Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam wszystkie inne rzeczy w tym teście, mniej lub bardziej sensowne...

Kwestia jakości dźwięku - nie ma na nią wpływu typ zastosowanej pamięci ani rodzaj zasilania a tylko i wyłącznie elektronika za to odpowiedzialna.

Odtwarzacz SanDisk prezentuje ledwie słaby poziom w przypadku gdy korektor dźwięku ustawiony jest całkowicie płasko. Natomiast jakikolwiek zdefiniowany profil wprowadza wyraźne zniekształcenia. Ustawienia Rock oraz Jazz powodują takie przesterowanie dźwięku, że zwyczajnie nie da się tego w ogóle słuchać. Wróćmy jednak do normalnych ustawień dźwięku. Muzyka wydobywająca się wtedy z Sansy odgrywana jest dość czysto, jednak wyprana jest z jakiejkolwiek dynamiki. Dźwięk jest płaski i bezbarwny jak z najtańszych marketowych produktach. Popularne odtwarzacze Creative prezentują tutaj nieporównywalnie lepszy poziom dźwięku.

No i tutaj muszę odnieść się do własnej wypowiedzi sprzed kulkunastu dni:

A już myślałem, że tylko mi się dźwięk Sansy m240 nie podoba .....

Porównywałem ją z Muvo v200 i .......

Nie mówię, że Muvo jest bardziej opłacalny, bo nie jest. Jest za drogi do swoich możliwości.

Ale Sansa gra zauważalnie gorzej (słuchawki Creysn oraz Senny hd20).

.....................

Sansa gra jak dla mnie jakoś bez życia, płasko, mało dynamicznie,

Ale do audiofila mi daaallleeekkkkoooo.

I nie tylko ja się tak wypowiadałem .....

 

 

siwy_bos

 

Jednak prędzej porównywałbym Sanse do LG, bo iRiver to za wysokie progi ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupic Irivera T30 z allegro za 179zl

 

Czy te sluchawki dodane z t30 beda gorsze od senheiserow MX500 ? Czy oplaca sie wymieniac sluchawki od Irivera na MX500 ? Poczuje roznice w jakosci dzwieku ?

Jeśli dostaniesz Cresyny to wg mnie się nie opłaca bo: Cresyny mają mocniejszy bas, za to MXy mocniejsze wysokie tony (dla mnie aż za bardzo), więc stawiam je mniej więcej na równi. Ktoś tu pisał że dostał do refurba MX400. W takim wypadku tym bardziej nie ma sensu wymieniać.

 

Ogólnie pchełek lepszych nie znajdziesz, jak chcesz wymieniac to na jakies dokanałówki albo nauszne.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, jak rozpoznać co dostałem do T10 ? Nie bardzo znam się na takim sprzęcie, ale świadomość byłaby pomocna :)

Moje słuchawki są, hmm, granatowe, z szarymi paseczkami na których jest logo irivera, i ... tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, jak rozpoznać co dostałem do T10 ? Nie bardzo znam się na takim sprzęcie, ale świadomość byłaby pomocna :)

Moje słuchawki są, hmm, granatowe, z szarymi paseczkami na których jest logo irivera, i ... tyle

Przypuszczam, że takie:

Dołączona grafika

Są to Cresyn'y a dokładniej Cresyn MP-RG280E ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostaniesz Cresyny to wg mnie się nie opłaca bo: Cresyny mają mocniejszy bas, za to MXy mocniejsze wysokie tony (dla mnie aż za bardzo), więc stawiam je mniej więcej na równi. Ktoś tu pisał że dostał do refurba MX400. W takim wypadku tym bardziej nie ma sensu wymieniać.

 

Ogólnie pchełek lepszych nie znajdziesz, jak chcesz wymieniac to na jakies dokanałówki albo nauszne.

Dostałem T30 ze słuchawkami MX 400 oraz Cresnami (zamawialem pare sztuk) a w domu mam MX 500, musze przyznać, że Cresny lepsze od MX 400 (różnica niewielka ale jest) ale MX 500 są już dużo lepsze, różnice słychać ale czy warto zmieniać? Wg mnie nie, warto kupić już coś dużo lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi znajomy obwieścił że zakupił na allegro "odtwarzacz mp4", szkoda że nie powiedział wcześniej to bym go na sandiska nakierował, ale to jego sprawa. W kazdym razie niedługo bede mógł "tego" posłuchać, aż ciekaw jestem jak "to" gra. I jak ma sie to jakosciowo do Irivera :P

Ostatnio słuchałem muvo i jakoś tak mało żywa sie ta muzyka wydawała

 

Póki co nie rozumiem takiego oto zjawiska: Kilku moich znajomych nie patrzy na jakośc odtwarzaczy tylko na to jak głośno grają. ocb?

Ostatnio np. własciciel w/w muvo bawiąc sie moim iriverem słuchał 40/40 (może nawyki z creativa który gra cicho) przecież to jest natężenie jak na koncercie przy kolumnach. No cóż jego słuch. Kolejny znowu sprzeczał się ze jego nonejm gra lepiej(lepiej wg. niego głośniej) od mojej "i-rzeczki" toż to jest smieszne... Jakos nie moge tego zrozumieć czy az taka przyjemność sprawia głosne słuchanie muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo moich znajomych tez jak się bawi moim T10 to słucha na 40 :| ja nawet w zatłoczonym autobusie tyle nie ustawiam :| Przeciez wtedy nie jest się w stranie wychwycić szczegółów muzyki. Ale jak widać jak "jebie po uszach" to player jest ekstra!

 

PS. Na głośność w bardzo dużej mierze wpływa to, jakich słuchawek ktoś używa, a dokładniej od ich impedancji (większa=ciszej)

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi to samo - 40 tyle, że na CResynach na epkach jeszcze nikt nie sluchał ale nie sądzę, żeby dało się wytrzymać. Muszę przyznać, że jak kupiłem T10 to na samym początku tez słuchałem na 40 ale nie trwało to długo. Teraz na EPkach to max 20 i już jest głośno ale ja nie lubi słuchac cicho :P

 

@ slasher

Odnośnie głośności to jak kupowałem mp3 to najpeirw się o to pytałem. A to tylko i wyłącznie dlatego, że jak słuchałem MuVo to jak miała na maxa (20? nie pamietam) to było strasznie cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie z poprzedniej strony ( dla przypomnienia

a moze Creative Zen V 2GB ? np ten http://allegro.pl/item122034322__creative_..._mp3_gwar_.html

EDIT: kurde no i bardzo mnie kusi ten iPod. Czy ma go ktos z forum jesli tak to prosze o opinie Zastanawialem sie tez nad dokupieniem lepszych sluchawek do playerka za max 110zl myslalem nad Creative EP-635 czy (lub inne polecane z tego przedzialu cenowego) sprawdza sie z tym iPodem ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie z poprzedniej strony ( dla przypomnienia

a moze Creative Zen V 2GB ? np ten http://allegro.pl/item122034322__creative_..._mp3_gwar_.html

EDIT: kurde no i bardzo mnie kusi ten iPod. Czy ma go ktos z forum jesli tak to prosze o opinie Zastanawialem sie tez nad dokupieniem lepszych sluchawek do playerka za max 110zl myslalem nad Creative EP-635 czy (lub inne polecane z tego przedzialu cenowego) sprawdza sie z tym iPodem ?)

Jeżeli lubisz akumulaotory... iPod Shuffle? Szerokiej drogi bez wyświetlacza to jak pilot do tv :lol: . Na Twoim mijescu wziąłbym iRver H10 Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że kolega adbok jeszcze sie wacha.

 

Ipod shuffle?Nawet jesli brak wyświetlacza ci nie przeszkadza ,to prędzej czy poźniej raczej zacznie...

Poza tym wbudowany akku ,to rownież pewne ograniczenie(dłuzszy wyjazd i co?Ładowarka w kieszeń-pod warunkiem, że znajdziesz gniazdko).Nie wiem ile "szufelka" wytrzymuje na tym akumulatorku-bo taki ipod nano 2GB,którego używa obecnie moja siostra po 5 godzinach już wysiada...A taki iriver t10 realnie wytrzymuje ok. 30h,przy czym stosując akku Ni-Mh~2100+ mAh 50h nie powinno byc problemem(odpowiednikiem baterii alkalicznej jest ni-mh ~700mAh).

Zwróc też uwagę,na brak jakiegokolwiek equalizera-po prostu tryb FLAT-i tu już musisz mieć dobre słuchawki(EP-/630635).

Jest to dość istotne-dlaczego?Ponieważ EQ pozwala dopasować dzwięk do posiadanych sluchawek i wlasnych preferencji.Co prawda ,duża część ludzi uznaje tylko tryb FLAT/NORMAL-czyli bez EQ-ale IMO jest w tym pewien bład.Tzn.na stancjonarnym sprzęcie wysokiej klasy,z kilkudrożnymi głosnikami lub sluchawkami i często wzmakiem sluchawkowym ,takie ustawienie ma podstawy.Po prostu dzwięk z takiego sprzętu nie wymaga żadnej korekcji.

Co innego w playerkach MP3,słuchaweczki z kilkuminimetrową membraną,mniejsze moce na wyjściu itp.powodują wręcz konieczność użycia EQ(no chyba że podepniemy jakiś wzmiacniacz sluchawkowy+high-endowe słuchawki).Także to,że wg fachowców dzwięk z szufelki jest wspaniały-nie oznacza ,ze na sluchaweczkach za 70-120 zł dla Ciebie taki będzie.

 

Jeżeli konieczkie chcesz miec ipoda-to lepiej już kupić Nano(rockobox?).

 

Osobiście gdy kupowałem swoje grajk,i to dopiero po nabyciu irivera T10 zakrzyknąłem -YES !YES! YES! :gitarzysta:

 

Jeżeli chcesz mniec coś mniejszego ,co wspaniale gra to iriver T30,lub iAudio G3-to rownież rewelacyjny sprzęt.Każdy posiadacz irivera może polecic iaudio i odwrotnie,ale chyba żaden nie poleci ipoda...

 

Co do tego Creativa-dość fajnie wygląda-ale jak gra to nikt teraz nie powie,bo chyba jeszcze nikt tego nie ma,ale z pierwszych testow:

-niewygodne kółko do nawigacji

-przeciętna jakość dzwięku

-jest głosniejszy od poprzednich flashowych playerków Creativa

-wymaga WNP 10/11 do synchronizacji i przenoszenia muzyki-czyli jest MTP <_<

-wersja "plus" ma radio

-realny czas odtwarzania wynosi ok.20 godzin

 

Osobiście wolalbym T30/10 ,iAudio G3(ten to jest dopiero napakowany funkcjami).

 

Wracając jeszcze do T10 i jego wad-FUCKtycznie, nie segreguje alfabetycznie-trochę irytujące.A za umiejscowienie gniazda "jack",projektant powinien zostac powieszony za jaja(na kablu od słuchawek).

Nowego firmwaru nie wgrywam dopóki nie przeczytam "relase notes".

narka-pozdro!

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Wracając jeszcze do T10 i jego wad-FUCKtycznie, nie segreguje alfabetycznie-trochę irytujące.A za umiejscowienie gniazda "jack",projektant powinien zostac powieszony za jaja(na kablu od słuchawek).

Dokładnie, może jeszcze jakby w standardzie dali słuchawki z koncówką "L" to by przeszło, a jakby jack'i wyprowadzili podobnie jak w t30 to by juz wogóle było super. No ale cóż - nie można mieć wszystkiego. A segregowanie mi nie przeszkadza(bo segreguje chyba po dacie wrzucenia na odtwarzacz)

 

A H10Jr jest duuużo mniejszy niż się wydaje :D Aż sie zdziwiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że kolega adbok jeszcze sie wacha.

Jeżeli chcesz mniec coś mniejszego ,co wspaniale gra to iriver T30,lub iAudio G3

Osobiście wolalbym T30/10 ,iAudio G3(ten to jest dopiero napakowany funkcjami).

o kurde kompletnie zapomnialem o iAudio ;( :/ przyznam ze iAudio G3 w wersji 1gb jest dla mnie bardzo interesujaca propozycja :)

To chyba juz nie ma sie nad czym zastanawiac :) tylko brac tego G3 i cieszyc sie nim:) zostaje mi jedno pytanie czy mam odrazu wymienic sluchawki na Creativy ep-635 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam wszystkie inne rzeczy w tym teście, mniej lub bardziej sensowne...

Kwestia jakości dźwięku - nie ma na nią wpływu typ zastosowanej pamięci ani rodzaj zasilania a tylko i wyłącznie elektronika za to odpowiedzialna.

 

No i tutaj muszę odnieść się do własnej wypowiedzi sprzed kulkunastu dni:

 

I nie tylko ja się tak wypowiadałem .....

siwy_bos

 

Jednak prędzej porównywałbym Sanse do LG, bo iRiver to za wysokie progi ....

LG czy iRvier to już nie ważne. Chodziło mi ogólnie o to by porównywać ze sobą odtwarzacze o podobnych "właściwościach" Zawsze można porównać jakąś starą mante 128mb bez niczego z jakimś mega wyrąbanym Irivierem PMP :/. Te porównanie ma taki sens jak ocenianie Counter Strike'a pod względem single playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie ......

Weźmiesz najtańszego iRivera i gra super, weźmiesz najdroższego iRivera i gra super ....... a różnica między nimi w cenie to więcej niż 600zł ....

Najdroższy LG / Creative .... pewnie jest droższy więcej niż o 600 zl od najtańszego iRivera a wcale lepiej nie będą grać.

Więc jakość dźwięku nie koniecznie jest pochodną ceny, a głównie producenta.

Ilość bajerów ma główny wpływ na cenę.

 

Więc w zasadzie trudno jest dobrać kryterium do takiego testu.

Cena byłaby faktycznie najbardziej odpowiednia ...

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Jako że po zakupie k750 coraz częściej zdarza mi się "zapomnieć" i wyjechać baterie do zera, postanowiłem rozejrzeć się za jakimś odtwarzaczem mp3 co posiada:

 

-dobra jakość przy cichej relaksacyjnej muzyce

-pamięć 1gb (może być więcej)

-w miarę lekki i poręczny

-żadnych "bajerów" typu kolorowe wyświetlacze nie potrzebuje a wręcz nie chce

-cena do powiedzmy 400zł

-funkcja dysku przenośnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że po zakupie k750 coraz częściej zdarza mi się "zapomnieć" i wyjechać baterie do zera, postanowiłem rozejrzeć się za jakimś odtwarzaczem mp3 co posiada:

 

-dobra jakość przy cichej relaksacyjnej muzyce

-pamięć 1gb (może być więcej)

-w miarę lekki i poręczny

-żadnych "bajerów" typu kolorowe wyświetlacze nie potrzebuje a wręcz nie chce

-cena do powiedzmy 400zł

-funkcja dysku przenośnego

A spojrzeć na 3-4 ostatnie strony to nie łaska ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spojrzeć na 3-4 ostatnie strony to nie łaska ??

A spojrzeć to spojrzałem tylko że brakuje (ja nie znalazłem) jednego parametru jaki ja podałem mały, z ostatnich stron można wywnioskować że idealny jest Irivier T10, tyle tylko że on jest duży a ja szukam czegoś w wersji mikro :blink:

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

siemka. jaki polecacie odtwarzacz mp3?

mam na to 300zl.

oczekuje:

min 512 mb.

dobra jakosc muzyki; w kolejnosci: techno/piosenki z basami 8)

zeby byly od razu dolaczone dobre sluchawki.

w miare maly.

 

//jesli w tej cenie znajdzie sie jakas dobra empe-4 to tez nie pogardze 8)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to co ktoś wcześniej powiedział : "A spojrzeć na 3-4 ostatnie strony to nie łaska?". Z daleka od tego gów.. jakim jest mp4 na allegro. Kup iRivera T30 Refurbished 1GB lub T10 Refurbished 512MB.

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a moze cos jeszcze polecicie? i czemu nie mp4?

 

ten iriver t10 wyglada ciekawie.. w t30 dyskwalifikuja go baterie aaa ;) no i w t10 jest od razu radio :)

 

no i czym w iriver sie rozni wersja t10 od t10 Refurbished ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze? Nic.

Dlaczego nie mp4? Bo to no-name'owy chiński crap, gra gorzej niż 10-letni walkman.

Dlaczego przekreślasz t30 z powodu baterii aaa? Akumulatorki kosztują niewiele, a jaka to różnica między AAA a AA oprócz wielkości?

Kolejny raz odniosę się do PRZECZYTANIA paru stron wstecz. Znajdziesz opis czym jest wersja refurbished.

Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...