Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słychać różnice w brzmieniu na tych samych słuchawkach (sennheiser MX350) na Creative Muvo i iRiverze T30? Nie wiem czy opłaca mi się dokładać tyle kasy, jeśli nawet nie usłyszę różnicy.

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słychać różnice w brzmieniu na tych samych słuchawkach (sennheiser MX350) na Creative Muvo i iRiverze T30? Nie wiem czy opłaca mi się dokładać tyle kasy, jeśli nawet nie usłyszę różnicy.

To wszytsko zalezy od tego jak mocno wyczuty masz słuch oraz od nastawienia do zakupu (tak tak) Jak porównuję MuVo do mojego T10 to dzień do nocy... w MuVo nie ma "energi" w muzyce te basy sa takie od niechcenia a T10? mmm SRS i miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en @ a ja bym powiedział, że tak tym SRSem nie przekonuj ludzi, bo są tacy, co lubią naturalny nieprzetworzony dżwięk :) No ale fakt faktem iRiver sam w sobie świetnie gra :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en @ a ja bym powiedział, że tak tym SRSem nie przekonuj ludzi, bo są tacy, co lubią naturalny nieprzetworzony dżwięk :) No ale fakt faktem iRiver sam w sobie świetnie gra :)

Czy ten dzwięk jest przetworzony? On nadaje dynamikę dzwiękom. Przecież jeżeli nie odpowiadają Ci ustawienia takieg EQ możesz oczywiście ustawić na tryb Normal. Gwarantuję jednak, że nie będziesz na nim długo słuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tylko jedno (odnośnie iAudio X5L). Naladowalem go w piatek (noc) i przez tydzien nosiłem. W tym czasie odsluchalem ~10h muzyki (mp3+ogg+Flac) i obejrzałem z ~15h filmow (zapetlone filmy aby rozladowac baterie) i mialem jeszcze 1/4 baterii !! :blink:

Jak dla mnie bomba, tyle czasu na baterii.

MPIO, Creative, iPod musiałbym juz ladowac, nawet 2 razy (video pobiera o wiele wiecej pradu, taki creative vision dziala 4h gdy odtwarza film).

 

Swietny odtwarzacz, godny polecenia.... dziekie że mnie na niego "naciagneliscie" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem T10 w Carrefourze, teraz nie wiem czy zmieniac go na UMS, troche sie boje, czy daje to cos oprocz widzenie t10 jako dysku wymiennego i szybszego kopjowania mp3 ?

W sumie to nie ma sie czego bać :P, tylko pamiętaj o pełnej bateri (ja robiłem na szybko na słabym akku - troche hardcore miałem jak mi raz zgasł na szczęście tak sie to powinno zachować bo dalej działa)

Też się bałem, raz nawet bardzo bo mi sie włączyć po updejcie nie chciał, ale to tylko przypadek

Nie wiem co jeszcze daje ale ja go zupdejtowałem raczej dla SRS2 niz UMS, ale po drodze też go zUMSowałem :P

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Z powodu braku kasy i raczej nie wsłuchiwania się zbytniego w muzykę wybiorę muvo. Daje dobry dzwięk, a gdy dokupie mu sennheisery będzie mi całkowicie odpowiadać. Myślę, że większe straty na dzwięku mam w tym, że ich jakość to 128kbit, a nie 320 np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy iRivera T10: Czy dołączone słuchawki to Sennheiser MX400 czy Creysn MP-RG280E? Bo powszechne przekonanie jest takie, że iRiver daje Senki, a okazuje się, że nie. Creysny wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

To co obecnie daje iRiver?

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Z powodu braku kasy i raczej nie wsłuchiwania się zbytniego w muzykę wybiorę muvo. Daje dobry dzwięk, a gdy dokupie mu sennheisery będzie mi całkowicie odpowiadać. Myślę, że większe straty na dzwięku mam w tym, że ich jakość to 128kbit, a nie 320 np :)

No to się lepiej jeszcze zastanów...

 

Mam pytanie do posiadaczy iRivera T10: Czy dołączone słuchawki to Sennheiser MX400 czy Creysn MP-RG280E? Bo powszechne przekonanie jest takie, że iRiver daje Senki, a okazuje się, że nie. Creysny wyglądają tak:

To co obecnie daje iRiver?

iRiver dodaje Sennheisery mx 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item108577617_nowe_mp3_5...nna_pamiec.html takie cos kupilem i jak na sprzet w takiej cenie to w miare dobra konstrukcja i karta kingstona mmc w zestawie , obudowa z tylu jest metalowa szybka nie rysuje sie , w tej cenie moge polecic, sluchawki badziewne ale co chciec w tej cenie ;) i zaslepka gumowa na usb troche delikatna Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Czytałem tez tamte forum i też pisali, że są to sennki. Przeporaszam Skarćcie mnie :D

Nie patrrz na to co pisza na forach, tylko zobacz na zdjęcie, które dałem. Jak słuchawki mają szary pasek na grzbiecie to są to Creysny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się i ja wypowiem, bo koleżanka ostatnio sobie sprawiła taką podróbkę i powiem tyle. Odradzam! Przyciski się zacinają, klikając menu zaczyna się przygłaszać, słuchawki słabe, ale jak mówisz ze wymieniasz to ok, tylko zauważ, że ten jack od nich jest mniejszy niż zwykłych słuchawek. Co do odtwarzacza to chciała mi kiedyś pokazać teledyski (chodzą do góry nogami, ale można odwrócić odtwarzacz, to nie problem), wrzuciła chyba dwa, a później żadnego nie było, co jest dziwne. Jakość dzwięku też raczej bardzo mierna. Nie mówiąc już o ładowarce, która buczy jak traktor przy ładowaniu :)

 

EDIT:

Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda sprawa iPod Shuffle vs. Creative Muvo. Wiem, że iPod nie ma equalizera i wyświetlacza, ale może daje nam lepszy dzwięk? Porównywał to ktoś już?

Edytowane przez danrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się i ja wypowiem, bo koleżanka ostatnio sobie sprawiła taką podróbkę i powiem tyle. Odradzam! Przyciski się zacinają, klikając menu zaczyna się przygłaszać, słuchawki słabe, ale jak mówisz ze wymieniasz to ok, tylko zauważ, że ten jack od nich jest mniejszy niż zwykłych słuchawek. Co do odtwarzacza to chciała mi kiedyś pokazać teledyski (chodzą do góry nogami, ale można odwrócić odtwarzacz, to nie problem), wrzuciła chyba dwa, a później żadnego nie było, co jest dziwne. Jakość dzwięku też raczej bardzo mierna. Nie mówiąc już o ładowarce, która buczy jak traktor przy ładowaniu :)

 

EDIT:

Chciałem jeszcze zapytać jak wygląda sprawa iPod Shuffle vs. Creative Muvo. Wiem, że iPod nie ma equalizera i wyświetlacza, ale może daje nam lepszy dzwięk? Porównywał to ktoś już?

nie znam sie ale ipod fajniejszy ( estetyka i waga ) co do słuchawek to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak jeśli chodzi o jakośc dzwięku?

iPod powinien mieć lepszą jakość dzwięku ale według mnie brak wyświetlacza go eliminuje... Nie wspominając o braku EQ... Jeżeli miałbym już wybierać między tymi dwoma modelami to chyba jednak wziąłbym MuVo. Ale to byłbym najgorszy wybór w moim życiu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en widzę, że bardzo się trzymasz tego iRivera, tylko ja nie jestem przekonany, czy różnica jakości dzwięku powiedzmy na sennheiserach mx350 będzie warta tych 160zł, bo to jednak dużo wg mnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał w przyszłości wątpliwości:

 

-w Carrefourze Bydgoszcz na dzień dzisiejszy T10 są w promocji (1GB 449zł)

-jest w pudełku smycz

-słuchawki Creysn (ale grają ładnie)

-przy zmianie firmware na UMS nie teaci się gwary

 

Pozdrawiam wszystkich userów T10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuras_en widzę, że bardzo się trzymasz tego iRivera, tylko ja nie jestem przekonany, czy różnica jakości dzwięku powiedzmy na sennheiserach mx350 będzie warta tych 160zł, bo to jednak dużo wg mnie.

Wiesz, akurat nie chciałem Ci pronować iRiver'a ale w tej cenie Sandisk Sansa e130 np. Pamiętaj, że słuchawki dają wiele ale to player "wydaję" dzwięk :wink: Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, akurat nie chciałem Ci pronować iRiver'a ale w tej cenie Sandisk Sansa e130 np. Pamiętaj, że słuchawki dają wiele ale to player "wydaję" dzwięk :wink:

Dobra, powiedzmy, że poczekam jeszcze troche i wybiore iRivera, bo Sansa jest jak dla mnie chyba za duża. Czy jest jakaś różnica między iRiverem t10, a t30? Któryś z nich gra lepiej, gorzej? Czym się w ogóle różnią, bo wiem, ze T10 ma kolorowy wyświetlacz, ale to chyba nie wszystko?Ceny tych playerków (1GB) są podobne, a nawet T30 jest za ok 330zł na allegro, więc taniej niż t10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają tak samo, T10 ma kolorowy wyświetlacz, klips do paska. Główna różnica to bateria (T10 - AA T30-AAA) a co za tym idzie rozmiar (właściwie to grubość) i czas działania na jednej baterii (T10 prawie 2x dłużej).

 

Ale tego wszystkiego dowiedziałbyś się szybciej, używając google...

 

Aha, ten t30 z allegro jest bez gwarancji i pudełka, dlatego taki tani.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsa jak dlam mnie za mała nie jest-warto po prsotu gdzieś wpasć np do mm i sobie obluukac- dla mnie jedyna wada to glupio skonstruowany furerał...no i słuchawki takie sobie ale to p[roblem wszystrkich tańszych odtwarzaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...