Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana opcji nie kupuje tego Iriveira bo on sie nie podoba mojej siostrze :-P bo w sumie to ona kupuje mp3 nie ja :) cena troche wzrosła za mp3 siostra może wydac 220zł max 230 ale to całkowity max, mówiłem jej bierz tego iriviera polecają go mi '' ale on mi sie nie podoba, ja nie chce takiego'' <_< No to mówie ok popytam jeszcze raz, a więc jaki mp3 polecacie do 220-230zł? wymagania:

- ma dobrze grać

- minimum 512mb pamięci

- porządne słuchawki

:)

 

Ehhh te rodzeństwo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porządne słuchawki to tylko iriver T10/T20/T30, no a refurby widziałem tylko T30 na allegro.

 

Jak nie iriver to zostaje ci Sansa http://allegro.pl/item119280693_mp3_sandis...law_ss_gwa.html i dokupienie do niej porządnych słuchawek (Uwaga na podróby słuchawek na Allegro!).

 

Jak się nie podoba, to kup siostrze jakąś podróbę ipoda z allegro - większego chłamu nie ma, ale pewnie dla niej będzie to najlepszy odtwarzacz na świecie ;) No, chyba że ty też będziesz tego używać, to przekonuj do irivera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hheh nie no nie jestem aż takim złym bratem że jej wcisnąc jakiś shit :-P Kupie jej ta sanse i jakies porządne słuchawki do 50zeta :) znasz może jakiś sklep internetowy ze słuchawkami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sklep ze słuchakami jaki znam to mp3store.pl, ale mają tam drogo. Generalnie radziłbym kupić na allegro, ale najpierw zapytaj na (przepraszam za reklamę) forum.mp3store.pl czy ta aukcja jest pewna. Tam mają większe doświadczenie i powinni ci dobrze doradzić.

 

Co do modelu to z pchełek radziłbym poszukac iriverowych Creysnów. Może niektórzy mnie zjadą za to, ale wg. mnie są lepsze od Senków MX400/500. Mają lepszy bas i nieprzesadzone wysokie tony. Jak chcesz eleganckie nowe z gwarancją to bierz MX 400/MX500. A dokanałówki (lepsza izolacja ale słabsza jakośc dźwięku) to Creative EP-630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zostaję jedynie Sansa z tych rozsądnych :) A jeżeli chcesz dokupić słuchawki to tak jak mówi łasica senki bądz cresyny iriver'a. Na allegro czesto krązą senki 550 za 55zł. Polecilbym ci KOSS Spark Plug ale siostra by Cię za nie zabiła za ich wygląd i nie wygode ;) Jeżeli dozbierałbys tak do 100zł to polecam Creative EP-630 Dokanałówki których nie czuć, doskonale wygłuszają i pięknie grają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

A jeżeli chcesz dokupić słuchawki to tak jak mówi łasica senki bądz cresyny iriver'a. Na allegro czesto krązą senki 550 za 55zł.

[...]

Generalnie wszedzie czytałem żeby kupować sennki *00 , a unikać *50.

Mi jak narazie iriverowskie Creysyny starczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszedzie czytałem żeby kupować sennki *00 , a unikać *50.

Mi jak narazie iriverowskie Creysyny starczają.

Bo to prawda :) Odnośnie Cresyn to są to bardzo dobre pchiełki i cieżko znaleśc im konkurencje na tyle lepszą żeby były warte zmiany (mówimy o pchiełkach)

Ja też tak myślałem, że mi wystarczają ale jak zostałem namówiony na Epki to teraz czuć różnice :) Przede wszytskim izolacja a co z tym idzie - "Czystość" odtwarzanej muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża będzię różnica w jakości dźwięku między Sansa a iRivierem np t30? I jak oba odtwarzacze mają się do seri Creative Muvo TX SE

Muzyki slucham na Senkach MX500 oraz Koss Spark the Plug.

Edytowane przez exe1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem sobie kiedyś Sanse kumpla z moim T10, ale nie jest łatwo opisać "jak duża" była różnica dźwięku :) Przy tym samym utworze i tych samych słuchawkach na pewno wyraźnie lepiej gra iriver, ale skala tej różnicy zależy pewnie od Twojego słuchu. iriver gra jakby wyraźniej, czyściej, co nie oznacza oczywiście, że Sansa jest zła, wręcz przeciwnie, gra bardzo ładnie.

 

muvo wyraźnie odstaje od tych odtwarzaczy, nie ma porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś juz siostrze zamówiłem Sanse M230 jak dojdzie również podziele sie tym jak sie spisuje;] A no i thx za odp, bo tak to był kupił pewnie jej jakiś mp3 1GB za 150zł z supermarketu plus ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ram.net.pl za 139 zeta + koszty przesyłki itp wyszło mnie to 164zł :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Sheva @ 8 Lut 2006, 00:56)

 

Wszystko działa bez problemu po wgraniu nowego softu, inaczej czyta alfabetycznie, oficjalny soft do pobrania stąd :

http://www.sandisk.com/Retail/Default.aspx?CatID=1295

czy po wgraniu tego softu nie traci się gwarancji??

aha i czy da się jeszcze poem wrócić jak by co do wczesniejszego softa??

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

10 pln bys dolozyl i bys mial 1 gb :P

Wiem, mówiłem siostrze aby brała 1gb ale powiedziala ze jej wystarczy 512mb, jej wybór :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno Sansa e140 i zamieszczę poniżej moje osobiste odczucia:

 

Zacznę może od tego że przy zakupie zasugerowałem się pozytywnymi opiniami o tym produkcie no ale jak sam czegoś nie sprawdzisz to się prawdy nie dowiesz ;)

 

Po otwarcie pudełka trochę się zdziwiłem gdyż wyobrażałem sobie go jako z deczka większy patrząc na zdięcia, a tu mile się zdziwiłem gdyż odtwarzacz jest po prostu mały co jak dla mnie jest dużym plusem ;)

 

W drugim rzędzie otworzyłem instrukcje. W sumie to nawet jej nie przeczytałem bo jestem samoukiem ale powiem tylko że jest w języku ang. Dla mnie nie jest to problem ale niektórzy mogą narzekać z początku ale jak się później przekonają ta instrukcja im się w niczym nie przyda bo obsługa odtwarzacza jest wręcz banalna 

 

Następnie uruchomiłem mój nowy nabytek włożyłem do niego słuchawki i zmieniłem w nich od razu gumki na najmniejsze (sugerując się opinią innych).

Następnie podłączyłem go to kompa i tu pierwszy minus czyli kabelek który ma tak na oko z 25 cm czyli nie wiele gdybym nie miał wejścia USB przy klawiaturze miał bym problem gdyż musiał bym sięgać do tylnej ścianki obudowy.

Od razu wyrzuciłem jakieś 4 utwory które były standardowo wgrane.

 

Sama technika kopiowania jest banalna czyli „upuszczenie” plików na dysk.

 

Wreszcie zacząłem słuchać… Pierwsze wrażenie to tragedia, w ogóle nie słyszę basów…

wchodzę w ustawienia zmieniam wszystko dalej to samo…

 

w końcu wpadłem na to żeby wymienić gumki, założyłem średni rozmiar, zakładam z nadzieją że się coś zmieni no i rzeczywiście jest poprawa. W sumie to założyłem największe gumki gdyż najlepiej tłumią dźwięki z zewnątrz i dźwięk jest w miarę OK.

 

Co do samego dźwięku to spodziewałem się czegoś więcej… trochę się zawiodłem gdyż jakoś pozostawia jeszcze trochę do życzenia, a jak już usłyszałem w nich basy to brzmią one jak pierdzenie ;/

no ale jak na 250zł to nie jest tak źle ale mogło być lepiej. Zresztą trzeba pamiętać że to nie dźwięk z głośników przy komputerze czy jakiegoś wypasionego zestawu w samochodzie ;)

 

Po jakiejś godzinie udało mi się ustawić dzwięk do mojego ucha ustawiałem na różnych utworach począwszy od utworów z dużą dawką basów. Osobiście skręciłem Trubass do 3 kresek bo strasznie mnie denerwuje to pierdzenie.

 

W słuchawkach między utworami słychać szumy i czasami podczas utworów jak się wsłucha, ale to nie ich wina gdyż słuchawki same w sobie są bardzo dobre :)

 

Brakuje trochę katalogów aczkolwiek jeżeli mamy dobrze po podpisywane utwory wraz z albumami to nie powinno to sprawiać wielkich problemów, gdyż można łatwo szukac tak jak już wcześniej wspomniałem po albumach, wykonawcach, tytułach i jeszcze pare innych jest…

 

Co do radia to gra ok. szkoda że stacji nie można zapisywać ;/

Czytałem że niektórym przyciski nie Teges chodziły ja takiego czegoś przynajmniej na razie nie stwierdzam wszystko ładnie chodzi. Przycisk menu z boku odtwarzacza nie stanowi jakiegoś wielkiego problemu idzie się do tego przyzwyczaić. Blokada klawiszy jest kolejnym plusem.

 

Wyświetlacz ok. czytelny, można ustawiać kontrast i czas podświetlenia.

 

Dołączony futerał silikonowy jest też ok. nawet postanowiłem w nim trzymać playerka chodź nigdy nie lubiłem trzymać takich rzeczy w futerałach, aha i ja nie miałem problemów z zapięciem go bo słyszałem że niektórzy musieli się nieźle nagimnastykować żeby go zapiąć.

 

Co do opaski to nie wiem po co to… jak dla mnie zbędne i trochę ryzykowne bo można łatwo pozbyć się odtwarzacza. Aha i jak się odtważacz trzyma w futerale to można go zaczepić o smycz za to srebrne ucho z napisem San Disk 

 

Płyta jak na razie do niczego mi się nie przydała… Stoper może się przydać dla sportowców jak dla mnie zbędny w tego typu urządzeniu.

 

Reasumując:

+ mały rozmiar

+ banalna obsługa

+ kopiowanie „upuść”

+ różne rozmiary gumek

+ radio

+ futerał

+ blokada klawiszy

+ możliwość rozszerzenia pamięci

+słuchawki

 

- brak katalogów

- brak zapisu stacji

- „pierdzące” basy  największy minus

- szumy

 

W mojej ocenia dał bym mu 7/10 punktów.

Wydaje mi się że moja opinia jest obiektywna ;)

 

Aha i wgrałem update do firmware'u i nic nie dał czyli pewnie miałem najnowszy. Wgrywa się go bardzo prosto wystarczy ściągnąć sobie na dysk podłączyć mp3 i zacząć instalacje po kliknięciu na ściągnięty plik i dać przycisk start. Update wcale nie daje obsługi katalogów jak niektórzy pisali jakieś bajki no chyba że mnie oczy mylą w co wątpie…

 

PS. Nie słuchajcie ludzi którzy piszą coś w tym styl „wiele osób poleca…” bo oni nie mieli styczności z tym co wam polecają i tylko sobie posty nabijają ;P

 

 

To chyba na tyle mam nadzieje że komuś pomogłem tym postem w podjęciu decyzji co do zakupu tego playerka ;)

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno Sansa e140 i zamieszczę poniżej moje osobiste odczucia:

 

....

 

PS. Nie słuchajcie ludzi którzy piszą coś w tym styl „wiele osób poleca…” bo oni nie mieli styczności z tym co wam polecają i tylko sobie posty nabijają ;P

To chyba na tyle mam nadzieje że komuś pomogłem tym postem w podjęciu decyzji co do zakupu tego playerka ;)

Spróbuj przetestować go z innymi sluchawkami lub też znaleźć kogoś kto ma taki model bo może twój jest uszkodzony albo coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do 600-700zł.

-jak najdłuższy czas pracy na baterii (mile widziane wymienne AAA)

-jak najlepsza jakość dźwięku

-im mniejszy tym lepszy

-jak najprostszy, ale z przyjemną i łatwą nawigacją

-pojemność min. 2GB, mile widziane coś większego

za 600zl mozna kupic MPIO HD300 z 20gb dyskiem twardym, na akumulatorze wytrzymuje 11-12h (sprawdzone), przyjemna nawigacja ;)...

 

imo przetestuj go w jakim sklepie, pobaw sie chwile, posluchaj, za 600zl to tylko bym go bral (dyktafon, radio, mp3, wmv, ogg, wykrywany przez Win jako dysk, kopiujesz muze do folderu muzic i dziala : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przetestować go z innymi sluchawkami lub też znaleźć kogoś kto ma taki model bo może twój jest uszkodzony albo coś ?

albo co...

player działa jak trzeba, co do jakości dźwięku to przedstawiłem to tak jak ja to słyszę, nie będę chwalił przesadnie czegoś co mi się nie podoba tzn. co zawiodło moje oczekiwania, może mam za dobry słuch albo wszyscy inni co piszą że jakość dźwięku jest idealna mają słuch gorszy odmnie ;)

 

co do słuchawek to testowałem też na innych po za tym te z zestawu podpiąlem do moich głośniczków creativa i same słuchawki graja bardzo ładnie, czyli ten pięrdzący bas nie jest ich winą tylko winą playerka a to mnie najbardziej denerwuje i nie moge tego przeboleć...

 

Edit:

aha z tą jakością nie jest całkiem źle bo niektórzy moga mnie źle zrozumieć poprostu te basy wszystko psują a po wyciszeniu trubass jest troche lepiej wogóle radze kazdemu żeby nie słuchal na standardowych ustawieniach tylko żeby ustawił playerka pod swoim kontem, wiadomo kazdy ma inne ucho, ja swojego ustawiałem z godzine na różnych utworach i jest w miare Ok ale mogło byc lepiej... no ale nie można mieć wszystkiego jeszcze za za taką cene ;)

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO mi namieszałeś teraz. Chciałem kupić Sanse i do niej Senki 500 i była by gitara ale jak piszesz że ten dziwięk jest taki średni to już niewiem. Gdyby te Irivier miał dłuszą gwarancje i radio to bym go łyknoł odrazu. :( No może nawet bez tego radia jak piszecie że jest takie niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak słuchałem Sansy kumpla na moich Creysnach to nie było żadnych szumów ani pierdzących basów. Kup sobie dobre słuchawki, bo nie ocenisz jakości odtwarzacza używając tych, co sa dołączone do zestawu. Aha, jak sam pisałeś podpiąłeś do głośniczków Creativa - spoko, ale "głośniczki creativa" domyslam się, że jakieś komputerowe, a to nie jest to, co nazwałbym dobrym zestawem głośnikowym. No i ich wzmacniacz na pewno modyfikuje dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja jak słuchałem Sansy kumpla na moich Creysnach to nie było żadnych szumów ani pierdzących basów. Kup sobie dobre słuchawki, bo nie ocenisz jakości odtwarzacza używając tych, co sa dołączone do zestawu. Aha, jak sam pisałeś podpiąłeś do głośniczków Creativa - spoko, ale "głośniczki creativa" domyslam się, że jakieś komputerowe, a to nie jest to, co nazwałbym dobrym zestawem głośnikowym. No i ich wzmacniacz na pewno modyfikuje dźwięk.

 

Zgadzam sie.

Sam mam Sanse e130 i nie ma zadnych niepozadanych efektow dzwiekowych,a glosniczki komputerowe,to sama nazwa mowi ze sa...do 4 liter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak słuchałem Sansy kumpla na moich Creysnach to nie było żadnych szumów ani pierdzących basów. Kup sobie dobre słuchawki, bo nie ocenisz jakości odtwarzacza używając tych, co sa dołączone do zestawu. Aha, jak sam pisałeś podpiąłeś do głośniczków Creativa - spoko, ale "głośniczki creativa" domyslam się, że jakieś komputerowe, a to nie jest to, co nazwałbym dobrym zestawem głośnikowym. No i ich wzmacniacz na pewno modyfikuje dźwięk.

słuchałem na innych słuchawkach i jest to samo więc to nie wina słuchawek.

zresztą szkoda mi wydawać 100 zł na nowe słuchawki jak dalej będzie to samo.

głośniczki creativa nie od kompa tylko do telewizora zestaw napewno nie jest do ... 4 liter jak to Firekage określił, zresztą podłączyłem je przed chwilą do kompa i też ładnie grają więc to nie wina słuchawek.

mi się dzwięk osobiście nie podoba z sansy, mówie jak jest a nie że sobie kupiłem mp3 i teraz sobie wmawiam że gra świetnie żeby nie żałować bo tak nie jest, gra poprostu wmiare przyzwoicie i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchałem na innych słuchawkach i jest to samo więc to nie wina słuchawek.

zresztą szkoda mi wydawać 100 zł na nowe słuchawki jak dalej będzie to samo.

głośniczki creativa nie od kompa tylko do telewizora zestaw napewno nie jest do ... 4 liter jak to Firekage określił, zresztą podłączyłem je przed chwilą do kompa i też ładnie grają więc to nie wina słuchawek.

mi się dzwięk osobiście nie podoba z sansy, mówie jak jest a nie że sobie kupiłem mp3 i teraz sobie wmawiam że gra świetnie żeby nie żałować bo tak nie jest, gra poprostu wmiare przyzwoicie i nic więcej

Czyli wniosek oczywisty, zanim ktoś kupi sanse wypadło by jej posłuchać czy mu taki dźwięk pasuje. Tobie akurat się nie spodobal a innemu podoba się bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...