cd-mp3 discmany to dla mnie juz przeszlosc....zdecydowanie. flash playery mp3 maja czesto nawet lepszy dzwiek - mowie o tych drozszych, firmowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie ,że najpierw trzeba się zastanowić czy lepiej kupić CD/MP3 czy sam MP3? Ja bym od tego zaczął :) No może na cd są troche większe ale jakościowo są lepsze...

1280841[/snapback]

Pewnie masz rację - ale nie do końca, bo właśnie - czy jakościowo player CD będzie lepiej grał niż odtwarzacz mp3 ???

Wszystko zależy od klasy sprzętu .

Jeśli wrzucisz kichę mp3 na Irivera to jasne że cieniutko sprzęt zagra - ale przy dobrym jakościowo pliku źródłowym i zastosownaiu umiarkowanej kompresji VBR taki Iriver wymiata wszystkie tańsze playery CD a na 256 MB pamięci wchodzą prawie 4 płyty. :)

IMHO, generalnie o jakości dzwięku w większej mierze decydują załączone do zestawu dobrej klasy słuchawki, zastowana elektronika, equalizery itp. niż sam format nośnika dżwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi wrócić do rozmowy, już nie jako szukający, ale posiadający.

 

Sebasw to właśnie Ty nakierowałeś mnie na iAudio i muszę przyznać, że bardzo dobrze. Może nie bardzo Tobie to pomoże, bo szukasz tańszego odtwarzacza, ale chciałbym powiedzieć o modelu G3, który jest naprawdę dobrą konstrukcją. Sam biłem się myślami przy wyborze pomiędzy iriverem i iAudio, a tak się akurat dziwnie składa, że o pierwszym jest w Polsce głośno, a o drugim praktycznie nic nie słychać. Jeżeli chodzi o klasę urządzeń to jest ta sama liga (zarówno cenowo jak i jakościowo).

 

Na szybko może kilka szczegółów o G3:

 

- dźwięk - chyba nie trzeba nic dodawać, to trzeba usłyszeć, i aż dziw bierze, że takie maleństwo może tak grać. Naprawdę brzmi pięknie. Basy na miejscu, soprany też niczego sobie i tylko dobrze skompresowana muzyka jest potrzebna. Minusem mogą tu być po pierwsze brak equalizera dla radia, ale osobiście nie stanowi to dla mnie problemu, a po drugie słuchawki dołączone do odtwarzacza, które osobiście nie podobają mi się, powiedzmy mają swój urok :) Ja na pewno dokupię Sennheisery.

 

- zasilanie - bateria/akumulator AA - tutaj duży plus, bo po pierwsze wszystkie odtwarzacze z wbudowanymi akumulatorami staną wcześniej czy później przed problemem jego zużycia, a po drugie w większości są ładowane portem USB co pociąga za sobą konieczność posiadania komp. pod ręką. Druga sprawa to czas pracy na jednej baterii, który w/g producenta powinien wynosić 50 godz., a w rzeczywistości osiąga 40, ale i tak w porównaniu z innymi modelami G3 jest to wynik wspaniały.

 

- transfer - to jest ciekawa kwestia i rada dla wszystkich, żeby szczególnie na ten parametr uważać. Producenci podają najczęściej wersję łącza USB nie wspominając jednak o prawdziwej szybkości, a możecie mi wierzyć, że rodzaj łącza jest tylko jednym z parametrów, które wpływają na transfer. Może okazać się tak, że USB 1.1 będzie szybsze od USB 2.0. W przypadku G3 uzyskuje średnio 450-500 kB/s przy zapisie.

 

- obudowa - niewielka (tak powinno być :)) z tworz. sztucznego. Mogła by być oczywiście metalowa, zawsze jest to bardziej solidne, ale muszę przyznać, że pomimo niepozornego wyglądu nie jest taki delikatny. Na początku kłopot może sprawiać podłączanie kabla USB (ciężko wchodzi w gniazdo), ale już po kilku próbach można odszukać ten właściwy sposób podłączania go. Muszę przyznać, że minusem jest kolor. W przypadku wersji 1GB, a taką posiadam, jest on niestety biały. Mam tylko nadzieję, że futerał jaki dołączają do odtwarzacza uchroni go od brudu.

 

- wyświetlacz LCD - mały, zgrabny, czytelny, podświetlany na niebiesko (jak Nokia 6310 :)). Przyznam szczerze, że bardzo mi przypadł do gustu. Dobrze rozplanowane kontrolki, czytelna czcionka, naprawdę przemyślane wykonania. Osoby, które jednak wolą kolory, muszę zmartwić - nie jest to FG100

 

- obsługa - maksymalnie uproszczona (praktycznie 3 klawisze i joystick), user-friendly. Już po kilku minutach obcowania z odtawrzaczem wiesz co, gdzie i jak uruchomić. A samo przechodzenie pomiędzy trybami (radio, mp3, itd..), utworami i sterowaniem głośnością można później wykonywać bez wyciągania urządzenia z kieszeni.

 

- odtwarzacz MP3 - o dźwięku już pisałem, że jest idealny jak na takie urządzenie, ale chciałbym wspomnieć tu o formatach jakie on obsługuje. A więc oprócz spotykanych we wszystkich CBR i VBR w formacie MP3, WMA i WAV, mamy również możliwość słuchania muzyki zabezpieczonej i to co jest rzadkością - formatu OGG.

 

- radio FM - tu zależało mi również, żeby było dobrej jakości. Niestety wadą wszystkich odtwarzaczy mp3 jest słabe radio. Po prostu już tak jest i próba poszukania tego jednego jedynego modelu jest praktycznie niemożliwa. W przypadku G3 radio działa poprawnie i w większości przypadków ładnie odbieram w stereo, a liczba dostępnych stacji pokrywa się z radiem stacjonarnym. Nie jest więc tak źle. Niestety (ale nie spodziewajmy się cudów) przy przemieszczaniu się może stracić dobry odbiór i automatycznie przełącza nas na mono. Wierzcie mi, akurat ten element mam bardzo dobrze przetestowany, ponieważ jadąc do pracy przejeżdżam praktycznie przez całą aglomerację śląską (przez cały ten czas mogę słuchać radia - momentami w mono)

 

- dyktafon - przyznam, że chyba najsłabsza część tego odtwarzacza. Nie kupowałem go z tą myślą, a więc nie stanowi to dla mnie problemu, ale przy porównaniu z iriverem jest daleko w tyle. Niestety max. jakość zapisu, zarówno dla radia jak i dyktafonu to tylko 128kbps. Trochę za mało. Jest oczywiście szansa, że poprawią to z kolejnymi wersjami firmware'u (już został np. poprawiony zapis do wave'a), ale na chwilę obecną nie jest tak dobrze jak przy tej klasie sprzęcie powinno być.

 

Mógłbym jeszcze tak pisać i pisać, jeżeli więc zainteresowałbym kogoś tym modelem to pytajcie, a postaram się odpowiedzieć. Dodam tylko, że teraz zarówno iriver jak i iAudio obniżyły ceny odtwarzaczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas_1st: ciesze sie, ze dzieki mnie dobrze wybrales !!! :)

 

bede mial za tydizen na potstowanie iaudio U2, wiec moze tez przezyje pozytywny szok :)

 

ja chyba kupie MSI MegaStick 520 512MB za ok. 370 zl :) ale jeszcze zobacze, teraz maja spasc ceny i moze cos innego, jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgk5 >> Tutaj jest link do strony producenta i konkretnie tego modelu

iAudio - G3 model

Jeżeli zainteresowałby Cię ten model to możesz poczytać opinie na forach zagranicznych i ewentualnie służę pomocą.

 

Co do Twojego pytania to nie umiem na nie odpowiedzieć. Niepokojący jest fakt, który już opisywałem w tym temacie, a mianowicie wybiórczość w sprowadzaniu różnego rodzaju urządzeń do Polski. Na ten temat mógłbym wiele opowiedzieć, ale może niekoniecznie w tym temacie. Kompletnie nie wiem i nawet nie próbuję się dowiedzieć jakimi kryteriami kierują się dystrybutorzy :-|, jedno natomiast jest wiadomo na chwilę obecną modeli U4, G3 i 4 nie doświadczymy w Polsce. Może w kilku miejscach będzie można kupić starsze modele CW300 i CW200.

 

sebasw >> co do U2 to na pewno, dżwięk naprawdę robi wrażenie. Tak na marginesie zastanawiałem się też nad nim, ale odpadł w przedbiegach :) - ma wbudowany akumulatorek

Edytowane przez Lukas_1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad: Creative MuVo Slim, oraz Creative MuVo V200.

 

Który lepszy? Mam wątpliwości co do sposobu ładowania MuVo Slim, gdyż przez USB, źle się ładuje. Czy da się tam dawać normalne zwykłe paluszki? Czy V200 jest następcą TX (bo w benchmarku pisze że tak)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko,  czy lepiej oplaca sie kupic odtwarzacz Creative MuVo TX FM czy micro N200?czy oprocz wielkosc, ksztaltu są jakies znaczne roznice? czy np jakosc nagrywania dyktafonu jest taka sama czy nie, pomóżcie

1278437[/snapback]

Zdecydowanie TX'a - N200 ma błąd - podczas włączania się podświetlania słychać w słuchawkach szum - niknie on w momencie jego gaśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie digitball'em

za 240 zl - 128MB, ale ma slot na kart SD !!!! do 1 GB

radio, dyktafon itp.

 

dzwiek BDB, wykonanie srednie, ogolnie spoko.

 

a co powiecie o ZLING ? cena rewelacyja i calkiem dobre opinie ludzi, na allegro tego pelno.

Edytowane przez sebasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wydania max 650zł na odtwarzacz mp3, zastanawiam się nad iRiver 795 lub 895, z tego co mi wiadomo róznią się tylko wyglądem, czy są jakieś inne odtwarzacze w tej kategori cenowej godne zauważenia?? jakie?? chodzi mi o 512Mb pojemności. Ważne aby odtwarzacz był bardzo solidnie wykonany bo planuje w nim ćwiczyć, jeździć na decku itp.

 

Wybrałem te modele iRiver bo słyszałem że są bardzo solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co sądzicie o tym Samsungu na przykład (link). 1GB, funkcja PenDrive, jest dyktafon, radio, mp3 z vbr aż do 448 kbps, 10h pracy (to mało chyba, nie?)...

Zwróciłem uwagę na cenę oraz 1GB (zawsze coś ciekawego, nie-mp3 można załadować i przenieść do kolegi ;)).

Dzięki za odpowiedzi, całkiem zielony jestem w tej dziedzinie, a nie chciałbym kupić ładnie opakowanego... no.. :)

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tez jesli chodzi o mp3 plejery jestem laikiem, a w najblizszym czasie chcialbym sobie cos takiego sprawic.

Tutaj jest urzadzenie, ktore (moim zdaniem) ma dobry stasunek cena/ jakosc? ilosc funkcji. I wlasnie zwracam sie do Was z pytaniem czy jest ono warte uwagi. Moze ktos je ma i moglby napisac swoje opinie...a jesli nie ma to niech napisze chociaz co o tym sadzi.

Z gory dzieki.

Edytowane przez AdaS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mial ktos okazje porownac ze soba MSI MegaStick i Muvo Tx Fm ? Chodzi o jakosc dzwieku...

 

Chce kupic cos nie drogiego a kupujac muvo trzeba sie liczyc z dodatkowymi kosztami: akumulatroki + ladowarka ( z 70 zl ) a sluchawki podobno tez trzeba zmienic ( nastepne 70 zl ) ;/ Jak sie sytuacja prezentuje z msi ?

 

Z gory dzieki za pomoc

 

A moze te Digital ? ;/

 

PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mizerny >> Jeżeli chcesz zaoszczędzić na akumulatorkach tzn. że zastanawiasz się nad odtwarzaczem z wbudowanym akumulatorkiem. W tym miejscu trzeba jednak przestrzec, że podobnie jak w telefonach tak i tutaj bo dłuższej eksploatacji zaczną one odmawiać posłuszeństwa. Dlatego jeżeli zamierzasz kupić playera z myślą o dłuższym okresie ekspl., to rozważ mimo wszystko, modele z wymiennym źródłem zasilania.

 

BTW bardzo podoba mi się złożenie dwóch słów, które bardzo często są używane, a mianowicie - dobre i tanie. Pomimo kilku wyjątków (biorąc ogólnie cały sprzęt elektroniczny) to jest nie do zrealizowania. Wiem, że droższe firmy każą sobie płacić za markę, ale wierzcie mi, naprawdę przewyższają klasą i jakością pozostałe wyroby. Z drugiej strony wszystko jest dla ludzi i dla jednych odtwarzacz za 299zł będzie prezentował wysoką jakość dźwięku, a dla innych będzie on nie do zaakceptowania. Najważniejsze jest to, żeby kupić sprzęt pod siebie i na dodatek nie przepłacić za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do wydania max 650zł na odtwarzacz mp3, zastanawiam się nad iRiver 795 lub 895, z tego co mi wiadomo róznią się tylko wyglądem, czy są jakieś inne odtwarzacze w tej kategori cenowej godne zauważenia?? jakie?? chodzi mi o 512Mb pojemności. Ważne aby odtwarzacz był bardzo solidnie wykonany bo planuje w nim ćwiczyć, jeździć na decku itp.

 

Wybrałem te modele iRiver bo słyszałem że są bardzo solidne.

1289771[/snapback]

Mam iRivera 795, czytałeś pewnie ten wątek cały, pisałem w nim wcześniej, że Iriver jest po prostu

niezniszczalny ( ...) - takiego urządzenia jeszcze w życiu nie miałem . :D

Mam go już 1/2 roku, może więcej i naprawdę pomimo nieraz skrajnych warunków eksploatacji - ostatnio wytrzymał 7 dni "na desce "w Białym Dunajcu - to było normalne szaleństwo - cały czas jest w idealnym stanie technicznym. :lol:

Prawdę mówiąc to nie zwracam na niego już prawie żadnej uwagi .., dalej wygląda jak nowy i jest niezniszczalny - ale przecież to iRiver ... :D

Pozdrawiam

Edytowane przez zgk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...