Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mówią osoby które nie preferują naturalnego brzmienia, raczej musi być gdzieś coś podbite, któregoś aspektu w muzyce. Sansa Fuze zakasuje ale z dobrymi słuchawkami jak SE530 czy Audeo PFE. W sieci jest coś o tym. Wszystko zależy od gustów i dobraniu słuchawek do sprzętu.

A co to jest wg Ciebie naturalne brzmienie? Każdy odtwarzacz i słuchawki zagrają inaczej, więc skąd będziesz wiedział który z nich przekłamuje? Owszem, podbijam niektóre częstotliwości korektorem, nie czuję przyjemności ze słuchania "na płasko". Zazwyczaj dźwięk wtedy jest dla mnie bezbarwny - ale to też kwestia dobrania odpowiednich słuchawek. Jednak EQ jest łatwiejszym sposobem niż szukanie jednych jedynych słuchawek, które bez zabawy z korektorem zagrają przyzwoicie.

 

Wszystko zależy od gustów.

Oczywiście, dlatego tez napisałem, że przed kupnem lepiej przesłuchać. Mi Fuze nie przypadł do gustu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzi tylko Sony do niektórych serii swoich odtwarzaczy dokłada świetne EX-082. Ew Vedia która dokłada do swoich odtwarzaczy niezłe pchełki SRS-200 albo SRS-300, ale jakoś nie mam zaufania do ich odtwarzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Krupier

Chciałem teraz dla brata pod choinkę MP3 tak do 200 zł. Tak wpadły mi w oko te 2

Pentagram Vanquish VOLT

Creative MP3 MuVo T200

ale nie widziałem ich na żywo a tu na zdjęciu nie za bardzo wyraźne są wyświetlacze. Chodzi mi który lepszy ma wyświetlacz? Ktoś widział na własne oczy? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem teraz dla brata pod choinkę MP3 tak do 200 zł. Tak wpadły mi w oko te 2

Pentagram Vanquish VOLT

Creative MP3 MuVo T200

ale nie widziałem ich na żywo a tu na zdjęciu nie za bardzo wyraźne są wyświetlacze. Chodzi mi który lepszy ma wyświetlacz? Ktoś widział na własne oczy? :lol2:

Nie kupuj, totalne ciach!o :damage_wall:

 

Najlepiej Sansa Clip / Sansa Clip +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja poprzednia mp3 padła a to co mam w komórce mi nie odpowiada ( N6220 Classic więc nie jest tak źle ) to rozglądam się za nową mp3 .

 

Ma to być "only" mp3 , nie potrzeba mi odtwarzania filmów , zdjęć ani dużego ekranu .

 

Pamięć wewn. min. 4 GB , dobrze aby miała gniazdo microSD ( moje całe zbiory mp3 zajmują już > 3 GB i nadal rosną , co prawda powoli ale rosną ) .

 

Akumulatorek wewnętrzny , który wytrzyma długo .

 

Cena do 200 zł ( jak będzie lekko ponad 200 zł to też może być )

 

Patrzyłem na sprzęt Pentagrama ( Vanqush R Skip / Pocket ) ale niby jest odradzany na forum .

 

Faktycznie to takie g... ?

 

Poza tym w tych granicach to chyba jeszcze Sansa Clip .

 

I jeszcze jedno - opłaca się kupować lepsze słuchawki czy lepiej iść na czymś tanim .

 

Chodzi mi to głównie o wytrzymałość wtyku w słuchawkach , jak słuchawki za 50+ zł mają z tego powodu przestać grać po ~ 3 m-cach ( średnio tyle u mnie 1 para słuchawek wytrzymuje ) to wolę je sobie odpuścić i kupić coś za 1/3 tej sumy lub mniej .

 

Ew. jak wygląda sprawa z naprawą takiego wtyku - koszta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie można kupić Sansa Clip 2gb różowego ? Może być wersja plus ale musi być rózowy. Jakieś linki do stron PL albo do zaufanych sklepów na terenie europy. I czy w warszawie jest jakiś sklep który od ręki bądź na zamówienie miałby ten odtwarzacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam pomiary parametrów w zależności od rezystancyjnego obciążenia flagowego playera Sony NWZ-X1050,należy zaznaczyć że ten model posiada wzmacniacz w klasie D a co za tym idzie jest znacznie bardziej wydajny od konwencjonalnych wzmaków w klasie AB .

 

Dołączona grafika

Zmiany charakterystyki w zależności od rezystancyjnego obciążenia

(symbole obciążeń - R16: 16Ω / R33: 33Ω / R62: 62Ω / R250: 250Ω)

 

Dołączona grafika

Porównanie reakcji sony X na obciążenie 16Ω z innymi popularnymi playerami

 

 

Poniżej pełny wynik pomiarów RMAA Sony NWZ-X1050 w zależności od rezystancyjnego obciążenia .

 

Dołączona grafika

 

Jak widać im wyższa jest impedancja obciążenia tym lepsze są parametry wzmacniacza ,jednak przy wzroście impedancji będzie spadać głośność .

 

I standardowy pomiar RMAA bez obciążenia

 

Dołączona grafika

 

Poniżej link do recenzji ,ale wkleiłem to wszystko tutaj bo tak będzie wygodniej :wink:

http://goldenears.net/board/PT_GER_Sound/54513

 

Pomiary były robione na karcie E-MU 1616M tak że można mieć do niech zaufanie :

http://translate.googleusercontent.com/tra...NY7IWYd6q50W8bg

 

 

PS ,ponoć wszystkie nowe soniaki mają mieć teraz wzmaki w klasie D .

 

Dla uzupełnienia kwestii zależności parametrów od obciążenia jeszcze link :

http://forum.mp3store.pl/topic/31437-co-da...nosc-sluchawek/

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

EDIT :

 

Udało mi się jeszcze wygrzebać z tej stronki kilka testów popularnych playerów ,testy są naprawdę godne do obadania bo zostały wykonane na doskonałej parametrycznie karcie E-MU 1616M ,a te różne testy co można znaleźć w necie to są robione na różnych kartach nieraz z marnym zasilaczem a niejednokrotnie nawet i na jakiś kiepskich integrach ,tak że oglądając takie wyniki pomiarów ciężko się jest wyznać czy te wynikłe zniekształcenia i inne parametry są od mierzonego urządzenia czy też od samej karty :lol: .Ciekawym dodatkiem są przeprowadzane pomiary na rezystancyjnym obciążeniu ,ten pomiar mówi o wydajności prądowej wbudowanego wzmaka .Na portalu IXBT też można znaleźć profesjonalne pomiary odtwarzaczy mp3 ale nie wiadomo na jakiej karcie są one robione bo recenzje robi inny gość niż ten z działu pro audio i komputerowego audio np w dziale pomiarów płyt gł pomiary robią na ESI Juli@ ,a poza tym nie robią pomiarów na rezystancyjnym obciążeniu ,tak że polecam zerknąć na te testy :wink:

 

iPod Touch 2

 

Cowon S9

 

Cowon iAUDIO 9

 

IRiver E50

 

iRiver T10

 

iriver E100

 

IRiver E150

 

Samsung YP-P2

 

Samsung YP-Q1

 

Samsung YP-U5

 

Samsung YP-R1

 

Samsung YP-M1

 

Samsung YP-R0

 

Samsung YP-S3

 

Philips SA2945

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam mały zonk .

 

W hurtowni gdzie chcę kupić mp3 ( Sandisk Sansa Clip+ 4 GB ) to rozglądam się za innymi w podobnej cenie ( 200-250 zł ) .

 

Na razie na skąpcu wychaczyłem :

 

Iriver T6 4GB , Sony NWZ-B143 4 GB , Vedia A10 .

 

Będę kupował w tej konkretnej hurtowni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że niedługo kupuję sobie odtwarzacz mp3 i najprawdopodobniej będzie to SanSa Clip+ mam takie pytanie. Patrząc na ceny, modele z 2 GB kosztują ok 140-150 zł, natomiast już z pojemnością 4 GB ok 210-220. Natomiast koszt karty pamięci microSD 2 Gb to wydatek ok 20 zł. Wychodzi z tego, że bardziej opłacalnie jest kupić Sanse z 2 GB, a do tego kartę pamięci, jednak tu nasuwa się pytanie - czy zabieg ten nie ma wpływu na szybkość działania samego odtwarzacza itp ? Czy jest to korzystne rozwiązanie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli obsluga microSD odbywa sie tak samo jak w sansie fuze to z moich doswiadzczen wynika ze spowolnienia nie ma ( Fuze 2gb + 8gb kingston)

Wg mnie korzystny jest model o najlepszym stosunku cena/pojemnosc + ewentualnie microSD

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

Nie maleje..zresztą karta nie zuzywa bóg wie ile prądu żeby to mialo znaczenie.Co do sony to lepiej się rusz gdzies do marketu i posłuchaj - zauwazyłem ze działa AVLS w niektórych w kazdym trybie EQ (AVLS soniakowe ograniczenie głosności z limiterem - wchodzi bas ścisza się wszystko - tandeta na maksa ale mozliwości wyłączenia może nie być)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Szukałem trochę na allegro mp3/mp3+video, ponieważ moja SA2525 pierwszy i ostatni niestety raz spadła i uwalił się przycisk od głośności.Szukam teraz mp3 z pamięcią co najmniej 4gb i możliwością rozbudowy, fajnie jak by była graficzna korekcja(niestety nie mogłem na SA2525 dobrze moich Pioneer SE-CL21m nie potrafiły nastroić) , a nie tylko presety i mile widziana obsługa FLAC cena~150zł.Co do odtwarzacza "MP4" to chciałbym, żeby miał cechy jak wyżej, tylko, żeby mógł odpalać napisy do filmów i fajnie by było jakby mógł RMVB odpalić, pamięci wtedy minimum 8gb i jakoś ~200zł, no i żeby nie była krowiasta( wyświetlacz2.4"-3").Co do chińszczyzny to mam z nią jak najbardziej miłe doświadczenie, jedyną wadą chińskiej mp3 jaką kiedyś miałem(poza softem) było żałosne ekranowanie, przez co zakłócała pracę słuchawek, do samej jakości dźwięku miałem mniej zastrzeżeń niż do SA2525, dlatego jak jest coś chińskiego co w miare dobrze gra to jestem na to otwarty.Z góry dziękuję.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem jakiejś mp3 max 200zł.

Interesuje mnie tylko słuchanie mp3, żadnych filmików czy teledysków na niej nie zamierzam oglądać.

 

Ogólne wymagania:

- nie ogromnych rozmiarów

- dobra jakość dźwięku

- dobry, długo trzymający akumulator

- w miarę wygodna w obsłudze.

- 4GB pojemności

 

Zastanawiam się nad takim sprzętem:

Odtwarzacz IRIVER E30 Czarny 4 GB - tanio, sprawdź. specyficzna obsługa jako że przyciski "w środku"; stylowy wygląd; podobno bardzo dobra jakość dźwięku ale też i cena trochę wysoka)

Creative Labs EZ300 4GB B • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław (małych rozmiarów; ciekawy wygląd)

PENTAGRAM Vanquish VOLT P 5103 4GB czarny - tanio, sprawdź - sklep Zadowolenie.pl (mała; 70h grania (według producenta), ale pewnie na wbudowanej karcie a i tak zawyżone znacznie, niska cena)

 

Te wypatrzyłem, lecz jeśli macie jakieś inne lepsze, ciekawsze propozycje, lub chcecie się podzielić opinią na temat któregoś sprzętu to piszcie. Ogólne pytanie to jaką mp3 do max 200zł im taniej tym lepiej. Wyżej wymienione to tylko sugestia :)

 

Za pomoc z góry dziękuję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam jeszcze takie pytanko - miałem kupować już Sasne Clip+ (wczoraj byłem w sklepie, ale nie mieli na magazynie), ale dziś odezwał się do mnie kolega, który może tanio mi sprzedać używaną Sasne E260. Myślicie, że to byłby to dobry wybór ? Czy lepiej dołożyć jednak trochę grosza i kupić nowego Clip+ ?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam mp3/4ki która by spełniała moje kryteria :

- karty pamięci przynajmiej 8Gb

-obsługa mp3 (320ki) i flaci

-dobra jakość dźwięku

-dobre wykonanie

-szybkie działanie

-jakiś eq

Najlepiej jak najtańsza:) dodatkowo mógłby mi ktoś podać do niej jakąś propozycję słuchawek? myślałem nad sansa clip (tylko nie wiem czy flac ogarnia:/ + karta 8Gb + hd 202) a może jakieś inne słuchawki? a i dodatkowe pytanie czy warto pakować się w droższe (szybsze) karty do mp3/4ki czy wystarczą tanie firmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam takie pytanie czy ODTWARZACZ MP3 SANDISK SANSA C240 jest w miarę wytrzymały? np podczas jazdy na rowerze, przy wstrząsach nie rozsypie sie, albo podczas biegu?

 

proszę o szybką odpowiedź jeżeli ktoś orientuje sie w temacie :)

Edytowane przez Mugashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Clip to nadal świetny, tani player z przyzwoitym dźwiękiem. Clipa sam używałem jakiś czas, a C240 siostrzeniec kiedyś otrzymał więc miałem niejedną okazję się pobawić nim i jeżeli możesz wybrać którykolwiek z tych dwóch, to zdecydowanie polecam Clipa - nie dość, że lepiej gra, ma bardziej zwartą, mniej podatną na uszkodzenia obudowę, jest też mniejszy/poręczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra identycznie, od Clipa różni się wyświetlaczem na którym możesz oglądać filmiki i slotem na karty microsd. Jeżeli możesz wydać troszkę więcej na fuze, zamiast clipa, to warto (oczywiście imo lepiej byłoby kasę przeznaczyć na zmianę standardowych pchełek od clipa/fuze na lepsze słuchawki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip 2GB nie mam pojęcia co to może być za problem. Nie można uruchomić odtwarzacza, po podłączeniu do kompa reaguje ale po wyciągnięciu kabla, wyłącza się i można naciskać przycisk ale nie reaguje. :mur: Jakieś pomysły ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...