Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się wypowiem o tych playerach co !exec podał. A przynajmniej o dwóch z nich. A mianowicie Sony i Sandisk. Koledzy mają takie i przesłuchałem troszkę. Jeśli chodzi o Sony to gra nieźle, ale osobiście nie pasują mi słuchawki, które dodają. Natomiast Sandisk niby nic takiego, a całkiem przyzwoity odtwarzacz z niego jest i fajne słuchawki dodają, ale oba odtwarzacze wysiadają pod względem głośnośći w porównaniu do iRivera, którego sam posiadam... Chociaż teraz słucham na SE W800i, pod którego podpinam Sennheisery MX500 i jest fajnie, ale trochę cicho, ale on gra i tak głośniej niż playery Creative'a.

PS. !exec myślę, że Fipa dobrze Ci doradził, bo 16ohm takie Sennheisery powinny bardzo głośno grać.

PS2. Fipa - głośność się przydaje... mnie po słuchaniu na iriverze nic innego się nie podoba, taki zapas głośości to jest coś. Mamy ciche nagranie i wiemy że możemy pogłośnić a nie ledwo coś tam słyszeć...

PS3. Koss Spark The Plug to świetne słuchawki do cicho grających sprzętów, ale szczerze mówiąc ich jakość dźwięku jest kontrowersyjna...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi jeszcze tylko powiedziec, dlaczego zalezy Ci tak na tej głośności?

ok wiec na standardowych ustawieniach, bez poglasniania mp3 w kompie, bez podnoszenia equalizera na sama gore to sluchajac muzyki w samochodzie slyszalem muzyke bardzo slabo i slyszalem nawet jak mi wydech sie obija na wertepach a to nie jest bardzo glosny dzwiek. Po poglosnieniu mp3 na kompie i po podwyzeniu suwakow jest troche glosniej, ale to gora 4-5 db, i ciagle jest cicho- szczegolnie ze muzyka ktorej slucham (acid, dnb) musi byc sluchana glosno.

Na glosnosci zalezy mi tak bardzo z tego powodu ze teraz jej nie ma...

Dlatego zastosuje sie do rady i kupie te sennheisery - mam nadzieje ze bedzie lepiej, a przy nastepnej wyplacie sprzedam muvo i kupie jakiegos irivera. No chyba ze zmiana sluchawek nic nie da to wtedy sie pewnie zdenerwuje i od razu kupie tego sandisca albo sony skoro Luk@s mowi ze graja niezle i glosniej od creative ;) (btw thx za info o tych playerach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... w samochodzie slyszalem muzyke bardzo slabo i slyszalem nawet jak mi wydech sie obija na wertepach a to nie jest bardzo glosny dzwiek. .......... szczegolnie ze muzyka ktorej slucham (acid, dnb) musi byc sluchana glosno. .....Na glosnosci zalezy mi tak bardzo z tego powodu ze teraz jej nie ma...

Dlatego zastosuje sie do rady i kupie te sennheisery

Jak masz możliwość to posłuchaj Koss Spark The Plug - dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia (jak na pchełki) i głośno grają. Co prawda dźwięk budzi skrajnie różne odczucia (bass + reszta), ale może Ci się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to posłuchaj Koss Spark The Plug - dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia (jak na pchełki) i głośno grają. Co prawda dźwięk budzi skrajnie różne odczucia (bass + reszta), ale może Ci się spodoba.

No tak a sa miejsca gdzie mozna posluchac sluchawek przed zakupem? I czy te sluchawki sa jeszcze glosniejsze od tych mx-550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak a sa miejsca gdzie mozna posluchac sluchawek przed zakupem? I czy te sluchawki sa jeszcze glosniejsze od tych mx-550?

1. Prawdopodobnie nie.

2. Mialem Koss The Plug. Sennheiser MX-550 są głośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!exec @ owszem są głośniejsze, ale tylko trochę, więc moim zdaniem raczej jednak jeśli już powineneś celować w Irivera jednak...

fipa @ naprawdę MX550 są głośniejsze od Koss The Plug? Myślałem, że od plugów to nic głośniejszego nie ma :) Dobrze wiedzieć. A czy te MX550 są znacznie gorsze od 500? Bo mam pod Sony Ericssona wpięte MX500 teraz, ale jest trochę za cicho, jednak jeśli mają znacznie gorzej grać te 550 to już wolę cicho, ale ładnie. Oj, ale namieszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!exec @ owszem są głośniejsze, ale tylko trochę, więc moim zdaniem raczej jednak jeśli już powineneś celować w Irivera jednak...

Widzisz a fipa mowi ze te mx-550 sa duzo glosniejsze od tych sluchawek creative. A poza tym to ja wiem ze irivery sa najlepsze ale mimo wszystko sa sporo drozsze od innych playerkow a ja nie jestem az takim audiofilem ze potrzebuje super sprzetu - czuje sie tak jakbyscie mowili ze jak nie kupie mercedesa to lepiej zebym nic nie kupowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś (ale to chyba ja teraz Ciebie źle zrozumiałem) ale pisałem teraz o playerach nie słuchawkach.

PS. Fipa mogę w wolnej chwili napisać parę słów co byś mógł dopisać do pierwszego posta na przykład o playerach, które znam czy tam słuchawkach jeśli by była taka potrzeba...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mały, osobisty ranking głośności:Sennheiser MX-550

Koss The Plug

Sennheiser MX-400

Creative EP-180

Jest to moja subiektywna opinia, nie wszyscy muszą się z nią zgadzać. Wypowiadam się tylko o tych słuchawkach, które sam mam/miałem. Nie chcę, aby ktos sugerując się tylko moją opinią dokonał zakupu, a potem żałował - o tym też pamiętajcie.

 

Słuchalem tylko MX-550 i MX-400 i popieram tezę, ze seria MX-x50 jest gorsza od serii MX-x00. Nie wiem, jak w stosunku do innych wypadają MX-500, ale sądząc po ich cenie chyba są najlepsze.

 

 

Myslę, ze w pierwszym poscie powinno być mniej naszych osobistych opinii, aby nie zmącic innym w głowach, a jak najwięcej rzeczowych i konkretnych argumentów. Jeśli masz cos takiego do przekazania, to z wielką chęcią dołączę to tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli jako rzeczowe konkretne argumenty :) I skoro słuchałeś MX550 i MX400 (mam te drugie) to możesz powiedzieć co było gorsze w 550?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link i opinię. To jednak wolę cichsze ładniejsze granie :)

MX-400 podłączone do iRivera brzmią czyściutko, detalicznie i szczegółowo, a wszystko podparte jest odpowiednim basem.

To to wiem, bo sam używam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie ... miałem zamiar kupić jakiegoś playerka do biegania , czyli prorytety to małe wymiary przedewszystkim i dobre wykonanie zeby nie rozsypał sie po kilku biegach ... oczywiście w gre wchodzą tylko odtwarzacze z pamieciami flash no i tu własnie nie wiem jaki wybrać

 

do tej pory przekonany byłem do creative zen nano (z powodu małych wymiarów) .. ale po przeczytaniu kilku ostatnich stron skutecznie sie zniechęciłem :)

 

wiec jaki odtwarzacz wybrać , pamięć najlepiej 1 gb ... zawsze to jakaś swoboda przy dobieraniu muzyki wiadomo ze nie przesłucham nawet kilkuset mega podczas mojego biegu ale ... dobrze jest miec wybór :)

 

gdyby grał głośno to dodatkowy plus .. ofc głośno jak na playera nie bede oczekiwał tu niewiadomo czego :)

 

wiec co moglibyście polecić ?? cena mniej wiecej do 600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją dla aktywnych jest qoolqeee X. Wadą może być brak wyświetlacza, ale IMO w przypadku playerka dla aktywnych, jest to nawet zaletą. Podobno gra nieźle, głośność 20mW na kanał w zupełności wystarcza.

Jeżeli szukasz czegoś bardzie tradycyjnego, to zainteresuj się ofertą iAudio i iRiver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę, to to będzie tylko grało i raczej miernie... Chyba, że nie masz dużych wymagań... Ale oczywiście mogę się mylić, Kiedyś właśnie taki "wynalazek" Firsta na karty SD miałem w domu na dzień z ciekawości i kieeepskie to było, więc tutaj pewnie będzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją dla aktywnych jest qoolqeee X. Wadą może być brak wyświetlacza, ale IMO w przypadku playerka dla aktywnych, jest to nawet zaletą. Podobno gra nieźle, głośność 20mW na kanał w zupełności wystarcza.

Jeżeli szukasz czegoś bardzie tradycyjnego, to zainteresuj się ofertą iAudio i iRiver.

no playerek bardzo ciekawy , przeczytałem jednak jakąś recke i taki kwiatek "Wejście mini-jack w które wkładamy wtyczkę od słuchawek jest bardzo luźne. Stąd mój osąd, może nawet nie słuszny. Nie wiem jak jest z innymi modelami ale przy testowanym podczas chodzenia nieraz "gubiłem" kanał i trza było dopchnąć wtyczkę." gdyby takie coś mi sie przytrafiło to chyba odrazu rozj**** bym go o glebe ..nic tak nie denerwjje jak przerywająca muzyka najgorsze co tylko moze byc ... oprucz tego byłby idealny .. pojde do sklepu i zobacze sam jak to wygląda , jeśli nie zauważe takich kwiatkow to go wezme ... gorzej jeśli to wyjdzie po miesiacu dwoch urzywania ... ewentualnie iRiver h10 jr ... tez bardzo ciekawyi tylko odrobine wiekszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi doradzic jaki player kupic tak do 300 zł i zeby mial 512pamieci - najlepiej z wyswietlaczem:) i zeby nie dzialal tylko z dołączonym oprogramowaniem.

 

ja znalazłem taki - ale sam nie wiem. Moze ktos z was mial stycznosc z tym playerem - duzo funkcji jedne mniej potrzebne drugie bardziej. Daje linka

 

 

 

http://www.neobit.pl/product_info.php?cPat...products_id=367

 

Dajcie znac co o nim sadzicie chyba ze macie jakis inny pomysl - pamietajcie o granicy budzetowej do 300 zł:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały dylemat ponieważ potrzebuje mp3 playerka do max 650zł z radiem Fm,1Gb lub w ostateczności 512Mb najlepiej ładowany AA.

 

I teraz mam następuące pytanie.Upatrzyłem sobie iRiver T10 z radiem Fm-ver. USA na Ebay za 160$ plus 30$ za przesyłke,rozmawiałem z gościem i mówił mi że jak pośle to jako podarunek to nie bedę płacił CŁA albo malutkie i tu się nasuwa moje pytanie-czy warto ryzykować? oszczedze sporo bo w Polsce t10 fm nie ma a jak jest to po 800zł..;)

 

Jedyna alternatywa dla T10 jest iAudio U3 co wy na to??

Chyba że jest jeszcze jakiś godny polecenia np T20 ...

 

plz help..; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż..najważniejsze dla mnie to mobilność i estetyka.W T10 bardzo podoba mi sie wyświetlacz a w U3 jest on niesamowity.Bardzo ale to bardzo ważne jest radio i wielkosc a T10 podobno jest spore-niedługo bede macał ...;D

iaudio 5 ma znow taki niebiski wyswietlacz a to też jest ładne.. naprawde nie wiem..

Bardzo bym chciał tego t10 teraz gadałem z gosciem i mówił ze posle mi to jako prezent i nie bede płacił podatku a jak już to malutki..

Wie ktoś jak jest z płatnościami na Ebay'u?? tam jest paypal i nie mam poecia co to jest...

bede wdzieczny za doradzenie czy mam kupic teg ot10 za 130$ 1gb z fm i ryzykowac a jakiś sposób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...