Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj w koncu dostalem swojego MP3 Playerka a jest to iRiver iFP-190T.

 

Pierwsze odczucia po 2 dniach zabawy ?

R e w e l a c j a :)

 

Prawde mowiac, zastanawialem sie czy nie wybrac troche tanszego ale zdaje sie rownie dobrego Sandisk'a, ale doszedlem do wniosku ze jednak iRiver jest klasa sama dla siebie i lepiej dolozyc te pare groszy.

 

Ogolnie : na pierwszy rzut oka wrazenie bardzo pozytywne, super design, kolorystyka, mocne materialy, aluminiowe wykonczenia - wszystko ladnie spasowane, wyswietlacz bardzo czytelny, joystick menu rowniez wyglada solidnie.

 

Jak gra : dzwiek czysty, mocny, jest pare gotowych ustwien EQ lub wlasna regulacja treble+bass, nie ma sie do czego przyczepic. Na pewno nie bez znaczenia sa tutaj dolaczone sluchawki Sennheiser MX300 (maja wybita nazwe iRiver'a)

Radio odbiera dobrze, w okolicach Lodzi lapie praktycznie wszystkie stacje (w stereo) jakie odbieram na wiezy hi-fi. Choc, kabel od sluchawek robiacy za antene ma swoje minusy - ruszajac sie, a zwlaszcza schylajac itp kiedy kabel sie zwija - stacje o slabszym sygnale zaczynaja szumiec. Nagrywalem z radia - jeszcze nie testowalem i prawde mowiac nawet mi nei zalezy, na polskich falach nie ma nic ciekawego :/

Dyktafon rewelacja, poki co nagrywalem tylko na najwyzszej jakosci - bez problemu slychac normalna rozmowe osob z paru metrow (ja nagrywalem z okolo 5m w mieszkaniu przy glosno grajacym telewizorze) Szkoda ze juz koncze studia bo bylby idealny do spania na wykladach (a wykladzik sie nagrywa ;)))

 

Menu/ergonomia : prawde mowiac ciezko odrazu polapac sie w jego obsludze, na obudowie sa tylko 3 przyciski + joystick - wszystko wielofunkcyjne - a ze funkcji i ustawien jest tu od groma, to niestety bez paru kwadransow przy instrukcji sie nie obedzie (jesli chce sie poznac jego full mozliwosci) Jednak po kilku godzinkach zabawy obsluga jest juz odruchowa i naturalna.

Podswietlenie w kolorze zielonym - ale idealnie pasuje do designu.

Oczywiscie wszystkie opcje i ustawienia sa w pelni konfiguracyjne, poczawszy od kontrastu wyswietlacza, po glosnosc "bipu" klawiszy czy czasu po jakim wylacza sie nieuzywany "power off"

 

Przyczepic mozna sie do wtyczki od sluchawek ktora jest prosta na celej dlugosci i niepotrzebnie "wydłuza" playerka o te pól centymetra, co prawda jeszcze nie widzialem tak malej wtyczki jack'a (naprawde to miniatruka) no ale ale jednak.

Wystarczylo troche pomyslec i zastosowac "załamana" wtyczke.

 

Ile wytrzymuje bateria jeszcze nie wiem, ale uzywam go juz 2 dni i poki co zeszla 1 kreska (z 4)

 

PS

Mam jeszcze jednego takiego playerka, nowy - zapakowany fabrycznie, prosto ze sklepu. Moja cena - 350zł. Jak skombinuje cyfrowke i zrobie zdjecia to wrzuce na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko, chce kupic creativ tx 512 Mb (gdzies wyczytalem, ze kosztuje 333zl w media) , wiecie moze ile on kosztuje :> interesowala by mnie cena np. w media markt,

a moze poporstu podsunelibysci mi inny odtwarzacz ?? nie potrzebuje radia, dyktafonu tylko zeby odtwarzal mp3 i wma

mama do wydania aktualnie 380 zł , tylko musze pamietac ze trzeba kupic do tego ladowarke pod baterie AA (zakladam ze na 2 baterie to chyba jakies 30-40 zl)

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tyg zabawy moje spostrzezenia :

ten malutki joystick czasami źle reaguje - gdy daje w dol reaguje jak na wcisniecie, ale przy takich malutkich ruchomych czesciach to chyba nieuniknione predzej czy pozniej

 

W kazdym razie zmienilem Firmwire i WOW! jesli ktos tego nie zrobil to polecam.

Jest teraz rozpoznawalny jako USD Device, czyli jako dysk zewnetrzny (nie potrzeba zadnego oprogramowania na kompie) do tego pare dodatkowych bardzo przydatnych funkcji - mozliwosc kasowania plikow bezposrednio na playerze (tego zdaje sie wczesniej nie bylo) i pare dodatkowych ustawien + dodany equalizer z dzwiekiem 3D.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=54276342

Siemka ja chce kupić ten więc jeśli nie ma sprzeciwów to biore!

Za - durzo funkcji:))) Koniec:))))

 

Jeszcze cosik czy te słuchawki to dobry zakup za tą cene nie znam tej firmy więc sie pytam http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54365519

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam duecik:

Starą dobrą Creative Rhomba + Słuchawki Panasonic RP-HV288

 

Jestem strasznie czepialski pod wzgledem jakosci dzwieku i poki co ta para daje radę moim uszom (choc przyznam ze do doskonalosci hi-fi to im jeszcze daleko, no ale coz to tylko sprzet przenosny. tu jakis przelomowych cudow nie bedzie ;)

 

Choc jak podlaczylem to mojej Rhomby duze sluchawki HI-FI Technics RP-F350, to efekt byl naprawdę dopry, fakt ze za glosno nie gralo ale w koncu mozna bylo uslyszec ten piekny miekki bas i soprany ktore musialem jeszcze ograniczyc ;)

 

Creative Rhomba poki co nie ma konkurentow z tej samej firmy, wszystko MuVo TXy to g.wno w porownaniu z rhombą... slabiutkie przede wszystim maja wzmacniacze :sad:

 

Jesli ktos kce miec dopra jakosc dzwieku to polecam jeszcze raz Rhombę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad kupnem mp3 playerka i mam na oku albo tego samsunga http://www.rtvmedia.pl/sklep,998,13434651,...n,196522,0.html albo Creative Slim lub N200.

doradzcie co lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ze wzgledu na jakosc dzwieku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam się nad kupnem mp3 playerka i mam na oku albo tego samsunga 1507974[/snapback]

Jeśli chodzi o ten pierwszy, to nie z tą cenę - na alegro za >20zł więcej kupisz muvo tx 512mb (właśnie do mnie jedzie), natomiast muvo slim dla mnie odpada ze względu na własny akumulator - absolutnie chybiony pomysł w przypadku przenośnych urządzeń do odtwarzania muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W najblizszych dniach mam zamiar kupic sobie jakiegos mp3 playerka tylko nie moge sie na nic zdecydowac.

Wiadomo ze "wyroby" Creative'a sa swietnej jakosci ale moze ktos spotkal sie z jakas inna firma ktorej sprzet godny jest polecenia?

Jesli chodzi o fundusz to chcialbym sie zamknac w 300 PLN;-)

wiem ze nie jest to jakas ogromna kasa ale nic na to nie poradze.Moze sie cos na allegro uda taniej kupic.

Prosze o porady

 

a wymagania to

przynajmniej 256 mb

radio

no i chyba tyle;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten pierwszy, to nie z tą cenę - na alegro za >20zł więcej kupisz muvo tx 512mb (właśnie do mnie jedzie), natomiast muvo slim dla mnie odpada ze względu na własny akumulator - absolutnie chybiony pomysł w przypadku przenośnych urządzeń do odtwarzania muzyki.

1510294[/snapback]

akurat muvo tx mi się estetycznie wogóle nie podoba ;) a druga sprawa to nie zależy mi aż tak bardzo na pojemności bo już posiadam cd/mp3 :] więc czy ktoś mi odpowie jak się przedstawia sprawa z jakością dźwięku na tym Samsungu YP-C1V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Planuje zakup mp3 playera o nastepujacych parametrach:

-1Gb

-mozliwosc przegrywania z urzadzenia na dysk

-bardzo dobrej jakosci dyktafon

 

Ogolnie to chcialbym sie zapytac, jak odbywa sie zgrywanie z mp3playera nagranych rozmow ? W jakim sa formacie ? Czy ktos ma moze jakies probki ? I czy istnieje mozliwosc podlaczenie zewnetrznego mikrofonu ?

 

Jak na razie zastanawiam sie nad MPIO FY 400 - znacie jakies sensowne alternatywy ?

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze poszukuję nowego playerka (Creative MuVo TX 256 MB powędrował dla brata). Wymagania, jakie musi spełniać to:

:arrow: 256-512 MB

:arrow: bardzo dobry dyktafon

:arrow: bardzo niewielkie wymiary

:arrow: mozliwośc pracy jako pen-drive

:arrow: naprawde wysoka jakość

 

Nieistotne są dla mnie sluchawki (kupie KOSS'y, ktore slyszalem i bardzo mi odpowiadają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze poszukuję nowego playerka (Creative MuVo TX 256 MB powędrował dla brata). Wymagania, jakie musi spełniać to:

:arrow: 256-512 MB

:arrow: bardzo dobry dyktafon

:arrow: bardzo niewielkie wymiary

:arrow: mozliwośc pracy jako pen-drive

:arrow: naprawde wysoka jakość

 

Nieistotne są dla mnie sluchawki (kupie KOSS'y, ktore slyszalem i bardzo mi odpowiadają)

1511363[/snapback]

Po zmianie firmware na UMS - iRiver iFP-795.

Mam od 3 miesięcy i baaaardzo sobie chwalę. Poprzednio miałem discmana SlimXa iMP-550 i też byłem bardzo zadowolony. Co iRiver to iRiver...

 

Tylko nie wiem czy on taki niewielki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie firmware na UMS - iRiver iFP-795.

Mam od 3 miesięcy i baaaardzo sobie chwalę. Poprzednio miałem discmana SlimXa iMP-550 i też byłem bardzo zadowolony. Co iRiver to iRiver...

 

Tylko nie wiem czy on taki niewielki...

1511432[/snapback]

Pasuje mi w nim wszysto, nawet cena, ale wymiary... Przez to odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten pierwszy, to nie z tą cenę - na alegro za >20zł więcej kupisz muvo tx 512mb (właśnie do mnie jedzie), natomiast muvo slim dla mnie odpada ze względu na własny akumulator - absolutnie chybiony pomysł w przypadku przenośnych urządzeń do odtwarzania muzyki.

1510294[/snapback]

Czemu chybiony pomysł, wyjaśnij bo nie rozumiem, wg. mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie.

 

Ja właśnie zastanawiam się nad odtwarzaczami Creative'a MuVo V200 MuVo Micro N200 i MuVo Slim wszystkie 1GB, którego wybrać?

Edytowane przez Kamil(ek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczepiam sie ;]

wybitnym melomanem nie jestem, byle by nieźle gralo ;p

-> 200zł ;/

i tak, jezeli bylo by to cos z tanszych, a raczej tylko takie pod uwage, to widze na allegro chodzą takie zwyczajne oparte o chip samsunga 256stki ~200zł i nizej....

I czy roznica dzwieku miedzy takim zwyklakiem, a http://allegro.pl/show_item.php?item=55491022 jest wielka? czy zwyly user ją odczuje? Radio w sumie zwisa, przytych tanszych widze, ze radyjka sa. I jeżeli stwierdzicie, ze przeciętniak nie odczuje tak bardzo roznicy, to mam prosbe o wybranie jakiegos playerka (allegro np.).

A jesli mam zostać przy creativie, to jak jest z tymi jego sluchawkami ? Podobno do bani, w przypadku wymiany, tez jakie i po ile. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chybiony pomysł, wyjaśnij bo nie rozumiem, wg. mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie.

Normalnie, to jak mi się wyczerpie bateria (a raczej akumulatorek) to wyciagam drugi z plecaka lub idę na najbliższego kiosku czy innego sklepu i już. Przy akumulatorze masz dwugodzinną przerwę na ładowanie, i to o ile masz pod ręką gniazdko/usb. Kiepski biznes jak na kilkugodzinną wycieczkę rowerową lub podróż pociągiem (kiedy pkp zainstaluje kontakty w każdym przedziale?).

Ale oczywiście co kto lubi.

 

 

 

I jeszcze parę słów o MuVo TX (przyjechało niedawno); jakkolwiek odtwarzacz ogólnie znany, to a nuż się komuś przyda.

 

1. Odtwarzacz porządnie wykonany, super wygodna i czytelna nawigacja, acz pewna ubogość opcji, ale spokojnie da się żyć. Całkiem przyjemne brzmienie.

2. Słuchawki są totalnie i bezsprzecznie do [gluteus maximus] - wysokich tonów prawie brak, średnie też obcięte - został sam bas i to nawet poprawny nie jest. Tyle, że głośno grają bez dodatkowych zniekształceń. W dodatku za duże, niewygodne i uszy bolą - nie wiem, może one z myślą o stosowaniu doodbytniczym właśnie powstały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy odtwarzacz Z-Cyber Zling Slot VX 512MB SD/MMC mozna nosic na szyi? mozna jakas smycz gdzies przyczepic?

 

Moze ktos napisac cos wiecej o tym odtwarzaczu? A moze ktos poleci cos lepszego z 512 MB do 320 PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy odtwarzacz Z-Cyber Zling Slot VX 512MB SD/MMC mozna nosic na szyi? mozna jakas smycz gdzies przyczepic?

 

Moze ktos napisac cos wiecej o tym odtwarzaczu? A moze ktos poleci cos lepszego z 512 MB do 320 PLN?

1514894[/snapback]

Mozna, jest nawet firmowa, czarna smycz w zestawie (przynajmniej w 256mb wersji)

 

Od jakiegos czasu mam Z-Cyber Zling Slot VX 256MB SD/MMC, nie bede pisal co ma w menu itp, bo takie info jest dostepne na stronie producenta. A z moich spostrzezen to:

- radio jest, ale strasznie doopne, ja lapie dobrze tylko jedna stacje :|

- sluchawki do wymiany

- niestety gdy do odtwarzacz przylozymy ucho to slychac jak "chodzi" co w efekcie sprawia ze gdy np sluchamy muzy w srodku nocy przed snem, slyszymy delikatne "piszczenie", nasilajace sie gdy wyswietlacz sie swieci :(

 

- jak dla mnie (w dzien, gdy chodze, skacze, jezdze) dzwiek moge ocenic na 5.

- bezproblemowe dzialanie z win2000/XP (widza jako dysk)

- na zwyklej bateryjce ciagne z 2-3dni

- bdb oceniam plastikowo/aluminiowa obudowe + male wymiary, caly czas mam odtwarzacz w kieszeni i jeszcze nie ma nawet ryski.

- Tak samo bdb przyciski, nie ma zadnych odstajacych elementow mogacych sie urwac :]

- dyktafon poprostu rewelacja, az sam bylem zakoczony :)

 

W sumie odtwarzacz spelnia moje oczekiwania i jestem z niego bardzo zadowolony, jak jestem w trasie to te 256mb muzy sa super, a i mozliwosc dokupienia karty jest milym faktem. Ale sadze ze za 320zl to pewnie cos lepszego kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy lepszą jakość dzwięku będę miał z taniego odtwarzacza(to wszystko na chipach samsunga ;) ) ze słuchawkami kossa lub sennheiser, czy z muvo slim/tx?

Co polecacie w cenie 300-350 zł(256 MB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczepiam się ;]

Stanęło na 300zł do dyspozycji.

I teraz, Creative N200 256mb (~300zł), czy Creative TX 512mb (316zł).

Jaka jest różnica między tymi modelami? N200 bardziej mi estetycznie pasuje, natomiast mb drogą nie chodzą, sam nie wiem. Czekam na odp. bo mi aukcje zwiną ;] Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie też tak planuje kupić coś podobnego gdy bede miał te 200zł... wiec dołanczam sie do pytań;]

1524322[/snapback]

Zakupiony :D Pierwsze wrażenia bardzo bardzooo pozytywne :D Czytelny wyświetlacz, małe gabaryty, słuchawki w miarę "dają radę" :) Bardzo fajnie i szybko leciały mp3 na niego :) Tylko kurcze nie mogę znaleźć jaki to model żeby zrobić upgrade firmwearu ;) Ale jutro poszukam bo dzisiaj późno po niego pojechałem :) Ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na mnie przyszła kolej ;) własnie mykam po N200 no i zobaczymy :) Coś napewno nabazgrzem ;] Pozdrawiam

edit: no i jest cudak :) Tak jak z fot, bardzo elegancki, trzymam w futerale. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, do jakości nie mam zastrzeżeń, standardowe sluchaweczki mnie w zupełności wystarczają (wypada gumka w jednej :D, i tak się zmieni...) Bardzo praktyczne urządzonko, 32 stacyjki radio, dyktafonik nagrywa całkiem całkiem (nie jest to najwyższa klasa, wiadomo, ale piszę swoje wrażenia, a ja melomanem nie jestem :>)

Oprogramowanko eleganckie, przesył szybciutki, menu juz prawie całe obczaiłem ;)

Co do podswietlenia i szumienia, to tej wady nie zauważyłem/nie ma/jeżeli jest, to nie slyszalna :D Zadowolniony z zakupu jednym słowem zdem ;]

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie ze sluchacie na sluchawkach, a zapytam sie tak z ciekawosci: podpinal ktos pod taki odtwarzacz jakis malutki glosniczek? Czy da sie wogole sluchac na glosniczku i jak to brzmi?

 

Sam chcialbym kupic taki odtwarzacz, ale jestem zupelnie zielony w tych sprawach. Funkcje jakie powinien posiadac moj odtwarzac to:

radio,

dyktafon(taki zeby mozna bylo nagrac wyklad),

512MB,

jakosc powinna byc znosna chociarz zaznacze ze nie jestem bardzo wymagajacy;

 

Zastanawiam sie nad takimi dwoma:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56627417

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55717668 (ten sam model tylko z 512MB pamieci kosztuje kapke ponad 300zl)

 

Prosze doradzcie lub chociarz napiszcie co byscie polecili w granicach 350zl. Z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi!

Edytowane przez don_pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie ze sluchacie na sluchawkach, a zapytam sie tak z ciekawosci: podpinal ktos pod taki odtwarzacz jakis malutki glosniczek? Czy da sie wogole sluchac na glosniczku i jak to brzmi?

1533099[/snapback]

Sam glosniczek? No nie wiem... Ja podpinałem swojego Creative'a MuVo TX 256MB do wzmacniacza z podpisu i radzil sobie wysmienicie jako zrodlo dzwielu w przydomowej silowni (nie mialem sily znosic calego komputerka).

 

PS. Z tych dwoch to bralbym sprawdzonego Creative'a. . . .

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak....Ktoś tu wczesniej wspominał, że do wykładów tylko iriver/iaudio :>?

Nie tani wydatek to fakt, ale jeśli chcesz mieć porządny wykładzik, to MuVo/Ten drugi link nie będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...