Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy wyczuję różnicę w przejściówce kaseciak / mp3 w samochodzie między Sansa Clip a E260 ?

Jeżeli nie w dźwięku to czy w obsłudze ?

 

Edit.

Czy te dwie mp3 bardzo różnią się jakością dźwięku lub obsługi ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

Dobrze costi radzi - tym bardziej że głowica kasety świetnie przenosi bas i czym bardzo łatwo jest ja nasycić - a potem przesterek.Może lepiej wymienić radio?Choćby na takie z wejściem AUX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze costi radzi - tym bardziej że głowica kasety świetnie przenosi bas i czym bardzo łatwo jest ja nasycić - a potem przesterek.Może lepiej wymienić radio?Choćby na takie z wejściem AUX?

Audiofilem nie jestem.

Prawda to, że jakość trochę ginie przez szum ale ja słucham muzyki takiej gdzie ważny jest bas i tutaj dźwięki systemu BOSE sprawdzają się znakomicie.

Clipa już miałem podłączonego do tego zestawu i gra to nadzwyczaj sprawnie.

Bez kombinacji wziąłem pojemniejszego Clipa i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że temat dotyczy odtwarzaczy mp3, ale mam nadzieję że pomożecie też w kwestii wyboru jakiegoś mp4 :) Szukam czegoś do około 300zł (350max), dobrze jakby miał z 4GB pojemności. Odtwarzacz musi być nowy z gwarancją w Polsce, priorytetem przy wyborze jest jak najwyższa jakość wykonania. Na allegro w sumie wypatrzyłem kilka ale zupełnie się na tym nie znam, przykładowe aukcje:

iRiver E50: http://allegro.pl/item646010298_iriver_e50...vat_nowosc.html

iRiver E100: http://allegro.pl/item639243485_iriver_e10..._do_wyboru.html

Pentagram cineo: http://allegro.pl/item641969296_nowosc_mp4...sd_glosnik.html

Sony e436fb: http://allegro.pl/item642089938_sony_nwz_e...bez_ryzyka.html

Sony a816: http://allegro.pl/item639530374_sony_odtwa...z_a816_4gb.html

 

Wiem że kiedyś iRiver robił b.db odtwarzacze mp3, ale jak jest teraz? Co z tego wybrać? Jak napisałem liczy się trwałość i jakość wykonania, ale dobrze żeby był też wygodny w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E50 to poprawiony E100 bez zbędnych bzdetów. Ale przyznam się szczerze że mając E100 jakoś nie narzekam na niego, nawet mimo jednoczesnego posiadania iFP. Być może doskonałe zgranie z niemodowanymi K518 dużo tu daje, dla porównania z K315 miał już ogromne problemy, z K321 też jest nieco mankamentów.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sonego NWZ-A816. Najlepszy z nich wszystkich, w dodatku dostajesz w zestawie naprawdę dobre słuchawki - EX082.

A jak się ma to A816 do Fuze? Z tego co wyczytałem, to Sansa oferuje slot kart, jednak Sony daje lepszą baterię i słuchawki. Cena podobna - więc który brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad czym bardziej ci zależy. Fuze ma trochę bardziej basowy dźwięk, jednak jak dla mnie trochę zbyt zmulony. Poza tym obudowa Sonego jest zdecydowanie mocniejsza - wątpię żeby Fuze wytrzymał tyle upadków co mój A816 :P

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej dziewczynie kupiłem nwz a814 (to samo tyle że wersja 2gb), sam używam nwz a826 i szczerze polecam.

Dla tych co nie mają wyedytowanych id3 tag i muzę porządkują po folderach seria nwz a82X będzie lepsza bo można zdefiniować przerzucanie między katalogami na d-padzie, a na nwz a81X nie (ale obsługuje muzykę po katalogach, tyle że jest to odrobinę mniej wygodne).

Baterie są baaardzo dobre, seria 81x trzyma nawet lepiej (mniejszy wyświetlacz, a bateria mimo zapewnień sony podobno w obu taka sama).

Jak często wrzucasz muzykę z kompa, to może się okazać że w ogóle nie będziesz musiał ładować, moja dziewczyna swojego ładowała pierwszy raz po pół roku używania :), a słucha codziennie w granicach 1-3 godzin.

 

Słuchaweczki z zestawu super, w 81x krótszy kabel i przedłużka, w 82x długi kabel bez przedłużki.

 

Obudowy w obu aluminiowe, bardzo solidne, jednak 81X jest bardziej gładka i się łatwo wyślizguje z dłoni.

Jakość dźwięku powalająca, lepsza od fuze.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam mp3 do 200zł bardzo ważne jest dla mnie by posiadała 4gb pamieci. Co polecacie? Zastanawiałem sie nad creative MuVo t100/t200, iriver T7, Sansa Clip albo Vedia A7. A może cos lepszego mozna kupic w tej cenie. Dodam że nie zależy mi na FM

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wyczerpałem mój budzet ale jak bede mial jakas kase to bedzie mój pierwszy zakup. Słucham głównie cięzkiego rocka wiec które byłyby lepsze?

Edytowane przez Shakti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Clipa pasują Soundmagici pl11 lub pl12,te pierwsze mają mniej basu.

Ja właśnie kupie na początek te słuchawki Soundmagici pl11, potem coś z wyższej półki: Sony MDR-EX 85 LP lub Head-Direct RE2, zależy co będzie lepiej grało bo mam zamiar najpierw je posłuchać, zanim wydam kasę. Na razie brak środków po kupnie Fuza.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam mp3 do 200zł bardzo ważne jest dla mnie by posiadała 4gb pamieci. Co polecacie? Zastanawiałem sie nad creative MuVo t100/t200, iriver T7, Sansa Clip albo Vedia A7. A może cos lepszego mozna kupic w tej cenie. Dodam że nie zależy mi na FM

Sansa Fuze (4gb) powinienes dostac za 200zl na allegro, b. dobry odtwarzacz do tej pory nie mam z nim zadnych problemow (uzytkuje ok roku)

Odtworzysz na nim video wiadomo ze filmow na tym nie poogladasz ale jakies filmiki z YT np, dlugo trzyma i chyba najwiekszy plus = slot dla karty micro SD :) mozesz spokojnie wrzucic jeszcze dodatkowo karte 4gb ktore teraz kosztuja grosze i masz odtwarzacz 8gb

do tego dosc czesto update firmware w przeciwnosci do roznych innych firm ktore czesto zostawiaja playerki samym sobie nie poprawiajac ich. (przykladowo w niedawnym updacie firmware dodali obsluge FLAC :D)

Z tym ze nie wiem jak wypadaja sluchawki w zestawie bo od 1 dnia uzywam creative zen aurvana ;)

 

http://allegro.pl/item672941680_sandisk_sa...lep_krakow.html ( 209zl niestety wersja w różowym kolorze :))

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś po moim bliskim spotkanu z safaltem na wycieczce rowerowej głownym łącznikiem była moja sansa 250c. Odtwarzacz działa ale wyświetlacz przypomina obrazy picass'a <_< i nic na nim komletnie nie widać. I chyba muszę się rozejrzeć za następcą, szukam w cenie ok. 150 i podobną jakością dźwięku i gabarytami lub mniejszy. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem clipa bo jakoś oglądanie zdjęć i filmów jest mi zupełnie niepotrzebne, pozatym liczyła się też wielkość. Z zabawy przez jeden dzień stwierdzam że gra zdecydowanie lepiej niż poprzednik(niema to jak odkrywać nowe dźwięki w utworach) i przydatny ma ten patencik z klipsem. Waśnie tego mi brakowało u poprzednika podczas biegania :rolleyes: Za małą wadę można uznać umieszczenie przycisków od głośności IMO powinny byś po drugiej stronie bo wtyk od słuchawek trochę przeszkadza.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje testować moje Kossy Porta Pro na Samsungu yp-k3 i creative zen mosaic... tego drugiego pomińmy.

Chciałbym coś w maxie do 200zł, a samsung ceni się na 330zł.

 

Możecie polecić coś porównywalnego do yp-3k, za niższą cenę? Bardzo przypasował mi dźwięk, a szczególnie bas. Początkowo nie poznałem swoich słuchawek...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujkowi padł ostatnio odtwarzacz i szukam mu czegoś nowego. Na razie rozglądam się za T10. Jest jeszcze coś godnego uwagi w okolicy 100zł?

Wymagania:

-ma odtwarzać mp3 ;)

-być niezniszczalny - wujek używa go w garażu, samochodzie i różnych mocno zakurzonych miejscach

-cena im mniej tym lepiej (najlepiej by było zmieścić się do 100zł)

-pojemność od 512MB w górę

-mile widziany slot na karty (poprzednik, który padł miał 128MB pamięci i tam karta była niezbędna)

 

Jak widać niewiele mi trzeba do szczęścia. Będzie z niego leciało disco polo i techno przez kaseciak w samochodzie (kaseta-przejściówka) i przez jakieś badziewne kino domowe rozstawione w garażu, więc dźwiękiem bym się bardzo nie przejmował, ale jakoś grać musi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony A815 ?? Czasem można za około 150zł wyrwać, 2GB, ma metalową obudowę.

 

Jeżeli masz na myśli Irivera T10, wątpię żebyś go za tyle wyrwał. Generalnie ciężko jakikolwiek porządny odtwarzacz (poza Sansa Clip) wyrwać za 100zł.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o okolicach. czyli jak będzie za 150 to się będzie trzeba poważnie zastanowić, ale może się znajdzie tyle kasy. A Clip wydaje mi się za delikatny z tym dużym (w miarę) ekranem.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...