Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Heh -jak swojego kupowałem ,to w 3 dni poszło 30 sztuk.

A teraz sezon przedświąteczny,kurs dolara niski,obniżka cen ,a T10 2GB w polskim sklepie kosztuje ok.600zł -teraz dopłaciłbym 100zł za 2 letnia gwarę.Wtedy, gdy brałem swojego, to kosztował 750zł w zwykłym sklepie -APSURT !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odtwarzacza MP3, mam nadzieję, że mi pomożecie :).

 

Wymagania:

-minimum 512MB,

-dobra jakość dźwięku; dodam, że używam zintegrowanej karty muzycznej i wydawany przez nią dźwięk mnie zadowala ;),

-porządne wykonania; żeby obudowa nie trzeszczała itp.

 

Cena - ok.200zł

 

Poszukałem trochę i tak:

1. http://www.allegro.pl/item147781472_mp3_ir...ms_skyblue.html

Wersja refurbished... Dobre ma to słuchawki ?

 

2. http://www.allegro.pl/item150241006_sandis...adio_wa_wa.html

Ładnie prezentuje się na zdjęciach i byłem już pewien w 100%, że go biorę , ale przeczytałem recenzję - http://twojepc.pl/artykuly.php?id=miny_mp3&strona=1 i po jej lekturze odeszła ode mnie chęć zakupu tego modelu...

 

3. http://www.allegro.pl/item148886358_creati...fvat_gw_pl.html

Nie wiem co o tym odtwarzaczy myśleć... Wydaje się idealny, 1GB, 188zł, ładny wygląd. Ale z kolei paru znajomych narzeka na odtwarzacze Creative'a...

 

Poradźcie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO ja bym Creative od razu odrzucił, bo to syf. Ten iRiver fajny jeżeli lubisz adrenaline, bo 90 gwarancji, sprzęt z drobnymi wadami, odświeżony przez producenta. Z trzech podanych wybrał bym Sanse. Ja natomiast od siebie polecam ci Mpio FY700. Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandisk jest raczej kiepsko wykonany(porównuje z moim t10, plastiki raczej niskiej jakosci i troche lataja elementy niektóre), nie wiem jak jest z tym wgraniem softu z odblokowana głośnoscią, chyba po tym zabiegu i tak tracimy gwarancje. A co do irivera to niby odtwarzacze nie sa awaryjne, ale "wszystko się może zdarzyć". W ogóle to pierwszy raz widze błekitnego irivera (tak samo jak sie dziwiłem o zielone t10 albo szare t30 - ale okazuje się że trochę mnie omineło - różne wersje kolorystyczne w róznych krajach)

 

Jeśli nie zależy ci na jakości dzwieku, to polecam kupic sandiska(wiecej pamieci) do tego ewentualnie wymienić słuchawki, ale myśle że na początek starczą.

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

może ktoś mi napisać dlaczehgo nie powinienem kupować Creative Zen nano plus za 240zł z radiem i 1gb? ogolnie pojeżdza sie im ale w tej cenie i z tymi opcjami (gwarancja tez musi byc, prezent) jest cos innego? no mi ciężko coś znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes kupowac bo to sympatyczny grajek, wygodnie sterowany, mały, energooszczędny, może nie piękny ale swoje zadanie spełnia 100%. A jakość dźwięku nie odstaje od reszty, IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes kupowac bo to sympatyczny grajek, wygodnie sterowany, mały, energooszczędny, może nie piękny ale swoje zadanie spełnia 100%. A jakość dźwięku nie odstaje od reszty, IMO.

no właśnie tak też mysłałem ale ludziska pisza różne rzeczy:

 

 

Problem z creativem jest taki, że on nie gra, wydaje jakieś tam jęki z siebie ale dźwiękiem na poziomie tego nazwać nie można.

Bo wydaje im się, że jak pisze "Creative" na obudowie, to już coś super.

Nie słyszeli iRiver'a, iAudio, iPod'a. O! smilies/smile.gif

Zgadza się. Creative wykreował sobie świetną reklamę swoim sprzętem audio do komputerów i dlatego jakiś "nowicjusz" kupując swój pierwszy mp3 w życiu, jest przekonany, że skoro to creative to musi być dobry.

To chyba racja, ja się po trosze na logo creative nabrałem (a po trosze podobało mi się połączenie pendrive i playera), poza tym liczyłem, że 5-pasmowy equalizer i wymiana słuchawek podratuje sytuację. Nie podratowały, a po niemal 2 latach użytkowania z przykrością stwierdzam, że wykonanie jest tandetne niemal na miarę taniej chińskiej masówki (przerywający jack - zdaje się częsta przypadłość, do tego obudowa trzeszczy i, zanim ją skeliłem, zwyczajnie się rozłaziła). Jedyny plus to ergonomia, która pozwala obsługiwać playera bez wyjmowania z kieszeni.

nie wierze że aż taką nędzą jest, rynek by na to RACZEJ nie pozwolił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu T10, mam również rzeczonego zenka. Głuchy nie jestem napewno, a różnicy nie ma aż takiej by o tym drugim pisać że wydaje dźwięki.

 

Do jakości wykonania (błyszczący plastik się rysuje, a klapka od baterii zgubiła ząbek i trzeba było cudować) można się faktycznie przyczepić, ale zwykle robią to Ci którzy używają plejerków do ich oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a słuchaweczki? warto dokupić do NANO?

 

 

edit

 

dostałem info od 2 sklepów z allegro z wawy m240 sandiska - na 99% maja nowy firmware.

 

czyli mamy dobre mp3 za 150zl ale bez radia co jest małym minusem.

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y:

Ludzie zazwyczaj nie wiedzą że jest to takie goowno, bo nie czują takich róznic i nie mają porównania. Dla nich ważniejsze jest to że za grosze mają xGB pamięci i że jest to Creatie, czyli "niby" dobra firma.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y:

Ludzie zazwyczaj nie wiedzą że jest to takie goowno, bo nie czują takich róznic i nie mają porównania. Dla nich ważniejsze jest to że za grosze mają xGB pamięci i że jest to Creatie, czyli "niby" dobra firma.

nie wierze ze Rynek nie weryfikuje tego ... jak by to był badziew jak za 100zł to chyba nikt by tego nie kupował, moze rewelacją nie jest ale tez nie jakimś chłamem. pmp i wielu inncyh pozytynie sie wypowada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie T10 2GB :D

Cóż mogę powiedzieć cudeńko ,jest dużo dużo mniejszy niż się wydaje na fotkach w necie ,zostałem pozytywnie zaskoczony mnogością funkcji :) ,no i ten dźwięk ,w połączeniu z EP-630 jest naprawdę świetnie ,oczywiście sporo zależy od jakości utworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze Rynek nie weryfikuje tego ... jak by to był badziew jak za 100zł to chyba nikt by tego nie kupował, moze rewelacją nie jest ale tez nie jakimś chłamem. pmp i wielu inncyh pozytynie sie wypowada.

IMO flashowe creativy sa odrobine lepsze od noname.

 

Rynek? Tu chodzi głównie o znaną markę i reklamę. Spytaj się 10 osób na ulicy czy słyszeli o markach: Creative, iriver, iaudio. Jakie będa odpowiedzi?

 

Albo spójż na popularność ipoda w USA. Przez długi czas miał gorszy (dobra, nie chcę wszczynać kłotni więc dla tych, którzy poczuli się dotknięci, równy) dźwięk od irivera, iaudio. Przeszkadzało to komuś? Może garstce osób.

 

Połowa moich znajomych nie słyszy różnicy między iriverem a noname, noname jest lepszy bo jest tanszy, więc wiesz jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa moich znajomych nie słyszy różnicy między iriverem a noname, noname jest lepszy bo jest tanszy, więc wiesz jak jest.

U mnie jest to samo, troche glupio jak ty słyszysz różnice a ktos inny nie :P (jak sie chce znaleść różnice to sie ja znajdzie :D) Ja raczej nie słucham muzyki od kogoś, chyba że ma jakis nowy album, albo sam zapomne mp3, a mam ochotę posłuchać. No cóż, kupie lepsze słuchawki to potestuje otwarzacze znajomych :>.

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie niezbyt wiele osób ma te Philipsy - są raczej ciche. Wolał bym tego SanDiska, a od Creative trzymał bym się z daleka.

ale chyba jakis zlych opinie nie maja, byc mopze bo ioch malo.

 

no w sumie zdecydowany na sandiska jestem ale brak radia mnie nadal wstrzymuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Creativach jest mało złych opinii, bo większość osób go kupujących nie ma możliwości porównania go do czegoś lepszego.

Mimo wszystko wolał bym SanDiska.

 

Jezu dlaczego ludzie są tacy uparci... :mur:

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "PHILIPS GOGEAR - SA1110" Miałem okazje przeprowadzic odsłuch muzyki na tym odtwarzaczu i jest tragicznie cichy.

 

Polecam iRiver T30 + Sennheiser MX400.

Cudny odtwarzacz. Jakośc dzwięku z tymi słuchawkami mnie zaskoczyła.

Moc: 30 mW (15 mW na kanał) (16 Ohm) Radzi sobie nawet ze słuchawkami Koss Portal Pro pod 60ohm.

System 3D - SRS WOW Daje piękny bas, duże możliwości ustawień equlizera (jak w winampie : ) )

Na jednym akumulatorku 1000mAh trzyma do 19 godzin.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet 150zł a chiałem radio, ale moze jest faketm ze philips odpada. creative na prezent kupiłem, kupie sandiska porównam.

 

t10 troche drogi jest, po śietach nie dysponuje dużym budżetem :) do wyplaty jeszcze kilknaście dni :/

 

 

podsumowaująć wg opinii purepc:

1gb+radio:

 

do 200zł - nic

do 300zł - nic

do 400zł - iriver t10

 

1gb bez radia

do 200zł - sandisk m240

do 300zł - sandisk m240

do 400zł - iriver t10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co da się od razu zauważyć że dobry sprzęt kosztuje ... ale to chyba nie żądne odkrycie heh miło by było gdyby T30 z 1gb były dostęne - cena na skąpcu to 335 ale braki na magazynach. znośnie to wygląda ... chociaż to i tak 2x drożej niż sandisk 1gb m240 (140zl) i drozej nawet od 2gb sandiska (225zł). w sumie marka tez troche MUSI kosztować ;)

 

nic chyba trzeba bedzie do wyplaty czekac ... 425zl za T10 1gb lub 520 za 2gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...